Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Informační servis www.kamzasnehem.cz

Lipno, aktualita z 19.4.

27.4.2018

(Odpověď na dotaz uživatele Terkahor z 25.4.: Dobrý den. Chtěla bych se s rodinou vydat na šumavu, z článku (nefunkční odkaz smazán - pozn. red.) to vypadá moc hezky. Je v tomto období stále možné běžkování? V této lokalitě. Děkuji) Na Lipně a v okolí již delší dobu lyžovat nelze. Obecně jde o oblast, která je poměrně nízko položena a sněhové podmínky tam nebývají příliš stabilní. Návštěvu je vhodné plánovat spíše do hlavní části zimní sezóny resp. plánovat ji až dle aktuálních podmínek.

Lipno, aktualita z 24.4.

25.4.2018

Dobrý den. Chtěla bych se s rodinou vydat na šumavu, z článku http://hotel-lipno.cz/cs/zimni-pesi-turistika-na-lipne/ to vypadá moc hezky. Je v tomto období stále možné běžkování? V této lokalitě. Děkuji

Králický Sněžník, aktualita z 23.4.

24.4.2018

Hi There, My name is Steve from SteveWebJobs a professional Animated Promotional Video Company. Would you be interested in having an animated marketing video for your company to help increase your online exposure? We can create a custom animated promo video to help market your business more efficiently. If you’re interested, please reply back to this message and I will send you a link to some animated promotional videos we created so you can see what we can do.

Bedřichov a Jizerská magistrála, aktualita z 22.4.

23.4.2018

O víkendu jsem projel celkem velkou část magistrály a i pár okolních cest, na cestách po sněhu ani památky, vyjma asi 150m úseku u Protržené přehrady, na kolo můžu jen doporučit.

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko, aktualita z 15.4.

17.4.2018

V neděli bylo vypluhováno z Horních Míseček na Medvědín. Od 2. zatáčky Masarykovy silnice to už bylo dobré. Ve 3. a 4. zatáčce s opatrností sjízdné, ale sníh mizí před očima...

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko, aktualita z 13.4.

14.4.2018

(Odpověď na dotaz uživatele Fidla z 13.4.: Ahoj! Z Horních Míseček na Vrbatovu boudu? Je stále naděje, že silnice nebude zítra vyhrnuta? Minulý rok jsem touto dobou byla nemile překvapena... Nemáte někdo aktuální informaci?)

Bedřichov a Jizerská magistrála, aktualita z 13.4.

14.4.2018

Dobrý den, neví někdo, zda je po včerejším dešti ještě nějaké šance se sklouznout někde na magistrále? Děkuji

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko, aktualita z 12.4.

13.4.2018

Ahoj! Z Horních Míseček na Vrbatovu boudu? Je stále naděje, že silnice nebude zítra vyhrnuta? Minulý rok jsem touto dobou byla nemile překvapena... Nemáte někdo aktuální informaci?

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko, aktualita z 11.4.

12.4.2018

Běžecké tratě pevný podklad lehce obměklý. Sněhu dostatek (cca 50 cm), ušpiněný na 5km okruhu u sjezdovky Labská velké množství jehličí. Překvapivě dobré

Deštné v Orlických Horách a okolí, aktualita z 11.4.

11.4.2018

Děkuji, také......Hradec Králové

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko, aktualita z 8.4.

10.4.2018

Ahoj, na cestě z Míseček k Vrbatově boudě je ještě spousta sněhu, místy špinavý, nahoře čistší firn. V neděli nám ale nepřálo počasí, splnila se předpověď norského serveru, ráno sluníčko a vítr, pak se přidaly mraky a kolem půl jedné začalo pršet. Tak snad někdy příště ještě užijeme hřebeny za slunného dne.

Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně, aktualita z 9.4.

10.4.2018

Ahoj, trasa: Špindlerovka - Slonecznik - Rovina pod Sněžkou - Luční Bouda - Výrovka - Na rozcestí - Klínovky - U srubu - Pláň - Špindlerův Mlýn. Trasa v solidním stavu. Pouze první 4 km vylézá občas kámen a kleč, přenášení nutné ale jen dvakrát. Zbytek trasy (cca 15 km) stále s dostatkem sněhu i na jedničkové běžky. Od Luční Boudy dále pak i slušné svezení i na skate. Překvapivě bez vytátých míst i v okolí Klínovek. Závěrečný sjezd po sjezdovce opět parádní. Hezký závěr sezony! Kdo může, ještě jeďte!

Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně, aktualita z 7.4.

