Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Pechoušek má z MČR vítězný hattrick. Petra Nováková zvítězila podruhé

Pechoušek má z MČR vítězný hattrick. Petra Nováková zvítězila podruhé
foto: Svaz lyžařů ČR

Svaz lyžařů ČR | 24.01.2021 | přečteno: 4596×

Český šampionát v běžeckém lyžování uzavřely v Novém Městě na Moravě závody volnou technikou s hromadným startem. Třetí vítězství ve třech dnech si připsal Jan Pechoušek. Mezi ženami zvítězila stejně jako v sobotním závodě klasicky Petra Nováková.

Pro Jana Pechouška to byl nejlepší český šampionát v životě. Z titulu se závodník Fenix Ski Teamu Jeseník radoval ve Vysočina Areně při pátečním sprintu klasicky i při sobotním distančním závodě klasicky. Dnešní závod na 15 km volně s hromadným startem byl ovšem dlouho v režii jeho klubového parťáka Adama Fellnera.

„Ze začátku jsme jeli všichni v balíku. Ve druhém kole ale Adam nastoupil v kopci u tunelů a startovní pole se začalo trhat. Já byl v tu chvíli na 15. místě, tak jsem musel Adama sjíždět a stálo mě to hodně sil,“ vyprávěl Jan Pechoušek. „Adam útočil prakticky v každém kole, pokaždé to v kopci roztrhal a já ho musel sjíždět. Ani jsem ho nemohl vystřídat, protože jsem na to neměl síly. Jen jsme se ho s Tomášem Kalivodou snažili udržet. Takže Adamovi musím poděkovat, že udělal celý závod. Já si pak věřil do finiše a jsem rád, že mi to v něm vyšlo.“

Jan Pechoušek si tak připsal vítězný hattrick: třetí mistrovský titul ve třech dnech. „Pro mě je to velké povzbuzení. Už před dvěma týdny jsem začal v Rakousku cítit, že forma stoupá. Teď je ještě lepší. Tak doufám, že ji směrem k mistrovství světa ještě vystupňuju.“

Pro druhé místo si v těsném finiši dojel Tomáš Kalivoda, který ztratil 1,8 vteřiny. Třetí byl Adam Fellner s odstupem další desetiny sekundy.

Nejlepším juniorem tohoto závodu byl Tomáš Zatloukal, který v celkovém pořadí obsadil 11. místo a připsal si tak mistrovský titul.

Petra Nováková šla do závodu jako čerstvá držitelka mistrovského titulu ze sobotního závodu klasicky s intervalovým startem. A také v dnešním desetikilometrovém závodě volně se držela od startu na čele. „První kolo jsem sice tahala, ale jely jsme v takovém klidnějším tempu. Ve druhém ze čtyř okruhů jsem nastoupila v kopci u tunelů a nahoře už jsem měla náskok. V dalším průběhu jsem se pak snažila ten rozestup hlídat, nechtěla jsem jet nadoraz, protože jsme jely třetí závod ve třech dnech a příští týden už nás čeká Světový pohár. Jsem moc ráda, že se mi podařilo zvítězit,“ popsala závod ze svého pohledu Petra Nováková. Závodnice klubu Slovan Karlovy Vary zvítězila s náskokem 36,4 sekundy na druhou Sandru Schützovou. Třetí Adéla Nováková ztratila na první pozici 57,9 vteřiny.

Nejlepší juniorkou tohoto závodu byla Jolanta Byrtus, která v závodě kategorie FIS obsadila celkově 8. místo.

Kategorii starších dorostenek ve Vysočina Areně zcela ovládla Nela Půbalová, která si připsala třetí suverénní vítězství. V dnešním závodě na 7,5 km porazila závodnice Dukly Liberec druhou Terezu Prokešovou o 80 vteřin. Bronzová medaile patří Janě Leblochové.

Mezi staršími dorostenci zkompletoval svou medailovou sbírku Daniel Oskar Hozák. Po pátečním stříbru a včerejším bronzu dosáhl v dnešním závodě na mistrovský titul. Druhého Jiřího Tuže porazil o 6,7 sekundy, třetího Ondřeje Pilaře o 8 vteřin.

Také mladší dorostenky mají svou suverénku. Všechny tři mistrovské tituly získala ve Vysočina Areně Hana Randáková. Svůj triumf završila členka Sokola Stachy v dnešním závodě na 5 kilometrů, když druhou Emu Kouřilovou porazila o 26 vteřin, třetí Markétu Štefanovou o 26,4 vteřiny. Sokol Stachy si titul připsal i mezi mladšími dorostenci, kde na 7,5km trati zvítězil David Eliáš. Stříbrný František Sázel zaostal o 8,2 sekundy, bronzový Vladimír Kocmánek o 8,3.

Kompletní výsledky najdete zde: http://zavody.czech-ski.com/…etails/16911?…

Komentáře (Celkem 0)

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední

Českýsvazlyžařů muž 24.01.2021 18:47:20

Český šampionát v běžeckém lyžování uzavřely v Novém Městě na Moravě závody volnou technikou s hromadným startem. Třetí vítězství ve třech dnech si připsal Jan Pechoušek. Mezi ženami zvítězila stejně jako v sobotním závodě klasicky Petra Nováková.
Odkaz na článek

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.