Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Informační servis www.kamzasnehem.cz

Východní Krkonoše - Pec pod Sněžkou, Janské Lázně, aktualita z 24.3.

24.3.2017

Černá s Světlá hora nahoře pořád dost sněhu. Od Modrokamenné boudy ke Krausovkám dost jehličí, od myslivny nad Černým Dolem k Berghausu také.

Hrubý Jeseník, aktualita z 23.3.

23.3.2017

Od Černého potoka - Císařská bouda - paprsek a Hřebenové partie je to ještě dobře sjízdné ale sníh je místy dost špinavý,u dojezdu před paprskem už je jen led a jehličí, to stejné od Černého potoka do Petříkova. Myslím že po víkendu už zde bude pro běžkaře konečná.

Východní Krkonoše - Pec pod Sněžkou, Janské Lázně, aktualita z 21.3.

21.3.2017

Dnes z Černé hory po magistrále na Friesovy boudy a zpět. Cestou tam částečně upraveno, terén byl často dost těžký, ale bruslit se dalo v pohodě. Zpátky to bylo lepší, mezitím projela rolba a úsek pod Frísovkami až nad Pec výborný. Sníh byl mokrý a těžký, ale byl všude. Občas špinavý, s jehličím a větvičkami. Nejhorší je úsek mezi magistrálou nad Pecí a Pražskou boudou, úsek cca 300 metrů je zmrzlý a celý pokrytý jehličím. Ke konci drobně pršelo, takže je otázka, jak dlouho to ještě vydrží. Lidi nebyli.

Rychlebské hory, aktualita z 19.3.

21.3.2017

Jeden z nevyřešených problémů běžeckých tras na Paprsku je přítomnost volně pobíhajících velkých psů bez náhubku. A to klidně mezi malými, velkými dětmi. V Polsku je prý pobíhání psů po tratích zakázáno, asi proto jsem dnes viděl na magistrále skupinu Poláků s velkým pobíhajícím psem. Oni to vědí, že v Čechách je "všechno" dovoleno a proto sem s těmi šelmami jezdí. Je to nebezpečná situace a nelze asi předpokládat, že ji budou řešit policisté na běžkách pokutovými bločky. Proto běžkařům a turistům doporučuji, aby každou volně pobíhající potvoru bez náhubku, která se k nim přiblíží, preventivně nasprejovali pepřovým sprejem. Pepřový sprej do čumáku zklidní i to nejagresivnější plemeno. Nečekejte až ta potvora zaútočí.

Modravsko a Srní, aktualita z 18.3.

20.3.2017

Od nástupního místa všude dostatek sněhu sice mokrý a těžký ale dalo se.V Modravě poprchávalo nahoře na Černé hoře chumelenice jak blázen přesto že není upraveno dá se jezdit dobře i s novými lyžemi.

Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí, aktualita z 19.3.

19.3.2017

dopoledne: Mariánská hora - Knajpa - Protržená - upraveno, vymrzlý manžestr i stopy - ideální podmínky... sněhu víc než dost.

Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn, aktualita z 18.3.

18.3.2017

Dnes na Horních Miseckach cele dopoledne hustě snezilo. Napadlo cca 10 cm snehu. Kolem 9.30 hod.projela rolba stadion, malé kolečko, 5, 7 a 10 km - suprova uprava. Byla to sice kvůli hustemu sněžení dřina, ale lyzovacka byla pekna ;).

Říčky, Rokytnice v Orlických horách a okolí, aktualita z 18.3.

18.3.2017

Z Říček na Mezivrší to nahoru zatím šlo i na nových lyžích, ale dolů bych se trochu bál + v jednom místě kříží trasu několik potoků, dva z nich už svůj souboj skoro vyhrály, i když dnes šly překročit ještě na lyžích a přímo, ne obkročmo. Ale rolbu bych sem už bál poslat = zde to brzy bude konečná. Z Mezivrší k Annenskému vrchu vylézal dnes v poledne podklad jen málo - a to zhruba v půli cesty nedaleko bunkru, co se v něm topilo :-) Mezivrší - Pěticestí sněhu dost. Páteční úprava i zde všude komplet zasypaná sněhem a ten pak rozmočen deštěm.

Západní Krušné hory, aktualita z 18.3.

18.3.2017

V noci trochu nasněžilo,přes den prší.Stopa upravená kolem Špičáku. Včera to bylo lepší.

Hrubý Jeseník, aktualita z 16.3.

17.3.2017

Ze Sedla na Praděd ze začátku špinavá stopa, pak dál lepší ale místy takové špinavější úseky, ale super jarní svezení. Sjízdné po celém úseku tam i zpět. Na Švýcárně nebylo v poledne kde sednout i ve všední den. Zítra má sněžit, tak snad není ještě konec zimy.

Praha, aktualita z 17.3.

17.3.2017

Chuchelský sněhovec rychle taje. Dnes už bylo rozpojeno místo za věžičkou, takže okruh nebude mít ani 200 m, tedy pro letos konec.

