Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Informační servis www.kamzasnehem.cz

Bedřichov a Jizerská magistrála, aktualita z 1.5.

1.5.2020

Přátelé, prosím o pomoc!

Jakuszyce a okolí, aktualita z 1.5.

1.5.2020

Přátelé, prosím o pomoc!

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko, aktualita z 27.4.

28.4.2020

Z H.míseček po żlute pěšky na zlaté návrší dále už na lyžích na kabelku louku, k vosecke boudě (posledni úsek už nesjizdny) na Labskou, k Pancavskym vodopadum a dolů na Mostecký.vse sjízdné s opatrností. Sněhu je nahoře cca 1m. Počasí na 1.

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko, aktualita z 20.4.

20.4.2020

H. Mísečky Vrbatova bouda- jde to cca. od odbočky zelené na Dvoračky, ale i tam už jsou kratší místa bez sněhu. Stejně i ve 2. a 4. zatáčce. Na kameňačkách lze přejít bez úhony po asfaltu... :-) Jinak trochu rozdupáno pěšáky a místy špinavé, prostě jaro.

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko, aktualita z 18.4.

18.4.2020

Na Horních Mísečkách jsou pomáhači a chrániči a posílají auta parkovat na Dolní Mísečky. Cesta na Vrbatku bez přenásení sjízdná, krásné jarní lyžování.

Hrubý Jeseník, aktualita z 15.4.

16.4.2020

Dobrý den, taková malá otazecka jak to vypadá se sněhem na Paprsek nebo ze skřítku na jelení studánku? Chtěla bych vyrazit konečně pěšky, ale nevím jestli tam ještě není větší množství snehu. Chtěla bych buď ze skřítku na jelení studánka nebo z Ostružne na Paprsek s dítětem. Děkuji ta tip

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko, aktualita z 16.4.

16.4.2020

Nevite nekdo jestli ti klauni uz dali pryc ten zakaz vjezdu nahoru?

Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně, aktualita z 3.4.

7.4.2020

(Odpověď na dotaz uživatele Vlček z 3.4.: Prosím, je možné zajet na Špindlerovu boudu a zaparkovat tam? Dík! A ještě prosím, nevíte někdo, jaké jsou teď podmínky pro běžkaření v širokém okolí Špindlerovy boudy? Díky!) Na Špindlerovku se bez povolení autem nedostaneš. V okolí je to spíš pro turisty, stopy nic moc, ale pokud nepotřebuješ závodit, tak projít se tam na nich dá:)

Rychlebské hory, aktualita z 5.4.

6.4.2020

(Odpověď na dotaz uživatele Mišopus z 2.4.: Ahoj, nemáte prosím někdo info o sjízdnosti tras v okolí Paprsku? Díky!) Pristup na Palas Z chaty je pod sněhem. Hrubozrnny měkký firn Jarní lyzovacka. Sem tam pěšky.

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko, aktualita z 4.4.

5.4.2020

Odpověď Ondrovi Parkoviště v Mísečkách zavřeli v pátek v 8 hodin, ale uzavření a zákazy vjezdu tam nejspíš zůstanou, takže nepomůže ani vstávat se slepicemi:-(. Třeba se ale mýlím. Napište prosím, kdo máte nějakou aktuální zprávu k parkování a zákazům vjezdu, chtěla bych se tam vydat někdy v následujícím týdnu.

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko, aktualita z 2.4.

3.4.2020

Ahoj, vcera jsme byli z Misecek na Vrbatovku a Snezne Jamy pak pres Labskou zpet. Snehu spousta a nahore i prasan - podminky super. Cesta jen vyslapana. Okruhy na Miseckach do 5km uplne v phode. 7 pripadne 10 jen s opatrnosti a misty prenest. Vsechno bez upravy ale skejtovat se da. Nicmene vzhledem k uzavreni parkovist asi trochu bezpredmetne. (Odpověď na dotaz uživatele Ondra z 25.3.: Ahoj, nevíte prosím někdo, jak vypada cesta z Míseček na Labskou louku a okolí Labské louky? Děkuji)

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko, aktualita z 3.4.

3.4.2020

Dobrý den. Od pátku se uzavírají na Dolních i Horních Mísečkách parkoviště. (Odpověď na dotaz uživatele Mišous z 2.4.: Ahoj, nejel jste někdo z Míseček na Vrbatku a dál? Dá se na Horních Mísečkách zaparkovat? Díky!)

Rychlebské hory, aktualita z 1.4.

2.4.2020

Ahoj, nemáte prosím někdo info o sjízdnosti tras v okolí Paprsku? Díky!

Hrubý Jeseník, aktualita z 1.4.

