Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Informační servis www.kamzasnehem.cz

Hostýnské vrchy, aktualita z 23.1.

23.1.2020

Tak jsme se dockali asi 1 a posledni snih posledni dobou vzacny pristi tyden az + 12 stupnu.hostynska mag.v provozu v lese omezene.na stare kamenacky.snih 15 cm v lese 5 cm.louky parada podminky dobre v lese horsi.trasa trojak,bludne,konciny zpet.- 1 stupen.7 lyzaru na trase.dle informaci lyzari,lyzarum dobre na tesak.a vyjete stopy.rychle vyuzit o vikendu asi konec.skool.

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko, aktualita z 22.1.

22.1.2020

5km okruh na Mísečkách hezky upraveny, jen pozor okolo Labské, tam rolba místy vytáhla nahoru kaminky. I v lese občas trochu více větviček a jehličí. Nejhezčí svezení je magistralou směrem ke sjezdovce Medvědín

Úpa a Rýchory, aktualita z 21.1.

22.1.2020

Kraví hora tragédie, málo sněhu šutry. Docela to ujde na Lysečinskem hřebenu a z Malé Úpy na Pomezky. Sněhu, ale málo.

Javorníky a Vsetínské Beskydy, aktualita z 21.1.

22.1.2020

Na bezky.sk tuto trasu komentujou pravidelně

Modravsko a Srní, aktualita z 22.1.

22.1.2020

Zatím to jde pouze na stadionu na churáňově nebo na loukách nad ním, tam je to utažené pouze na bruslení. (Odpověď na dotaz uživatele Hřeb z 21.1.: Rád jezdím klasiku, což o to. Je to nádhera! Takže moc děkuji za úpravy stop na klasiku. Ale taky si to rád proložím občas na pár hodin bruslením. Dejte mi tip, kam vyrazit z Filipky beztrestně bruslit? Dík!)

Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice, aktualita z 21.1.

21.1.2020

Jakuzsyce podle rolby, dostatek sněhu a skoro bez lidí. Harrachov terex, Krakonosova snídaně super

Rychlebské hory, aktualita z 21.1.

21.1.2020

Paprsek. Ze spodního parkoviště přes Milíře k Císařské boudě.Upraveno zřejmě včera, ale téměř netknuté dokonalé stopy. Je vidět,že tudy se moc lidí nevydává. Dále okruh Pohádka, trochu horší a více rozbité, větší množství běžkařů je druhý den po úpravě stopy znát. Po pivu na Paprsku ještě Pralinka. I tady dostatek sněhu a skvělé svezení. Sjezd trasou Milíře k parkovišti bez problémů, otázkou je, jak dlouho to s předpokládanými teplými dny vydrží... Dnes lehce pod nulou, fialový vosk byla trefa. Pár záběrů z 35-i kilometrů té dnešní inverzní nádhery viz odkaz: https://youtu.be/7l2S48WzvyI

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko, aktualita z 21.1.

21.1.2020

Dnešní Horní Mísečky byly jedna velká paráda! Sníh krásný a pevný. Tratě upravené. 5/5

Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně, aktualita z 20.1.

21.1.2020

Vcera dopoledne skate od horni stanice lanovky na Plani pres Rozcesti na Lucni boudu, zpatky odpoledne pres Krasnou plan do Spindlu. Prvni cast bez problemu, pred Klinovkou v lese muldy, ale snehu tak akorat. Zbytek krasa, od bufetu slunce (dole inverze), sjezd od kaplicky precizne upraven rolbou, ale snehu jen milimetry. Na Lucni rekonstrukce podlahy 8-) ale funguje. Pri navratu nad Krasnou plani smerem k Hromovce par kaminku, ale pak uz to slo kupodivu az dolu bez problemu. Na letosni pomery nadhera!

Centrální Šumava - Zadov, Kvilda, aktualita z 21.1.

21.1.2020

Ráno na Kvildě - 12°C, v poledne na sluníčku +3 - + 8°C. Na loukách ve stínu leží 10 - 15 cm prachového sněhu. V lese okolo Kvildy je 3 - 5 cm sněhu pod stromy. Na běžky po lesních cestách je to vhodné max. na velmi starých lyžích. V lese vykukují pod sněhem kameny, kořeny, šišky a jehličí. Do vyšších poloh je možné dojít pěšky a po té lyžovat na běžkách např. od Bučiny směrem na Černou Horu ( 1315 m.n.m.) nebo Z Modravy směrem na Březník 1150 m.n.m.

Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně, aktualita z 21.1.

21.1.2020

Dotaz: Chceme od čtvrtka na běžky okolo Pece. Jak to prosím vypadá na magistrále nad Pecí, kolem Černé hory, Pražské, vodarenské cesty, Liščí hory, Výrovky ? Jsou stopy sjízdné?

Králický Sněžník, aktualita z 19.1.

