Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Prosim o pomoc

Prosim o pomoc

Nalezené položky: 8152 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další Poslední
avatar

max39 muž 03.09.2014 02:40:01

Ahoj Chcel by som Vam v kratkosti opisat moj pribeh.Uz na zakladnej skole som bol celkom dobry sportovec,ktory hraval sutazne hadzanu a ziskal som dokonca titul majstra kraja v starsich ziakoch.Cas siel dalej a je som ako stredoskolak stale patril medzi dobrych sportovcov-dokonca som vyhral atleticku sutaz medzi vsetkymi strednymi skolami v nasom meste(nebola to ziadna profi sutaz.Bolo to len tak medzi ziakmi skol)Skusal som aj niake karate,box atd.No to uz prisla puberta a veci okolo nej a so mna sa stal lenoch.Situacia sa zhorsila,ked som sa ozenil a zacal chodit do roboty.V tom case som pribral za 1,5 roka 20kg.To mi bolo 25rokov a vazil so 95kg,vyska 175cm.A cas siel dalej… Teraz mam 40rokov vazim 131kg a meram dufam to iste(175cm).Po tomto co som napisal by som este tak upenlivo pomoc u Vas nehladal,ale s tym vekom a asi aj s vahov prisli zdravotne problemy.Artroza na palci nohy,ktora sposoboje ,ze mam niekedy poblem kracat a nie tak este behat.Momentalne je moja kondicia asi taka,ze ked so sebazaprenim zabudnem na artrozu,odbehnem asi 300m v kuse a uz ledva lapam po dychu a k tomu ma strasne bolia cele nohy.Tak potom kracam a uz sa nedokazem rozbehnut jednak koly artoze ale aj koly bolestiam noh,dychu a buseniu srdca.Myslel som,ze to vyriesim plavanim(pred dvoma rokmi som po 3-mesacnom treningu dokazal zaplavat za 50min 65 dvacetpat metrovych dlzok)-potom som sa na to zas vykaslal.Ale co cert nechcel po roku a pol od plavania sa mi v lavom ramene vytvorila zrazenina vapnika(calcifikat) a hybnost ramena je 30%.Tak a je aj po plavani.Tak isto som si kupil bicykel,no moja vaha sposobuje,ze na nom nevydrzim sediet viac oko 10–15 minut.Vsetko ma zacne brutalne boliet uz aj chrbat a dlane tak,ze sa nevladzem drzat.Strasne by som chcel so sebov nieco spravit a aspon s casti sa vratit do starych dobrych casov… ked sport bol pre mna hrackou.Viem ,ze si z obrovskej casti mozem za to sam.Najhorsi je,ze ma uz z toho chytaju aj dobre depky a silna nespavost(kdo to nezazil nepochopi)Moc Vas to prosim neviete mi poradit ako mam zacat,co by som mal sravit.Mam sa vykaslat na boles a makat.Tvrdohlavy som na to dost.Ale neublizim si viac ako pomozem???Prosim o radu. Dakujem MAX

avatar

Sloviensko

rudo muž 03.09.2014 07:21:50

moj nazor v pripadoch s velkou nadvahou je taky, ze sa najprv da vela zhodit cieste len zmenou stravy. Bez toho aby si nejak extra sportoval, teda zatial netreba riesit nic specificke pre beh cyklo plavanie alebo hocico ine. hybat sa podla chuti, prechadzky a nejake cvicenie v lahu ked sa telo vahou nezatazuje

ale pointa je v preladeni pschyiky, vyrieseni toho preco si sa dostal tam kam si zmenit nazory na to co je zdrave v starve, jednak zlozenie a jednak casovanie jedla a byt v dosledny v otm ze ziadna kalorie sa uz nikdy voiac nesmie dostat do tela v tekutom stave

cize jednak ziadne sladke napoje len cista voda alebo mineralka alebo nesladene caje a ziadny alkohol skutocne ziadny.

