Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Prosim o pomoc

Prosim o pomoc

Nalezené položky: 8152 První Předchozí | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | Další Poslední
avatar

Celkem 11099,39 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:50:37 (2015)
půlmaraton: 1:48:11 (2015)
maraton: 4:24:37 (2014)

Ondřej S. (aka
poohDA)
muž
15.09.2014 16:58:59

>> max39, 15. 09. 2014 13:39:32

A ten noční hlad, to se vzbudíš hlady a jdeš si něco dát, nebo dlouho ponocuješ a u toho jíš? To první neznám a to druhý někdy jo. Bojuji s tím tak, že se snažím chodit spát včas. A taky se řídím pravidlem, že „hlad je převlečená žízeň“. Tj. mnohdy na hlad pomůže, pořádně se napít (vody). Mám na to hypotézu, že tím se rozproudí metabolismus a živiny se dostanou kam je potřeba a systém pro signalizaci hladu se uklidní. :-)

Motto: Mírné zjednodušení ušetří hodiny vysvětlování.
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 15.09.2014 17:06:20

>> BlankaM., 15. 09. 2014 16:52:31

Souhlasím, je to tak. Ostatně, třeba můj kamarád běžec snídá v noci i úmyslně, když má ráno trénink, podobně to občas dělám já třeba před Hamburgem. Přesto, jako hlavní faktor pro zhubnutí vidím celkový energetický příjem za 24h, bez ohledu na to, jestli se to sní ráno, v poledne, večer či v noci. V tomto ale hodně záleží na povaze hubnoucího, jaký přístup bude preferovat – v tomto případě i to, zda bude či nebude chtít vést přesnější evidenci snězeného.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 15.09.2014 17:20:37

>> jm1, 15. 09. 2014 17:13:43

Zrovna kuřecí šunka má densitu srovnatelnou s většinou ovoce, ale souhlasím. Však u mě se spotřeba ovoce v poslední době znásobila, a takové jablko se skořící a trochou medu je vynikající pochoutka i při silné chuti na sladké.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

max39 muž 15.09.2014 18:07:02

Predovsetkym dakujem za reakcie a rady.

>> poohDA, 15. 09. 2014 16:58:59„A ten noční hlad, to se vzbudíš hlady a jdeš si něco dát, nebo dlouho ponocuješ a u toho jíš?“

Je to tak,ze dlho ponocujem a vtedy jem.Dost dlho trpim nespavostou.Ale na to by som sa nerad vyhovaral.Nikto ma nebicuje aby som sa isiel najest.

Este by som sa rad opytal ako to je so syrom.Mozem si ho dopriat alebo len pomenej a ci skor doobeda alebo poobede alebo to je jedno. Dakujem MAX

avatar

Steven 07 muž 15.09.2014 19:49:30

>> max39, 15. 09. 2014 18:07:02

Ahoj Maxi. Již se ve vlákně trochu ztrácím, nicméně dovol pár postřehů. Jestli se nepletu, jak říkal Sam Hawkins:-) první příspěvek je 3. září měl jsi 131 kg dneska máme patnáctého, to znamená od začátku uběhlo 12 dní. Dnes máš 127 kg, to znamená váhový úbytek je 4 kg. nedělej si iluze, že jde o 4 kg tuku, ale to není rozhodující. Jasně a jednoznačně jsi na dobré cestě, to za prvé.

Za druhé, je to běh na dlouhou trat, musíš mít kvantitativně opravdu velké množství jídla a to pětkrát a sedmkrát denně. To jídlo především, po stotisící základ zelenina. Ale nesmíš mít hlad. Píšeš že jsi nijaký. Jasně, protože jsi na jídle závislý. Na tom nesprávným. To je úplně normální, talíř šopského salátu má ve Tvém mozku jinou chemickou odezvu než by měla kachna s knedlíkem. Z tohoto odstavce si vezmi pouze nesmím mít hlad.

Za třetí – evidence. Zavedl bych bloček, důsledně bych se každé tři dny vážil, a hlavně, zapisoval bych všechny své sportovní aktivity, především vzdálenost, délka, jak ses při tom cítil. Pokud by u toho bylo i co jsi ten den jedl, za dva tři měsíce se v sobě trochu více vyznáš.

