Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
SNĚHOVÉ ZPRAVODAJSTVÍ: České hory nabízejí ledové, ale krásné poježdění
02.01.2015 | Markéta Kalinová

I když na většině českých hor zapršelo, sněhové podmínky i nadále umožňují kvalitní poježdění. Stopa je ledová a tudíž rychlá, na klasiku je o něco náročnější namazat, asi budete muset použít klistr. Na bruslení zase oceníte ostré hrany lyží, aby vám to nesmekalo.

Přečteno: 9663× | Komentáře: 0

Lukáš Bauer připraví běžky závodníkům pro Jizerskou 50

Lukáš Bauer připraví běžky závodníkům pro Jizerskou 50

01.01.2015 | komerční prezentace

INTERSPORT a Běžecká škola Lukáše Bauera po roce opět spojí síly a společně se postarají o servisní služby účastníkům Jizerské 50. Díky tomu si zákazníci INTERSPORTU mohou nechat na nejdůležitější závod sezony připravit běžky od profesionála – Lukáše Bauera a jeho týmu.

Přečteno: 10437× | Komentáře: 0   
 
Kožíšek a Vojtková vítězí v prvním díle SkiTour

Kožíšek a Vojtková vítězí v prvním díle SkiTour

30.12.2014 | tisková zpráva

Premiérový start proměnil v premiérové vítězství. Dušan Kožíšek suverénně ovládl ČEZ Bedřichovský Night Light Maraton, kterým v Jizerských horách odstartoval osmý ročník seriálu SkiTour. Na startu bylo přihlášeno rekordních 481 běžců na lyžích.

Přečteno: 9814× | Komentáře: 0   
 
AREÁLY: Pražská Chuchle na Silvestra otevře okruh

AREÁLY: Pražská Chuchle na Silvestra otevře okruh

30.12.2014 | tisková zpráva

Lyžařská stopa v areálu pražského lyžařského Ski Park Velká Chuchle se v poslední den roku odpoledne otevře zájemcům o běžecké lyžování. „Okruh bude zatím jen krátký, v délce zhruba 300 metrů. Více technického sněhu nebylo zatím možné vyrobit. Pokud budou mrazy pokračovat, určitě trať prodloužíme,“ říká olympionička a spoluorganizátorka projektu Kateřina Neumannová.

Přečteno: 10895× | Komentáře: 0   
 
Jizerská 50 po roční vynucené pauze hlásí: Závod bude!

Jizerská 50 po roční vynucené pauze hlásí: Závod bude!

29.12.2014 | tisková zpráva

Kdo chce jet za dva týdny ČEZ Jizerskou 50, měl by si pospíšit. Ve středu 31. prosince končí výhodné online registrace a na hlavní závod zbývá posledních 250 čísel. Díky sněžení a mrazivým teplotám, které umožnily výrobu technického sněhu, je celá trať závodu připravena a vzhledem k předpovědi počasí je konání závodu prakticky stoprocentní.

Přečteno: 8089× | Komentáře: 0   
 
Jizerská 50: Jak se obléknout na největší běžkařský závod v Česku

Jizerská 50: Jak se obléknout na největší běžkařský závod v Česku

27.12.2014 | komerční prezentace

Švédský Vasův běh je proslulý počtem účastníků, italská Marcialonga tratí linoucí se romantickými vesničkami a česká Jizerská 50 kouzlem vrcholků Jizerských hor. Všechny závody lákají krásnou krajinou a náročnou tratí, na které se závodníci často setkávají s nepředvídatelnými změnami počasí. Jak se na ně ale připravit? Tady je pár rad, s jakým vybavením na trať z Bedřichova vyrazit.

Přečteno: 10483× | Komentáře: 0   
 
SNĚHOVÉ ZPRAVODAJSTVÍ: Horská střediska konečně hlásí sníh, byť skromný
26.12.2014 | Markéta Kalinová

Potom, co minulý víkend na horách napadlo nadějných 10 cm sněhu, přišel teplý fén, který spolu s deštěm sněhovou nadílku znova zmařil. Na první svátek vánoční večer začalo znovu chumelit a dnes na českých horách leží mezi pěti a dvaceti centimetry sněhu. Záleží ovšem na místních podmínkách, nadmořské výšce i podkladu.

Přečteno: 9713× | Komentáře: 0   
 
AREÁLY: Jizerská magistrála bohatší o nový úsek

AREÁLY: Jizerská magistrála bohatší o nový úsek

21.12.2014 | tisková zpráva

V tomto týdnu byla na Jizerské magistrále otevřena nová lesní cesta na Vysokém hřebeni. Ta by v zimních měsících měla sloužit rovněž běžkařům. Rekonstrukcí stávajících a dobudováním nových úseků lesních cest umožnily Lesy ČR propojit pro lyžaře Bedřichov – Maliník a Hašlerovu chatu. Tato cesta bude po dobu zimní sezony v tzv. smíšeném režimu. To znamená, že se zde mohou pohybovat jak lyžaři, tak pěší.

