Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
SNĚHOVÉ ZPRAVODAJSTVÍ: Na českých horách je krásně
06.02.2015 | Markéta Kalinová

Na českých horách panují ideální sněhové podmínky, tratě jsou povětšinou upraveny, teploty se pohybují lehce pod nulou a svítí sluníčko. Na serveru www.kamzasnehem.cz si však někteří lyžaři stěžovali na stav tratě Jilemnické 50, která se jede o víkendu a která se má po několika letech uskutečnit přímo na loukách v okolí Jilemnice. Prý tam vylézá hlína.

Přečteno: 12242× | Komentáře: 0

Jilemnická 50 o víkendu otevře letošní Stopu pro život
04.02.2015 | Stopa pro život

Jilemnická 50 je úvodním závodem a letošní novinkou série Stopa pro život, ale mezi českými podniky rozhodně není žádný nováček. Patří mezi největší a nejoblíbenější české laufy s velmi bohatou minulostí.

Přečteno: 8753× | Komentáře: 1   
 
OČIMA ÚČASTNÍKA: Marcialonga velkým krokem k úspěchu na Vasově běhu
03.02.2015 | Petr Vošvrda

Již několik let nosím ve své hlavě sen jet na Vasův běh. Dal jsem si za cíl získat na něm medaili, která se uděluje jen lyžařům, kteří dokončí závod do 50% času vítěze. V posledních letech se daří při dobrých podmínkách elitním běžcům na lyžích zajíždět rekordní časy, a tak boj o medaili je pro mě jakožto hobby běžce cílem relativně vysokým a jsem si vědom, že bude potřeba více tréninku i závodní praxe k jeho dosažení.

Přečteno: 10669× | Komentáře: 0   
 
AREÁLY: Velké Karlovice hlásí 40 kilometrů upravených tras
02.02.2015 | Valachy Tour

Bohatá sněhová nadílka posledních dnů přinesla ideální podmínky pro běžkaře ve Velkých Karlovicích. Obec, vyhlášená množstvím ski areálů a sjezdovek, si v posledních letech získává čím dál větší popularitu také u běžkařů díky bohaté síti upravovaných a kvalitně značených tras. V zimě nabízí až 50 km tras v 12 okruzích, které se vzájemně prolínají.

Přečteno: 12704× | Komentáře: 0   
 
Další díl SkiTour přitáhl do Orlických hor stovky účastníků
01.02.2015 | ČEZ Ski Tour

SkiTour měla o víkendu další pokračování. Orlický maraton na 40 km ovládl Václav Sedláček, který finišoval společně s kolegou ze Silvini Madshus teamu Pavlem Janečkem. Ten projel cílem jen o vteřinu později. Třetí skončil Filip Herbs. Pro své druhé víkendové vítězství si dojela Jana Jetmarová, druhou pozici vybojovala Marcela Hloušková a Denisa Remešová.

Přečteno: 9074× | Komentáře: 0   
 
Valachy Tour začne 28. února závodem na běžkách
31.01.2015 | Valachy Tour

Již za měsíc, v sobotu 28. února, vypukne třetí ročník Valachy Tour – seriálu závodů pro sportovce všeho věku a kondice ve Velkých Karlovicích a okolní malebné přírodě Beskyd. Je připraveno pět závodů v různých disciplínách – duatlonu, triatlonu, maratonu horských kol, terénním běhu a nočním závodu na běžkách. On-line registrace byla spuštěna na www.valachytour.cz.

Přečteno: 9175× | Komentáře: 0   
 
SNĚHOVÉ ZPRAVODAJSTVÍ: Zima konečně udeřila v plné síle
30.01.2015 | Markéta Kalinová

Od minulého víkendu připadlo na horách 15 až 30 cm nového sněhu a i nadále lehce chumelí. Sněhová pokrývka je tedy dostatečná, záleží už jen na tom, jak jsou v které oblasti upraveny stopy. Někde už jsou podmínky perfektní, jinde úpravu plánují teprve na víkend.

Přečteno: 11290× | Komentáře: 0   
 
Pražský pohár v běhu na lyžích se pojede v Chuchli

Pražský pohár v běhu na lyžích se pojede v Chuchli

28.01.2015 | tisková zpráva

Zima se přece jen hlásí o slovo, a i když to zrovna v Praze na závěje nevypadá, Pražský pohár v běhu na lyžích se pojede. Ve Skiparku ve Velké Chuchli už příští středu! S olympijskou vítězkou Kateřinou Neumannovou i mistrem světa Martinem Koukalem.

