Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Padesátá Jizerská 50 táhne. Polovina čísel je pryč

Padesátá Jizerská 50 táhne. Polovina čísel je pryč
foto: SkiTour

Ski Tour | 27.09.2016 | přečteno: 4192×

Počasí na konci září sice o blížící se zimě nesvědčí, ale pořadatelé tradiční ČEZ Jizerské 50 v běhu na lyžích zažívají náročné dny. Do konce září mohou zájemci získat startovné za nejvýhodnější cenu, a tak už je polovina všech startovních čísel pryč. Závody jubilejního padesátého ročníku se pojedou v novém termínu 17.-19. února 2017.

Padesáté výročí slavného laufu, nový únorový termín, pojištění vrácení startovného pro případ zrušení závodu z důvodu nedostatku sněhu. Taková jsou největší lákadla nadcházejícího ročníku, na který přijede na 7 000 závodníků z více než třiceti různých zemí světa. Ambicí pořadatelů je závod podobně jako v předchozích letech vyprodat s předstihem. S výjimkou letošního ročníku se to povedlo čtyřikrát v řadě.

„Pro rok 2017 máme skvěle nakročeno, máme přihlášeno mnohem více závodníků než loni za nejvýhodnější cenu. Zároveň víme, že nás největší nápor čeká v posledních zářijových dnech a hodinách, kdy nám v minulosti přicházela přihláška každých 30 sekund,“ říká Tomáš Leixner, tiskový mluvčí Jizerské 50. „Ještě více než kdy v minulosti dává smysl koupit si startovní číslo dlouho dopředu, protože závodníkům garantujeme vrácení 70 % ceny nejvýhodnějšího startovného v případě, že by nebylo možné závod uskutečnit kvůli nedostatku sněhu.“

Víkend Jizerské 50 nabízí daleko více než hlavní klání na 50 kilometrů klasicky, o které je největší zájem. Už páteční dopoledne obstarají dětské závody Mini Jizerská Pojišťovny VZP, hodinu po poledni odstartuje Volkswagen Bedřichovská 30 a v podvečer naváže sprint na 1,5 kilometru soupaž. Sobotní dopoledne je vyhrazeno Hervis Jizerské 25 a ČT Jizerské 10, odpoledne firemním štafetám. V neděli 19. února 2017 pak odstartuje hlavní závod ČEZ Jizerská 50.

Pořadatelé chystají na oslavu 50. ročníku spoustu novinek a rozšířený doprovodný program, který připomene nejen padesát let historie závodu, ale zavzpomíná i na Expedici Peru 1970 a patnáct tragicky zesnulých horolezců, na jejichž počest se závod každoročně koná.

Komentáře (Celkem 0)

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední

skitour žena 27.09.2016 16:25:43

Počasí na konci září sice o blížící se zimě nesvědčí, ale pořadatelé tradiční ČEZ Jizerské 50 v běhu na lyžích zažívají náročné dny. Do konce září mohou zájemci získat startovné za nejvýhodnější cenu, a tak už je polovina všech startovních čísel pryč. Závody jubilejního padesátého ročníku se pojedou v novém termínu 17.-19. února 2017.
Odkaz na článek

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.