Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Informační servis www.kamzasnehem.cz

Králický Sněžník, aktualita z 23.3.

25.3.2019

DM - od Slamníku-U laviček jsem jel zhruba 6 km směr Vilemínka a zpět. Moc pěkné svezení. Na druhou stranu k Sedmi cestám se už konají pochoďáky takže rozdupaný, Pod Babuší jsem to otočil. Škoda, sněhu je ještě docela dost.

Hřeben Orlických Hor, aktualita z 24.3.

24.3.2019

Dnes dopoledne, kolem 10, Šerlich, Deštná, Pěticestí a zpět. Podmínky dobré, trochu měkké, ale pod tím tvrdý podklad, hůlky se neboří. Z pod Homole je lepší cesta vlevo, kolem vysílače, bez jehličí a méně rozdupané.

Rychlebské hory, aktualita z 23.3.

23.3.2019

Petříkov - směr Návrší - Malý Šengen a dalši okruhy. Zlákala nás skutečnost, že celá tzv. Jesenická magistrála byla čerstvě vyjeta rolbou. Tak to také bylo až za Medvědí boudu. Stopa z Petříkova sice byla trochu špinavá, ale po ránu ještě zmrzlá, takže to docela odjíždělo (také díky fialovému Rexu, který je totiž v těchto podmínkách mnohem lepší, než Swix. Později se tam přimázlo jen trochu aqua červeného. Skluzný HF Marathon černý). Za Paprskem, již bylo vidět, že stopu dělali předcházející den dopoledne, slunko s ní udělalo své, ale stále to jelo velmi pěkně. Celkem brutální stromečkové více než kilometrové stoupání na hřeben ještě bylo v pořádku, ale na pohraničním hřebeni bylo ve stopě i mimo ni tolik jehličí, že jsme to po dvou kilometrech vzdali...Tedy, pravda, vyjeto to bylo, ale ve svém důsledku zcela nesjízdné. Řekl bych, docela zbytečná práce (byť jinak práci zdejších rolbařů lze jen ocenit, a klidně bych za ni i platil). Tož jsme se po složitém rozhodování vrátili na Pars

Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně, aktualita z 23.3.

23.3.2019

Kratší výpad skatem že Špindlu Labským dolem (trasa Buď fit) a údolím Bílého Labe. Labským důl čerstvě upraven a krásný, i když na skate celkem úzký. Bílé Labe neupraveno a totálně rozdupáno pěšáky, náročné. Ty krásné kaskády Bílého Labe mohutné jarním táním za to ale stály. Placená sáňkařská dráha upravená byla. Holt prachy až na prvním místě. Škoda, že tak bohaté město jako Špindl nedokáže udělat pro běžkaře trochu víc.

Hřeben Orlických Hor, aktualita z 23.3.

23.3.2019

Budfitkou nahoru,misty dost spinave,ale vytata mista jeste videt nebyla.Z Mezivrsi nahoru taky spinava stopa,misty dost mekka.Z Peticesti pres Korunku na Homoli to byl boj,hodne rozmekle.Zpatky z Homole na Peticesti to bylo lepsi,slunicko tam svitilo pozdejs.Upraveno bylo vsude,kdybychom vyrazili brzo rano,tak by to bylo jeste lepsi pojezdeni.

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko, aktualita z 23.3.

23.3.2019

Dnes rano okolo 7.hodiny z Benecka cerstve upraveno rolbou na Rovinku a dal smerem na Misecky, jak na brusleni, tak stopa na klasiku. Perfektne to drzelo, nikde nikdo... moc diky za upravu, pres den to nejspis hodne zmekne, ale zitra rano po primrznuti by to mohlo byt zase dobre.

Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně, aktualita z 22.3.

22.3.2019

Skate Špindl - Struhadlo - Přední Planina - Klínovky - Liščí cesta - Lesní bouda - Hnědý vrch - Liščí hora (přes ní klasikou) - Špindl Povrch měkký, přesto překvapivě dobré svezení. Část u Špindlu upravena asi až od K70, zas tak to ale nevadilo. Zbytek upraven čerstvě. Problém oblasti jsou nákladní rolby bez zadní přítlačné desky a skútry, které místy hodne ničí trasy. Skútry navíc často jezdí i nebezpečně rychle a volně terénem, obvykle se jedná jen o zábavné jízdy a ne zásobování, nechápu, jak to může KRNAP povolit. Jinak to bylo ale krásné jarní svezení se super výhledy. Sněhu zatím všude dost a většinou je i úplně bílý, čistší než na konci února.

Hřeben Orlických Hor, aktualita z 22.3.

