Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
SNĚHOVÉ ZPRAVODAJSTVÍ: Zima moc nepřeje, ale vyrazit na běžky lze
19.01.2015 | Markéta Kalinová

Sněhové podmínky se od minulého týdne nijak zásadně nezměnily, a to ani k lepšímu ani k horšímu. Sníh si lehce odtává, dle předpovědí by však nemusel zmizet úplně. Během dnešního dne a o víkendu by mělo začít mrznout a také lehce „posněhávat“. Podmínky se tedy určitě nezhorší.

Přečteno: 10813× | Komentáře: 0

SNĚHOVÉ ZPRAVODAJSTVÍ: Na horách panují slušné lyžařské podmínky
14.01.2015 | Markéta Kalinová

Podle zpráv od lyžařů a dalších dostupných zdrojů panují téměř na všech českých horách slušné podmínky pro běžecké lyžování. Po mohutném tání způsobeném oteplením a deštěm minulý víkend se ochladilo a z neděle na pondělí opět nasněžilo. Sníh však postupně znovu lehce odtával a není ho tudíž nazbyt, a tak pro jistotu doporučujeme starší lyže.

Přečteno: 9232× | Komentáře: 0   
 
AREÁLY: Karlovarsko nabídne vyžití na více než den
13.01.2015 | Jarmila Holasová

Karlovarsko je rozlehlejší než teplická část Krušných hor a nabízí víc běžkařských možností. Z Prahy a okolí je to poněkud dále, takže na jeden den se sem jet nevyplatí, ovšem víkend nebo i celý týden dovolené tu strávíte naprosto v pohodě.

Přečteno: 9387× | Komentáře: 0   
 
Jablonecká "Rakušanka" vyhrála Jizerskou 50, v mužích vládli Norové
11.01.2015 | Radek Narovec

Kateřina Smutná, jablonecká rodačka závodící za Rakousko, se v neděli dočkala životního úspěchu, když s náskokem vyhrála 48. ročník populární ČEZ Jizerské 50. V mužích Nor Morten Eide Pedersen přespurtoval svého krajana Pettera Eliassena, se kterým strhující závod „udělal“. Nejlepší z českých závodníků Stanislav Řezáč skončil zklamaný na sedmém místě.

Přečteno: 10056× | Komentáře: 0   
 
Vrabcová Nývltová na Tour de Ski šestá celkově
11.01.2015 | Svaz lyžařů ČR

Česká běžkyně na lyžích Eva Vrabcová Nývltová dokázala v celkovém pořadí letošní Tour de Ski vybojovat celkově šestou příčku a o dvě místa tak vylepšila své dosud nejlepší umístění z loňského roku. Poprvé v kariéře se z prvenství radovala fenomenální Norka Marit Björgenová. „Těžký ale krásný,“ hlásila z vrcholu Alpe Cermes s celkovým umístěním spokojená Češka.

Přečteno: 8725× | Komentáře: 0   
 
Jizerská 50: Rozmary počasí trápí pořadatele i letos, zkrátili trasu
11.01.2015 | Markéta Kalinová

Loni museli celý závod zrušit a i letos řeší pořadatelé ČEZ Jizerské 50, největšího domácího běžeckého závodu, zásadní problémy doslova na poslední chvíli. Velké výkyvy počasí poznamenaly některé úseky tradiční trasy natolik, že se organizátoři rozhodli nedělní závod zhruba o čtyři kilometry zkrátit a vynechat nebezpečné úseky. AKTUALIZOVÁNO

Přečteno: 13971× | Komentáře: 4   
 
Co namazat na Jizerskou 50? Počasí zařídilo pořádnou loterii
10.01.2015 | Markéta Kalinová

Počasí se zřejmě rozhodlo, že si s námi pohraje, abychom to s mazáním na Jizerskou 50 neměli tak jednoduché. Modrý extra na čerstvý i starší sníh při teplotách od jednoho do deseti stupňů pod nulou umí mazat každý. Zato když je kolem nuly či nad nulou a sněžení střídá déšť a naopak, je výběr vhodného vosku uměním a i zkušení mnohdy „promažou“. AKTUALIZOVÁNO

Přečteno: 21457× | Komentáře: 0   
 
HISTORIE: Jak vypadaly evropské laufy před třiceti lety
07.01.2015 | Ivo Domanský

Počátek 80. let přinesl některé dodnes nepřekonané účastnické rekordy na některých známých masových veřejně přístupných akcích v tehdejším Československu. Málokdo si dnes už vzpomene, jak obtížné vůbec bylo získat startovní číslo na lyžařskou Jizerskou padesátku, kde tehdy poptávka překračovala nabídku více než dvojnásobně!