Este stale si zenaty? pytam sa preto ze sa zda ze to bola prvotna pricina ze si sa spustil. Kazdemu chlapovi vravim ze zenit sa je velmi nebezpecne. moc drzim palce

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

bjerndi muž 03.09.2014 07:36:09

jak píše Rudo, naprosto razantním způsobem bych změnil jídelníček a začal s procházkama, trávením času v přírodě a změnou životního stylu. Držím palce, není na co čekat

avatar

Celkem 10767 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:30 (2016)
půlmaraton: 1:43:59 (2014)
maraton: 3:48:55 (2014)

running turtle muž 03.09.2014 07:56:06

I já držím palce, nebude to vůbec lehké, nebude to hned, ale chce to vytrvat. :-)>> max39, 03. 09. 2014 02:40:01

avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 03.09.2014 08:21:19

>> max39, 03. 09. 2014 02:40:01

Jak pisi kluci, zmenit stravu. V prvne rade odbourat slazene napoje a v co nejvetsi mire omezit alkohol. Nebyla bych tak kruta jako Rudo, obcas si lide na oslave daji sklenicku (ja ne, ja jsem abstinent). Ale sklenicku, ne lahev.

Sportovat ted na silu, to nema smysl. Dopadnes jako s tim ramenem. Pri snizeni vahy te budou klouby mene bolet a pak je cas zacit pomalu pridavat pohyb. Ale ne ted. Prochazky jsou super, ale zatim ne moc dlouhe, at te z nich neboli cele telo. Dej si kazdy druhy den za ukol chodit nepretrzite 30min. Tedy pokud to zvladnes. Pokud ne, zacni s casem, co zvladnes. Ne nejak intenzivne, proste jdi, funet budes tak jako tak (pardon). A kup si takove ty hulky. At ulevis palci s artrozou. Ale jen pokud to myslis vazne. Jinak za ty hulky zbytecne vyhodis penize.

A predevsim si v hlave ujasnit, proc si zacal tak jist. Bylo to pohodlnosti? Nebo nespokojenosti? Odpovez si a ty veci zmen. Pokud jsi byl stastne zenaty a proste te zena vykrmila, domluv se s ni a at te podpori. Pokud si sam, je ta zmena jen na tobe.

Drzim palce.

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

Olomouc

10 km: 0:43:26 (2014)
půlmaraton: 1:34:00 (2014)
maraton: 3:21:05 (2013)

BlankaM. žena 03.09.2014 12:48:31

>> max39, 03. 09. 2014 02:40:01 Ahoj, píšeš, že jsi zkoušel běhání a plavání, ale máš při tom problémy s artrózou v palci a bolesti v rameni. Co zkusit běhání ve vodě ? Voda ti tělo nadlehčí, takže palec budeš zatěžovat mnohem méně než při normálním běhu, a rukama budeš dělat běžecká, nikoliv plavecká tempa, což by možná šlo i s omezeným rozsahem pohybu ramene. Bazén někde v dosahu máš, když píšeš, že jsi chodil plavat, takže by možná stálo za to tam vyrazit a vyzkoušet, zda by to šlo. Ve vodě se dá odběhat dost kvalitní běžecký trénink, mám s tím zkušenost z doby, kdy jsem po úrazu kolena nemohla nohu plně zatěžovat. Někde se pořádají i lekce různých aquacvičení pod vedením cvičitele, s tím ale osobní zkušenost nemám. Každopádně změna musí přijít z hlavy a silné vůle a bez pohybu a úpravy stravování to nepůjde. Držím palce !

Motto: If your dreams don't scare you they are not big enough
avatar

Žďár nad Sázavou

půlmaraton: 1:42:51 (2011)
avatar

Černé Voděrady

Celkem 21008,7 km
Minulý měsíc 6,66 km
10 km: 0:48:56 (2017)
půlmaraton: 1:49:10 (2017)
maraton: 3:57:39 (2017)

MartiNo žena 03.09.2014 14:07:12

>> pam65, 03. 09. 2014 13:51:52

Taky mě při čtení maxova příběhu napadlo „Jídlo na prvním místě“ – zrovna jsem ve třetím týdnu Whole30 a docela se to dá (jestli mě to opravdu zbaví všech bolístek a vybaví nevyčerpatelnou zásobou energie dám vědět ;o) )
„Primal Blueprint“ díky za odkaz, to bude určitě také podnětné.