Za čtvrté – není řazeno podle důležitosti. Jsi na běžeckém foru. Snaž se vytěsnit 20 – 30 minut denně na nějakou přijatelnou sportovní aktivitu. Bud procházky s těma modníma holema, investice do budoucna, v horách prima, nevyhodíš je časem do koše, budeš je potřebovat. Pro dny zachmuřené a deštivé, rotoped, pěkný film, šlapat. Opět zapisovat, uvidíš, jak se budeš zlepšovat. Musíš vidět progres i jinde než jen v úbytku váhy.

Za páté – kam tím, mířím, ty endorfiny, o které jsi přišel u té kachny musíš opět někde získat. Jedním z důvodů proč běhám, nikoliv zásadním je to, že běh totálně mění moji náladu pozitivním smyslem. Problémy přetrvávají, ale jsou takové menší, jsou tam, kde by měly být. Zatím běhat nemůžeš, ale můžeš vše urychlit, připravit trochu, svaly, klouby, šlachy, kardiovaskulární systém na to, až zhubneš, abys mohl opět sportovat.

Držím palce, máš dobře našlápnuto:-). Good luck Steven

avatar

Sloviensko

rudo muž 15.09.2014 22:16:43

@Max

ako dlho si si budoval brucho a rozvrateny rezim ?

Urcite si to vsetko nedokazal za tyzden

dokonca ani Rim za tyzden nepostavali

v teorii detoxu sa hovori

ze ked robis totalny cisty detox dokladne napriklad pir striedani ocistnych hladoviek procedur a len surovej stravy

tak kazdy rok zivota vycistis asi za 1 mesiac

takze keby si naskocil na prisny rezim, tak mas nejakych 40 mesiacov

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Steven 07 muž 15.09.2014 22:26:01

>> rudo, 15. 09. 2014 22:16:43

Rudo, úvodem, mám moc rád Tvoje příspěvky, z každého si něco vezmu a v začátcích si mi neskutečně dobře poradil.

Dovolím si poznámku, téměř přesně před rokem bych napsal něco na způsob, jsem totálně v pr…, vážím přes metrák, mám 190, a uběhnu necelý čtyři kilometry.

Pokud bych dostal odpověd, byt možná pravdivou, že se za čtyřicet měsíců vyčistím, tak se na všechno vyseru:-)

Vše v dobrém Steven

avatar

Steven 07 muž 15.09.2014 22:49:56

>> rudo, 15. 09. 2014 22:37:17

Jasně, já tomu rozumím, a je to tak v životě i v běhu, strašně mě to mrzí, ale ty časy, kdy jsem uběhl za měsíc 180 km a zlepšil jsem se spontánně na desítku už mám bohužel taky za sebou. Tady narážím na to vyrysovanie brucha.

Čím víc se posuneš ke svým přirozeným limitům, tím je další zlepšování těžší a těžší.

Ale ten kluk má dilema, jestli je špatně dát si plátek sýra před spaním, nebo přiložit k večeři kopeček rýže. Je na samém začátku, takže z mého pohledu, není úplně důležité, aby totálně vyčistil organismus, ale aby se na to celé nevykašlal.

Btw já začal 23.září 2013 a byl jsem tak zdevastovanej, že se mi váha nepohla dolů dva měsíce. Pak následoval neskutečný sešup. Ale mně to bylo jedno. Já chtěl už konečně uběhnout tu desítku, jakkoliv:-)

avatar

Steven 07 muž 16.09.2014 00:09:53

>> rudo, 15. 09. 2014 23:58:37

Jasně, rozumím:-). Až budu velkej kluk, snad se alespoň vzdáleně přiblížím Tvé životosprávě:-). Steven/Jirka

avatar

max39 muž 16.09.2014 00:40:31

Chalani,ved ja viem,ze to co som zacal je beh na dlhu trat.Som odchovany tak,ze viem ze nic nie je bez prace(alebo penazi).A aj to brucho som budoval 20 rokov :-D .Tak som si vedomy,ze aj cesta spat bude dlha a narocna.Ja len ze momentalne mam zle pocity(ale nie z pomalosti procesu) zo sucastneho stavu a hladania vhodneho stravovacieho,spor­toveho a aj zivotneho rezimu.Je dost tazke sa vymotat z tolkych informacii co tu dostavam.Ale jedno viem,ze asi nikdy nebudem niaky silny nizkosacharidak.Ale ak maju byt moje sance vacsie tak na istu dobu by som sa aj nasilu k tomuto stylu priblizil.A tam vidim ten problem mojich sucastnych psychickych stavoch.Mozno sa mylim ,a ak sa dostavia vysledky tak aj zmyslanie sa zmeni a ja ostanem pri strave aku mam teraz.(pre mna dost extremna).Ja som nie prilis velky zastanca jednoznacnych stravovacich prudov.Na druhej strane moja doterajsia strava bola tiez extremna-EXTREMNE ZLA.Budem sa dalej snazit.Motivacia je velka a podpora od vas vsetkych tiez.Za to velka vdaka. MAX

