Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Informační servis www.kamzasnehem.cz

Hranice Jizerských hor a Krkonoš, aktualita z 1.4.

1.4.2020

Dnes jsem byl od Václavíkova Studánka a všude možně jsem to prošmejdil až na Pavlovu cestu.moc solidní podmínky... ale teď bych rád apeloval na vzájemné chování. na parkovišti u kostela v polubným jsem zažil opravdu nechutnou scénu: jeden kluk se u auta převlíkal a přetahoval bundu přes hlavu, takže si stáhnul roušku z obličeje, aby to šlo /nejbližší člověk u dalšího auta asi 3 metry daleko/. a než ji stačil dát zpátky, začal na něj úplně brunátně řvát jeden místní obyvatel přesně toto - jak to, že nemáš masku na držce, ty hajzle zasr…..j, já tě zabiju ty zk…..enej sr...či. ten kluk mu řekl, že se jen převlíká bundu a že na něj netřeba řvát, že si masku obratem nasadí. a hned zase řvaní a nadávky od toho místního zuřivce a ještě , že mu rozšlápne hlavu...no, nebudu více vypisovat tu hrůzu. jenom se prosím zamyslete, je to nutné se takto navzájem chovat? pomůže to něčemu? jestli už ani tahle infekční doba nám nenastaví zrcadlo, jak chceme dále spolu žít? jezdím dost pravidelně na magis

Hřeben Orlických Hor, aktualita z 1.4.

1.4.2020

Dnes ráno ze Šerlichu na Homoli kameňačky dostály svého názvu aneb asi poslední sklouznutí. Napadlo zhruba 5 - 10 cm jemného prašanu, -5°C, jasno, na pohled idylka. Ale zdání klame. Podklad chybí už na poměrně dost místech, což je zrádné. V první části od Šerlichu k rozdvojce v podstatě bez tvrdého podkladu, potom jižní cestou na Velkou Deštnou je to s přibývajícími výškovými metry ve stinných pasážích něco lepší. Sjezd k Jelence zrádný, na dvou místech asfalt, který není moc vidět a ani ve zbytku si člověk není moc jistý, kde zadrhne. Potom až na Homoli (i kousek dál dolů směrem na OZ) to šlo, ale vytátých míst kvapem přibývá. Řekl bych, že následující slunné dny definitivně zakončí tuhle nakonec celkem vydařenou sezónu.

Hranice Jizerských hor a Krkonoš, aktualita z 23.3.

23.3.2020

V Polubném na odbočce na Mořinu je zákaz vjezdu. (Odpověď na dotaz uživatele Ota Mrákota z 22.3.: Chtėl jsem zajet na Jizerku až k Pyramidě. Zaparkoval bych u kamaráda,co tu má chalupu. V Polubným údajnė hasiči brání vjezdu k osadě Jizerka. Je to prosím pravda ? Na základě čeho případně brání vjezdu ? Děkuji za info,zítra bych tam rád na běžky vyrazil.)

Hřeben Orlických Hor, aktualita z 17.3.

21.3.2020

V cine,evrope,cr zasahla vyyssi moc.v cr nouzovy stav.ukoncena sezona.snad v pristi se opet setkame ve stope.

Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice, aktualita z 13.3.

13.3.2020

Pro mě je nejlepší varianta z Harrachova, je to i nejbezpečnějši z hlediska počasí. Z Míseček přes Vrbatovu boudu je to hezký, když je pěkný počasi. Od Rezku se lze na Dvoračkách rozhodnout, zda jet přes hřebeny nebo dolů na Ručičky, Kládovkou na Snídani a na Voseckou... V případě zledovatělýho sněhu je ten sjezd dost divokej... (Odpověď na dotaz uživatele Lenka z 13.3.: Ahoj prosim poradte kudy nejlepe na Voseckou boudu? Da se z Vrbatovi boudy? Nebo z sHarrachova ci Rezku? Diky)

Hřeben Orlických Hor, aktualita z 9.3.

12.3.2020

ahoj. Skatem z luisina údolí do sedla pod jelenkou, pak pod Homoli, severní cestou na 5cestí a pak na Komářák a zpět. Do sedla pod jelenkou jen jedno místo s kameny, ale není vidět, udělal jsem si díru na skluznici a rozbil si ústa. Podklad pro bruslení šel, stopy zachovalé. Pak až na 5cestí bez potíží. Na Komářák pár míst, kde leze asfalt-spíše až v závěrečném stoupání bukovým lesem před Kom.vrchem. SKOL

Králický Sněžník, aktualita z 10.3.

11.3.2020

od Slaměnky přes Sedm cest po Zatáčku smrti OK a pak už se to rapidně zhoršovalo, na Tankové už hodně měkký sníh, na skate se to celkem bořilo a už bylo taky hodně vytátých míst, dojezd na Vyhlídku už byl dost špatný a letos už to asi lepší nebude

Modravsko a Srní, aktualita z 10.3.