Jsem zvědavá, jestli se max39 vrátí pro rady…

Motto: Žít a nechat žít.
avatar

Sloviensko

rudo muž 03.09.2014 14:23:31

>> MartiNo, 03. 09. 2014 14:07:12

jestli sa vrati pro rady

jeslipak nejakou zacne praktizovat

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 03.09.2014 14:49:53

>> rudo, 03. 09. 2014 14:23:31

Ono nejde ani o ten návrat po rady, len ci bude mat dost dlhodobej vole spravit v zivote velku a trvalu zmenu. Vacsina ludi niekde na ceste zlyha, lebo su v mysli maximalisti a v praxi minimalisti. Kolega, co vecne zapasi s chronickými zapalmi priedusiek, dutin a sliach (je bezec) si je vedomy, ze hlavna pricina jeho problemov je v jeho zivotnom style a nezriadenej zravosti (najma sladkosti, muka, ovocie, atd.), avsak podla vlastnych slov na to nema volu, aby s tymto nieco spravil, aj ked vie, ze by mal. Tak radsej trpi a komfortu z oblubenych jedal sa nemieni vzdat.

P.S.: uz dlhsie ma to napadalo, ale neda mi to – ten citat v Tvojom motte byval vzdy pripisovany Jimmy Hendrixovi, netusim vsak, ci pochadza z jeho hlavy, alebo ho najskôr zbadal na tom dievcenskom zachode v Colorade :)

avatar

Pce

Celkem 21,1 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:13 (2016)
půlmaraton: 1:24:29 (2016)
maraton: 3:10:53 (2016)

Michal435 muž 03.09.2014 15:46:06

>> max39, 03. 09. 2014 02:40:01 Jak už se psalo výše, uprav jídelníček, nejez na noc a pij více čisté vody. Tím bych začal..a kdysi jsem tak i sám opravdu začínal. Bude to těžké, ale musíš to vydržet. Se mnou běhá kamarád, který shodil 47 kg a nyní má nějákých 83 Kg. Říkal, že měl taky depky a byl zoufalej, ale svoje zoufalství proměnil právě ve svou výdrž. K tomu si taky našel člověka, který mu sestavil tréninkový plán a on chodil na běhací pás (kde jen chodil) a posiloval + dodržoval dietu. Ze začátku jen chodil – na páse i venku s holemi– a po cca půl roce přidal i běh. V hlavě mu pořád něco říkalo : " nemusíš to dělat, kašli na to, ublížíš si, už nejsi nejmladší, všechno tě bude bolet" , ale on nepovolil. Nebylo to lehké, ale dokázal to, tak že to opravdu jde.

>> MartiNo, 03. 09. 2014 14:07:12 Právě to čtu taky. Ještě na 130 straně jsem si myslel, že asi umřu hlady, protože se nedá jíst nic, co by nezpůsobilo zánět, ale na dalších stranách se to už začíná celkem dobře rozjíždět. Jsem zvědav na konečný výsledek.

Motto: Je lepší mířit ke hvězdám a netrefit se, než do hromady hnoje a trefit se.
avatar

