Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

AREÁLY: Jizerská magistrála bohatší o nový úsek

AREÁLY: Jizerská magistrála bohatší o nový úsek
foto: SkiTour

tisková zpráva | 21.12.2014 | přečteno: 10536×

V tomto týdnu byla na Jizerské magistrále otevřena nová lesní cesta na Vysokém hřebeni. Ta by v zimních měsících měla sloužit rovněž běžkařům. Rekonstrukcí stávajících a dobudováním nových úseků lesních cest umožnily Lesy ČR propojit pro lyžaře Bedřichov – Maliník a Hašlerovu chatu. Tato cesta bude po dobu zimní sezony v tzv. smíšeném režimu. To znamená, že se zde mohou pohybovat jak lyžaři, tak pěší.

Mezi úseky se smíšeným provozem jsme od letošní sezóny také nově zařadili cestu z Bedřichova na přehradu Černá Nisa (U Trompetra – Černá Nisa, hráz), z Maliníku na Českou chalupu (po červené turistické) a velmi hojně využívanou trasu z Jizerky od chaty Pešákovna na Smědavu (tzv. Jizerská silnice).

V případě cest se smíšeným provozem apelujeme ještě více na vzájemnou toleranci a ohleduplnost vůči ostatním návštěvníkům.

V průběhu roku se nám ve spolupráci s Klubem českých turistů také podařilo doplnit zimní značení. Tentokrát se jedná o oblast Závory – Červená ruka – Kuběnkova chata – Oldřichov v Hájích. Po loňském proznačení okolo Bedřichova a Josefodolské přehrady tak přibyla další lokalita s přehlednějším značením tras.

Děkujeme všem našim partnerům za podporu, obzvlášť velké díky pak patří Lesům ČR, s.p., Správě CHKO Jizerské hory a Povodí Labe, s.p. za spolupráci při rozvoji Jizerské magistrály.

Komentáře (Celkem 0)

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední

tiskovazprava muž 21.12.2014 16:30:41

V tomto týdnu byla na Jizerské magistrále otevřena nová lesní cesta na Vysokém hřebeni. Ta by v zimních měsících měla sloužit rovněž běžkařům. Rekonstrukcí stávajících a dobudováním nových úseků lesních cest umožnily Lesy ČR propojit pro lyžaře Bedřichov – Maliník a Hašlerovu chatu. Tato cesta bude po dobu zimní sezony v tzv. smíšeném režimu. To znamená, že se zde mohou pohybovat jak lyžaři, tak pěší.
Odkaz na článek

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.