avatar

Brno

Celkem 8372,3 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:13 (2015)
půlmaraton: 1:28:01 (2015)
maraton: 3:24:31 (2015)

kubba muž 16.09.2014 07:34:20

>> max39, 16. 09. 2014 00:40:31

Pro mne osobně byla přijatelnější cesta pomalých a postupných změn a to s tím, že vytvořit si „závislost na pohybu“ mi trvalo tak 2 – 3 měsíce (od té doby se do cvičení, běhání, kola, plavání a pod. rozhodně nemusím nutit). A co se týče úpravy jídelníčku, tak na té „pracuju“ pořád … Můj přístup byl podobný tomu, co tu psal tuším Petr (?) – měnit postupně, pomalu, ale trvale a udržitelně – jako první vypustit to největší zlo (smažené, rafinované tuky a omezit „bílé jedy“) a vpustit trochu toho dobra (zelenina, ovoce).

Na nějaký extrémní „low-carb“ se rozhodně (zatím) necítím, ale můžu potvrdit, že s přísunem zeleniny a „kvalitních“ bílkovin se tak nějak přirozeně snižuje chuť na „tradiční přílohy“ na bázi mouky …

Nemyslím si ale, že by např. celozrnné pečivo, celozrnné těstoviny případně můj oblíbený kváskový chléb (ovšem jedině od známého pekaře, ze skutečně čisté žitné mouky bez zbytečných aditiv) bylo nějaké extrémní zlo, které je třeba úplně eliminovat :-)

Co se týká sýra, tak snad krom tavených sýrů (fuj fuj) jsou snad všechny OK … jasně že ne po kilech :-) … Nejsem ale poradce skrze výživu.

Každopádně držím palce a vytrvej – dobrá nálada se určitě vrátí a s ní i spousta nové energie ;-)

avatar

Žilina u Kladna

Celkem 9586,35 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:55 (2015)
půlmaraton: 2:06:38 (2015)
maraton: 5:22:48 (2012)

Pohoda žena 16.09.2014 08:15:15

Maxi, nedávno jsem se v jedné chytré knížce dočetla, že je důležité rozpoznat chuť od hladu. Dá se to totiž snadno splést ( mám to i ze své vlastní zkušenosti :-)) ). Udělej si test. Zeptej se sám sebe, když tě to přepadne, jestli by sis dal dušenou rybu s brokolicí ? Pokud odpovíš ne, nemáš hlad, ale chuť :-)).Nejez, ale jdi na procházku, zavolej kámošovi, nebo vypij sklenici vody a zkus chutě zahnat. Pokud odpovíš na otázku ano, najez se, máš opravdu hlad :-)). Ale ne kachny se zelím, s pěti :-)). Začala bych s tím, že trochu navýším porce a přidám bílkovinu, která na delší dobu zasytí. Třeba klidně ten sýr. Držím ti palce a ty nálady co teď máš, jsou normální. Když tělu bereš cukr, brání se :-)). To přejde, věř mi.

Motto: Jak pokračujeme v životě,poznáváme meze svých schopností. S.Freud
avatar

Sloviensko

rudo muž 16.09.2014 08:50:10

>> Pohoda, 16. 09. 2014 08:15:15

ano velmi dobry prispevok

ja som to robieval tak ze som ludom vravel v otazke masa:

naozaj mas chut na maso:

uvar si ho vode, kravu alebo sliepku uvar vo vode a jedz to tak zoadne udene ziadne smazene vyprazane dusene…pecene

pekne uvar vo vode ak si naozaj chcel maso tak to s chutou zjes

ja sosobne som vzdy chcel jest vysmazane priezle

a preto som jedol KFC rezne a podobne

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Brno

Celkem 8372,3 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:13 (2015)
půlmaraton: 1:28:01 (2015)
maraton: 3:24:31 (2015)

kubba muž 16.09.2014 12:46:00

>> rudo, 16. 09. 2014 08:50:10

Počítá se i „na sucho“ na pánvi připravený a „medium-rare“ propečený steak – podotýkám, že „čisté (vyzrálé) maso“ – bez koření a soli a pod. … protože tohle je pro mě to, co mne napadne, když mám „chuť na maso“ … Pokud si ho někdo dá zasypaný kořením, solí a zalitý omáčkou, tak nemá rád maso, ale to koření :-)

