Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Prosim o pomoc

Prosim o pomoc

Nalezené položky: 8152 První Předchozí | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | Další Poslední
avatar

Olomouc

10 km: 0:43:26 (2014)
půlmaraton: 1:34:00 (2014)
maraton: 3:21:05 (2013)

BlankaM. žena 23.09.2014 13:12:08

>> max39, 23. 09. 2014 09:32:59 Díky za přání, syn má naštěstí jen běžné nachlazení (rýma, kašel), už z toho bude brzy venku. Protože na stepperu cvičím u televize, tak to většinou trvá těch 45 až 60 minut, kolik trvá nějaký koukatelný pořad. Nemám to jako náhradu běžeckého tréninku, ale jako součást rehabilitace po té operaci (vedle dalších cviků např. na balanční podložce apod.) Náročnost cvičení na stepperu je nižší než běh, rozhodně to běh plně nenahradí, ale každá spálená kalorie je dobrá a pozitivní efekt na posílení ochablého svalstva to určitě také má. V kombinaci s tvými procházkami a dalšími sportovními aktivitami, které si ještě postupně najdeš, je to výborné. (Ale až budeš moci běhat venku v přírodě, tak si na stepper ani nevzpomeneš, běhu se zkrátka nic nevyrovná).

P.S. Stargate mám taky ráda !

Motto: If your dreams don't scare you they are not big enough
avatar

Steven 07 muž 23.09.2014 20:59:01

>> max39, 23. 09. 2014 01:50:40

Ahoj Maxi. Budu trošku off topic, ale aby sis nemyslel … já jsem taky začátečník a nic víc než začátečník. Přesně před rokem 23.9.2013 jsem poprvé vyběhl a můj první běh činil 3 830 metrů:-). Běžel jsem to asi půl hodiny, ani to hledat nebudu.

Takže dnes oslava. První fázi již mám za sebou, cca před půlhodinou jsem doběhl desítku naprosto na pohodu, trasu, kterou mám rád. Druhá fáze bude zahrnovat večeři hovězí vývar, zeleninový salát s olivami a kuřecí steak se šunkou a vejcem bez přílohy. A nejsem Mirek Dušín, lahvinka Chablis, kterou si dám se svojí úžasnou paní se již chladí.

Tak a ted do protiútoku:-). Na jaké aktivity sis dneska vytěsnil čas Ty? Pejsek, kolo, stepper, stacionární kolo? Povídej, přeháněj:-). Tady sis na sebe ušil bič, víš:-) My Tě nenecháme vydechnout. Ty už jsi v podstatě sportovní a hubenej, akorát o tom ještě nevíš:-) vše v dobrém Steven