Přečteno: 7770× | Komentáře: 0   
 
Katka Smutná vítězkou Marcialongy, jasně v čele série
26.01.2015 | Radek Narovec

Bylo to podobné jako před pár týdny při Jizerské 50. Nedostatek sněhu donutil pořadatele italské Marcialongy o 13 km zkrátit trasu, takže se o víkendu jelo „jen“ 57 km. A stejně jako tehdy v Bedřichově, i zde na severu Itálie se z vítězství radovala skvěle finišující Češka závodící pod rakouskou zástavou – Kateřina Smutná!

Přečteno: 8524× | Komentáře: 0   
 
AREÁLY: Teplicko je pro pražské běžkaře alternativou k Bedřichovu
23.01.2015 | Jarmila Holasová

Teplicko má tu výhodu, že po vystoupání na hřeben se pohybujete po náhorní plošině. Není to ale jen rovina, najdete tu také pěkné kopečky. Pokud si nedáte pozor, hřeben neuváženě opustíte a sjedete do údolí (což se vám může snadno přihodit zvlášť na perfektně upravených stopách na německé straně Krušných hor), čeká vás náročné a leckdy i dlouhé stoupání zpět na hřeben.

Přečteno: 10351× | Komentáře: 0   
 
Poraněné rameno vystavilo Petře Novákové stop do konce sezony
20.01.2015 | Svaz lyžařů ČR

Místo závodění šest týdnů absolutní klid a potom rehabilitace. Tak vypadá program nadcházejících měsíců pro běžkyni na lyžích Petru Novákovou, která si začátkem ledna při sprintu na Tour de Ski obnovila zranění ramene a musela na operaci.

Přečteno: 8921× | Komentáře: 0   
 
Kašperská 30 ze série SkiTour odložena pro nedostatek sněhu
20.01.2015 | běžkuj .com

Kašperská 30, šumavský díl seriálu SkiTour, se měla jet tento víkend, ale pro nedostatek sněhu se pořadatelé rozhodli akci odložit na 7.-8. února. „Místy na trati sníh je, nicméně varianta zkráceného úseku nepřipadá v úvahu. Pláně v okolí Borových Lad jsou bez sněhu úplně,“ komentuje člen organizačního výboru Adam Hejtmánek. Na závod je zatím přihlášeno 250 běžců.

Přečteno: 7527× | Komentáře: 0   
 

Krátké zprávy

 • Padesátka kolem Polánky zrušena

  Kvůli nedostatku sněhu museli pořádatelé zrušit letošní ročník Padesátky kolem Polánky, maratonu klasickou technikou nedaleko Tábora, který se měl uskutečnit 16. února.

 • Jesenická 70 se letos neuskuteční

  Tradiční skimaraton Jesenická 70, profilově patrně nejnáročnější domácí lauf, se v letošním roce neuskuteční, pořadatelé citují organizační i osobní důvody. Nevylučují však, že se po pauze k pořádání vrátí se zbrusu novým konceptem, podrobnosti však neuvedli. Závod se jezdíval na distancích 70 a 40 km.

 • Bauerův eD system Team čeká sobotní závod v rakouském Seefeldu

  Velmi náročný program mají před sebou běžci na lyžích v seriálu dálkových běhů Visma Ski Classics. Zatímco loni čítala nejdelší série závodů čtyři starty, letos se protáhla na pět podniků. Startuje v sobotu v rakouském Seefeldu a na Kaiser Maximilian laufu nebude chybět šestice členů eD system Bauer Teamu. Ten bude chtít navázat na povedený start do sezony i bronz Černousova z loňského ročníku.

 • SkiPark na Vypichu navštívilo přes třicet tisíc lyžařů

  Mrzne, do toho září slunce – tak vypadají dny, v nichž přichází jaro v Praze. Ještě nějaký čas vydrží i sníh v ČEZ SkiParku na Vypichu. I když půjčovna materiálu a lyžařská škola už oficiálně ukončili program.

 • Bauer Ski Team na Birkebeinerrennetu v početné sestavě a s batohy na zádech

  S batohem vážícím 3,5 kilogramu se v sobotu vydají na trať dalšího dálkového běhu na lyžích členové Bauer Ski Teamu. Pravidlo o povinné výbavě připomíná legendu o převozu malého norského krále, zároveň však předepisuje přesný obsah batohu z bezpečnostních důvodů kvůli proměnlivosti počasí a špatné dostupnosti trati v horách.

 • Bauer Ski Team vyšle do nedělního Vasova běhu šest členů

  Ve světě dálkových běhů je Vasův běh považovaný za olympiádu laufařů, každý rok se ho účastní téměř 16 tisíc běžců na lyžích. Pro mnoho z nich jde o vrchol sezony, což platí i pro nejlepší z českých týmů v seriálu Visma Ski Classics. Bauer Ski Team bude mít ve Švédsku početnou skupinu závodníků i servisu a chystá se útočit na nejvyšší příčky.

