Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Covid

Nalezené položky: 1726 První Předchozí | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | Další Poslední
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 15.12.2021 14:04:55

>> rudo, 15. 12. 2021 11:41:21

Spravne pises „gulasch“, kedze to z toho clanku, co napisal Jan Drgonec, dava hlavu a patu a je to dobre vyargumentovane (aj ked clovek moze mat ciastocne iny pravny nazor). Chcelo by to vsak dovarit, najma v casti, kde sa snazi presviedcat vedeckymi argumentami. Tadial cesta pre dobreho pravnika, akym on je, nevedie. Treba si povolat znalcov a nie robit odkazy na pochybne media.

avatar

Sloviensko

rudo muž 15.12.2021 15:31:36

>> Mato, 15. 12. 2021 14:04:55

bolo to dlhe citanie, ale v poslednej 1/3 to nabralo jasny smer

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 15.12.2021 15:40:25

>> rudo, 15. 12. 2021 15:31:36

A prave tam to pre mna stratilo odborny pravny rozmer a zacalo sa to podobat na pivnu debatu laikov, ktory sa biochemii a medicine vobec nerozumeju. Drgonec nech sa drzi toho, comu rozumie – prava, konkretne ustavneho prava. Dokonca ani medicinskemu pravu a registracnym procesom nerozumie a ma tam fakticke nepresnosti, ale ucel clanku je pojednanie o ustavnosti.

V ostatnych oblastiach je jeho nazor nezaujimavy.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 15.12.2021 16:09:44

K ucinnosti vakcin u 100% zaockovanej vzorky studentov a ucitelov na ultra liberalnej Cornell university (Ivy league): https://edition.cnn.com/…s/index.html?…

To som zvedavy, ako toto prekrutia agitatori.

Skratka a dobre, na omicron ockovanie sucasne dostupnymi a podavanymi vakcinami nefunguje ani zdaleka tak, ako poukazovali studie pri inych variantoch. To vytvara otazku, ci vobec ma byt vakcina na omikron podavana. Sup-sup rychlo vytvorit studiu, kde sa daju data interpretovat podla objednavky zadavatela grantu. Cakaju nas prekvapive vysledky? A co na to FDA, EMA SUKL a pod.? To budu pilne Vianoce.

avatar

Sloviensko

rudo muž 15.12.2021 16:34:25

>> Mato, 15. 12. 2021 16:09:44

myslim ze situacia pokrocila a je koniec vsetkemu

tak ako bolo slubene

covid uz nebude na Vianoce

SHAEF vraj rozposlal list vsetkym vladnym uradnikom v Nemecku kazdej urovne:

okamzity zakaz zapichavania a okamzity zakaz PCR testov

nebolo dost jasne ci list bol poslany aj vladam inych krajin EU

no a zrovna dnes miestna richtarka vybavila zapichavacku na Obecnom Urade a ludia tam sli jak na jatky

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 15.12.2021 17:46:45

>> Mato, 15. 12. 2021 16:09:44

Mato, nebojujes tu proti slamennemu panakovi? On „niekto“ tvrdil, ze aktualne pouzivane vakciny su nejak vyrazne ucinne proti nakaze omikronom? Ako neviem jak na Slovensku, ale v Cechach su uvahy o tom, ze asi ockovanie proti omikronu bude este menej ucinne nez proti starsim variantom, ale ze predsa len ciastocne by malo pomahat. A plus sa skor vyslovuje ako urcita najdej, ze mozna omikron bude viac nakazlivy ale menej zavazny.

avatar

Sloviensko

rudo muž 15.12.2021 18:00:22

>> SlavoK, 15. 12. 2021 17:46:45

mas pravdu ze takto to netvrdil nik

ale napriklad v UK ide propaganda ze koli omicronu bude musiet byt rychlo zapich c.3 a zapich c.4