Jo a vařené hovězí – super :-) … s bonusem ve formě vývaru navíc :-)

avatar

Zvolen

tiborw muž 16.09.2014 12:57:01

>> max39, 16. 09. 2014 00:40:31

Max, ty mas oproti inym ludom ktori snivaju o tom, ze znizia svoju vahu jednu velku vyhodu. Zacal si so zmenou a teraz sa dostavuju vysledky. I ked su tvoje pocity zmiesane, nejedna so nic ine ako o dokaz toho ze zmeny v tvojom tele sa nastartovali. Ja tiez poznam ten vecerny hlad, ktory nie je skutocny ale aj tak sa casto objavuje. Mne osobne v takom pripade pomaha dat si 2dl tepleho mlieka s kakaom (Nie GRANKO!) a trochou masla. Celkom dobre to oklame mozog vo vecernych hodinach. Inac najlepsi sposob ako sa vyhnut vecernemu hladu je nepozerat TV a ist skoro spat. Ak sa spat neda tak aspon zalez do postele a nieco zaujimave si citaj ale nie na tablete alebo mobile. Drzim ti palce!

avatar

Sloviensko

rudo muž 16.09.2014 12:57:09

>> kubba, 16. 09. 2014 12:46:00

varena hovadzina v zeleninovom hrnci jedena s chrenom

alebo varena sliepka so zeleninou

spikova kost

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Pally muž 16.09.2014 13:59:23

>> rudo, 16. 09. 2014 12:57:09

varena sliepka so zeleninou

v podstate kuracia polievka s masom? v podstate to maso z tej polievky mam aj radsej ako pecene alebo vyprazane

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 16.09.2014 14:07:54

Ked uz tu Rudo robi agitku na bezlepkovu dietu, tak pridam skusenost môjho otca (64r). Roky je sportovcom, po tom co prastil ako tridsiatnik s fajcenim a zhodil 25kg nabratych ako truc podnik po mladosti stravenej v bazene (vrcholovy plavec). Sprvoti mu to behalo, stravoval sa rozumne, s vedomostami cloveka, co casto prichadza do kontaktu s farma firmami a ich podivnými pokusmi testovat svoje produkty na sirokej populacii. Inými slovami, vzdy bol skepticky k mainstreamu a modnym stravovacim hovadinam. Vdaka prepracovanosti a nezmenenemu kalorickému prijmu po 40ke zacal naberat kilecka a beh sa staval coraz tazsim. Nejake vlny chudnutia za tie roky boli, ale nic udrzatelne. Naviac ho zacala trapit postupujuca artritida klbov prstov noh a ruk, vyboceny palec, atd. Astma, alergie hadam na vsetko. Cez to vsetko sa nejakym zázrakom donutil behat aspon 4× tyzdenne (nic prilis dlhe, tak 35–40km/tyzden).

Roky som ho prehovaral, nech menej pracuje, viac spi, atd. Pred rokom som zatlacil na jeho stravu a vynechal margariny, nasledne aj lepok. Po vyse troch mesiacoch zhodil na vahu, aku mal naposledy v 39, je agilnejsi, dobre sa mu beha, nemal ani jeden astmaticky zachvat a dokonca sa mu vytratili alergicke reakcie na 90% veci, na ktore si ju po 40ke vybudoval. V jedle sa neobmedzoval, ani jeden den nebol hladny, len vynechal gluten a je velmi dosledny, aby ho ani omylom do seba nedal.

Vzhladom na to, ze mam rovnake geneticke predispozicie, tak tuto jesen, az skoncim so zavodenim, bezlepkovej strave dam tiez sancu a uvidíme. Kedze uz nebudem musiet tak zufalo a rychlo doplnat premrhane kalorie dennodennými objemami kilometrov, tak hadam bude aj trosku viac casu na zhananie potravin, co by mohli vyhovovat.