avatar

Sloviensko

rudo muž 23.09.2014 23:08:37

>> BlankaM., 23. 09. 2014 13:12:08

ale vyrovna, uz jsi asi zapomnela

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

max39 muž 24.09.2014 00:30:52

>> Steven 07, 23. 09. 2014 20:59:01

Ahoj Steven.A vlastne ahojte vsetci.Tak take kilometre ako si dal ty prvy krat mne nehrozia.Zatial len chôdza,bicykel a stepper.Ja fakt neodbehnem ani kilometer.Ked to obcas skusim hned musim zastavit lebo ma zacnu strasne bolet nohy(este su slabe aj ked nohy mam dost svalnate.To mame v rodine) a nestiham s dychom.Mam miernu dilemu.Bicykel ak chcem chodit so psom asi zatial vynecham lebo nase mesto lezi medzi kopcami a ked sa chcem dostat mimo aby som aj psika pustil,musim makat do kopcov.A tam si to musim priznat tento boj prehravam na celej ciare.A ako ste sa mudro vyjadrili asi neni najlepsie ist do uplneho(a to doslovne) vycerpania.Ostava chôdza a stepper.Tak so stepprom si asi ten moj atlet(pes) moc neuzije.Jedine,ze by som mu ho hadzal a on mi ho nosil.To uz by som vypadal divne,nielen fyzicky ale aj psychicky :-) .Takze tymto zrychlenym vyberovym konanim ostava chodza do kopca.A je fakt,ze ta je perfektna.Mozem si pri nej dobre regulovat narocnost aj dlzku-super.No ale niekto si povedal:tak to teda nie,ten chlap to nemôze mat take lahucke.Dame tomu depresivnemu tucniakovi artrozu na palec.Hadam by len nechcel behat len so 130-timi kilami :-D . No dost bolo srandiciek. Dnes som mal taky volnejsi den tak som bol „trenovat“ rano a aj podvecer.Stale hovorim o chôdzi prevazne do kopca.Vzdy niakych 50min.Mal som z toho nadherny pocit(zacinam velmi jemne pocitovat ten prijemny pocit po sporte).Ale pocas toho mojho takzvaneho treninku ma strasne boli ten klb.Priatelia(pre­pacte ja vas tak beriem) doslovne sa mi niekedy ked zle stupim,navalia slzy do oci.Ale ked uz som si dal zavazok pred sebou aj pred vami,idem aj cez tu bolest.Viem ale,ze to takto nepôjde stale(a asi by som z toho fakt nemal tu radost,ktoru chcem casom dosiahnut).Tak preto ta dilema.Budem to musiet za jazdy cele lepsie premysliet.Som z toho zas taky nijaky(nastva­ny).Strava je zatial v poriadku.Zat­vrdnuto ju dodrziavam.Rano zelenina+omeleta, obed zelenina+maso, olovrant zeleninovy salat s jugurtovou omackou, vecera zelenina+syr a sunka, druha vecera-to co na olovrant.Doma mam super podporu.Hovoria,ze uz sa na tu zeleninu ani divat nemôzu a nechapu s akou chutou ju dokazem este aj jest.Samozrejme,ze oni jedia svoju stravu.S ich postavami si môzu palacinky davat aj tri krat denne.Ja sa samozrejme tvarim,ze mam najlepsie jedlo na svete. S pozdravom MAX

P.S:Co ste oslavovali,lebo citalo sa to velmi dobre.Mnam.

****rudo Včera 23:08:37 >> BlankaM., 23. 09. 2014 13:12:08****

„ale vyrovna, uz jsi asi zapomnela“

Ak to nie je tajomstvo tak mi to Rudo vysvetli.V ramci treninku by ma to celkom zaujimalo.Dakujem.

avatar

Olomouc

10 km: 0:43:26 (2014)
půlmaraton: 1:34:00 (2014)
maraton: 3:21:05 (2013)

BlankaM. žena 24.09.2014 07:59:27

>> rudo, 24. 09. 2014 01:43:24

Jo to máš pravdu. Když jsem psala, že běhu se nic nevyrovná, tak jsem úplně zapomněla na ta cvičení z Kámasútry. Takže tvrzení, že běhu se nic nevyrovná, beru zpět a zařazuji běh až na druhé místo :-)

Motto: If your dreams don't scare you they are not big enough
avatar

max39 muž 24.09.2014 08:25:37

Aha.To je fakt,ze v tomto pripade ma ani artroza netrapi.Na druhej strane nedokazem byt vo vykone 60–90min,7 x v tyzdni :-( .Preto to zaradim ako doplnok k treninku.Na spestrenie.

avatar

Sloviensko

rudo muž 24.09.2014 09:31:41

>> BlankaM., 24. 09. 2014 07:59:27

tak to jo sem se lek

znam holky pro ktere je jizda na kole lepci jako sex ja nevim mozna jo , jake maji sedlo pro chlapy to rozhone nefunguje

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

max39 muž 25.09.2014 09:58:10

>> rudo, 24. 09. 2014 01:43:24 "nemuzes se autem zavest nekam kde se da neco jezdit v rovnejsim

a jo a kdyz chuze do kopce tak by te nekdo moh vzdy autem pocakt nahoru svest dolu a muzes zase"

Tak za komousov,ked vsetci koncili v praci o 14:00, sa to dalo.V dnesnej dobe,kde pracovny harmonogram ludi je jeden velky(a podla mna skodlivy) bordel ,je to obrovsky problem.A to bohuzial aj cez vikend.

