Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Informační servis www.kamzasnehem.cz

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko, aktualita z 21.3.

21.3.2018

Mísečky Stopa - Vrbatka - Violík: V noci z úterka na středu napadlo 3-5 cm nového sněhu, který překryl většinu ledů i jehličí z minulých dnů. Do závodních tratí jsem nejel, ale ty kolem Stopy vypadaly nově upravené. Stopa byla zmrzlá, vedle stopy byl krásný rolbou ujetý sníh, žádný led. Cesta na Vrbatku po sněžení ještě nebyla projetá rolbou, je plná měkkého sněhu, ve kterém to dobře stoupá (modrý Swix), hůř už se bruslí. Dolů to jede obstojně. Až posledních 500m pod Vrbatkou je skoro samý led, ale dá se jet u kraje cesty, kde je navátý měkký sníh. Ani přes dnešní polojasno sníh nezměknul, zůstal prachový, takže přes noc nepřemrzne v leďák. Na hřebenech (vč. hraničního hřebene) mají cesty částečně tvrdý podklad (ale ne leďák, vítr do něj zapracoval tenkou vrstvu nového sněhu) a částečně návěje. Nejlíp se jede mimo cesty, po pláních se dá bruslit, neboří se. Opět se střídají tvrdé (ale ne ledovaté) plotny a navátý nový sníh. Lidí málo. Vrbatka stále ještě otevřená. Parkoviště na Míse

Úpa a Rýchory, aktualita z 20.3.

21.3.2018

Podělíte se někdo prosím o aktuální informace z okolí Malé Úpy? Sjízdnost a upravenost tratí jak pro klasiku tak skate? Vyrážíme na prodloužený víkend. Děkuji! :-)

Lužické hory, aktualita z 21.3.

21.3.2018

Napadly tři cm sněhu, slunce, stopy stále výborné,projety.Přijeďte, dokud to jde, ať se naposledy svezete. Zatím to vypadá, že se sníh bude ještě chvilku držet.Krásné dny přeji.

Králický Sněžník, aktualita z 20.3.

21.3.2018

Zbojnicky okruh skate, spodní část nic moc-hodně jehličí, vetviček, vršek parádní

Východní Krušné hory, aktualita z 20.3.

20.3.2018

Dnes jsem zkusil magistrálu z Cínovce na Vitišku, byla to bída. Někde zůstal starý sníh jako podklad, jinde je holý asfalt, jako celek neupravitelné. Radši jsem pak přejel do Německa, kde je stav jako byl v neděli (viz starší příspěvek).

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko, aktualita z 18.3.

19.3.2018

Ahoj, nejel jste denska nahodou někdo po hřebenu. Konkrétně ze Špindlerovky do Špindlu. Jde mi o to, zda to není vyfoukané a totálně ledovaté? Zda je je to sjízdné s tím, aby si to člověk aspon trochu užil?

Hranice Jizerských hor a Krkonoš, aktualita z 18.3.

19.3.2018

Prosím, jaká je cesta od Bukovce do Kořenova a od harrachovského nádraží pod Dzial Izerski?

Hrubý Jeseník, aktualita z 18.3.

19.3.2018

ahoj kdo poradí jaké jso podmínky dnes. diky

Lužické hory, aktualita z 19.3.

19.3.2018

Stopy projety , slunce, mínus deset. vyražte, dokud je sníh. Zatím stále 20 až 30 cm. Paráda.Krásně se svezete.

Brdy a Hřebeny, aktualita z 18.3.

19.3.2018

Jeli jsme Těně - Zaječov. Nejlépe se jelo ve stopě od auta. Jelo to prakticky bez zadrhnutí, jen klasika. při pokusu o bruslení to šlo na asfalt. Cestou zpět už bylo stop více, ale pořád to šlo. https://mapy.cz/s/2tCbu Vyjeli jsme i na Kvaň, a potom zpět dolů. Možná by šlo pokračovat horem směr Tři Trubky, ale bylo by potřeba vždy desítky metrů přenést (kam až jsme viděli). (Odpověď na dotaz uživatele marek z 17.3.: nevíte, jak to vypadá teď, když by chtěl člověk vyrazit na běžky ze Zaječova? Díky moc)

Ladův kraj, aktualita z 18.3.

18.3.2018

V Senohrabech ráno bohužel jen prachový sníh bez podkladu. Během dne se změnil v mokrý, který na slunci kvapem odtával. Přes den bylo -2 a studený vítr, který ale asi nebyl takový jako na horách. Na trávě to na starých běžkách jde, ovšem za sebou už většinou necháváte někdy holá místa.

