V davoském sprintu bodoval jen Kožíšek

Svaz lyžařů ČR | 15.12.2014 | přečteno: 7830×

Z trojice českých běžců na lyžích, kteří se postavili na start sprintu Světového poháru v Davosu, bodoval jen Dušan Kožíšek. Aleš Razým ani Petra Nováková neprošli kvalifikací.

Kožíšek si nominaci do Světového poháru vybojoval zásluhou vítězství ve sprintu série FIS ve švýcarském Ulrichenu. V kvalifikaci davoského závodu zajel 26. čas, ve vyřazovací části už byli soupeři nad jeho síly. V konkurenci Norů Petera Northuga, Brandsdala nebo Rusa Peťuchova sice celé první kolo vedl, ve druhém mu ale došly síly a nakonec skončil ve svém čtvrtfinále poslední šestý.

„Byl jsem překvapený, že se mi podařilo v tom prvním kole ujet, ačkoliv jsem nejel úplně na krev. Ale měli na to víc. Dopadlo to, jak to dopadlo. S postupem jsem ale určitě spokojený" zhodnotil svůj výkon Kožíšek. Do celkové klasifikace Světového poháru nakonec získal tři body za 28. místo.

Závod ovládli Norové. Mezi muži byl nejrychlejší Krogh před Glöersenem a Brandsdalem. V ženách vyhrála Östbergová před Fallaovou a Brunovou-Lieovou.

SP v běhu na lyžích v Davosu (Švýcarsko) – sprint volně:

Muži:

1. Krogh 2:18,16, 2. Glöersen –0,62, 3. Brandsdal (všichni Nor.) –1,07, 4. Petuchov (Rus.) –1,35, 5. Halfvarsson (Švéd.) –2,06, 6. T. Northug (Nor.) –2,29, …28. Kožíšek, 78. Razým (oba ČR) nepostoupil z kvalifikace.

Pořadí SP: 1. Sundby (Nor.) 491 b., 2. Krogh 409, 3. Halfvarsson 275, 4. Tönseth 258, 5. Röthe 253, 6. Golberg (všichni Nor.) 198, …39. Jakš 39, 64. Bauer (oba ČR) 18, 89. Kožíšek 3.

Ženy:

1. Östbergová 2:33,72, 2. Fallaová –0,57, 3. Brunová-Lieová –2,37, 4. Björgenová –3,16, 5. Wengová (všechny Nor.) –3,79, 6. Nilssonová (Švéd.) –11,00, …34. Nováková (ČR) nepostoupila z kvalifikace.

Pořadí SP: 1. Björgenová 649, 2. Johaugová (Nor.) 488, 3. Östbergová 404, 4. Wengová 389, 5. Fallaová 297, 6. Kallaová (Švéd.) 272, …30. Nováková 61, 59. Vrabcová-Nývltová (ČR) 8.