EdCable 20.09.2014 22:18:36 – toto bolo v inom vlakne --

" zona nizkych ale ne ketogennich sacharidu"

„Odbocka od ketozy, ale k „sede zone“: Zase na druhou stranu Mark Sisson (Primal Blueprint) doporucuje jako standardni prijem sacharidu 100 – 150 g. (!!!!!!pokud nechces hubnout nebo nejsi extra aktivni!!!!!), neni to na ketozu, je to ta udajna seda zona ktera neni pry vhodna, ale doporucuje ji spolu s pohybem“

Toto by ma celkom zaujimalo,co sa tyka chudnutia.Nie som si totiz isty ci som na urovni pod 50g sacharidov denne.Asi sa skôr pohybujem niekde okolo 80–100g na den. Je teda ucinnejsie ist pod 50g.Ja viem,asi mi poviete o pomalych zmenach(snazim sa ich drzat.Aj ked predvcerom som to s trenovanim fakt prehnal,bol som rano aj vecer a bol som taky odrovnany,ze vcera som nebol nikde :-( -dnes ale idem).Dakujem za reakcie.

A este jedna otazocka: Je ucinnejsie ist si zasportovat(u mna stale len ta chôdza do kopca pripadne stepper) rano pred ranajkami(len kava) alebo vecer.Niekde tu som cital ze to rano lepsie spaluje,ale nie som si tym isty.Obcas sa mi pritrafi,ze rano môzem.Velmi pekne Vam dakujem za odpovede a rady.

S pozdravom MAX

avatar

svbezec muž 25.09.2014 12:52:21

>> max39, 24. 09. 2014 00:30:52

Ako je to s tvojim spankom? (prispevok 0:30 :-) ) Ak to nie je tajomstvo preco vlastne nemozes ist spat skor? Ak to je iba nespavost alebo zvyk rob aspon 1 z tychto troch veci:

1. relaxacia (jednoducho lahni do postele a relaxuj postupne cele telo -pozri napr. „progresivna relaxacia“) ked pri tom zaspis tym lepsie :-) este lepsia moznost je meditacia v sede (asi v klaku na kolenach)- spravnu polohu pozri v lub. tradici (tao, budhizmus, joga). Ak nezvladas staci sadnut na stolicku, vystriet chrbat zavriet oci a uvolnene dychat bruchom ( uvolnit sa, pocit „tazke klesa dolu lahke hore“). Pripadne aspon lahnut a pocuvat prijemnu hudbu so zatvorenymi ocami. Toto urobi velky rozdiel v tvojej hladine celkovej energie a tym aj fungovani tela a chudnuti. (Lezat so zatvorenymi ocami je prakticky ekvivalentne spanku, ak sa dostanes do meditacie je to ako 2nasobok spanku, +/- tehla:-) ) Pozerat TV alebo PC sice je prijemne a psychicky sa zda ako oddych, ale v skutocnosti je to energeticky dost vycerpavajuce. 2. strecing, cele telo, 3. posilovanie (namiesto tych cinnosti co robis miesto spanku) – kludne do posilovne alebo doma s vlastnou vahou, netreba sa nicit iba trochu ponamahat-telo bude lepsie pracovat a budes sa citit fyzicky lepsie. Skor si nechaj vysvetlit spravnu techniku a zameriavaj sa viac na nu ako vykon. To rameno je asi dosledok nespravnej techniky+ blokady v chrbtici ap. Zajdi k ortopedovi, fyzioterapeutovi a daj si predpisat rahabilitaciu.

Spytaj sa na charakter tych problemov (pri niektorych zraneniach je bolest velmi neziaduca pri niektorych bolest nevadi a treba to rozcvicovat aj s bolestou) aby si nenarobil viac skody ako uzitku.

Nech je tvojim zamerom byt lahky, ohybny, pohyblivy a vykonny. Daj tomu najvyssiu hodnotu, ostatne ako vaha ap. pride samo.

avatar

Slaný

Celkem 3535 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:30:08 (2010)
maraton: 3:37:21 (2010)

EdCable muž 25.09.2014 13:09:54

>> max39, 25. 09. 2014 09:58:10

Jde o tohle: http://www.marksdailyapple.com/…nt-diagrams/#…

Sisson doslova doporucuje pri hubnuti byt v zone 50 – 100 gramu sacharidu a pouze obcas (den, dva…) prejit do te ketogenni zony < 50 g (trebas technikou intermitent fasting, kdy si vyclenis par hodin v ramci dne, behem kterych smis jist), pricemz ale ta ketoza muze byt vhodna treba pro cukrovkare, epileptiky apod a je nutne si davat pozor na dostatek bilkovin (coz by snad nemelo byt s tvouji stravou problem)…

Hlavni obavou, proc nejit do ketozy, je pro Sissona nutnost odbourat nektere druhy zeleniny..