22.3.2019

Sice Dešteňáci prehodili úpravu az na pozdní vecer, nedalo mi to a po obede jsem vyrazil ze Serlichu na Peticesti a zpet. Na klasiku to bylo trápení, vubec to nejelo a borilo se to. Nebýt toho nádherného pocasi, tak stalo za prd. Trochu to jelo jen ve stinu. Vzal jsem to spodem od Homole pres Korunku a to nebyl dobry napad, týden tam nikdo nešel a misto bezek to byl sakra pomalý skialp. Nastesti mezitím vyjeli Ricky a udělali nádhernou stopu, tak jsem to vzal horní cestou zpet a aspon k Homoli to byla parada. Pak zas trapendo az na Serlich. Myslim, ze na skate to bylo výrazně lepsi. A věřím, ze zitra po projetí rolbou z Destne to bude pres vikend fajnove svezení.

Hřeben Orlických Hor, aktualita z 21.3.

21.3.2019

Skuníčko paráda. Ale jinak dřina, Ten čerstvej sníh je od oběda měkkej a nejede to ani z kopce bez píchaní. Jel jsem skate ze Zakletýho po Homoli a zpět. Trvalo to hodinu a byl jsem na kaši. Ale prostředí krásný a údržba by tomu nepomohla. Jedině jet brzo ráno když je to zmrzlý. Pak by to bylo ale z kopce docela o hubu.

Hřeben Orlických Hor, aktualita z 20.3.

21.3.2019

Ze Mlýny pod Homoli - skate - překvapivě slušný podmínky, ani měkký, ani tvrdý, tak akorát. Sice není manžestr, ale potvrzuju slova Karla - úprava by tomu až tak nepomohla, lidí málo...Stopa pro klasiku pěkná, sice ledovatá, ale kdo umí namazat a odrazit se, v pohodě...místama stopa po obou stranách....Sníh čistej, asi napadlo pár čísel novýho. Ani kritický místa mezi Bukačkou a Šerlichem nebyly tak strašný a špinavý...Takže v kombinaci s počasím paráda

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko, aktualita z 20.3.

20.3.2019

Mísečky - Vrbatka - Česká budka - Tvarožník - Vosecká: SNÍH: Dnes ještě dominoval čerstvý sníh ze sněžení na začátku týdne. Na slunci přecházel všude do mejdla, ale ve stínu (a na hřebenech i jinde) celkem držel. Leďák skoro nikde, jen kolem mohyly. Na pláních jsou plotny tvrdého sněhu a mezi nimi nafoukaný jemnozrnný, větrem zpracovaný. Na hřebenech to nefirnovatělo ani odpoledne, i když slunce fakt pálilo. Firn se tvořil v nižších partiích Masarykovy silnice. Na Mísečkách je sněhu odhadem přes metr, na hřebenech hodně přes 2 metry (z tyčí vykujují často jen kousky). TRATĚ: Upravené není nic (kromě sjezdařské části silnice do druhé serpentiny). Masarykova silnice má lyžaři uplouhaný pruh, ale po širokých okrajích je stále ještě neuježděných cca 3 cm sněhu (sem tam v něm je stopa, přes noc to zmrzne, tedy nic moc). Závěrečný kilometr (co cesta zcela vyjde z lesa) měl ráno hodně navátého měkkého sněhu, který lidi a skůtr trochu ujezdili, ale také zdupali a všechno bylo i odpoledne ce

Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně, aktualita z 19.3.

19.3.2019

Odpoledne jsem jela z Hoffmanek přes Zrcadla na ČH, horní okruh a stejnou cestou zpět. Sněhu je i dole pořád dost, zrolbováno, stopa na klasiku začíná na Vendlovce - trochu zapadaná a zafoukaná, nahoře pak v pohodě (tradičně rozšmajdáno mezi Sokolskou a Černou boudou). Nikde není led ani jehličí, všechno zakryté novým sněhem. Pozdně odpolední sjezd k Hoffmankám byl v dolních partiích nepříjemný, střídaly se tvrdší a rozbředlé úseky. (Mazání bylo zrádný - dole je to čvachta na klistr, po asi 3 km to začalo lepit, všechno dolů a tuhý vosk, červený.)

Hřeben Orlických Hor, aktualita z 19.3.

19.3.2019

Skol, jak píše Jirka, je velká škoda že se dnes neupravuje, když jsou ideální podmínky oproti pátku, kdy už nemá mrznout ani v noci.Dnešní úpravou by stopa vydržela bez problému do víkendu. Páteční úpravou při teplotách nad nulou se ani nezpevní.... Přitom se v Deštné najíždělo podle počasí a intenzivněji, oproti třeba Říčkám.... Pro Karl : Před týdnem píšete jaké bylo fantastické svezení , ale možná díky Vašim komentářům - minimum lidí, hory se vylidňují .... se dnes již neupravuje. Jste jednička!