Přečteno: 11184× | Komentáře: 0   
 
SNĚHOVÉ ZPRAVODAJSTVÍ: Po sněhu není bohužel opět ani památky
19.12.2014 | Markéta Kalinová

Po nadějném minulém víkendu, kdy bylo v českých horách možné vyrazit do bílé stopy, je nyní sněhová situace dosti tristní. Důvodem jsou pro tuto část roku nadprůměrné teploty a déšť, které způsobily tání sněhu. Poprašek se drží snad jen na vrcholcích Krkonoš či Jeseníků.

Přečteno: 10669× | Komentáře: 0   
 
ROZHOVOR: Zrušení Jizerské 50 si vůbec nepřipouštíme!
18.12.2014 | Radek Narovec

Pracujeme s různými variantami a vůbec si neumíme představit, že by se letos Jizerská 50 nekonala, říká odhodlaně David Douša, člen organizačního týmu závodu a vedoucí marketingu celého seriálu SkiTour. Seriál letos představí novinku, Bedřichovský Night Light Marathon. Hlavní pozornost se ale stáčí na ČEZ Jizerskou 50, která je téměř vyprodána. Jako loni, kdy musela být nakonec zrušena…

Přečteno: 8992× | Komentáře: 1   
 
Vítejte na novém webu (nejen) pro hobby běžkaře
18.12.2014 | Radek Narovec

Vítejte na zbrusu novém webu určeném hlavně pro hobíky, kteří hledají inspiraci a informace o běžeckém lyžování. Snad jeho spuštěním podpoříme i nástup zimy, aby se dalo nejen o lyžích číst, ale rovnou na ně i vyrazit! Podobně jako na našich dalších webech, i zde naleznete kalendář závodů, forum, články a fotky ze závodů. FACEBOOK BĚŽKUJ.COM

Přečteno: 8993× | Komentáře: 13   
 
Běžky v Chuchli jsou připraveny. Jen aby mrzlo…

Běžky v Chuchli jsou připraveny. Jen aby mrzlo…

17.12.2014 | tisková zpráva

Čtvrtou zimu za sebou se můžete chystat na běžky na dostihové závodiště v Praze-Velké Chuchli. „Jsme připraveni ještě lépe než v předešlých letech,“ říká Šimon Mastný, šéf běžecké školy zdejšího Skiparku.

Přečteno: 8736× | Komentáře: 0   
 

Krátké zprávy

 • Padesátka kolem Polánky zrušena

  Kvůli nedostatku sněhu museli pořádatelé zrušit letošní ročník Padesátky kolem Polánky, maratonu klasickou technikou nedaleko Tábora, který se měl uskutečnit 16. února.

 • Jesenická 70 se letos neuskuteční

  Tradiční skimaraton Jesenická 70, profilově patrně nejnáročnější domácí lauf, se v letošním roce neuskuteční, pořadatelé citují organizační i osobní důvody. Nevylučují však, že se po pauze k pořádání vrátí se zbrusu novým konceptem, podrobnosti však neuvedli. Závod se jezdíval na distancích 70 a 40 km.

 • Bauerův eD system Team čeká sobotní závod v rakouském Seefeldu

  Velmi náročný program mají před sebou běžci na lyžích v seriálu dálkových běhů Visma Ski Classics. Zatímco loni čítala nejdelší série závodů čtyři starty, letos se protáhla na pět podniků. Startuje v sobotu v rakouském Seefeldu a na Kaiser Maximilian laufu nebude chybět šestice členů eD system Bauer Teamu. Ten bude chtít navázat na povedený start do sezony i bronz Černousova z loňského ročníku.

 • SkiPark na Vypichu navštívilo přes třicet tisíc lyžařů

  Mrzne, do toho září slunce – tak vypadají dny, v nichž přichází jaro v Praze. Ještě nějaký čas vydrží i sníh v ČEZ SkiParku na Vypichu. I když půjčovna materiálu a lyžařská škola už oficiálně ukončili program.

 • Bauer Ski Team na Birkebeinerrennetu v početné sestavě a s batohy na zádech

  S batohem vážícím 3,5 kilogramu se v sobotu vydají na trať dalšího dálkového běhu na lyžích členové Bauer Ski Teamu. Pravidlo o povinné výbavě připomíná legendu o převozu malého norského krále, zároveň však předepisuje přesný obsah batohu z bezpečnostních důvodů kvůli proměnlivosti počasí a špatné dostupnosti trati v horách.

 • Bauer Ski Team vyšle do nedělního Vasova běhu šest členů

  Ve světě dálkových běhů je Vasův běh považovaný za olympiádu laufařů, každý rok se ho účastní téměř 16 tisíc běžců na lyžích. Pro mnoho z nich jde o vrchol sezony, což platí i pro nejlepší z českých týmů v seriálu Visma Ski Classics. Bauer Ski Team bude mít ve Švédsku početnou skupinu závodníků i servisu a chystá se útočit na nejvyšší příčky.