Motto: "Sometimes, I guess there just aren't enough rocks."
avatar

Praha-Dalejské údolí

Celkem 2570,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:34 (2016)
půlmaraton: 1:22:23 (2015)
maraton: 3:11:54 (2015)

oblivion muž 25.09.2014 14:53:48

Ke spánku:

Některé hypotézy tvrdí, že pro člověka je přirozený dvoufázový spánek, tedy přerušený krátce po půlnoci na 1–3 hodiny samovolnou bdělostí. Vyžaduje to ovšem ulehnout k spánku kolem 21. hodiny. Dále tvrdí, že současnou podobu spánku způsobil nástup elektrického osvětlení, který posunul dobu uléhání a tělo tak mezispánkové bdění muselo vypustit. Ten stav mezibdění má mít mnohé příznivé účinky – na rozjímání o snech, filozofování, meditace, modlitby, sex, a různé hormony…

Kdysi mezi mým 10.-15. rokem jsem chodil spát právě kolem 21.-22. hodiny, a zcela pravidelně jsem se kolem 3. hodiny ranní budil, snad kvůli plnému močovému měchýři. Překvapovalo mne, jak jsem v tu chíli odpočatý a bdělý, bez známek rozespalosti. Využíval jsem toho tehdy tak, že jsem na několik hodin usedl k počítači. Někdy mne kolem 6. ranní ještě přemohl spánek, někdy ne a tak jsem šel rovnou do školy, bez známek únavy. Zároveň takový režim přirozeně navozoval brzkou večerní ospalost.

Mám i jeden čerstvý zážitek, kdy kvůli nutnosti vstát kolem 6. h jsem šel výjimečně spát již kolem 21. h. Ovšem zhruba v 1. h ranní jsem se vzbudil zcela odpočatý a až do 4.-5. h jsem byl chtě-nechtě vzhůru. Pak přišel krátký spánek a ještě jsem nakonec málem zaspal… Takže, shrnu-li to, celkem té dvoufázové hypotéze věřím.

Motto: „Výhoda běhání naboso je, že se vám uprostřed závodu nerozváže tkanička.“
avatar

Černé Voděrady

Celkem 21008,7 km
Minulý měsíc 6,66 km
10 km: 0:48:56 (2017)
půlmaraton: 1:49:10 (2017)
maraton: 3:57:39 (2017)

MartiNo žena 25.09.2014 15:10:34

>> jm1, 25. 09. 2014 14:59:30

No jejich příslušníci se právě po té 3 hodinové noční bdělé pauze ráno v klidu dospěj ;-)

Motto: Žít a nechat žít.
avatar

max39 muž 25.09.2014 15:35:26

>> svbezec, 25. 09. 2014 12:52:21 >> oblivion, 25. 09. 2014 14:53:48

Kedysi som spaval uplne normalne(22:00–6:00) a rano som sa citil perfektne odpocinuty.To som mal tak 25 rokov.Potom som zacal pracovat 4 roky na 3 zmeny a odvtedy nastal problem.Casom si to clovek akosi vsugeruje a problem sa len prehlbuje.Rano som ako zbity pes(malinko sa to teraz zlepsilo) a to aj ked spim 8 hodin(ale moze to byt aj tym nocnym jedenim,ktore sa teraz snazim obmedzovat).

To rameno nesuvisi s chrbticou(aspon podla ortopeda a neurologa).Mam tam vyzrazany vapnik(calcifikat) a vraj ho treba operacne vybrat.S artrozou na prste(noha) mi dvaja ortopedi(nezavisle od seba) nevedali povedat riesenie.Este chcem ist na jednu sukromnu kliniku do Martina.Par ludi co poznam tam boli a vraj su fakt dobry.Dokonca mi ich doporucil aj nas ortoped.Ak by to malo byt chronicke tak ho dam fakt urezat! Mozno sa to zda prehnane ale pri kazdom kroku pocitovat silnu bolest nie je nic prijemne.Prestal som kvôli tomu aj lyzovat,lebo nevopcham nohu do lyziarky a momentalne mi robia problem uz aj tenisky. MAX

avatar

Prachatice

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:41:01 (2011)