Úpa a Rýchory, aktualita z 17.3.

18.3.2019

Naposledy upraveno v únoru. Haida i odbočka z ní do Lvího dolu rozrytá od skútru den po úpravě tratí, která probíhá sotva jednou týdně. Souhlasím s Anninkou, Malá Úpa na běžky celkem tragédie a spíš než snahu o zlepšení jsem tu za celou sezónu zaznamenala jen výmluvy, namátkou že běžkaři tu nenechají peníze... No já bych si za upravené tratě chráněné proti chodcům, skútrům a rolbám mileráda zaplatila, dát v Rakousku 10 EUR za den pro mě není problém, ale tam je kvalita úpravy tratí jinde (přitom nadmořská výška a sněhové podmínky srovnatelné). (Odpověď na dotaz uživatele Alena z 11.3.: Dobrý den. Jaká je sjízdnost běžecké tratě Haida a do Lvího dolu? Děkuji za odpověď.)

Západní Krušné hory, aktualita z 17.3.

18.3.2019

Abertamy, Červená jáma , Hřebečná. Z parkovište na Cervenou jámu dopoledne - stopa v jednom směru od rolbařů udělaná, spoje od Červené jámy směrem k Bludné neprojety rolbou. Směr Hřebečná - stopy od rolbařů v obou směrech. Docela dobrá kvalita sněhu. Na pláních - sníh odvátý, podklad zčasti ztvrdlý, povrch měkčí. Dopoledne - lehké sněhové přehaňky. Na magistrále od Cervené jámy na Hřebečnou - psi na volno mezi běžkaři. Kolem poledne - jak pěší ve stopě, tak psi na volno ve stopě od Abertam směrem k Červené jámě.

Moravskoslezské Beskydy, aktualita z 17.3.

18.3.2019

Bílý Kříž - Lysá Hora Nedělní výlet za jarního počasí jako tečka za letošním běžkováním. První polovina trasy ráno již na hranici sjízdnosti, na pár místech bylo nutno sundat lyže. Na upravované trase z Papežova zatím sněhu dost. Z Lysé luxusní výhledy na fatry a tatry.. Odpolední návrat již značně kašovitá konzistence, velmi znatelný úbytek sněhu proti ránu. Každopádně krásná vyjížďka.. v Beskydách už to vypadá na jaro..

Hřeben Orlických Hor, aktualita z 18.3.

18.3.2019

Pro Martina - bohužel je těch cedulí právě zoufale málo, divím se, že se v tomhle směru nic neděje. Ani žádná osvěta a snaha v tomhle směru něco zlepšit...V poslední době se nám zde objevil takový nešvar - Poláci se naučili chodit na procházku mezi Šerlichem a Vrchmezím - po jedný straně hranice tam, po druhý straně zpátky...bohužel zrovna cesty, kde to protahuje rolba - a Polákům je to šumák...

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko, aktualita z 17.3.

17.3.2019

Po sobotním sněžení a večerním dešti,se oteplilo a pořádně se vyčasilo. Na hřebenech foukal opravdu silný vítr. Z Míseček na Vrbatovu boudu je rolbou projetá široká cesta. Sníh byl změklý, odpoledne se pomalu začala tvořit krusta. Šli jsme z Vrbatky na pramen Labe, Violík, Sněžné jámy, Martinovku, Labskou, Pančavskou louku, Vrbatovu boudu a zpátky na Mísečky. Nahoře je dost pěšáků, bohužel se nerozpakují šlapat u do lyžařských stop(teda do tohoto co z ní zbylo) a případné upozornění berou většinou nelibě. Cesta z Martinovky na Labskou i přes Pančavu je dost rozbitá. Jinak ale parádní zážitek, fotky přikládám: https://photos.app.goo.gl/bPG5kodVXLGJMFpA6

Centrální Šumava - Zadov, Kvilda, aktualita z 16.3.

17.3.2019

Má někdo informace o stavu stop na Zadově. Díky za info.

Železnorudsko, aktualita z 17.3.

17.3.2019

Na Bretterschachten se včera a dnes jel Skadi Loppet. Tratě tedy perfektně upraveny, sněhu je dost, jehličí ve stopě jen minimum. Ráno bylo ještě lehce přimrzlo, v poledne už byl sníh měkký ale stopy byly pořád krásně pevné. Prostě jarní lyžování s krásnými výhledy (kdyby člověk nezávodil :-) ).