Přečteno: 8350× | Komentáře: 0   
 
Nemoc vyřadila Bauera z Jizerské, čeká se český duel Novák-Řezáč
07.01.2015 | Markéta Kalinová

Nepříjemná zpráva přišla tři dny před konáním letošní Jizerské 50 – jeden z velkých favoritů, Lukáš Bauer, onemocněl a na start se nepostaví. Přestože se všeobecně očekává vítězství Nora Anderse Auklanda, všichni se těšili na souboj dvou skvělých laufařů Lukáš Bauer vs Standa Řezáč. Do hry o český „laufařský titul“ tak vstupuje třetí vzadu, Petr Novák. AKTUALIZOVÁNO O ODSTOUPENÍ LUKÁŠE BAUERA

Přečteno: 10857× | Komentáře: 0   
 
AREÁLY: Znáte běžecké trasy na Brdech?
06.01.2015 | Jarmila Holasová, Tereza Rozehnalová

Každý asi aspoň tuší, že na běžky se dá vyjet téměř do kterýchkoli českých či moravských pohraničních hor. Ale možná vás ani nenapadne, že velmi pěkné běžkařské terény najdete i na dohled od hlavního města. Nevěříte? Zde jsou tipy na výlety v okolí Prahy.

Přečteno: 20306× | Komentáře: 2   
 
ROZHOVOR: Tour de Ski je nerovný souboj s časem, říká servisman Zahula
04.01.2015 | Svaz lyžařů ČR

Je mu čerstvých čtyřiadvacet, přesto už stál u mnoha velkých úspěchů českého běžeckého lyžování. I přes svůj nízký věk patří Vítek Zahula ve svém oboru do absolutní špičky, před loňskou sezonou se stal dvorním servismanem Lukáše Bauera.

Přečteno: 7590× | Komentáře: 0   
 
Míříte na Jizerskou 50? Nakupte si vosky se slevou!

Míříte na Jizerskou 50? Nakupte si vosky se slevou!

04.01.2015 | komerční prezentace

Jizerská 50 se blíží a je třeba myslet na přípravu závodních lyží. Vybrat správnou mázu je vždy alchymie, podmínky se mohou rychle měnit a nikdo dopředu nezaručí, co pojede nejlépe. Největší internetový prodejce VOSKY.KAMZASNE­HEM.CZ nabízí všem účastníkům slevu 10% na vosky a doplňky objednané do čtvrtka 8. ledna.

Přečteno: 10194× | Komentáře: 0   
 

Krátké zprávy

 • Padesátka kolem Polánky zrušena

  Kvůli nedostatku sněhu museli pořádatelé zrušit letošní ročník Padesátky kolem Polánky, maratonu klasickou technikou nedaleko Tábora, který se měl uskutečnit 16. února.

 • Jesenická 70 se letos neuskuteční

  Tradiční skimaraton Jesenická 70, profilově patrně nejnáročnější domácí lauf, se v letošním roce neuskuteční, pořadatelé citují organizační i osobní důvody. Nevylučují však, že se po pauze k pořádání vrátí se zbrusu novým konceptem, podrobnosti však neuvedli. Závod se jezdíval na distancích 70 a 40 km.

 • Bauerův eD system Team čeká sobotní závod v rakouském Seefeldu

  Velmi náročný program mají před sebou běžci na lyžích v seriálu dálkových běhů Visma Ski Classics. Zatímco loni čítala nejdelší série závodů čtyři starty, letos se protáhla na pět podniků. Startuje v sobotu v rakouském Seefeldu a na Kaiser Maximilian laufu nebude chybět šestice členů eD system Bauer Teamu. Ten bude chtít navázat na povedený start do sezony i bronz Černousova z loňského ročníku.

 • SkiPark na Vypichu navštívilo přes třicet tisíc lyžařů

  Mrzne, do toho září slunce – tak vypadají dny, v nichž přichází jaro v Praze. Ještě nějaký čas vydrží i sníh v ČEZ SkiParku na Vypichu. I když půjčovna materiálu a lyžařská škola už oficiálně ukončili program.

 • Bauer Ski Team na Birkebeinerrennetu v početné sestavě a s batohy na zádech

  S batohem vážícím 3,5 kilogramu se v sobotu vydají na trať dalšího dálkového běhu na lyžích členové Bauer Ski Teamu. Pravidlo o povinné výbavě připomíná legendu o převozu malého norského krále, zároveň však předepisuje přesný obsah batohu z bezpečnostních důvodů kvůli proměnlivosti počasí a špatné dostupnosti trati v horách.

 • Bauer Ski Team vyšle do nedělního Vasova běhu šest členů

  Ve světě dálkových běhů je Vasův běh považovaný za olympiádu laufařů, každý rok se ho účastní téměř 16 tisíc běžců na lyžích. Pro mnoho z nich jde o vrchol sezony, což platí i pro nejlepší z českých týmů v seriálu Visma Ski Classics. Bauer Ski Team bude mít ve Švédsku početnou skupinu závodníků i servisu a chystá se útočit na nejvyšší příčky.