wagi muž 25.09.2014 19:24:47

>> oblivion, 25. 09. 2014 14:53:48

Tak to já mezi 10–15 rokem mohl max tak čučet z okna nebo koukat na stíny na stropě od pouličních lamp:-)

avatar

Steven 07 muž 28.09.2014 22:58:23

>> max39, 25. 09. 2014 15:35:26

Ahoj Maxi, přeji Ti pěkný večer:-). Tak co, jak pokračuješ, jak se vyvíjí číselná řada Tvých váhových úbytků? Vzhledem k tomu, že jsi na začátku, měl bys být na cestě, kterou jsi si správně zvolil, opět o něco dále. A pokud ne, taky se nic neděje v tomto případě by probíhaly přesuny mezi množstvím svalové hmoty, vody a tuku, velmi zjednodušeně řečeno:-)Za tuto definici budu patrně nakopán do…:-). Nic chci Tě jen povzbudit, myslíme na Tebe, držíme palce, diskuse na chvilku zmlkla, nevzdávej…

PS po problémech s artrozou se až bojím vyslovit otázku, co sportovní aktivity, toto je skutečně problém.....

Držím palce, a pokud nespíš, což by bylo excelentní řešení, jednoznačně napomáhající problému, tak pošli pár řádek.

Steven

avatar

max39 muž 29.09.2014 01:53:04

>> Steven 07, 28. 09. 2014 22:58:23

Ahoj Steven.Ty a Blanka(samozrejme aj ostatny) ste taky moji anielikovia strazny.A veru niekedy ked je dhsia odmlka na vlakne a ja nechcem byt stale dotieravy tak aj niekolko krat za den idem pozret ci ktosi ,cosi nenapisal.Strasne ma to motivuje(taku mam povahu).Zas pozor viem,ze som nie male decko-plakat nebudem :-D .Kazdy mame svojich problemov dost,ze.Pre takychto ludi ako ste Vy a ostatny sa oplati zatat zuby a ist dopredu.Aj ked musim povedat,ze nie vzdy sa mi dari tie zuby drzat poriadne zatate.S polu­tovanim musim skonstatovat,ze aj moja bojovnost a vôla ma svoje hranice.Nic sa zatial nestalo,ale to viete ta strava,ten akoze sport toho sa snazim zubami nechtami nepustit.Ale ked Vam do toho pridu rodinne a pracovne problemi naraz,zacina byt problem.Este som len na zaciatku a uz mam niekedy pochybnosti.Je dost(pre mna) tazke riesit tieto veci a este vediet ovladat sam seba.To odhodlanie tam este je aj ta bojovnost ale niekedy to proste zakolise.Zatial som este chybu v mojej zivotosprave neurobil ale je tam to ale.Prst boli ako cert a doma na steppry sa mi nechce kôli psikovi.Ako som uz povedal musim nieco za jazdy vymysliet.Zatial ma napada len to,ze ak dostatocne schudnem a zvysim kondiciu tak zacnem bicyklovat.No to ma caka este dlha cesta.Zmeral som si tu moju treninkovo-chodecku drahu(ano este nedokazem behat).Tak dohromady ma 6400m.Ale ja pocitam len cestu tam.Ta je do kopca.To znamena 3200m s prevysenim 155m.Uz to nerobim na cas,ale skôr tak aby som bol po celu dobu rovnako unaveny.No viem nic moc,ale ja sa fakt snazim(fucim jak lokomotiva).Uz to aspon prejdem bez prestavok.Trva mi to 42min.Cestu naspat neratam.Pri nej som uz neni zadychany aj ked sa snazim ju ist rychlejsie ako hore(ale zas len co mi ten prst dovoli-a to ma pekne stve).Pri mojej vahe mi cesta dole mozno trochu stehna posiluje(tie citim ,ze ma palia).Dole to zvladnem za 37min.Teda dohromady asi 80min chôdze.Toto sa snazim robit 5× do tyzdna(aj by som viac ale fakt sa od bolesti neda).Vahu aj miery dam rano aby to bolo objektivne(tak ako vzdy).Ale nieco povedat mozem uz teraz, su tam zas nejake pokroky a celkom pekne(pre mna).

Steven07 „Držím palce, a pokud nespíš, což by bylo excelentní řešení, jednoznačně napomáhající problému, tak pošli pár řádek“.