Príspevok berte ako svedectvo, ze u niekoho obiloviny naozaj robia paseku v organizme.

avatar

Celkem 14869,2 km
Minulý měsíc 141 km
10 km: 0:47:20 (2018)
půlmaraton: 1:43:57 (2018)
maraton: 3:51:57 (2013)

tinaB žena 16.09.2014 22:39:27

>> max39, 16. 09. 2014 00:40:31

Maxi, nemám osobní zkušenosti s hubnutím, ne proto, že bych měla takové štěstí na metabolismus, ale proto, že jsem v ranném věku pochopila, že žádné diety nejsem schopna držet(přestože jsem patřila k těm silnějším v kolektivu) a musím se podle toho zařídit. Mohu tedy poskytnout takové rady UDRŽOVACÍ, které jsou možná v tvém případě předčasné, možná je můžeš brát jako takový nějaký „krizový scénař“. Takže-tělu je třeba vysvětlit, že vždy dostane vše, úplně vše, co potřebuje (nikoli co chce, ale to mu nevysvětluj) a tudíž vůbec nemusí nic ukládat na horší časy, toto dodržíš s radami kolegů na fóru. Masový vývar je super, pokud ho po vychlazení dáš do ledničky a pak druhý den odstraníš tuk, bude to docela dietní. Když vezmeš do ruky struhadlo, nastrouháš jedno jablko a k tomu trochu křenu, vše zředěné troškou citronové šťávy, máš na večeři vystaráno.

avatar

Celkem 14869,2 km
Minulý měsíc 141 km
10 km: 0:47:20 (2018)
půlmaraton: 1:43:57 (2018)
maraton: 3:51:57 (2013)

tinaB žena 16.09.2014 23:05:13

>> max39, 16. 09. 2014 00:40:31

pokračování-pokud přece jenom budeš mít pocit, že nějaké ty zakázané potraviny fakt ke svému fungování potřebuješ ( já mám takový pocit skoro každý den ), drž se hesla mé maminky – když přibírat, tak z dobrých věcí. Tudíž uzeniny nejvyšší jakosti, čokoláda 80 a více procent,domácí výroba a tak. Nekupovat do zásoby, skutečně jen 50g šunky, jedna pralinka ( v Brně za 16–18 Kč ), uzeniny bez rychlosoli apod. Ovšem pokud nejsi šetřivý, tato metoda na tebe platit nebude, já osobně bych ale čokoládu za 80,–Kč na posezení nesnědla ( za 15,–Kč klidně ).Večernímu jídlu zkus předejít tím, že se 2–3hodiny před plánovaným spánkem rozumně najíš tak, abys neměl hlad, pak si nachystej nějakou očištěnou mrkev na zobání. Na noc moc nepij, abys nemusel vstávat na záchod a neměl pocit, že je třeba něco zdlábnout.Držím palce,našlápnuto máš dobře.

avatar

Sloviensko

rudo muž 16.09.2014 23:29:41

>> tinaB, 16. 09. 2014 22:39:27

aleba zivocisny tuk v polievke je zdravy a potrebny

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Celkem 14869,2 km
Minulý měsíc 141 km
10 km: 0:47:20 (2018)
půlmaraton: 1:43:57 (2018)
maraton: 3:51:57 (2013)

tinaB žena 16.09.2014 23:44:50

>> rudo, 16. 09. 2014 23:29:41

to záleží na tom, co do toho kastrolu zrovna položí.Taky si ten živočišný tuk může vzít jinde z něčeho jiného. Asi to není podstatné, důležité je začít a to už se stalo.

avatar

Sloviensko

rudo muž 17.09.2014 00:02:03

>> tinaB, 16. 09. 2014 23:44:50

slepacia a hovedzia polievka teda vyvar so zeleninou a bez cestovin

je lieciva (uz storocia, stare matere to vedeli)

prave preto ze dodava horuci roztok, tukovu emulziu

kde v horucej vide je rozpusteny tuk a minerali

a toto jedine dokaze zavodnit kazdu bunku v tele a vysusene bunky sa naleju tekutienou a tkanivo organ sa sam da do poriadku a to plati aj pre choroby z nachladnutia

pitie cistej a studenej vody len sposobuje vycuravanie mineralov

a dehydratuje bunky tela

takze v tej polievke ide prave o tie tuky

ale to je len moj osobny nazor

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

max39 muž 17.09.2014 00:28:21

Fuha a jasom si doteraz myslel,ze ked uz sa trapim s tymi nizkosacharidovymi „mnamkami“ tak si mozem dopriat aj nieco tucnejsie(ba som si myslel,ze je to priam ziaduce).Idem to zapisat,porov­nat,zvazit a vyhodnotit.Ale ak by vas to moc neotravovalo nechal by som si to radsej vysvetlit od vas fundovanejsich­.Dakujem MAX