Rychlebské hory, aktualita z 17.3.

17.3.2017

Z Petrikova tak 2km pěšky, sněhu málo, spíše led a jehličí. Dále po tomto úseku pak na Paprsek OK, hezky upraveno.

Modravsko a Srní, aktualita z 16.3.

16.3.2017

Start v 11 z Modravy na Březník. Čerstvě upraveno, hodně sněhu - mokreho, ve stínu vydržel zmrzlý celý den, hodně lidí. Z Březníku kolem Černé hory k Pramenům Vltavy opět dobrý, potom zpět k Červenohorské nádrži a do Modravy. Žádná místa bez sněhu, vše příjemné a bezpečné, ale v mokrém sněhu dřina. Dnešních 40 km úplně stačilo

Modravsko a Srní, aktualita z 15.3.

16.3.2017

Kvilda - Bučina - Knížecí pláně - Pramen Vltavy - Kvilda. Upraveno strojově, spousta sněhu, i když mokreho, žádná křížová místa. Málo lidí.

Západní Krušné hory, aktualita z 15.3.

15.3.2017

Běžkařská sezóna už zdá se pomalu končí i okolí Božího daru. Dnes jsem absolvoval cca 20 km trasu z Božího daru kolem Špičáku (kde to je ještě pěkné) přes rozcestí u Mrtvého moře až na kraj lesa v směru k Maringotce, kde stopa končí. Při cestě zpátky jsem jel na Myslivny, kde už to je docela špatné (místa vytáta a hlavně špinavý sníh, tak jsem se raději do Božího daru vracel přes Jachymovskou spojku, kde je znát, že je zas přeci jen výše a zas to je docela slušná jízda, ale před rozcestím Vodárenská v lese zase hodně špinavé a zledovatělé. Pak ještě příjemný sjezd skoro až k Blatenskému příkopu. Odtud jsem jel ještě v protisměru malé Ježíškovské a to fakt už je hodně špatné, v lese špinavé od jehličí, jede se mizerně. Snad jen mezi rozcestími U Kazišuka a Vraky to ještě jde. V tomto počasí je každopádně znát každý metr stoupání, klesání. Při aktuální předpovědi počasí se obávám, že to letos byla na běžkách asi konečná...

Centrální Krkonoše - Mísečky, Špindlerův Mlýn, aktualita z 15.3.

15.3.2017

Úsek Výrovka - Na rozcestí - Krásná Pláň - Špindl rozhodně ano, takže předpokládám, že na hřebeni to bude taky bez problémů. Jen poslední úsek od Hromovky do Špindlu je rozrytý od skútrů, ale sněhu je tam dost až dolů, takže pokud to nebude zmrzlé, jde to bez problémů na jedničkách. (Odpověď na dotaz uživatele Kuba z 15.3.: Ahoj, chtěl bych poprosit o aktuální info z trasy Špindlerovka - Slonecznik - Slezská bouda - Luční Bouda - Výrovka - Na Rozcestí - Krásná pláň - Špindlerův Mlýn. Je trasa stále sjízdná na jedničkových běžkách? Děkuji za odpověď.)

Hranice Jizerských hor a Krkonoš, aktualita z 14.3.

15.3.2017

Nevíte, jak vypadají aktuálně trasy kolem Štěpánky / Paseky nad Jizerou? Počítám, že bude hodně napadáno jehličí, ale jak je to s úpravou a množstvím sněhu?

Králický Sněžník, aktualita z 14.3.

14.3.2017

Lanovkou nahoru a pak po horní cestě a k Mokřinám a lanovkou zase zpět. Díky za čerstvou perfektní úpravu, dopoledne nádherná stopa na klasiku. Ve stinných partiích na tuhý vosk, na sluníčku to rychle měklo a natávalo, takže buď soupaž nebo bruslit nebo šupiny. Ale v dalších dnech už to asi bude na klistr. Zatím jen jedno vyfoukané místo, kde vylézala hlína, jinak skoro všude hromada sněhu, jel jsem na jedničkách. Sezóna tedy ještě nekončí.

Hranice Jizerských hor a Krkonoš, aktualita z 12.3.

13.3.2017

Odpověď Davidovi na dotaz z 20.2. Na www.mapy.cz si zvol zimní mapu a plánování trasy buď pro běžkaře nebo pro pěší. Spočítá ti to kilometry a vykreslí i výškový profil.

Centrální Šumava - Zadov, Kvilda, aktualita z 12.3.

13.3.2017

Trasa z Kvildy k pramenům Vltavy je ok. V neděli bylo projeto rolbou od Hraběcí Hutě podél silnice okolo vrchu Lapka zpět na Jezerní slať, i cesta za silnicí okolo vrchu Tetřevu k teplé Vltavě je velmi dobře sjízdná s vyjímkou jednoho místa asi 10m na přenášení. Od pramenů Vltavy dále už je to zimní pohádka, slunce zmrzlé stopy, vše jak má být .... :-)