11.3.2020

Na Březník a zpět úplná paráda, dalo se i na Černou Horu a nádrže. Modrava je i při nedostatku sněhu jistota, tam bylo sněhu dost, ani to nevypadalo, že je skoro jaro, trochu sněžilo a v poledne ještě protahovali stopu.

Centrální Šumava - Zadov, Kvilda, aktualita z 9.3.

11.3.2020

V neděli a v pondělí kolem Kvildy bezvadné lyžování, na Prameny, přes Stráž, signálka, Tetřeví cesta. Přesně jak píšou, kde byla v sobotu a v pátek rolba se dalo krásně jet. S malou potíží jsme sjeli až do Kvildy po Bučinské, z druhé strany od Tremlů před Kvildou už jsme došli po cyklostezce, na loukách kolem Kvildy už moc roztátých míst, na Horskou bych nejela. Nečekaně dost sněhu a stopy kde to šlo upravené.

Moravskoslezské Beskydy, aktualita z 10.3.

10.3.2020

Pustevny Radhošť sněhu dostatek.

Hřeben Orlických Hor, aktualita z 10.3.

10.3.2020

Zdravim z Velke Destne.. Na klasiku parada, Drzi zluty skivo za 2 Kcs Na skate trochu mekci. Ale da se. Z Serlichu pravou na VD, dale Pod Homoli a asi zpet. Je malo casu. Nechala jsem se odradit predpovedi . Diky Bohu, neprsii a je slusna viditelnost. Dekuju za upravu. Letos jsem se trefila poprve..

Javorníky a Vsetínské Beskydy, aktualita z 8.3.

8.3.2020

Kohůtka - Kasárna - Kohůtka, po nočním sněžení sjízdné, pří návratu v některých sjezdech v lese kamení.

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko, aktualita z 8.3.

8.3.2020

Dopolední skate: na Mísečkách upraveno závodní 5km kolečko (7 ani 10 km ne), na Rovinku projeto pouze od lyžařů. Luxusní úprava směrem sjezdovka Medvědín, dokonce s vyřízlou stopou, úprava ale končila u sjezdovky. Cesta na Zlaté návrší upravena až nahoru, ale vzhledem k velkému provozu i pěších a sluníčku rychle měkla.

Hřeben Orlických Hor, aktualita z 8.3.

8.3.2020

Hezké :-).Trasa Hanička-Pěticestí, prvních 1,5 km běžky na rameni, pak hezké, slunečno, přes noc cca tři cm nového sněhu.Kolem 4 st.C.Na 5ticestí hodinová opalovačka.L

Západní Krušné hory, aktualita z 8.3.

8.3.2020

Dnes naprosto dokonalé běžkování, avšak pouze na německé straně, kde bylo vše upraveno, rolby vyjely z Fichtlu i Oberwiesenthalu. Z Božího Daru nevyjely, české tratě naprostá tragedie, ujezdene mejdlo, žádné stopy na klasiku, mraky lidí. U němců lidí minimum.. 28km, z Fichtlu kolem arény, směrem k spodní stanici lanovky, tam dokonce upraveny okruhy na Neudorf, pohádka, pak zpět k hranicím, na Tellerhauser, do čech, beze stopy Kazišuk, Krmelec, Hubertky a zpravit si náladu na Fichtl na vrchol a dolu k autu...

Králický Sněžník, aktualita z 7.3.

7.3.2020

V okolí Hynčic pod Sušinou byly ve středu a ve čtvrtek 4. - 5.3. skvělé podmínky pro klasiku i skate - rychlá umrzlá stopa. Včera a dnes dopoledne nasněžil nový sníh, který sice jízdu zpomalil, ale vzhledem k páteční úpravě jsou podmínky dále parádní. Pozor jen na závěr sjezdu k černé sjezdovce v Hynčicích, kde je manžestr přerušený odtokem vody s kamínky. V úseku od Návrší dál k Senince už běžkování nedoporučuji.

Lužické hory, aktualita z 7.3.

7.3.2020

Polevsko bez snehu na bezky. Zbytky u lyzarskeho vleku, mozna na sanky

Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí, aktualita z 6.3.

7.3.2020

Kam nejlépe na běžky v Liberci dík.

Centrální Šumava - Zadov, Kvilda, aktualita z 5.3.

6.3.2020

"Ve čtvrtek jsme jeli z Kvildy na pramen Vltavy, ze začátku to bylo ještě dobré, ale pak se začaly objevovat vytáté fleky." - z rozhovoru s lyžařem. "Ve středu jsme upravili trasy směrem k hranicím, ale pokud nepřipadne sníh, další úprava nemá smysl." - z rozhovoru se starostou Kvildy. Volný přepis z reportáže z pořadu o počasí na ČT.

Hranice Jizerských hor a Krkonoš, aktualita z 6.3.

6.3.2020

Sněhu dost. Vice později večer. (Odpověď na dotaz uživatele Buťas z 6.3.: Ahoj, nevíte jak vypadají stopy okolo Štěpánky? V sobotu se chystám sklouznout a Jizerka bude přeplněna. Děkuji)