Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Svátek klasických disciplín. Skokani, sdruženáři a běžci mají poprvé společné mistrovství ČR

Svaz lyžařů ČR | 21.09.2017 | přečteno: 8728×

Tuzemská elita skokanů na lyžích, sdruženářů a běžců na lyžích se ve čtvrtek 28. září sjede do Liberce. Závodníky čeká uprostřed předolympijské přípravy mistrovství České republiky, které budou mít vůbec poprvé v historii všechny tři disciplíny společně.

Den české svátosti, který každoročně připadá na 28. září, bude na severu Čech také velkým svátkem klasických lyžařských disciplín. Ve skokanském areálu Ještěd a běžeckém areálu Vesec proběhne od čtvrtka do neděle mistrovství České republiky. Vůbec poprvé v historii navíc společné pro skokany na lyžích, sdruženáře i běžce na lyžích, kteří představí kompletní juniorské i seniorské reprezentace.

„Byla to trochu náhoda, že jsme se všichni klasici v plánech sešli u stejného termínu. Domluva byla poměrně snadná a rychlá, i když to bylo trochu na poslední chvíli. I přesto se nám podařilo založit tento atraktivní formát, u kterého bychom chtěli zůstat i pro následující roky. Rádi bychom založili tradici a ve spolupráci s Libereckým krajem a městem Liberec tyto závody pořádali pravidelně vždy okolo 28. září. Myslím, že státní svátek je výborným termínem a pokud bude pěkné počasí, lze očekávat i pěkný počet diváků v obou areálech,“ říká sportovní ředitel Úseku skoku na lyžích SLČR Rostislav Jozífek.

Program MČR odstartuje ve čtvrtek právě závodem skokanů na lyžích, kteří navíc oslaví i jubilejní 100. ročník mistrovství ČR v této disciplíně. Ve 14.00 začne na Ještědu první kolo, o hodinu později je na programu finále. „Zveme všechny diváky oslavit aktivně státní svátek, na Ještědu bude například speciální akce pro seniory, kdy každý obdrží občerstvení zdarma,“ říká Jozífek. „A pozor, hole pro nordic walking s sebou, přístup do areálu je pouze od lanovky, tubus je z technických důvodů pro veškerý provoz uzavřen,“ dodává. Poté se divácká pozornost přesune do běžeckého areálu, kde se v 16.30 pustí do prologu běžci na lyžích.

V pátek ráno v 9 hodin odstartují běžci ve Vesci do distančních závodů. Dopoledne bude areál Ještěd patřit sdruženářům, kteří mají začátek skokanské části naplánovaný na 11.00, do tratě běžecké části ve Vesci se pak závodníci vydají přibližně v 15:30. „Mistrovství ČR pro nás bude tečkou za suchou letní přípravou, po něm už přesedláme na přípravu na sněhu v zahraničí. Považujeme za úspěch, že se nám podařilo termínově dohodnout na společném mistrovství. A myslím, že to bude tahák nejen pro fanoušky, ale příjemné to bude jistě i pro samotné závodníky,“ vyhlíží sportovní ředitel severské kombinace Tomáš Slavík. Odpoledne proběhne také závod žen ve skoku na lyžích, z ještědských můstků se závodnice budou vrhat od pravého poledne.

V sobotu je na programu volný den a v neděli pak závodníky čeká tradiční výjezd na Ještěd. Běžci na lyžích hromadně odstartují od Janova Dolu ve 13.15, cíl je u vysílače na samotném vrcholu Ještědu. „Mistrovství ČR je jedním z mezníků, ke kterým se závodníci během letní přípravy upínají. Je to možnost porovnat síly s ostatními a znovu okusit závodní atmosféru. Na své si přijdou i fanoušci, právě nedělní výjezd na Ještěd je velice divácky atraktivní. Věřím, že i tentokrát si jich najde cestu na závody velké množství,“ vyhlíží sportovní ředitel Úseku běžeckých disciplín Lukáš Sacher.

Komentáře (Celkem 0)

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední

tiskovazprava muž 21.09.2017 12:40:22

Tuzemská elita skokanů na lyžích, sdruženářů a běžců na lyžích se ve čtvrtek 28. září sjede do Liberce. Závodníky čeká uprostřed předolympijské přípravy mistrovství České republiky, které budou mít vůbec poprvé v historii všechny tři disciplíny společně.
Odkaz na článek

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.