Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Informační servis www.kamzasnehem.cz

Centrální Šumava - Zadov, Kvilda, aktualita z 19.1.

19.1.2019

Tam nejezděte, celý víkend tam jsou závody, Kašperská 30. (Odpověď na dotaz uživatele Vojta z 18.1.: Ahoj, nejake zpravy jak to vypada kolem Zadova? Zitra se tam chystame na klasiku.)

Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice, aktualita z 19.1.

19.1.2019

Vysoké nad Jizerou projetá stopa dle bilestopy.cz. Blbost. Ve skutečnosti projeto jen skůtrem v týdnu a je to zapadané a hrbolaté. Špatné pro klasiku a nemožné pro skate. Doporučení "sáňky nebo pekáč".

Železnorudsko, aktualita z 19.1.

19.1.2019

Dnes na německé straně super! Okruh na stadionu na klasiku i bruslení. Dále pak okruh 12 a 7 km, vzorně upravené na bruslení i klasiku. V Bavorské Rudě stromy asi nepadají, v Żelezne ano.

Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně, aktualita z 19.1.

19.1.2019

Upraveno, jen jsem si nevšim, jestli tam je i vyříznutá stopa. Míjel jsem jen odbočku na Struhadla. (Odpověď na dotaz uživatele Petr z 17.1.: Ahoj, měl bych dotaz, v jakém stavu jsou STRUHADLA (u Strážného/Špindlu)? Bilestopy.cz mi nějak nefungují a ikdyž fungovaly, tak na tomto úseku nebyla vyznačena žádná úprava. Předem díky.)

Česká Kanada, aktualita z 19.1.

19.1.2019

Okruh na golfu - stopa dobrá jenom pod stromy trošku ledovatá, místy větvičky, lyžařů přiměřeně.

Javorníky a Vsetínské Beskydy, aktualita z 19.1.

19.1.2019

Stopy upravene od patku jeli jsme až nahoru k partyzánovi vse ok az na tu masu lidi dole od galika po machuzky jinak o vikendu jsou všechny Parkoviště zpoplatněny stokorunou.

Hřeben Orlických Hor, aktualita z 18.1.

19.1.2019

Večerní skate (17-21) od Nároďáku na Čihalku naprosto užasně upravená trať. Zpět přes Šerlich na Jelenku a přes Luisino údolí do Deštného. Po cestě žádný strom. Sníh byl dost pomalý a občas to fakt brzdilo. Někde to zas frčelo hezky. Čim větší nadmořská výška tak to drhlo i když jsem mazal modrym CH6. Stopy byli krásně rychlé. Za měsíčku a s čelovkou to opravdu nemělo chybu

Jihlavsko a Telčsko, aktualita z 18.1.

19.1.2019

skvělé podmínky okolo Vysoké. Všude leží souvislá vrstva 20 cm sněhu, povrch je hodně tvrdý, ale díky vyfrézovaným stopám velmi dobrá jízda po loukách od Vysoké směrem ke Kostelci a Popicím. Je to tady jako na horách. Auto stačí nechat u křižovatky na Okrouhlík nebo u odbočky do areálu kasáren, všude tam vedou už stopy. Škoda, že na poli před obchvatem hned u Jihlavy je hluboká orba, takhle se asi dá jet až někde od Pístova, ale to jsem nezkoušel.

Javorníky a Vsetínské Beskydy, aktualita z 18.1.

18.1.2019

Bílá-Bumbálka-Soláň-Cáb-Vsetín. Strojová úprava až po Masarykovu chatu před Bumbálkou, úsek Čarták-Solán bez problémů, parádní stopa od běžkarů, 4x spadlé stromy hned na úvod, rolbu s motorovou pilou jsem potkal u Benešek, lze tedy předpokládat že to na víkend zprovozní. Úsek Soláň-Cáb docela katastrofa, prvních cca 6-8 km ještě dobrý, opět parádní stopa zpočátku strojová, následně od běžkařů, ale úsek za vrcholem Beskyd k Lukšové je problematický. Stopa většinu spadlých stromů hezky obchází, jen Beskyd-Lukšová je místy prolézačka mezi popadanými smrky. Dojezd do Vsetína a průjezd Vsetínem po bývalé železnici již bez problémů.

