Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Výživa » Jak zhubnout během?

Jak zhubnout během?

Nalezené položky: 35 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
avatar

Praha

LuciaZ žena 12.01.2011 21:13:18

>> Lucka1, 05. 01. 2011 23:56:49

Osobne si myslím, že knížky, či skúsenosti iných ľudí sú iste nápomocné, ale nájsť pre seba ten najlepší sposob ako si udržiavať ideálnu váhu je výsledkom dlhodobej cesty sebapoznávania a osobných skpúseností, každý sme iný, i keď energetická rovnica platí u každého. Pre mňa napr. je naprosto neprijateľné ráno prijať kaloricky bohaté jedlo, čím neskor začnem jesť, v menších dávkach a samozr. zdravo, tým sa cítim lepšie. Kto nemá roztiahnutý žalúdok a má sebakázeň, tak to proste večer nedoženie. U niekoho to može byť úplne naopak a ja mu to nehodlám vyvracať, každý sme nastavený inak, od malička navyknutý na určitú skladbu jedla, atd. Lucka, taktiež som pátrala prečo mám počas roka obdobia, kedy sa mi zdá, že som nič zásadné nezmenila na životnom štýle a oblečenie mi tesné, brrr. Myslím, že u mňa je to otázka bazálneho metabolizmu. Ja chudnem o víkendoch, dovolenkách, keď mám zaujimavú prácu, rozruch, proste keď sa teším, úplne cítim jako spalujem. Naopak, obvykle v zime, či v prípadoch nudy, pracovnej frustrácie, zníženej životnej energie (trebars momentálne na materskej… :-D) atd. aj napriek ranných behoch v mrazivej zime som akási nabobnatelá…Jo a súhlasím s Ivanou, treba striedať športové aktivity, stereotyp vatšinou nafunguje, telo si navykne. Možno ak by si popísala bližšie svoj denný režim včetne prirodzeného pohybu, tak by sme mohli byť konkrétnejší v radách.

avatar

Brno

Celkem 19689 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:24 (2014)
půlmaraton: 1:17:52 (2016)

mulisak muž 02.04.2011 00:11:21

Podstatné zvýšení metabolismu dlouhé hodiny po běhu nastane jen v případě, že se běželo aspoň na cca 70 % maximálky. Kdo chce hubnout, měl by běhat rychle :-)

http://peakperformance.runnersworld.com/…ificant.html

Motto: KISS (Keep it simple, stupid) in both running and programming
avatar

Brno

Celkem 19689 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:24 (2014)
půlmaraton: 1:17:52 (2016)

mulisak muž 29.08.2011 13:19:00

Zase jedna kompilace rad na téma „jak zhubout“:

http://fitbie.msn.com/…ths-exposed/

Motto: KISS (Keep it simple, stupid) in both running and programming
avatar

Brno

Celkem 3895 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:45:28 (2011)
půlmaraton: 1:42:59 (2011)
maraton: 3:33:36 (2011)

Ovečka žena 29.08.2011 13:49:27

>> mulisak, 29. 08. 2011 13:19:00

Stejně za 14 dní přijdou s tím, že je to úplně naopak ;-)

Motto: Si es verdad que soy poeta por la gracia de Dios -o del demonio-, también lo es que lo soy por la gracia de la técnica y del esfuerzo...
avatar

Žďár nad Sázavou

půlmaraton: 1:42:51 (2011)

pam65 muž 29.08.2011 14:04:03

Letos jsem poprvé běhal podle plánu a narazil jsem na věc, o které se málo mluví. Je to rovnováha vegetativního nervového systému. Při intenzivním tréninku nastává převaha sympatického nervstva (tzv. přetrénování), což přes hormony vede k metabolismu nepříznivému pro hubnutí (kromě jiného). Takže sice pálím víc kalorií, ale mám hůře nastavený metabolismus (více preferuje cukry před tuky). Podrážděnost má negativní vliv na vnímání sebe sama, …

Optimální poloha je tu velice individuální, záleží i na psychickém stavu (ve stresu se tělo nepřepne do parasympatiku, …). Počítání kalorií tady selhává stejně jako zrychlování metabolismu, …

Co lze asi říci jasně je, že odpočinek od běhu by se měl krýt s odpočinkem psychickým. Není dobrý nápad odpočívat od běhu ve stresující práci za kancelářským stolem. Ani pro hubnutí, ani pro běžeckou zdatnost.

Sám teď hledám celistvější přístup, kde je odpočinek, jídlo, běhání, psychika … prostě životní styl.

Motto: No toto!
Nalezené položky: 35 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.