max39 muž 03.09.2014 15:59:09

Ahojte Tak ani neviete aky som stastny,ze mi na moj dotaz tolko ludi odpovedalo.Fakt to cloveka strasne posilni a citi,ze v tom nie je tak uplne sam.Ste fakt super a dali ste mi malu nadej,ze nieco sa mi podari zmenit.A vdaka Vam som sa rozhodol,ze uz tento tyzden zajdem do posilky.Zda sa mi,ze by to mohlo byt idealne,kedze tam si mozem intenzitu regulovat tak povediac na mieru a mozem si vybrat aj cviky ktore mi budu vyhovovat na moje zdravotne problemy.To si myslim ,ci to dokazem -neviem.Viem,ze ta strava je najdolezitejsia ale ja s nostalgiou spominam ako sa mi kedysi krasne cvicilo,behalo,pla­valo.To je moja priorita.Ale asi to chcem opacne ako by sa malo. Mato:(Vacsina ludi niekde na ceste zlyha, lebo su v mysli maximalisti a v praxi minimalisti…) Tak to je docela trefne,bohuzial aj pre mna.Manzelku stale mam.Je super.Samozrejme po 20tich rokoch su aj zvady ale to ktomu patri.Dobre vari a vela kupuje jedla.Ona totizto aj s dcerou su stihle ja prutiky a mozu ziest cokolvek(stastny to ludia).No a ja papam s nimi a este aj v noci.S tou stravou si neviem dat rady.Alkohol pijem tak 2–3 krat do roka.Asi tolko ku mne.Vsetkych vas zdravim,drzim vam palcem a este raz dakujem.

avatar

Poprad

10 km: 0:34:36 (2014)
maraton: 2:40:46 (2015)

runtachykard72 muž 03.09.2014 20:01:04

>> max39, 03. 09. 2014 15:59:09 ..len prečo tak veeelmi zle píšeš(alergia)­..kedže si sa nehýbal,existoval predpoklad,ze si viac načítal.Polahčujúca skutočnosť je,že na behej.com

Motto: .... A z vlku jsou dnes malamuti a z nočni mury prosty sen. A na ten sen je spolehnutí. Můj bože, to je krásný den.
avatar

max39 muž 03.09.2014 22:13:36

runtachykard72//// Mas na mysli gramatiku? Ja to po sebe moc nekonrolujem.Tuto stranku poznam asi styri dni(na moju skodu)

avatar

max39 muž 03.09.2014 22:34:06

>> rudo, 03. 09. 2014 20:55:01 Neviem ci to ma s tym nieco spolocne,ale asi 1/2roka dozadu mi robili testy(krv aj moc)a dopadol som vraj na vybornu.

avatar

Brno

Celkem 80953,24 km
Minulý měsíc 526 km
10 km: 0:37:39 (2014)
půlmaraton: 1:22:19 (2014)
maraton: 2:54:22 (2014)

Petr Kaňovský muž 03.09.2014 22:40:17

>> max39, 03. 09. 2014 22:34:06

Tak sem napiš svůj jednodenní jídelníček, včetně časů jídel a odhadu množství, třeba to, co jsi snědl dnes, pak Ti snad poradíme více.

Motto: Jestliže poběžíš, neklopýtneš. :-)
avatar

Celkem 11099,39 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:50:37 (2015)
půlmaraton: 1:48:11 (2015)
maraton: 4:24:37 (2014)

Ondřej S. (aka
poohDA)
muž
03.09.2014 22:57:43

>> max39, 03. 09. 2014 22:13:36

Gramatika ani stylistika se na tomhle fóru obyčejně neřeší, těžko říct, jak to r72 myslel.

Cos napsal jsi napsal velmi srozumitelně. Držím palce. Chodím občas běhat s člověkem, co ve svých 37 letech zhubnul ze 150 na 90 a nyní běhá půlmaraton pod 2 hodiny s prstem v nose a na kole (tandemu) ujede 200km s výjezdem na Ještěd. Začínal tím, že chodil a změnil stravu. (A své rozhodnutí podpořil ještě sázkou se s někým o auto. :-) )

Motto: Mírné zjednodušení ušetří hodiny vysvětlování.
avatar

max39 muž 04.09.2014 01:03:25

>> poohDA, 03. 09. 2014 22:57:43 Pred tym panom klobuk dole.To je fakt neuveritelny uspech.Taku pevnu volu by som bral.Ja musim vymysliet nieco ine ako beh,lebo s tou artrozou na prste prejdem(o behu ani reci) tak 1km.