 • V sobotu se ve Velkých Karlovicích poběží, sněhu je dostatek

  Velké Karlovice budou v sobotu 17. února hostit Noční stopu Valachy, úvodní závod seriálu Valachy tour 2018, pořádaného místním Resortem Valachy. Kvůli pozvolnému začátku zimy dlouho nebylo jisté, jestli se akce uskuteční v obvyklém rozsahu, nebo bude přesunuta na jiné místo. Díky sněhové nadílce posledních dnů a ochlazení se ale přece jen uskuteční ve Velkých Karlovicích u hotelu Galik, tak jako každý rok.

 • Trať Jizerské 50 je od úterý online v Mapách Google

  Necelý týden před startem Jizerské 50 je trasa tohoto legendárního běžkařského závodu dostupná už i ve virtuální podobě. Společnost Google zveřejnila záběry z lednového snímání oblíbené běžkařské trasy speciálním přístrojem Street View Trekker. V Mapách Google je tak premiérově k dispozici 360° náhled celé tratě. Závodníci, ale i turisté či diváci si tak trasu mohou ještě před startem cvičně projet v počítači i v mobilu.

 • Orlický maraton se o víkendu pojede

  Sněhové podmínky v Orlických horách dovolí konání třetího závodu seriálu ČEZ SkiTour. Aktuální trasy organizátoři zveřejní během středečního odpoledne. Závodníci se nemusí obávat přesunu Orlického maratonu na náhradní termín. Současné sněhové podmínky dovolí uspořádání závodu v původním termínu, tedy o víkendu 3. a 4. února. Podle meteorologů můžeme navíc v druhé polovině týdne očekávat sněhové přeháňky.

 • Karlovská 50 je kvůli nedostatku sněhu přeložena na 10. února

  I když na většině českých hor poslední dny přibyl nový sníh, ve valašských Beskydech a na tratích kolem Velkých Karlovic to neplatí. Proto se pořadatelé třetího závodu seriálu ČEZ SkiTour rozhodli závod Karlovská 50 přeložit na náhradní termín.

 • Katka Smutná po Seefeldu klesla na 4. příčku

  Rakouský Kaiser Maximilian Lauf české závodnici Katce Smutné nevyšel. Skončila až šestá a prohloubila svou ztrátu na vedoucí Švédku Brittu Johansson Norgren. Ta v sobotu v Seefeldu zvítězila a seriál Visma Ski Classics vede o 110 bodů před Sarou Lindborg, Smutná je čtvrtá. Její oddílový kolega Ilja Černousov se naopak může radovat ze sobotního třetího místa v mužích. Seriál pokračuje za týden, kdy je na programu La Diagonela.

 • Po 4. místě v prologu chce Bauer Ski Team bojovat o pódium v La Sgambedě

  Týmový vstup do sezony Visma Ski Classics se povedl, teď přichází na řadu pokračování v podobě prvního závodu, kde se pojede na individuální výsledky. Italská La Sgambeda startuje v sobotu 2. prosince, měří 35 kilometrů a Bauer Ski Team by v ní rád po těsném 4. místě v prologu znovu zaútočil na stupně vítězů. Spoléhat přitom bude především na Kateřinu Smutnou. Mužská jednička týmu, Ilja Černousov, startovat kvůli nemoci nebude.

 • Svátek klasických disciplín. Skokani, sdruženáři a běžci mají poprvé společné mistrovství ČR

  Tuzemská elita skokanů na lyžích, sdruženářů a běžců na lyžích se ve čtvrtek 28. září sjede do Liberce. Závodníky čeká uprostřed předolympijské přípravy mistrovství České republiky, které budou mít vůbec poprvé v historii všechny tři disciplíny společně.

 • Smutná odstoupila v půli Vasova běhu, Švédka si upevnila vedení v seriálu

  Vasův běh české laufařce Katce Smutné vůbec nevyšel. Zhruba v polovině 90km závodu pro problémy s lyžemi a bolestmi v zápěstí závod ukončila a její největší rivalka ve Visma Ski Classics, Švédka Brita Johanssonová, toho využila na sto procent a vítězstvím v závodě si na Češku připsala těžko smazatelných 200 bodů. Zadařilo se Petru Novákovi (Atlas Craft Team), který skončil devátý. Napínavý finiš pro sebe rozhodl Nor John Kristian Dahl v čase 3:57:18.

 • Kateřina Neumannová otevře Skipark v pražské Chuchli

  Dovolujeme si vás pozvat na neformální snídani s olympijskou vítězkou a mistryní světa v běhu na lyžích Kateřinou Neumannovou u příležitosti letošního otevření provozu tradičního Skiparku Velká Chuchle na dostihovém závodišti v Praze 5.

Diskusní fórum

Nejnovější   |   Nejdiskutovanější
Nalezené položky: 394 První Předchozí | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | Další Poslední