Bauer Ski Team na Ylläs-Levi: Kateřina Smutná šestá, tři další do 15. místa

eD system Bauer Team | 14.04.2018 | přečteno: 6369×

Letošní ročník Visma Ski Classics končí, tečku za prestižním seriálem dálkových běhů na lyžích udělal dnešní závod Ylläs-Levi. Ani v posledním startu sezony se nejlepší český tým neztratil. Bauer Ski Team byl během závodu vidět a nejlepší v cíli byla na 6. místě Kateřina Smutná. Ilja Černousov s Alexisem Jeannerodem skončili na 14., respektive 15. místě. Čtrnáctá byla také Roxane Lacroixová. Tým Lukáše Bauera si navíc pohlídal 4. příčku v celkovém pořadí seriálu.

Kateřina Smutná odstartovala do posledního podniku sezony s bolavým zápěstím, které ji znemožnilo bojovat o stupně vítězů. Po deseti kilometrech začala ztrácet na pětičlennou skupinu v čele, a i když ji dokázala ještě dojet, její ztráta poté začala opět narůstat.

„Bohužel mě zápěstí pořád bolelo a musela jsem trochu zvolnit. Když jsem jela volněji, zjistila jsem, že to tolik nebolí a já chtěla dojet, nechtěla jsem poslední závod vzdát. Bylo to těžké hlavně psychicky, protože to bylo fakt peklo,“ přiznala nejlepší česká lyžařka, která v celkovém pořadí seriálu vybojovala 2. místo. „To je samozřejmě super, i když jsem chtěla aspoň jeden závod vyhrát. To se mi sice nepodařilo, ale s celkovým umístěním panuje určitě spokojenost.“

Druhý nejlepší výsledek sezony i kariéry zajel ve Finsku Alexis Jeannerod, který závod dokončil na 14. místě. Hned za ním pak projel cílem jeho týmový kolega Ilja Černousov, který byl v průběhu závodu několikrát vidět na špici startovního pole. Na něm se objevil i Jeannerod a také Jan Šrail, který dnes skončil 51., o jedinou příčku před Lukášem Bauerem. Závod za polárním kruhem absolvovali v barvách Bauerova týmu také Roxane Lacroixová a Adam Fellner, kterým patří 14., respektive 67. místo.

Bauer Ski Team dokázal v celkovém pořadí týmů vybojovat 4. příčku a splnit tak předsezonní cíl. Lukáš Bauer totiž vytyčil první pětku v týmovém hodnocení jako metu, na kterou by chtěl dosáhnout.