Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Informační servis www.kamzasnehem.cz

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko, aktualita z 14.11.

15.11.2019

Záznam ze sjezdu na běžkách Vrbatova bouda - Horní Mísečky. https://www.youtube.com/watch?v=xBBI-583RJg (poznámka admina - záznam je z 31.3.)

Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně, aktualita z 14.11.

15.11.2019

Nevydržel jsem a vyrazil jsem na ČH. Z Hofmanek kousek pěšky až po odbočku na Zrcadla, pak již na lyžích. Na svážnici jsem udělal cca 1,5 km stopu, skoro po odbočku na Pardub. b. (asi 15-20cm sněhu), bez jediného škrábnutí o zem, místy stopa mokrá od země, která není promrzlá. Když byla stopa tvrdá, auto KRNAPu ji zničilo, takže nová, ale už kratší stopa uprostřed kolejí. S větší opatrností jsem sjel dolů až k odbočce na Hofmanky. Krásné svezení, nahoře jako v zimě. Škoda, že to v následujících teplých dnech zmizí.

Česká Sibiř - Čertovo břemeno, aktualita z 13.11.

14.11.2019

Na České Sibiři napadl první sníh. Minulý rok byla zaznamenána první souvislá sněhová pokrývka až 20. listopadu. Vyrazíme na běžky letos dříve? Můžete si přečíst zajímavý příspěvek na https://www.facebook.com/ceskasibir a graf, kdy leželo sněhu nejvíce několik let zpětně si můžete prohlédnout na stránce www.pocasijesetice.cz. Obrázek: Jistebnice 13. listopadu 2019

Centrální Šumava - Zadov, Kvilda, aktualita z 14.11.

14.11.2019

První letošní běžkaření. Churáňov u Lenců - Pláně rozježděno od aut, při okraji vyšlapána obstojná stopa, ve které to místy zadrhává o podklad. sjezd od sjezdovky směrem na pláně dosti zledovatělý. Je to zatím spíše na soupaž v kolejích po autech. Vlastní stopu jsem prošlápl až na asfalt. Na stadionu jsem si vyšlapal asi 400 metrový okruh na klasiku, v lese to zatím hodně dře.

Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně, aktualita z 9.11.

9.11.2019

Dobrý den tak co jak to vidíte už se to na te Sněžce udrží zem snih? Ze by konečně začátek :D

Itálie, aktualita z 23.10.

24.10.2019

V Livignu je od soboty 19. října v provozu 2,5 dlouhý okruh, na který byl navezen sníh uchovaný z předchozí zimy. V tiskové zprávě se píše, že trať je denně otevřena od 7.30 do 17.30 hod. s tím, že od rána do půl jedné je plně vyhrazena tréninkům profesionálních běžců na lyžích. Jak je vidět z fotek nejspíš ze středečního rána, které byly dodány společně s tiskovou zprávou, na okruhu se dá bruslit i jet klasikou.

Úpa a Rýchory, aktualita z 17.9.

17.9.2019

Zdravím všechny příznivce bílé stopy. Už se těšíte na zimu a na běžky? Já moc.

Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí, aktualita z 20.7.

21.7.2019

najít opravdové kouzelnické kouzlo? love spell caster kdo má práci ukázala výsledky? Call / WhatsApp DR SUNNY +2349030731985. léčit z zlomené srdce "Jsem tak nadšený můj manžel je zpátky poté, co mě opustil pro jinou ženu" kontakt drsunnydsolution1@gmail.com, které vám pomohou dostat vaše Ex milence zpět naléhavě po rozchodu / rozvodu "Po 12 letech manželství, já a moje Manžel byl v jedné hádce nebo jiný, dokud mě konečně neopustil a přestěhoval se do Kalifornie, aby byl s jinou ženou, cítil jsem, že můj život skončil a moje děti si myslely, že svého otce nikdy neuvidí. děti, ale nemohl jsem ovládat bolesti, které trápí mé srdce, mé srdce bylo naplněno zármutkem a bolestí, protože jsem byl opravdu zamilovaný do svého manžela Každý den a noc jsem na něj myslel a vždy si přál, aby se ke mně vrátil, já byl opravdu strach a já potřeboval pomoc, tak jsem hledal pomoc on-line a narazil jsem na webové stránky, které naznačují, že DR SUNNY může pomoci dostat zpět zpět rychle.Takže jsem se cíti

Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně, aktualita z 5.6.

6.6.2019

8. 5. ! ze Sněžky na Luční kraásný sníh, podklad až metr a něm čerstvý prašan, drželo všude i mimo cesty, sjezd na Výrovku paráda...! pak již pěšky s "dřevama" v rukou dolů do Pece přes Richtrovky.... ale šlo by určo i přes Lišku jeste jet...!

Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně, aktualita z 8.5.

