Bauerův eD system Team v sobotu čeká oblíbená La Diagonela

eD system Bauer Team | 15.01.2020 | přečteno: 5001×

V loňském roce se na La Diagonele blýskla Kateřina Smutná vítězstvím. Ilja Černousov byl pátý, Alexis Jeannerod devátý a Jan Šrail si 22. místem vylepšil své osobní maximum v seriálu Visma Ski Classics. Tenhle švýcarský závod zkrátka patří mezi oblíbené destinace eD system Bauer Teamu a to dlouhodobě. Další start na něm čeká šestici závodníků nejlepšího středoevropského týmu seriálu v sobotu.

Těžko hledat výsledkově úspěšnější závod Visma Ski Classics pro členy eD system Bauer Teamu. Kateřina Smutná na La Diagonele startovala pětkrát a pokaždé stála na pódiu. Loni dokonce na stupínku nejvyšším, když si připsala už druhé vítězství v tomto závodě. Ilja Černousov má za sebou tři starty, které proměnil v 1., 2. a 5. místo, navíc v regionu několik let žil. A Jan Šrail si dojel pro nejlepší umístění také ve švýcarském Zuozu – loni byl 22., předloni mu patřila 23. příčka.

„Tým tam vždycky zajel výborné výsledky, loni to byl náš jednoznačně nejúspěšnější závod. Vůbec bych se nezlobil, kdybychom si to letos zopakovali,“ doufá šéf týmu Lukáš Bauer.

Kromě zmiňované trojice se švýcarský závod loni vydařil i Alexisu Jeannerodovi, který dojel devátý. A tahle čtveřice eD system Bauer Teamu bude stát na startu i letos. Poprvé se pak na La Diagonele objeví Roxane Lacroixová a Pawel Klisz. „Čeká nás závod, kde se nám dlouhodobě daří a kde si většinou naši závodníci vylepšují svá maxima. Katka i Ilja ho dokázali vyhrát, takže se těšíme! Doufám, že navážeme na dobrou tradici, kterou tam už máme,“ věří Bauer.

Novou tradici zahájil jeho tým na La Diagonele loni, když se na ní poprvé ukázal se zbrusu novou servisní dodávkou, která tak oslaví rok na závodech. „Tehdy ještě nebyla úplně hotová, ale podařilo se nám výborně namazat a premiéra byla strašně úspěšná. Doufám, že to potvrdíme i letos.“

Závodníky eD system Bauer Teamu čeká v sobotu 65kilometrová trať ve vysoké nadmořské výšce včetně přejezdu zamrzlých jezer ve Svatém Mořici. Ženy se na ni vydají v 9:15, muži o 15 minut později.