su to v podstate vyhlasenia politikov…

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 15.12.2021 18:07:49

>> SlavoK, 15. 12. 2021 17:46:45

Tuto to musis citat v suvislosti s polemikou o protiustavnosti povinneho ockovania. Ak nariadis celoplosne nejaku povinnost, ktora je zasahom do zakladnych prav a slobod, musis to v demokratickom usporiadani vyvazit tym, ze je to nevyhnutne v demokratickej spolocnosti a (kumulativna podmienka) musi to chranit verejne zdravie/bezpecnost. Ak toto nemas preukazane nevyvratitelnymi dokazmi, takuto povinnost nesmies nariadit. Pri omikrone sucasne vakciny tieto podmienky nesplnaju. Ergo, akakolvek debata, ci len medialny tlak na 3.davku, je nie ze diskutabilny, ale doslova zvrhly. Kedze omikron ma byt dominantny kmen virusu uz aj u nas behom mesiaca, je to viac ako na zamyslenie. To je vsetko.

A mimochodom, Pfizer vo svojej vlastnej studiu (priznacne) tvrdi, ze je na 33–70% ucinny aj proti omikronu pri troch davkach, ale… a to ale je to podstatne. Odhliadnuc teraz od toho, ze je to nerecenzovana a zaujata studia.

avatar

Sloviensko

rudo muž 15.12.2021 18:16:07

FAUCI otocil?

https://www.armstrongeconomics.com/…ur-children/

neviem ci to suvisi s udajnym otocenim dvoch arcilotrov SCHWAB LAGARD ?

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 15.12.2021 20:55:50

>> Mato, 15. 12. 2021 18:07:49

Nebolo by to prve povinne ockovanie, mame ich dost aj inych a ich ucinost sa tiez vojde kamsi do intervalu 30%-80% – len tak zbezne som pozrel na internete. Pokial viem nejake snahy o zrusenie povinneho ockovania boli a neuspeli. Na zamyslenie to iste je, vsak sotva najdes niekoho kto sa nad ockovanim posledny rok x-krat nezamyslel. Fak nezavidim nikomu kto ste to museli posledne mesiace rozhodovat za svoje deti… No teraz to uz prichadza i na moju vekovu kategoriu, snad nad tym nebudem musiet rozmyslat aspon do jara, nez to zase ustupi.

avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 15.12.2021 21:30:27

>> jm1, 14. 12. 2021 22:14:31

A tak názor můžeš mít, i když se tě nikdo neptal. :-) Nicméně strategií jsem myslela, kdy plánuje jít na očkování vzhledem k tomu závodu, na který potřebuje potrénovat. Ne jakou kombinaci smrtícího koktejlu si plánuje nechat píchnout. Pokud vím, už před nějakým časem se na netu objevila tabulka ohl. účinnosti kombinace vakcín.

>> Mato, 15. 12. 2021 08:33:28

3 měsíce. To je fofr. U nás to schéma de facto odpovídá očkování proti klíšťovce. I při zkrácení na 5 měsíců pro některé věkové skupiny se to do schématu kenc. vejde. A i u klíšťovky je třeba pozdější přeočkování. Nicméně počítám, že tady to bude dřív, než za 3 roky. A ani ta klíšťovka není 100%.

(prosím neřešme, že klíšťovka je něco jiného, klasická vakcína apod. Zmiňuji čistě jako ukázku stejného schématu rozestupu očkování)

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 15.12.2021 21:31:06

>> SlavoK, 15. 12. 2021 20:55:50

Lenze tych 30%+ ucinnost tvrdi iba Pfizer o svojej vlastnej vakcine na malej vzorke a iba o udajnom zabraneni zavazneho priebehu. Pritom omikron variant ma mat sam o sebe miernejsi priebeh. A mimochodom, ta hanica nie je uplne arbitrarna – aj ta ma svoj ucel (ktosi by nemusel dostat nanovo podmienecnu registraciu, ze ano). Ale to sa na nasich nezavislych instituciach SUKL urcite nestane a toboz uz nie na EMA a FDA.

avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 15.12.2021 22:53:38

>> Skritek Hugo, 15. 12. 2021 21:30:27 … už před nějakým časem se na netu objevila tabulka ohl. účinnosti kombinace vakcín…

Ano, pred nejakym casem = Published:December 02, 2021: UK (COV-BOOST) study :-)

avatar

České Budějovice

Jirka123 muž 15.12.2021 23:09:32

Nechci odklonit debatu ohledně účinnosti vakcín, která je však vzhledem k okolnostem vakcinaci provázejícím z mého pohledu nepodstatná. Ale nedá mi to sem nepřidat citát od Thomase Jeffersona:

„Kde se lidé bojí vlády, tam je tyranie. Kde se vláda bojí lidu, tam je svoboda“.