20.1.2020

v neděli Ostružná - Kladské sedlo - Návrší - Sedmicestí - Dolní Morava. konečně sněží, prašan, ale pořád místy málo - tam kde nebyl vespod zmrzlý základ nebo z něk koukalo kamení, na Ostružník pěšky, pak tratě kolem Paprsku super všechny upraveny, přes Kladské sedlo mizerné, pak bacha na horní cestě před připojením na vojenskou pod Mokřinami, sice projeto rolbou, ale bída, přenášení. Pak už dobré až na Slaměnku, sjezd po sjezdovkách na přemrzlém, umělém sněhu nicmoc, hlavně večer za šera:). spodek sáňkářské dráhy hodně špatný. Určitě je to na kameňačky, i ty dostaly dost zabrat.

Rakousko, aktualita z 19.1.

19.1.2020

Poprvé nás situace na oblíbené Šumavě a českých horách donutila vyjet za hranice. Inspiroval nás Petr a volba padla na Rakousko. Podle aktuálního stavu sněhu a nejvíce projetých km tras jsme vybrali Ramsau. Dovolená 15.1. - 19.1.20 vyšla nad očekávání. Slunečno, teplo, dostatek pěkného sněhu a stopy projeté denně, málo lidí. Ze soboty na neděli připadlo 25 cm prašanu. V pátek najelo i dost Čechů, ale žádná masová návštěvnost. Není co vytknout. 3-4 dny na lyžích jsou na Ramsau optimální. Trasy jsou placené, ale zalyžujete si.

Drahanská vrchovina, aktualita z 19.1.

19.1.2020

Drahany - Repechy, 10 cm čerstvého sněhu, odpoledne ještě trochu padalo, zespodu do toho jde voda, 0°C, takže to fest lepilo. Nejlepší je to na loukách, jen tam lezou krtičáky, po poli horší, tam to drhne, v lese proběhla těžba , jsou tam paseky a cesty dost rozrajtované, takže někde v otevřeném, v koeljích po autech dobré, někde naopak blbé. Ale jestli přimrzne, tak na loukách se sklouznout půjde. Zopár nadšenců už dnes nějaké stopy prošloláplo, na úpravu skútrem to ale ještě není.

Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně, aktualita z 17.1.

18.1.2020

Ahoj, ví někdo zda se dá vyjet ze Strážného na Klínovky? Je tam do alespoň nějaký sníh? Díky

Králický Sněžník, aktualita z 18.1.

18.1.2020

Auto jsem nechal na zadnim dolnim parkovišti a šel nahoru k lanovce (nechtělo se mě pěšky až k Vilemince). Pěšky pod černou sjezdovku kde jsem nasadil lyže a jel k vyhlídce a dál ke stezce v oblacích. Docela makačka po ránu, ale dalo se. Bylo 8 hodin tak sjezdaři moc nejezdili (cca 4 proti mě). Byl manžestr tak to jelo dobře. Dále dvakrát na Mokřiny a zpět ke sjezdovce a pak kolem laviček a dolů přes Vileminku. Cestou chumelilo tak se dalo bezpečně dojet cca 300 metrů k závoře. Za sedmi cestami lezou kameny, za lavičkama potok o 500 metrů dál je potřeba přenést 150 metrů. Jinak rozhodně na A lyže. Užil jsem si to a doufám, že napadne dost sněhu a podmínky nám to hodně vylepší

Jakuszyce a okolí, aktualita z 18.1.

18.1.2020

Jake jsou podminky na skate? Dekuji

Hranice Jizerských hor a Krkonoš, aktualita z 16.1.

16.1.2020

Brusleni na okruzích nahoře u Bílé skály necekane dobré. Pouze v nekterych mistech pod stromy ledove plotny (da se s opatrnosti projet).Celkem měkký podklad i na lyže jedničky. Pouze cesta Hvězda -Paseky částečně na pochod.

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko, aktualita z 16.1.

16.1.2020

V sobotu 18.1. se budou na závodním 3km okruhu na Mísečkách (střelnice, svážnice, sprintové pytlíky) konat veřejné lyžařské závody, během konání závodu bude na okruhu a na stadionu přístup pro "běžné" lyžaře omezen. Rozpis závodu - http://www.b5h.cz/data/verejny-zavod_HORNI_MISECKY_18012020.pdf

Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně, aktualita z 13.1.

15.1.2020

Špindlerův Mlýn Medvědín, možné parkování v pondělí v pohodě a ZDARMA Běžky šlo nasadit téměř hned, hodně ledovaté, ale jde to a pak možnost trasy Buď fit. Tam uz cim dal lepsi, mene ledu... Je to 800 m od dolní stanice lanovky Medvědín proti proudu řeky Labe směrem do Labského dolu. 4km nahoru a 4 km dolů. Trasa tedy dlouhá 8km + prijezd, odjezd cca 9,6 km celkem. Ve Vrchlabí sníh není tak úžasné, že zde je;)!