RUDO „ale pytam sa preco nie uvarena mrkva a rozne tekvicove omacky“

Zrovna tuto cast mojho jedalnicka( mrkvu ,zeler,kalerab,pe­trzlen.....) jem vo velkych porciac na zaklade tvojich rad.

A este by som nieco o tom vyvare rad vedel.Kdesi tu na fore(ale nie v tomto vlakne) som cosi letmo cital.Tusim pri treningoch alebo zavodoch to piju namiesto vody(nieco take).To je ten vyvar taky zazrak.

avatar

Sloviensko

rudo muž 17.09.2014 01:59:29

>> max39, 17. 09. 2014 00:28:21

vyvar je zazrak, skutocny, (nie to ze vodu na vino)

ale pozor nepopletme dokopy 2 rozne situacie a 2 rozne vyvary

vyvar lieciaci a energeticky a hydratacny teda masove najlepsie slepacie polievky so zeleninou ako sa to praktizovalo storocia toto sa da samozrjme po tvrdom treningu ako najlepsie regeneracne jedlo atd

iny typ vyvaru je ekvivalent cerstvej zeleninovej stavy teda ked si surovu zeleninu nastavujes a pijes to tam ide prakticky len o pitie mineralovych roztokov s minimom inych latok ako nejakych rozpustenych rastlinnych cukrov, aromatickych latok, farbiv atd ciste zeleninovy vyvar bez masa a bez tukov je tiez len mineralovy roztok prevazne a pije sa to ako najlepsi mineralovy hydratacny napoj

namiesto tych vselijakych akoze sportovych napojov z flasiek alebo praskov ktore obsahuje len niektore minerali a telo to nie moc dobre vstrebava

cize to je rozdiel je to akoby sportovy iontak jednak doplnis mineraly a jednak vdaka tomu ze to nie je hola voda dokazes toho vypit viac a viac prejde do tela

holu vodu jednak zaludok neprijima a nedokazes vela a jednak telo to nechce a len to vycura a pri curani strhne zo seba rozne minerali takze nastava

stav tzv podsolenia organizmu – nizky sodik alebo aj nizky draslik (vapnik, magnesium) myslim ze po taliansky sa tomu nadava hyponatremia ak je to o sodiku

nekontrolovatelne krce az zastava srdca a kazdy rok na maratonoch najme v USA zomrie niekolko usilovne vodu pijucich tiez bezcov (6–8 hodinove limity na priamom slnku…) pitie iontaku to oddialy niekedy zabrani alebo predchadza

takze 2 rozne pojmy v slove zeleninovy vyvar

kazdemu podla potreby kazdemu podla zasluh

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 17.09.2014 08:34:01

>> rudo, 17. 09. 2014 01:59:29

Pockaj, skusme to este raz, lebo som sa stratil (mozno som len zle cital) – vyvar zo zeleniny (masovy chapem) stavias ako ekvivalent odstavenej zelenine? Ved pri zelenine z odstavovaca prijmas vlakninu, sacharidy, vitaminy a mineraly, kdezto pri vyvare snad len trosku sacharidov, zbytok neznicenych vitaminov (po tepelnej uprave) a snad aj nejake mineraly, v zavislosti od sily vyvaru a sposobu varenie. Vlaknina, nula bodov, sacharidy, nepatrne mnozstvo. Ako ekvivalent by som to teda nevidel. Odstavena zeleninova stava moze byt plnohodnotne jedlo (aj kaloricky), zeleninovy vyvar asi len ako jontak.