Bojím se jak odpovím, až se mě vnuci zeptají co jsem tehdy dělal. Kéž by stačilo odpovědět, že jsem se nepodvolil vakcinačnímu teroru. Raděj ale doufám, že se mě nezeptají, jako jsem se já neptal dědy, co on dělal za Hitlera a v osmačtyřicátém…

Mimochodem, byl jsem vždy hrdý na kdysi slovenské spoluobčany za SNP a nevím zda bych se tehdy dokázal připojit. Snad by mě okolnosti donutily a snad jsem podobný okamžik v současné době nezaspal.

avatar

Sloviensko

rudo muž 16.12.2021 05:22:47

>> Jirka123, 15. 12. 2021 23:09:32

Jirko taketo otazky a uvahy ma kazdy Clovek s ludskou dusou

na rozhodovanie co teraz robit a co nerobit, potrebujeme viac informacii ako mame.

SNP je ovela zlozitejsia tema a to co nam predkladali oficialne verzie je samozrejme falosne.

bez informacii – naivne sa na to mozme pozriet ako na akciu co mala katastrofalny vysledok, obrovska strategicka chyba, ked emcie prevladli nad strategickcym rozmyslanim.

ked mame informacie tak to je jasne svinstvo, sabotaz-vlastizrada, a rozkaz ako takmer na kazde zakerne svinstvo prisiel z Londyna.

SNP bolo pripravovane v uplne inej forme v uplne inom case.

da sa to trosku prirovnat k akcii Heydrich, co bola tiez sabotaz, ovsem tu Londyn hral skor vykonavatela rozkazu Hitlera.

Dnes sa rozhoduje tiez vojna, uz sa miesa oznacenie ww3 a ww4

ale tato vojna je konecna, nielen na konci cyklu 26 tisic rokov ide o principialnu zmenu smerovania planety Zem

a kazdy jeden tvor co vyzera ako clovek sa musel rozhodnut sam za seba cim aj rozhodol o pokracovani v inkarnacnych cykloch ako clovek na Zemi alebo o ukonceni celeho inkarnacneho vyvoja a pripadne o ukoncei svojej existencie ako cloveka.

kazdy sam za seba

informacie boli vsade dostupne, dokonca ani vyhovorka ze neovlada cudzie jazyky neplati, kedze svetko bolo hned prekladane aj do cestiny aj slovienciny.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

České Budějovice

Jirka123 muž 16.12.2021 08:33:12

>> rudo, 16. 12. 2021 05:22:47

Dík rudo za odpověď… Jjj, vím, nemaluji si SNP jak je oficiálně prezentováno. Ale měl jsem na vojně velitele, veterána od Dukly a byl to sice „guma“, ale kus férového chlapa… Možná oceňuji pod vlivem propagandy, ale asi nostalgie. Byli tehdy chlapi a Chlapi…

Je mi jasné, že na konci kalijúgy jde o něco jiného než o blbé injekce, ekonomický úpadek a nějakou formu totální podřízenosti, jde o „duši“ nebo „vědomí“ jak říkají na východě. Ale to sem fakt asi nepatří…

avatar

Sloviensko

rudo muž 16.12.2021 09:27:56

nemecki lekari proti zapichavaniu

text je v slovencine

https://www.dostojneslovensko.eu/…acej-kampane?…

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Bratislava

Brutto muž 16.12.2021 09:29:08

>> rudo, 14. 12. 2021 16:12:23

Pokial bol papez nahologramovany po navsteve SR, tak to sa potom ospravedlnujem, to uz vediet nemozem. No na SR hologram nebol (teda pokial sa drzime pojmu hologram a neotocis teraz na to, ze to bol uz nejaky klon/dvojnik).