9.4.2018

Špindlerův mlýn-Vrbatova bouda-Labská bouda-Vysoké kolo-Petrovka-Špindlerovka-Špindlerův mlýn. Lanovka na Medvědín nejela, bylo napsáno "revizní práce", spíš zavřená kvůli backcountry závodu. Stoupání na Mísečky dostatek sněhu, bez vytátých míst, k Vrbatově boudě také. Bouda zavřená. Kolem Labské boudy také sněhu dostatek. Za Vysokým kolem vytáté plochy. Jel jsem sjezd z Pod Smělce na Martinovku, hodně prošlapané do lidí, pak směrem na Petrovku a Špindlerovku také. Ze Špindlerovky zelenou sáňkařskou do Špindlu. Cesta nebezpečná, dost zledovatělých míst.

Modravsko a Srní, aktualita z 7.4.

8.4.2018

K Modravy na Březník, krásná stopa, krásné počasí. Sníh v poledne už měkký, ale stále hodně sněhu. Krásná sezona na Šumavě!!!

Hrubý Jeseník, aktualita z 7.4.

8.4.2018

Sřítek - Ramzová Dopoledne po svých nad Ztracené kameny, kde se dalo již nasadit. Na celém hlavním hřebenu krásný firny a také stopa, až na malé výjimky nerozdupaná, což se stane málo kdy. Slunce, nicméně na "trenky" to úplně nebylo, občas nepříjemně zafoukalo. Z Ovčárny na Švýcárnu stopa, celkem dobrá, nicméně sníh už značně kašovitý a moc to nejelo, na soupaž do kopce rozhodně ne (tedy pro mně, možná to někdo bez klistru i mohl dát, byly tam nějaké závody). Tady už jsem jel v tričku z krátkým rukávem. Ze Švýcárny také stopa, v kopcích občas i docela rychlá, na třech místech se už ale muselo přenášet. Zde to stoprocentně půjde ještě dnes, a pak už konec. Ze Sedla na Vřesovou studánku přede mnou jeli dolů nějakcí skialpinisté, tak trochu projeli stopu, která byla tradičně rozdupaná, i tak po ní očas kráčeli pěšáci, které jsem potkával do protivky. Z Vřesové studánky už jsem nepotal nikoho, traverz s opatrností pomalu sjízdný, nahoru na Keprník celkem utrpení, cesta naprosto rozdu

Králický Sněžník, aktualita z 7.4.

8.4.2018

Brzo ráno pěšky od parkoviště po sjezdovce nahoru a od sedmi hodin už jsem jel od Slaměnky až na Mokřiny po paradně umrzlém manžestru. První stopa byla moje. Vlastně i druhá a třetí než se objevilo prvních 5 nadšenců. Tuhle trasu jsem jel skoro třikrát. Krasně čisté a bez bordelu. Sníh byl hodně rychlej. Kde svítilo sluníčko od rána tak kolem 10 začlo měknout. Lepší zakončení sezony si nedokažu ani představit. Naprostá paráda a užasné počasí to ještě podpořilo. A tímto bych rád poděkoval za skvělou práci, úpravu a vše kolem toho :-) Už se těšim na další zimu. Mějte se

Deštné v Orlických Horách a okolí, aktualita z 8.4.

8.4.2018

Jindro, díky za zprávu. Měl jsem ještě chuť to zkusit, ale už by to bylo trápení a obava o lyže. I tak to byla bezvadná sezona a děkuji všem přispěvovatelům za aktuální postřehy a taky všem, kteří se podíleli na úpravě stop za skvěle odvedenou práci! A v prosinci (nebo ještě lépe už v listopadu) Skol!

Jakuszyce a okolí, aktualita z 7.4.

7.4.2018

Horním duktem nahoru a pak projeto vše na Cícha rownaja. Ty přímý a otevřený tratě čistší než okruhy, tam místama více jehličí. Stále cca 20-40 cm sněhu a nikde jsme nemuseli přenášet. Pěkná lyžovačka - šlo to jak na klasiku, tak bruslením. Lidí málo. Vyjeli jsme na klistrech a návrat na mohéru :-)

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko, aktualita z 6.4.

6.4.2018

Ahoj. Nebyl jsem tam, ale je asi jisté, že na neupravené cestě bude sněhu spousty. Bylo by to jinak v případě, že by to už Labská b. tradične pluhovala, ale to snad zatím ne. (Odpověď na dotaz uživatele Miluna z 6.4.: Prosím může někdo poskytnout informaci, zda se stále dá dobře jet na běžkách z Horních Míseček k Vrbatově cestě a dál k Labské boudě?)

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko, aktualita z 5.4.

6.4.2018

Prosím může někdo poskytnout informaci, zda se stále dá dobře jet na běžkách z Horních Míseček k Vrbatově cestě a dál k Labské boudě?