Presne takyto humor mam rad :-) . Dakujem.A dakujem aj za zaujem vam vsetkym.S poz­dravom MAX

avatar

Olomouc

10 km: 0:43:26 (2014)
půlmaraton: 1:34:00 (2014)
maraton: 3:21:05 (2013)

BlankaM. žena 29.09.2014 12:31:01

Ahoj Maxi, protože je zase pondělí, tak jsem se chtěla zeptat na míry a váhy, ale koukám, že Steven 07 už se zeptal – stává se nám z toho hezká pondělní tradice :-) Těším se na zprávu, zda už padla hranice 125 kg a zda i centimetříky v pase ubývají. Pomalu už si chystej kolo, já myslím že to nebude trvat tak dlouho, než na něj zase sedneš. My do tebe totiž budeme pořád rejpat, takže ti nic jiného nezbyde :-) Drž se, jde ti to skvěle !

Motto: If your dreams don't scare you they are not big enough
avatar

Černé Voděrady

Celkem 21008,7 km
Minulý měsíc 6,66 km
10 km: 0:48:56 (2017)
půlmaraton: 1:49:10 (2017)
maraton: 3:57:39 (2017)

MartiNo žena 29.09.2014 13:02:42

Maxi, taky mě zajímá, jak to jde… Ta chůze 80 minut je dooost dobrá 8-O – to musí mít účinky na fyzičku i hubnutí! Z kopce dostávaj svaly samozřejmě taky zabrat, ne že ne. Osobně doufám, že pokud vydržíš u zdravé stravy (hodně zeleniny a bílkovin, nějaké zdravé tuky, minimum sacharidů), artróza tě nebude trápit tolik. I pohyb by měl být na ni dobrý, i když pochopitelně jen ve smyslu že se nezhoršuje objektivní stav. Mám artrózu v kolenou, sice jen II. stupeň, ale bolívaly mě dost. Ovšem co běhám (bez nadváhy a technicky dobře) a snížila jsem sacharidy, artrotické bolesti jsou menší nebo žádné (taky polykám ten „Flextor“, možná i ten pomáhá). Navíc až trochu shodíš váhu, i palci se fyzicky odlehčí.

Držím palce, ať se i tvůj palec zlepší.

Motto: Žít a nechat žít.
avatar

max39 muž 29.09.2014 15:10:52

>> BlankaM., 29. 09. 2014 12:31:01

Ahojte vsecia.V prvom rade sa chcem znova podakovat za podporu ktora sa mi od Vas vsetkych dostava a vôbec za to,ze si na mna spomeniete.Tak ako som uz Stevenovi spominal,tento tyzden bol akysi tazsi ci uz fyzicky ale aj psychicky.Je pravda,ze som doteraz na sebe asi najviac pracoval, nielen sportom(chôdza :-( ) ale aj stravou.Popravde je to dost narocne.Hlavne ked pridem z prace domov a som utahany ako pes.Vtedy mi ozaj chvilu trva kym sa rozhodnem,ze idem nieco pre seba robit.MartiNo ty si ma velmi potesila tvojim prispevkom o artroze.Dakujem a dufam,ze aj mna sa to bude casom tykat.No a teraz k veci.Zda sa mi to az neuveritelne ale vahy(skusal som pre istotu dve) ukazali rano 124,4 a pas 128–129.Musim asi poopravit tu pociatocnu vahu 131kg,lebo to som sa vazil cez den,obleceny a najedeny.Rano som len do pol pasa ked sa umyvam a na lacno.Tak ta vaha sa mohla pohybovat nikde na urovni 129,5 – 130kg.Tak asi tolko.Este doplnim,ze môj ciastkovy ciel je ist do konca roka pod 120kg.Tak ak vas to este bavi,drzte mi palce.Budem rad za kazde dalsie rady,pripomienky ale aj za kritiku.Este raz Vam vsetkym dakujem.S poz­dravom MAX

avatar

Praha - Újezd nad Lesy

Celkem 5557 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:58 (2020)
půlmaraton: 1:59:32 (2021)
maraton: 4:30:18 (2019)

radkakivi žena 29.09.2014 20:30:51

Ahoj Maxi, doposud jsem do tohoto vlákna nepřispívala, ale pozorně ho pročítám už od začátku. Moc ti fandím a mám upřimnou radost, když čtu, že jsi opět o kus cesty dále a že se nevzdáváš a statečně bojuješ. Nepodlehnout nástrahám okolí, ale i vlastního pohodlí je někdy strašně těžké. Držím ti palce a věřím, že cíl, který sis pro tento rok stanovil, s přehledem zvládneš.