Co sa tyka „strategie“. Kedze v polovici unora by som chcel ist na P100, ktora bola prelozena z decembra, i ked na nej nechcem nejako zavodit, ale rad by som ju konecne dokoncil, samozrejme, ze chcem absolvovat tretiu davku uz teraz. Som registrovany, uvidim, kedy mi pride termin. Nakolko mam koncom marca uz vaznejsie preteky v Taliansku, tak uz v polovici januara musim zacat zaberat, aspon so vseobecnou vatrvalostou a tak.

Omicron registrujem a registrujem aj spravy o tom, ze nie je zdaleka tak nebezpecny (lekari z JAR to rozpravali a pisali uz davno, ked este nase media predpovedali, ze sa na Europu vali z Afriky cista smrt). Takze moja pohnutka pre tretiu davku je tentokrat pomerne dost motivovana aj tym, ze potrebujem mat platny covid pas uz koncom marca a potom este cely rok 2022, nakolko tych ciest po svete mam naplanovanych dost. Inak ja som cestoval po svete pomerne dost aj 2020 a 2021, napriek vselijakym obmedzeniam a mozem povedat, ze ani zdaleka to nie je tak, ze by sme sa museli samobicovat, ako sme nezodpovedni a najsebeckejsi narod na svete :) Media, dezinformacie, predkladanie polopravd, pripadne vyberanie len nejakych informacii z komplexnejsieho celku maju velku moc.

avatar

Celkem 10 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:31 (2024)
půlmaraton: 1:24:58 (2023)
maraton: 3:26:43 (2022)

Meescha muž 16.12.2021 10:26:08

>> Brutto, 16. 12. 2021 09:29:08

Ahoj Brutto, trochu mimo téma, ale zdravotně už jsi na tom dobře s ohledem na další sezónu? Přišlo mi, že v tom ultra jdeš pěkně nahoru a pak bohužel zranění…

U Omicronu se snad už konečně dostaneme k mutaci, která by nemusela být tak smrtná, viz právě data z JAR. Bohužel se bude víc šířit, aktuální dvě dávky vakcíny moc nepomohou, prodělaná nemoc též ne (obě informace třeba brát s rezervou, pořád není dost dat), ale ve výsledku by to mohla být ona chřipečka s mírným průběhem.

Výhoda mRNA vakcín je jejich poměrně dobrá možnost přeprogramování na aktuálně majoritní mutaci, jenže zase narážíme na problém, kdy se výrobci budou chtít zbavit aktuálních zásob, takže kdy se sem reálně dostane? Až tu bude zase jiná mutace viru?

Každopádně vakcinace alespoň u delty zabrala poměrně dobře, v kombinaci s promořeností bychom se mohli vyprdnou na povinnost vakcinování proti covidu. Když vidím ty vystrašené zoufalce, tak by asi nebylo úplně dobré zhoršovat jim už tak špatný psychický stav zhuntovaný masivním dezinfem. ;-)

avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 16.12.2021 11:19:32

>> Meescha, 16. 12. 2021 10:26:08 …problém, kdy se výrobci budou chtít zbavit aktuálních zásob…

obavam se, ze narazime (my, resp. vyrobci, resp. schvalujici autority) na UPLNE JINY PROBLEM: zmenena sekvence IMHO znamena nutnost (?) prinejmensim castecneho opakovani testu

avatar

Sloviensko

rudo muž 16.12.2021 11:46:50

>> Brutto, 16. 12. 2021 09:29:08

mas narocny zavodny program, ja som zo sveta ultra uz davno vypadol dokonca aj v roli fanusika, uz nemam ziadny prehlad o pretekoch.

co sa tyka papeza

nuz musim ta sklamat, ale musim napsiat ze ano na Slovensku bol dvojnik/klon

hologram bol premietany na Velku Noc 2020, kedze uz vtedy bol povidny popraveny alebo zatknuty cakajuc na popravu.

zrejme preto ze tu bol dvojnik sa nepodarilo obetovanie co spachali pod kostolom v Sastine.

cestovanie po svete – viem poznam ludi co chodili kade tade a nik nechcel od nich ziadne papiere, co niektori komentovali – dobre ze som sa nedal zapichnut, nebolo treba alebo ze dal som sa zapichnut uplne zbytocne, nik odo mna papier nepytal.