Praha, aktualita z 18.3.

18.3.2018

Obora Hvězda - krásné stopy na klasiku i na bruslení ve třech hlavních průsecích, ostatní cesty a cestičky různé, ale se staršími běžkami bez obav sjízdné. Poměrně dost lidí. Na stopy v Oboře se dalo nastoupit přímo z dosněženého a rolbou upraveného 250 m dlouhého okruhu na Vypichu, kde si lidi trochu šlapali na paty (lyží).

Jakuszyce a okolí, aktualita z 18.3.

18.3.2018

Dnes dopo super lyžovačka. Bylo mínus 14 st. a foukal vítr, ale k lomu to nemělo chybu. Doporučuji jít na ski. Tady je upraveno vždy a za každého počasí a to perfektně.

Lužické hory, aktualita z 18.3.

18.3.2018

Nevahejte a vytahnete bezky, pribalte fotak a termosku. Dneska je nadherne, mraz, prasan,slunce. V nizsich mistech je vyfoukano a obcas naopak velke zaveje, ale pod Luzi a Sebrem to bude jiste super.

Východní Krušné hory, aktualita z 18.3.

18.3.2018

POZOR NA ŠMEJDY! Běžecké stopy po uzavřené silnici od křižovatky Horní Halže-Kovářská-Loučná p.K. směrem ke Klínovci jsou sice krásné,ale výchozí bod u zmíněné křižovatky posloužil městu Kadaň jako dobrý zdroj příjmů.Pokud na tomto místě zaparkujete,DOSTANETE POKUTU za parkování v křižovatce,přestože v zimě prakticky neexistuje,stojíte-li na okraji silnice pak za nedodržení 3m průjezdu v každém směru.Jedná o pěknou sprosťárnu,na jednu stranu Krušné Hory lákají turisty a lyžaře k oživení kraje,na druhou vybírají pokuty za parkování na uzavřené vozovce,přesto, že zde není možný průjezd.Žádal jsem vyjádření u města Kadaň,obce Kovářská,policie Vejprty i Skiareálu Klínovec-nikdo není kompetentní s tím něco dělat.Přitom by stačilo sněhový zával, uzavírající danou silnici posunout o 100m dál a místo značky Zákaz vjezdu označit místo jako Parkoviště.To by ovšem město Kadaň nemělo cca 50.000,-Kč za víkend z nesmyslných pokut.Vyhněte se rozčarování a jeďte jinam, NEPODPORUJTE ŠMEJDY !!!

Východní Krušné hory, aktualita z 17.3.

18.3.2018

Včera na Dlouhé Louce bylo cca 5-7 cm nového sněhu. Tratě neupravené. Po červené ve směru Žebrácky Roh sněhu málo, drhnul jsem při každém kroku. Na silnicích a na okruzích lepší, ale rozhodně doporučuji kameňačky. (Odpověď na dotaz uživatele Dušan z 17.3.: poradí někdo, jak to vypadalo v sobotu 17.3. na Dlouhé Louce, nebo na Cínovci??? Dá se jet třeba na Vitišku nebo na Fláje ??? Děkuji D.)

Východní Krušné hory, aktualita z 16.3.

17.3.2018

poradí někdo, jak to vypadalo v sobotu 17.3. na Dlouhé Louce, nebo na Cínovci??? Dá se jet třeba na Vitišku nebo na Fláje ??? Děkuji D.

Brdy a Hřebeny, aktualita z 17.3.

17.3.2018

Takze na druhou stranu od parkoviste - smer Kytin, Hostomice o dost lepsi. Dva kilometry dlouhy usek, kde se fakt dalo jet a nic nedrhlo. Jestli v noci jeste neco malo pripadne, tak se bude dat celej hreben prejet.

Lužické hory, aktualita z 17.3.

17.3.2018

Přátelé. Napadlo a okolo Horní Světlé je plno sněhu. Kdo má chuť, vyražte. Pan Horák také již vyrazil, takže by v průběhu několika hodin měly být stopy všude, kde to jen půjde. Tj k Jánu, Plešivec, k Šébru ... Je tu přes dvacet cm sněhu, někde i více. Krásný den. Hana Píšu teď, abyste ještě dnes stihli se projet. Sníh prašan. Nádhera.

Brdy a Hřebeny, aktualita z 16.3.

17.3.2018

Zdar, byl někdo na Brdech, Hřebenech. Už je tam dost sněhu?