Motto: S větrem o závod
avatar

Sloviensko

rudo muž 29.09.2014 21:21:58

>> max39, 29. 09. 2014 15:10:52

bavi nas to drzime palce

pod 120 musis byt kym pride Mikulas !!!

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Steven 07 muž 29.09.2014 21:24:27

>> max39, 29. 09. 2014 15:10:52

Ahoj Maxi, tak si to pěkně zrekapitulujem. Třetího září jsi měl 131 kg, na oblečení se vykašleme, nyní máš 124,4 kg. I kdybych vzal to oblečení v potaz, váhový úbytek je téměř šest kg.

Máš trasu 6 400 m, shodou okolností se to téměř na metr shoduje s jednou mojí běžeckou trasou, kterou mám rád. 3 200 m do kopce za 42 minut a dalších 3 200 m z kopce za 37 minut. Takže za 79 minut cca 6,5 km s převýšením. Jo a tu cestu z kopce si úplně klidně počítej. Pro spoustu začátečníků včetně mně z kopce spíš horší.

Nenapsal jsem ani slovo navíc než zopakoval to, cos napsal Ty. Ani k tomu nelze téměř nic dodat. Snad jenom to, že máš, vzhledem k výchozí pozici naprosto neskutečné nasazení a neumím si za tak krátké časové období představit, že bys moh vůbec mít lepší výsledky, beru-li v potaz, že základem je, aby ses neutavil, je to běh na dlouhou trat.

Píšeš o dalším fenomenu. Pracovní a rodinné starosti. Těžko něco poradit, ale mělo by to fungovat asi takhle. Až se dostaneš z nejhoršího, což znamená pod 100 kg, a nebude to dle mého, pokud budeš takhle šlapat trvat dlouho, tak se to změní tak, že naopak z toho pohybu začneš čerpat. A vím co kecám. Žádná neřest v mezích zákona mi nebyla cizí:-). Je potřeba prostě vydržet do té doby, než se Ti Tvoje vynaložená námaha začne v dobrém vracet.

A do té doby máš kromě jiného nás:-). Holky Ti krásně fanděj a ber to tak, že už máš svůj fan klub:-), kterej Tě nenechá padnout.

Good luck Steven

avatar

max39 muž 29.09.2014 23:11:32

Ahojte priatelia.To co zazivam pri citani Vasich prispevkov sa neda ani slovami opisat.Zjednodusene je to obrovsky pocit stastia a psychickej ulavy(alebo ako to nazvat).Toto naozaj pomaha.A teraz uz viem,ze ludi ktorych som aj ja doteraz psychicky podporoval(a robim to rad),budem podporovat este ovela viac.A dalsia vec : no nebudte k sebe(myslim seba) este tvrdsi ked si taketo prispevky precitate.Uz budem za papagaja ale nevadi.VEEELKA VDA­KA.

Pre RUDA: vyzvu prijimam ,6.decembra(pro­since) bude pod 120kg.Inak tolko zeleniny ktorej zjem na zaklade tvojej rady som nezjedol za cely rok(doslovne). Vsetkych zdravim. MAX

avatar

max39 muž 30.09.2014 01:17:21

>> rudo, 30. 09. 2014 00:17:11

Otvor si ho niekde pri mne a momentalne mas vystarane :-D .

avatar

Olomouc

10 km: 0:43:26 (2014)
půlmaraton: 1:34:00 (2014)
maraton: 3:21:05 (2013)

BlankaM. žena 30.09.2014 06:07:44

>> max39, 29. 09. 2014 23:11:32 Takže na Mikuláše 120 kg – píšu si do kalendáře ! Pokud vytrváš v režimu, který sis zavedl, tak to určitě zvládneš a na vánoce už tady budeme řešit nějakých 117–118 kg. Ale nepředbíhejme, hezky krok za krokem :-)

