Kateřina Smutná bronzová na legendárním Vasově běhu

eD system Bauer Team | 01.03.2020 | přečteno: 5615×

Potřetí za sebou dokázala česká závodnice reprezentující barvy eD system Bauer Teamu vybojovat bronz na slavném Vasově běhu. Kateřina Smutná byla i letos třetí a v legendárním 90km závodě si připsala dokonce čtvrté pódiové umístění v řadě. Její týmová kolegyně Roxane Lacroixová brala 11. místo, Jan Šrail se pak výborně prezentoval v první polovině závodu, když se dlouho pohyboval ve vedoucí skupině.

Mezi ženami byla vidět růžová kombinéza eD system Bauer Teamu díky Kateřině Smutné, která se celý závod pohybovala na medailové pozici. Rychlé tempo rozjela hned od úvodních kilometrů Lina Korsgrenová, která pak dokázala reagovat i na dojetí Brittou Johanssonovou Norgrenovou a ve velkém stylu, s více než šestiminutovým náskokem, si dojela pro suverénní vítězství ve Vasově běhu.

Norgrenová jela prakticky celý závod na druhé pozici, která jí patřila i v cíli, a o třetí příčku bojovala Kateřina Smutná. Nejdřív setřásla Astrid Slindovou, pak si poradila i s dotírající Idou Dahlovou a dojela si pro parádní 3. místo. Na stupních vítězů slavného závodu tak stála počtvrté v řadě, potřetí za sebou jí patřila bronzová pozice.

„Jsem maximálně spokojená! Na víc nebylo a třetí místo je super, jsem za něj strašně ráda. Ani jsem v to nedoufala po těch čtvrtých a pátých místech v minulých závodech. Další brambory bych už snad nepřežila,“ smála se po dojezdu nejlepší česká závodnice. „Dneska mě poprvé nebolela ani záda, která mě trochu trápila v posledních závodech, takže i díky tomu se to možná povedlo. Na konci mi ale šeredně docházelo a posledních deset kilometrů bylo nekonečných!“ Druhá žena eD system Bauer teamu Roxane Lacroixová dokončila letošní Vasův běh na výborném 11. místě.

Podobně jako před dvěma lety byly barvy Bauerova týmu vidět v první části závodu díky Janu Šrailovi, který odjel úvodní kilometry na čele a postupně si připsal i body na vrchařské a sprinterské prémii. Ve zhruba desetičlenné vedoucí skupince se držel až do 40. kilometru, pak začal ztrácet a postupně odpadali i další závodníci.

Ve velké skupině pronásledovatelů figurovali další členové eD system Bauer Teamu – Alexis Jeannerod a Ilja Černousov. I tato skupina se ale později rozpadla na menší a do čela závodu se z ní probojovali Stian Hoelgaard a Petter Eliassen. Tahle dvojice si náskok udržela až do cíle a o vítězi se rozhodovalo v závěrečném spurtu, který ovládl Eliassen. Nejrychlejším mužem Bauerova týmu byl 57. Ilja Černousov, o dvě příčky za ním dojel Alexis Jeannerod a Jan Šrail skončil na 166. místě.

Seriál dálkových běhů na lyžích Visma Ski Classics teď čekají poslední tři závody. Prvním z nich bude Birkebeinerrennet, který se jede v Norsku 21. března.