 • V sobotu se ve Velkých Karlovicích poběží, sněhu je dostatek

  Velké Karlovice budou v sobotu 17. února hostit Noční stopu Valachy, úvodní závod seriálu Valachy tour 2018, pořádaného místním Resortem Valachy. Kvůli pozvolnému začátku zimy dlouho nebylo jisté, jestli se akce uskuteční v obvyklém rozsahu, nebo bude přesunuta na jiné místo. Díky sněhové nadílce posledních dnů a ochlazení se ale přece jen uskuteční ve Velkých Karlovicích u hotelu Galik, tak jako každý rok.

 • Trať Jizerské 50 je od úterý online v Mapách Google

  Necelý týden před startem Jizerské 50 je trasa tohoto legendárního běžkařského závodu dostupná už i ve virtuální podobě. Společnost Google zveřejnila záběry z lednového snímání oblíbené běžkařské trasy speciálním přístrojem Street View Trekker. V Mapách Google je tak premiérově k dispozici 360° náhled celé tratě. Závodníci, ale i turisté či diváci si tak trasu mohou ještě před startem cvičně projet v počítači i v mobilu.

 • Orlický maraton se o víkendu pojede

  Sněhové podmínky v Orlických horách dovolí konání třetího závodu seriálu ČEZ SkiTour. Aktuální trasy organizátoři zveřejní během středečního odpoledne. Závodníci se nemusí obávat přesunu Orlického maratonu na náhradní termín. Současné sněhové podmínky dovolí uspořádání závodu v původním termínu, tedy o víkendu 3. a 4. února. Podle meteorologů můžeme navíc v druhé polovině týdne očekávat sněhové přeháňky.

 • Karlovská 50 je kvůli nedostatku sněhu přeložena na 10. února

  I když na většině českých hor poslední dny přibyl nový sníh, ve valašských Beskydech a na tratích kolem Velkých Karlovic to neplatí. Proto se pořadatelé třetího závodu seriálu ČEZ SkiTour rozhodli závod Karlovská 50 přeložit na náhradní termín.

 • Katka Smutná po Seefeldu klesla na 4. příčku

  Rakouský Kaiser Maximilian Lauf české závodnici Katce Smutné nevyšel. Skončila až šestá a prohloubila svou ztrátu na vedoucí Švédku Brittu Johansson Norgren. Ta v sobotu v Seefeldu zvítězila a seriál Visma Ski Classics vede o 110 bodů před Sarou Lindborg, Smutná je čtvrtá. Její oddílový kolega Ilja Černousov se naopak může radovat ze sobotního třetího místa v mužích. Seriál pokračuje za týden, kdy je na programu La Diagonela.

 • Po 4. místě v prologu chce Bauer Ski Team bojovat o pódium v La Sgambedě

  Týmový vstup do sezony Visma Ski Classics se povedl, teď přichází na řadu pokračování v podobě prvního závodu, kde se pojede na individuální výsledky. Italská La Sgambeda startuje v sobotu 2. prosince, měří 35 kilometrů a Bauer Ski Team by v ní rád po těsném 4. místě v prologu znovu zaútočil na stupně vítězů. Spoléhat přitom bude především na Kateřinu Smutnou. Mužská jednička týmu, Ilja Černousov, startovat kvůli nemoci nebude.

 • Svátek klasických disciplín. Skokani, sdruženáři a běžci mají poprvé společné mistrovství ČR

  Tuzemská elita skokanů na lyžích, sdruženářů a běžců na lyžích se ve čtvrtek 28. září sjede do Liberce. Závodníky čeká uprostřed předolympijské přípravy mistrovství České republiky, které budou mít vůbec poprvé v historii všechny tři disciplíny společně.

 • Smutná odstoupila v půli Vasova běhu, Švédka si upevnila vedení v seriálu

  Vasův běh české laufařce Katce Smutné vůbec nevyšel. Zhruba v polovině 90km závodu pro problémy s lyžemi a bolestmi v zápěstí závod ukončila a její největší rivalka ve Visma Ski Classics, Švédka Brita Johanssonová, toho využila na sto procent a vítězstvím v závodě si na Češku připsala těžko smazatelných 200 bodů. Zadařilo se Petru Novákovi (Atlas Craft Team), který skončil devátý. Napínavý finiš pro sebe rozhodl Nor John Kristian Dahl v čase 3:57:18.

 • Kateřina Neumannová otevře Skipark v pražské Chuchli

  Dovolujeme si vás pozvat na neformální snídani s olympijskou vítězkou a mistryní světa v běhu na lyžích Kateřinou Neumannovou u příležitosti letošního otevření provozu tradičního Skiparku Velká Chuchle na dostihovém závodišti v Praze 5.

Diskusní fórum

Nejnovější   |   Nejdiskutovanější
Nalezené položky: 394 První Předchozí | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | Další Poslední