Motto: If your dreams don't scare you they are not big enough
avatar

max39 muž 30.09.2014 08:39:44

>> BlankaM., 30. 09. 2014 06:07:44

117–118kg. Tak to sa dobre cita ;-) .

avatar

max39 muž 30.09.2014 08:59:40

To by som nebol ja aby som sa na nieco zas neopytal.Vcera som nechcel ked sme riesili kila.Prosim Vas uz tyzden pozorujem,ze najma rano ked sa postavim na nohy tak ma bolestivo boda v pate.V priebeho dna to tak akosi rozhybem.Ale zas ked na cvilu sedim a postavim sa tak sa ta bolest zvyrazni.Rozmyslal so ci to nie je obuvou.Teraz sa asi pobavite ale ja tych mojich 80 minutiek chôdze mam na nohach gumenne cizmi s vystelkou ktore sa daju zavazovat.Je to ale preto,ze ja uz ani do tenisiek nohu na dlho nedam.Na druhej strane,po tych zablatenich lesnych a polnych cestach co chodim,tam sa mi celkom hodia.No ja viem poviete si:daj si niake gore-texi s vibramovou podrazkou.Take mam ale je to este ovela horsie ako pri bezeckych teniskach.Viete mi poradit ohladom tej paty,pripadne riesenie obuvy? Dakujem MAX

avatar

Sloviensko

rudo muž 30.09.2014 09:44:38

>> max39, 30. 09. 2014 08:59:40

doslapujes dolu kopcom na paty viacmenej cez vystrete kolena

takze chudak pata schyta cely moment vahy a pohybu dolu kopcom ako nou seknes do nasej kedysi zelenej planety?

skus chodit dolu kopcom s pokrcenymi kolenami a doslapni jemne na cele chodidlo

budes museit ist o dost pomalsie ale o to viac budu pracovat svaly stehna a zadok takze viac kalorii

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Praha - Velká Ohrada

Celkem 4337,97 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:23 (2014)
půlmaraton: 1:51:50 (2015)

34Regulus muž 30.09.2014 10:36:37

>> max39, 30. 09. 2014 08:59:40

Hmm ty maxi mám takovou otázku. chodíš na ty procházky jen tak " na volno" nebo si bereš hole?? Myslím, že hole ve stylu " nordic walking " by ti mohly dost pomoci- odlehčit nohy- ať už tím, že by jsi část váhy prostě přenesl na ty hole, tak tím, že tě to donutí k lepšímu postoji. No a jako bonus máš díky zapojení horní poloviny těla větší energetický výdej ( a tím rychlejší hubnutí) a také nehrozí, že by jsi snad mohl zesílit jenom na spodní polovině těla a mít tak " pavoučí ruce " a tak připomínat T.Rexe :-) Prostě si to vyzkoušej a dej vědět. A ty hole si pro začátek nekupuj, jsem si jistý, že pro vyzkoušení a začátek stačí jenom nějaké vhodné ( ale ne trouchnivé! ) klacky. Možná by taky nebylo od věci zkusit plavat!

Motto: Než abych si srazil vaz na Olympu Mons, tak radši vylezu na židli , s tím že zítra vylezu na stůl a pozítří.....
avatar

Atilius muž 30.09.2014 14:54:25

>> max39, 30. 09. 2014 08:59:40

Když jsem začal běhat, tak jsem chodil s telefonem a sluchátky. Jednou jsem to zapomněl a zjistil jsem, že dupu jako slon. Což jsem se sluchátky neslyšel.

Za sebe doporučuji zkusit si klusnout na betonu/asfaltu a poslouchat krok. A snažit se běžet, co nejpotišeji. Je potřeba si to v tom najít a to podle mě pomůže odlehčit kloubům.

Taky je fajn se zaměřit na mírný předklon, ale dávat pozor, aby se člověk nelámal v pase. To se hezky řekne, ale hůř udělá. Ten pocit by měl být takový, že tě někdo táhne za gumu od trenek dopředu (půlky jsou u toho trochu sevřené jako když potřebuješ na záchod) a taky trochu druhou šňůrou nahoru vytahovat těl/hlavu (jako loutka na špagátku). A v okamžiku, kdy jakoby ztrácíš rovnováhu, tak uděláš krok. Snad je to apsoň trošku srozumitelné :D

Nalezené položky: 8152 První Předchozí | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.