Ci je to inak?

avatar

Sloviensko

rudo muž 17.09.2014 09:17:18

>> Mato, 17. 09. 2014 08:34:01

nie nie

zeleninova stava – vlaknina je vsetka prec je to cista tekutina kde sa jedna o minerali, mineraly su tie doezite veci, nejake tie vitaminy su tam tiez a rozne ine latky

ale ako sportovy iontak ide o ten mineralovy roztok a tie pomocne latky napomahaju vsterbavaniu

v otazke dlhodobeho zdravia mozme riesit ze kolko vitaminov je tam alebo rozne tie frabova atd

ale rychly ucinok v ten den to je mineralovy roztok

ak zeleninu nasekad nadrobno a dlho to varis vo vode

tak tie mineraly vyluhujes do vody a tu vodu mozes pit zas ako mineralovy roztok aj teply

to bol cisty vyvar len zelenina a voda a nic ine ziadne tuky ziadne maso

uplne iny typ je potom ked sa to vari s masom z toho vznikne nieco ine

asi by si slepaciu polievku nejedo pocas polamratonu

ovsem pocas 24H to uz je ina vec tam ano

preto upozornujem ze nepliet 2 pojmy lebo nazvoslovie to nerozlisuje a lduai si argumentuju krizom krazom

a Mato pozor nepoplet si stavu alebo vyvor s mixovanim ako detsku vyzivu kde zmixujes vsetko aj vlakninu

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Brno

Celkem 8372,3 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:13 (2015)
půlmaraton: 1:28:01 (2015)
maraton: 3:24:31 (2015)

kubba muž 17.09.2014 09:24:52

>> rudo, 17. 09. 2014 09:17:18

Takže na půlmaraton můžu vzít zeleninový vývar, na delší (maraton a víc) masový vývar? Místo ionťáku? Po zkušenosti s pitím ionťáku na 12 hodinovce na kole ho ve větším množství nesnesu … tak asi vyzkouším navařit ten vývar.

Jak se solí? Asi netřeba přehánět solení vývaru?

avatar

Sloviensko

rudo muž 17.09.2014 09:34:46

>> kubba, 17. 09. 2014 09:24:52

pozri ja to pisem zjednodusene a schematocky' musis si vsetko odskusat

niekto miesto iontaku naprikald namoci do vody figy a pije pocas preteku tu figovu vodu a v ciele potom zje tie rozmocene figy

na vsetko musis byt zvyknuty

na polmaraton, ak sa tam neplacas cez 2H nepotrebujes iontak podla teploty staci

si parkart lognut cistej vody

nemalo by dosj ku strate mineralov aby to bolo treba doplnat

na 12H treba mat premyslenu jedaciu strategiu

to by sim nikdy neodporucal ist len na tekutiny

ked sledujem 24H na drahe

tak kazdy kto chce ist iba na tekutiny skolabuje, dolova kazdy

ti najodolnejsi tak okolo 16H

ale niektori uz okolo 4H od startu

na 24H su dobre skusensoti ak sa konzumuju poctive proteiny, vajcia maso a podobne pri viachodinovom zavode dochadza k rozpadu bielkovinovych vlakien a ked sa nedostava v strave bilekoviny tak nastava otrva dusikom

vysvetlit ten mechanizmum je zlozite a opriznam sa ze som to uz zabudol

ak ides zavod dlhsi ako 4H tak by si mal uz po prvuych 2H zacat prijimat bielkoviny

nejake sa daju v tekutinach – rozne proteinove prasky alebo mlieko atd ale obcas treba aj roadnu tvrdu stravu

mne velmi vyhovovali vajcia a to bolo aj vditelnme na 6D pretkoch, ked rano otvoril bufet a rozdaval vajcia na chleboch, tak vsetci ozili a zrazu vsetci behali az do obeda

Kourosovi sme od polnoci davali kazdu polhodinu MILO – taly detsky horuci napoj

kde je mlieko a nieco cokoladove a nejaky cukor, to popisujem ten beh ked dal svetak 1038km

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Bratislava

Brutto muž 17.09.2014 14:26:46

Plne potvrdzujem. Po kazdom 40 + behu ma v cieli caka manzelka s pollitrovym poharom cerstvej slepacej polievky bez zeleniny :) Uplne najlepsi jontak na svete. To s tymi bielkovinami pocas pretekov neviem potvrdit, mne sa najviac osvedcilo na pretekoch s predpokladanym casom do 5 h nejest nic a doplnat iba Cocohydro roztok.

Nalezené položky: 8152 První Předchozí | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.