avatar

max39 muž 04.09.2014 01:31:26

>> Petr Kaňovský, 03. 09. 2014 22:40:17 No dlho som nad tym rozmyslal ci nieco tak hrozneho mam vôbec sem napisat.Bude to sice medzinarodna ostuda,ale idem do toho. 7:30 budik 13:00 Vyprazany rezen,opekane zemiaky,kysla uhorka,tatarska omacka,slepaci vyvar,3dcl kofoly, 13:30 kava so smotanov, 16:00 dva krajce chleba s anglickou slaninou,1/2 litra mlieka, 19:00 tri parky,syrokrem,dva rozky, 22:00 tvrdy syr(100g),1/2 litra mlieka, 1:00 jeden krajec chleba,anglicka slanina,ovocny jogurt. Predpokladam,ze pred spanim(asi3:00)si dam este ten jogurt alebo 1/4mlieka. Pocas dna si viem dat niaku sladkost(niekedy). Tak a je to vonku.Desim sa tych komentarov.Ale ja to vydrzim.

avatar

Bratislava

Celkem 9067,2 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:35:25 (2020)
půlmaraton: 1:18:57 (2017)

Craig muž 04.09.2014 02:13:22

Zacni jest od „večera do rána“ :-D .Ked sa dopracujes k tomu ze si das prve jedlo hned po prebudeni a posledne 5 a 1/2 hod pred spanim, mas prvy krok za sebou. Zaklad je v prvej polke dna jest vacsinu stravy a postupne menej .Ty to mas presne naopak. Ale to asi nie je pre Teba novinka, ze? Len je tazsie na ten rezim nabehnut – ale takto by som urcite aspon zacal a az potom postupne uberal na mnozstve stravy. Aby si sa zbytocne nevyhladoval resp. rychlo neschudol a potom nabral este viac naspat… Ked jedavas pred spanim, telo nema kedy palit kalorie a vsetko Ti ide rovno do tuku – prave z tohto dovodu potom rano nebyvas hladny a zase sa to cele opakuje…takze je len na Tebe kedy ten „kruh pretnes“. Uprimne Ti drzim palce

avatar

max39 muž 04.09.2014 03:25:51

>> Craig, 04. 09. 2014 02:13:22 Ja viem,ze to robim zle.Dakujem za postreh.Strava je problem.Je to len fraza:ale chcem to zmenit!Radsej si uz ani to mlieko nejdem davat :-( Dobru noc.

avatar

Sloviensko

rudo muž 04.09.2014 05:27:26

>> max39, 04. 09. 2014 01:31:26

komentarov sa neboj ostatni su len predposrati napsiat o sebe pravdu, ty mas aspon odvahu

v prvom rade sa zvab vsetkeho co obsahuje cuker a prestan jest chleba

zacni jest zeleninu surovu a varenu kazdu hodinu 1kg az kym ta roztrhne

zelenina zelenina zelenina

tvoje telo je podvyzivene lebo nedostava minerali chleba minerali len z tela vytahuje

ak chce maso alebo syr daj si vzdu s koppu zeleniny

zelenina ma pomalo rozkladajuce sa sacharidy cez vlakninu tazke enrgiu budes mat stale stabilnu

osobne nepodporujem skore jedenie rano

ale pointa je ze ked pride prvy hlad musis mat 1kg varenej zeleniny pripravene aby si nesiahol po niecom inom

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

bjerndi muž 04.09.2014 06:40:22

>> rudo, 04. 09. 2014 05:27:26

Rudo můžeš mi říct proč vařenou ? Není pro tělo mnohem lepší dostávat vitamíny a živiny bez tepelné úpravy, tedy ze syrov ? Odpovím si sám,je :) Samozřejmě nemluvím o bramborech a podobně…

avatar

Sloviensko

rudo muž 04.09.2014 06:50:49

>> bjerndi, 04. 09. 2014 06:40:22

je zelenina ktora sa lepsie stravi surova a je zelenina ktora sa lepsie stravi uvarena ak jes zeleninu surovu ktoru nedokazes dobre travit nedostanes z nej minerali mineral sa nemeni teplom a tak ho nenicis akurat teplom rozlozis bunecnu stenu a k mineralu sa lahsie dostanes ' brambory nepovazujem za zeleninu tie by som nejedol