 • V sobotu se ve Velkých Karlovicích poběží, sněhu je dostatek

  Velké Karlovice budou v sobotu 17. února hostit Noční stopu Valachy, úvodní závod seriálu Valachy tour 2018, pořádaného místním Resortem Valachy. Kvůli pozvolnému začátku zimy dlouho nebylo jisté, jestli se akce uskuteční v obvyklém rozsahu, nebo bude přesunuta na jiné místo. Díky sněhové nadílce posledních dnů a ochlazení se ale přece jen uskuteční ve Velkých Karlovicích u hotelu Galik, tak jako každý rok.

 • Trať Jizerské 50 je od úterý online v Mapách Google

  Necelý týden před startem Jizerské 50 je trasa tohoto legendárního běžkařského závodu dostupná už i ve virtuální podobě. Společnost Google zveřejnila záběry z lednového snímání oblíbené běžkařské trasy speciálním přístrojem Street View Trekker. V Mapách Google je tak premiérově k dispozici 360° náhled celé tratě. Závodníci, ale i turisté či diváci si tak trasu mohou ještě před startem cvičně projet v počítači i v mobilu.

 • Orlický maraton se o víkendu pojede

  Sněhové podmínky v Orlických horách dovolí konání třetího závodu seriálu ČEZ SkiTour. Aktuální trasy organizátoři zveřejní během středečního odpoledne. Závodníci se nemusí obávat přesunu Orlického maratonu na náhradní termín. Současné sněhové podmínky dovolí uspořádání závodu v původním termínu, tedy o víkendu 3. a 4. února. Podle meteorologů můžeme navíc v druhé polovině týdne očekávat sněhové přeháňky.

 • Karlovská 50 je kvůli nedostatku sněhu přeložena na 10. února

  I když na většině českých hor poslední dny přibyl nový sníh, ve valašských Beskydech a na tratích kolem Velkých Karlovic to neplatí. Proto se pořadatelé třetího závodu seriálu ČEZ SkiTour rozhodli závod Karlovská 50 přeložit na náhradní termín.

 • Katka Smutná po Seefeldu klesla na 4. příčku

  Rakouský Kaiser Maximilian Lauf české závodnici Katce Smutné nevyšel. Skončila až šestá a prohloubila svou ztrátu na vedoucí Švédku Brittu Johansson Norgren. Ta v sobotu v Seefeldu zvítězila a seriál Visma Ski Classics vede o 110 bodů před Sarou Lindborg, Smutná je čtvrtá. Její oddílový kolega Ilja Černousov se naopak může radovat ze sobotního třetího místa v mužích. Seriál pokračuje za týden, kdy je na programu La Diagonela.

 • Po 4. místě v prologu chce Bauer Ski Team bojovat o pódium v La Sgambedě

  Týmový vstup do sezony Visma Ski Classics se povedl, teď přichází na řadu pokračování v podobě prvního závodu, kde se pojede na individuální výsledky. Italská La Sgambeda startuje v sobotu 2. prosince, měří 35 kilometrů a Bauer Ski Team by v ní rád po těsném 4. místě v prologu znovu zaútočil na stupně vítězů. Spoléhat přitom bude především na Kateřinu Smutnou. Mužská jednička týmu, Ilja Černousov, startovat kvůli nemoci nebude.

 • Svátek klasických disciplín. Skokani, sdruženáři a běžci mají poprvé společné mistrovství ČR

  Tuzemská elita skokanů na lyžích, sdruženářů a běžců na lyžích se ve čtvrtek 28. září sjede do Liberce. Závodníky čeká uprostřed předolympijské přípravy mistrovství České republiky, které budou mít vůbec poprvé v historii všechny tři disciplíny společně.

 • Smutná odstoupila v půli Vasova běhu, Švédka si upevnila vedení v seriálu

  Vasův běh české laufařce Katce Smutné vůbec nevyšel. Zhruba v polovině 90km závodu pro problémy s lyžemi a bolestmi v zápěstí závod ukončila a její největší rivalka ve Visma Ski Classics, Švédka Brita Johanssonová, toho využila na sto procent a vítězstvím v závodě si na Češku připsala těžko smazatelných 200 bodů. Zadařilo se Petru Novákovi (Atlas Craft Team), který skončil devátý. Napínavý finiš pro sebe rozhodl Nor John Kristian Dahl v čase 3:57:18.

 • Kateřina Neumannová otevře Skipark v pražské Chuchli

  Dovolujeme si vás pozvat na neformální snídani s olympijskou vítězkou a mistryní světa v běhu na lyžích Kateřinou Neumannovou u příležitosti letošního otevření provozu tradičního Skiparku Velká Chuchle na dostihovém závodišti v Praze 5.

Diskusní fórum

Nejnovější   |   Nejdiskutovanější
Nalezené položky: 394 První Předchozí | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | Další Poslední