Západní Krušné hory, aktualita z 18.1.

18.1.2019

Kammloipe Schoneck - Muhlleithen - dnes čerstvá stopa, vynikající podmínky,doporučuji!

Podorlicko, aktualita z 18.1.

18.1.2019

Kozlov Sněhu je dostatek, ale to je asi jediné plus. Na všech pláních okolo chaty je ledová pista a stará stopa je z 80% zafoukaná. Pokud sníh nepovolí, tak už asi skůtrem neupravitelné. Lesem směrem na Zhoř aspoň nějaká stopa, ale zase velké množství větviček a jehličí, tudíž vosk po kilometru úplně pryč. Nic moc. 3/10

Železné hory, aktualita z 18.1.

18.1.2019

Byl jsem ráno poprvé v areálu Rataje v Hlinsku, vzhledem k teplotám je sníh zmrzlý. Napadlo také trochu nového sněhu. Nahoře na vrchu silněji foukalo. Stopa upravená asi z minulého víkendu.

Drahanská vrchovina, aktualita z 17.1.

18.1.2019

Nemá někdo aktuální zkušenost jak to vypadá v Protivanově směr Pavlov popř. u radaru. Děkuji předem za případnou odpověď.

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko, aktualita z 18.1.

18.1.2019

Ahoj. Mám info, že byla dnes upravena na Roudnici trat Jilemnické 50. Večer se to ma udajně udělat znova se stopařem. Tedy zítra by tam měl fajn stav. (trat zatím bez značení, to bude probíhat příští týden)

Jihlavsko a Telčsko, aktualita z 17.1.

17.1.2019

U Vysoké u Jihlavy je 5 km okruh (překvapivě) ve velmi dobrém stavu. Podvečerní lyžování bylo perfektní, okruh byl tvrdý tak akorát, ani zmrzlý ani rozbředlý, na bruslení ideální. Stopa je jen místy, většinou mělčí. Nicméně stopa ke křižovatce na Okrouhlík je také v solidním stavu.

Hřeben Orlických Hor, aktualita z 17.1.

17.1.2019

Není upraveno, ale jezdime. Dnes projeli z Ricek na Mezivrsi a na Hanicku. (Odpověď na dotaz uživatele Dušan z 17.1.: Prosím, jak vypadá okruh v Orlickém Záhoří - upraven/neupraven, popřípadě trasa z Říček na Pěticestí? Děkuji za každou Vaši reakci :-).)

Javorníky a Vsetínské Beskydy, aktualita z 17.1.

17.1.2019

Hrebenovka Cartak-Ptacnice absolutne silene, masark, vsude popadane stromy, opruz furt sundavat bezky a prelizat kmeny. Stopa zadna, projizdeli jsme to dnes prvni. Sjizdeli jsme do Valasske Bystrice, kde asi 500metru pod Ptacnici zacinala slusna stopa.

Podorlicko, aktualita z 16.1.

17.1.2019

Nevite někdo prosím jaká je aktuální situace na Kozlově? Děkuji.

Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně, aktualita z 16.1.

17.1.2019

Ahoj, měl bych dotaz, v jakém stavu jsou STRUHADLA (u Strážného/Špindlu)? Bilestopy.cz mi nějak nefungují a ikdyž fungovaly, tak na tomto úseku nebyla vyznačena žádná úprava. Předem díky.

Bílé Karpaty, aktualita z 16.1.

17.1.2019

Ahoj, nevíte, jak to vypadá se stopami v oblasti Lopeníku a okolí? Díky :-)