inak ja som dlhy cas kopal prvu ligu za vitarianov, takze viem co je to jest len surove, ale potom som vyuzil prestupovu sezonu a prijal vyhodnejsiu zmluvu to je obrazne povedane nie ze zase niekto sa bude hrat na slovicka

okrem toho ak mas traviacku uplne v poroadku mozes sa hrat na suroveho

ale ak niekto roky jedol chleba a smazene rizky a zeleninu nevidel ani z rychlika a ma 130 kg, tak nema traviacu sustavu v stave ktora by zvladla mnozstvo surovej zeleniny zacal by ob medzovat mnozstvo a zacal by jest nieco ine. vzdy musis davat pozor na to komu radis

ked niekto chce poradit s maratonom, nemozes machrovat ze najleosi trenink je od Canovu a predpisat to co behal 3 mesiaci nejaky african predtym ako dal 2:03

musis sa pozret komu to radis a pekne poradit neikomu co este v zivite nezabehol ani 10km ako s apostupne pomalymi krokmi raz dostane k tomu aby dal tych 42km aspoon pod tych 5H

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 04.09.2014 09:17:51

>> rudo, 04. 09. 2014 06:50:49

Vsak Ok, zelenina je fajn, ale zjest na posedenie 1kg? Mozno, keby som predtým hladoval, inak je to fakt na rotrhnutie, najma ak do toho zaradujeme listove zeleniny. No a potom to niekolkokrat denne zopakovat? Uz len ta predstava ma zduva… Na druhu stranu nevazim 130kg, takze mam aj podstatne mensi zaludok.

S tym rannym jedenim – vsak daj, preco si myslis, ze to nie je fajn. Teda, neoponujem Ti, len si nie som isty, ci to ma nejaky racionalny zaklad, alebo to je skor Tvoje osobne nastavenie. Poznam totiz mnozstvo ludi, co vedia jest slusne hned po prebudeni a aj takých, co do seba nieco dostanu az po 3–4h po vstavani. Ani jedni nemaju problem s hmotnostou, ci s výkyvmi energie, obe skupiny su byvali, ci sucasni bezci a nastaveni su na taketo stravovanie uz dlhe roky. Je to vec zvyku.

>> Craig, 04. 09. 2014 02:13:22

Nemyslim si, ze Tvoja rada je nutne spravna. Viac ako na casoch jedenia zalezi na mnozstve jedla a jeho zlozeni. Nevidim nic zle na tom si dat jedlo pred spanim, ak ho nie je privela a neobsahuje prilis moc sacharidov (najma s vysokym GI), na druhu stranu si nemyslim, ze je nutne kumulovat prilis vela kalorii do doobedia. Skor ide o velkost porcii (ktoru naprosta vacsina ludi hrubo podhodnocuje a mysli si, ze je primerane, pricom zje 2–3 nasobne mnozstvo toho, co odhaduje) a samozrejme nespravny vyber potravin.

avatar

bjerndi muž 04.09.2014 10:12:35

>> rudo, 04. 09. 2014 06:50:49

ok, je mi jasný, že o tom víš víc než já…ale prostě zařadil bych co nejvíc lehce strsvitelné zeleniny i ovoce a když razantní změna, tak k piti vyhradně, voda, čaj nebo zeleninové koktejly a samozřejmě vše bez cukru. Pokud něco, tak med od včelaře by nemusel vadit. A pohybu bych se nebál, bez něj to nepůjde…prostě bych začal pravidelnou chůzi, rychlejší a když to nepůjde přejít do pomalejšího kroku

avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 04.09.2014 10:45:37

>> max39, 04. 09. 2014 01:31:26

Pises, ze tva zena dobre vari a kupuje hodne jidla. Promin, ze to napisi, ale tvuj jidelnicek tomu hrube neodpovida. Pokud zena rada vari, at ti udela k veceri kus dobreho masa a jako prilohu uvari hodne zeleniny a na chleba zapomen. Rudo ma pravdu, ze varena zelenina se mnohem lepe travi a da se ji tak vice snist. Nepotrebujes k masu zadne omacky, staci podlit zeleninu trochou sucheho vina, nechat vyvarit a mas super prilohu, ktera nebude sucha.
Evidentne mas rad maso a tak to uvadim jako jeden ze zpusobu, jak zacit. Nebo si nech udelat od zeny maso a zeleninu k obedu do krabicky do prace a vecer si dej salat s napr. balkanskym syrem, kdyz mas rad mlecne vyrobky. Ale zase, zadne prikusovani chleba – zeleninu a syr. Ovocny jogurt nahrad bilym a pridej si do nej domaci marmeladu, pokud to potrebujes sladke. Kdyz neni domaci, tak alespon takovou, co ma vysoky obsah ovoce. A nebo tam soupni bjerndim zminovany med. A vidis – bily jogurt muzes vyuzit i misto omacky typu majoneza/tatarka a nechat zenu udelat jednoduchy dip.

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

svbezec muž 04.09.2014 11:18:39

>> max39, 04. 09. 2014 01:31:26

To chodis spavat o tretej v noci a vstavas o 7 30 alebo je tam nejaky preklep? A co robis do tej tretej v noci – PC? Ak to je naozaj tak, potom dovod tvojej nadvahy je zrejmy, treba najskor upravit denny rezim, pri takej nerovnovahe ti nemoze telo fungovat normalnym sposobom.

Co sa tyka tej stravy, mozno to nie je ideal ale nic strasne z coho by si mal takto pribrat – pre mna by to bolo lahke hladovanie a to mam pri tvojej vyske cca 64kg:-)

Co sa tyka casov netreba jest hned po zobudeni ani tych 5a pol hodiny pred spanim (to byva niekedy uspesne za cenu hladu, niekedy to sposobi pravy opak) ale po 23 00 by si uz nemal jest- existuju nejake organove hodiny a v tomto case uz telo naozaj nedokaze stravit potravu – to je druha hlavna pricina. A chodit spavat aspon pred polnocou, radsej skor.

A ranajky si daj (idealne do 9 00) ale hocikedy , bez jedla od 7 30 do 13 00 je dalsia z hlavnych pricin. Bez tychto troch veci myslim ze sa dalej nepohnes. Co sa tyka ranajok vzdy ked mozes tak teple varene, toto samotne spravi dost.

avatar

Bratislava

Celkem 9067,2 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:35:25 (2020)
půlmaraton: 1:18:57 (2017)

Craig muž 04.09.2014 13:42:18

>> Mato, 04. 09. 2014 09:17:51

Vobec som netvrdil kumulovat vsetko do doobedia, ale zostupne od rana do vecera. Co sa tyka podrobnejsich stravovacich „teorii a pravidiel“ je zbytocne dotycneho na zaciatok motat a komplikovat to (ako niektori nasi stravovaci TV odbornici).

Myslel som to ako prvy krocik ako zacat dajme tomu od dnesneho dna a zbytocne ho stresovat co ostatne je v tom jedalnicku zle a nevhodne – to by bolo na 10 kapitol a do ineho fora.

avatar

Bratislava

Celkem 9067,2 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:35:25 (2020)
půlmaraton: 1:18:57 (2017)

Craig muž 04.09.2014 14:02:26

>> max39, 04. 09. 2014 03:25:51

Aby som nebol mimo temu, tak ak uz nejake jedlo pred spanim resp. neskoro vecer – skus si vyberat potraviny s co najvacsim percentom bielkovin. Bielkoviny maju najvyssiu „zasycovaciu“ schopnost (oproti, cukrom a tukom) a urcite po sportovom dni su telu a svalom aj najpotrebnjsie. Napr Cottage cheese, tuniak vo vlastnej šťave, tvaroh, nizkotucny tvrdy syr, tofu syr atd…

Ja si davam proteinove prasky 70– 80% bielkovin na 100g, skutocne Top potravina na pocit nasytenia a regeneraciu svalov. Zarucene po 50g vo vode, alebo mlieku na jedlo ani nepomyslis. Ale zase ludom co nechodia ako ja 4× tyzdenne do posilky bude urcite stacit vyber z horeuvedenych potravin.

Nalezené položky: 8152 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.