6.6.2019

8. 5. ! ze Sněžky na Luční kraásný sníh, podklad až metr a něm čerstvý prašan, drželo všude i mimo cesty, sjezd na Výrovku paráda...! pak již pěšky s "dřevama" v rukou dolů do Pece přes Richtrovky.... ale šlo by určo i přes Lišku jeste jet...!

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko, aktualita z 29.4.

30.4.2019

Ahoj, nevite, kde by se dalo v Krkonosich zitra 1.kvetna jeste zabezkovat? Diky

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko, aktualita z 25.4.

25.4.2019

mezi Mísečkama a Labskou jezdí stále zásobovací rolba a zatahuje. Od Jilemnický b. do první zatáčky pěšky, pak ještě asi 2x sundat lyže na 5 metrů. Pak sněhu dost. Vyfoukané hřebeny kolem Mužských kamenů, Šišáku, Sn. jam už odtáté...

Hřeben Orlických Hor, aktualita z 23.4.

24.4.2019

Pro Míšu. Děkuji za zprávu. Eva

Bedřichov a Jizerská magistrála, aktualita z 23.4.

23.4.2019

Pro mě dnes již naposled, ale bylo to fajn. Pro vytrvalé to ještě možná pár dnů s hodně přenášením půjde Promenádní, ale smyslu už to moc nemá. Byla to dobrá sezóna. Milan

Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně, aktualita z 21.4.

23.4.2019

Od čtvrtka 18. 4. do neděle 21. 4. trasa Černá hora - Krkonošská magistrála (Vodovod, Liščí cesta) - Chalupa Na Rozcestí - Liščí hora - Lyžařská bouda - Černá hora. V první řadě velký dík rolbařům za každodenní perfektní úpravu toho, co zbylo z okruhů na Černé hoře po celou dobu velikonočního volna! Zbytek trasy bez úpravy, ale vzhledem k dubnovému datu a slunečnému počasí předčila kvalita svezení očekávání - hlavně po ránu. Celá trasa ve čtvrtek v pohodě sjízdná, v dalších dnech už se na několika místech muselo přenášet. Příjemná tečka za letošní sezónou.

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko, aktualita z 21.4.

21.4.2019

Mísečky - Vrbatka - Sněžné jámy - Martinovka - Harrachovy kameny Stav podobný, jako v předchozí zprávě z 19.4. Mísečky prakticky bez sněhu (viz foto 1). Na silnici mezi první a druhou serpentinou už se musí jednou přenášet, ale pak je sněhu dost (viz foto 2 a 3). Mohyla i Harrachovy kameny bez sněhu, ale dají se obejít. Cesta kolem Sněžných jam rovněž bez sněhu (viz foto 4), nutno kousek přenášet. Vysoké kolo lze objet po jižním svahu, ale dlouho to už nevydrží. Jinak je sněhu všude dost. Pěší už převažovali a podle toho vypadají cesty. Ale šlápoty ve firnu nejsou hluboké a dá se jimi jet klasikou i bruslit. Občasné pokusy udělat stopu vedle udupané cesty jsou záhy zadupány. Cesta z Martinovky na Labskou kupodivu velmi dobrá (ale jen na klasiku). Všude se dá jezdit i mimo cesty. Sníh se téměř neboří. Martinovka byla zavřená. Sníh je pomalý, rychlejší je ve stopě nebo i v udupaných cestách. Celkem dobře držel universal klister, na sjezd jsme ho seškrábali a tak to po silnici z Vrbat

Hřeben Orlických Hor, aktualita z 21.4.

21.4.2019

Ahoj Evo, zprostředkované dnešní dojmy ze Šerlicha a okolí (směr Deštná i Mlýn) - pořád ještě hodně sněhu; ti, co tam byli dnes na kole, ho víc nosili na zádech, než že by se svezli. (Odpověď na dotaz uživatele Eva z 11.4.: Zdravím všechny běžkaře.Určitě někdo z Vás ,jezdí hřeben orliček na kole. Nevíte jestli by se dal už hřeben přejet? Díky za zprávu.)

Bedřichov a Jizerská magistrála, aktualita z 21.4.

21.4.2019

Parádní. Smědava - kiosek - Promenádní - u Bunkrů - Knížecí - Smědava. Sluníčko pálilo, sníh nebyl ani moc rozbředlý. Občas jsme přednášeli, ale nikdy více než cca 200 m. Ze Smědavy na Černou Smědou jsme to nesli, většina cesty je vytátá. Dál na Předěl jsme jeli zadní cestou, která je více v lese s hezky jsme se svezli. Příjemné zakončení sezóny.

Hrubý Jeseník, aktualita z 20.4.

21.4.2019

Na uzavreni sezony paradni. Je treba si privstat, protoze po 11 uz je stopa rozslapana pesimi davy.