2.4.2020

Pozor, od 1. dubna je uzavřena silnice přes Červenohorské sedlo. Mohou tam jen linkové autobusy. Zdroj: https://ct24.ceskatelevize.cz/regiony/3070160-posledni-etapa-rekonstrukce-silnice-pres-cervenohorske-sedlo-bude-cely-duben-zavrena. = částečná odpověď na dotaz týkající lyžování v okolí Pradědu.

Hranice Jizerských hor a Krkonoš, aktualita z 1.4.

1.4.2020

Dnes jsem byl od Václavíkova Studánka a všude možně jsem to prošmejdil až na Pavlovu cestu.moc solidní podmínky... ale teď bych rád apeloval na vzájemné chování. na parkovišti u kostela v polubným jsem zažil opravdu nechutnou scénu: jeden kluk se u auta převlíkal a přetahoval bundu přes hlavu, takže si stáhnul roušku z obličeje, aby to šlo /nejbližší člověk u dalšího auta asi 3 metry daleko/. a než ji stačil dát zpátky, začal na něj úplně brunátně řvát jeden místní obyvatel přesně toto - jak to, že nemáš masku na držce, ty hajzle zasr…..j, já tě zabiju ty zk…..enej sr...či. ten kluk mu řekl, že se jen převlíká bundu a že na něj netřeba řvát, že si masku obratem nasadí. a hned zase řvaní a nadávky od toho místního zuřivce a ještě , že mu rozšlápne hlavu...no, nebudu více vypisovat tu hrůzu. jenom se prosím zamyslete, je to nutné se takto navzájem chovat? pomůže to něčemu? jestli už ani tahle infekční doba nám nenastaví zrcadlo, jak chceme dále spolu žít? jezdím dost pravidelně na magis

Hřeben Orlických Hor, aktualita z 1.4.

1.4.2020

Dnes ráno ze Šerlichu na Homoli kameňačky dostály svého názvu aneb asi poslední sklouznutí. Napadlo zhruba 5 - 10 cm jemného prašanu, -5°C, jasno, na pohled idylka. Ale zdání klame. Podklad chybí už na poměrně dost místech, což je zrádné. V první části od Šerlichu k rozdvojce v podstatě bez tvrdého podkladu, potom jižní cestou na Velkou Deštnou je to s přibývajícími výškovými metry ve stinných pasážích něco lepší. Sjezd k Jelence zrádný, na dvou místech asfalt, který není moc vidět a ani ve zbytku si člověk není moc jistý, kde zadrhne. Potom až na Homoli (i kousek dál dolů směrem na OZ) to šlo, ale vytátých míst kvapem přibývá. Řekl bych, že následující slunné dny definitivně zakončí tuhle nakonec celkem vydařenou sezónu.

Hranice Jizerských hor a Krkonoš, aktualita z 23.3.

23.3.2020

V Polubném na odbočce na Mořinu je zákaz vjezdu. (Odpověď na dotaz uživatele Ota Mrákota z 22.3.: Chtėl jsem zajet na Jizerku až k Pyramidě. Zaparkoval bych u kamaráda,co tu má chalupu. V Polubným údajnė hasiči brání vjezdu k osadě Jizerka. Je to prosím pravda ? Na základě čeho případně brání vjezdu ? Děkuji za info,zítra bych tam rád na běžky vyrazil.)

Hřeben Orlických Hor, aktualita z 17.3.

21.3.2020

V cine,evrope,cr zasahla vyyssi moc.v cr nouzovy stav.ukoncena sezona.snad v pristi se opet setkame ve stope.

Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice, aktualita z 13.3.

13.3.2020

Pro mě je nejlepší varianta z Harrachova, je to i nejbezpečnějši z hlediska počasí. Z Míseček přes Vrbatovu boudu je to hezký, když je pěkný počasi. Od Rezku se lze na Dvoračkách rozhodnout, zda jet přes hřebeny nebo dolů na Ručičky, Kládovkou na Snídani a na Voseckou... V případě zledovatělýho sněhu je ten sjezd dost divokej... (Odpověď na dotaz uživatele Lenka z 13.3.: Ahoj prosim poradte kudy nejlepe na Voseckou boudu? Da se z Vrbatovi boudy? Nebo z sHarrachova ci Rezku? Diky)

Hřeben Orlických Hor, aktualita z 9.3.

12.3.2020

ahoj. Skatem z luisina údolí do sedla pod jelenkou, pak pod Homoli, severní cestou na 5cestí a pak na Komářák a zpět. Do sedla pod jelenkou jen jedno místo s kameny, ale není vidět, udělal jsem si díru na skluznici a rozbil si ústa. Podklad pro bruslení šel, stopy zachovalé. Pak až na 5cestí bez potíží. Na Komářák pár míst, kde leze asfalt-spíše až v závěrečném stoupání bukovým lesem před Kom.vrchem. SKOL