moj osobny odhad je, ze v roku 2022 sa uz ziadne zapichove pasy nebudu vyzadovat a dokonca budu zakazane.

ja by som odporucal kazdemu odlozit treti zapich az po novom roku nadej ze vsetko praskne uz pred Vianocami je snad 90%

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Bratislava

Brutto muž 16.12.2021 12:49:05

>> Meescha, 16. 12. 2021 10:26:08

Ahoj. Ja som mal prevazne problemy s patami, v priebehu roznych rokov, tento rok to bolo s lavou patou, co som dost ignoroval a preslo to az na zapal plantarky a to sa dost dlho lieci. Takze tri mesiace som pobehoval len tak 100 – 200 km/mesiac a nostatne som bajkoval (mam absolutny zivotny rekord v najazdenych kilometroch na bajku, za tri mesiace som dal 7000 km, co normalne nemam ani polovicu za cely rok hahaha). Kondicku vsak bajk neudrzi na pozadovanej urovni ani ked zaradujes dost vyzivne kopce a tak, nakolko sa zapajaju trochu odlisne svalove partie. Takze ako-tak trenovat som mohol az v polovici augusta, co bolo vlastne iba mesiac pred jedinymi pretekmi v Slovinsku. Na pocudovanie samotne preteky vysli perfektne, nebolelo vobec nic, dokonca aj nejaka ta bedna sa usla, normalne som nechapal: https://beham-srdcom.webnode.sk/…rok-satacia/

No a potom zacala druha pata. Dalo sa to cakat. No uz trochu viem ako na to (cviky, rehabky a podobne), takze uz si pomaham ako viem aj sam a este stale to dokazem udrzat v prijatelnej forme (aj ked nechcel by si vidiet ako vstavam rano z postele). Zatial sa mi dari „zimne objemy“ drzat okolo 160 – 180 km za tyzden. V pripade ze injekcia (alebo ina pliaga) ma nejako vyrazne nepolozi, mohla by to byt pekna jar. Jasne, ze uz s mladymi puskami sa porovnavat nemozem, uz budem mat 45 rokov, tak sa k tomu aj staviam, ale este chcem skusit posunut odvoz do stareho zeleza o nejaky ten rocik :)

avatar

Bratislava

Brutto muž 16.12.2021 12:53:56

>> rudo, 16. 12. 2021 11:46:50

Jaj tak ano, pokial to bol dvojnik, pohoda. Tak ci tak je to stale clovek a je mi uplne jedno, ci to je povodny papez alebo niekto iny, v podstate plni presne tu istu rolu a ulohu vo svete akoby na jeho mieste stal povodny papez, takze to cele straca zmysel.

Co sa tyka zahranicia – tam som praveze badal rozne pristupy. Praveze statne institucie, silove zlozky a v mnohych pripadoch aj sukromnici (najma gastrosektor) dost striktne vyzadovali preukazovanie sa pasmi, alebo testami atd. (najma rakusakom z toho celkom dobre prepinalo), ale stacilo zamierit medzi „obycajny lud“, uplne najvypuklejsie na vidiek (a to uz v akejkolvek krajine aj v spominanom Rakusku) a tam corona uplne zmizla a zilo sa ako v roku 2018 :) A vlastne, tak je to aj u nas, takze ja stale hovorim, ze neradno tu hadzat narody do vriec, vsade sa najdu taki aj onaki.

avatar

Sloviensko

rudo muž 16.12.2021 13:27:44

>> Brutto, 16. 12. 2021 12:49:05

pata? ked zbiehas kopce predslapujes na paty ?

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Bratislava

Brutto muž 16.12.2021 13:38:03

>> rudo, 16. 12. 2021 13:27:44

To nie, ja s tym mam dlhodobe problemy, v podstate je to sposobene dlhodobym jednotvarnym zatazovanim, najma rychlejsie veci, kde achilovka ovela viac pracuje ako pri nejakych 5:30 vyklusoch. Akonahle nepodcenujem regeneraciu, cvicenie (kazdodenne) s prstami, lytkami, chodidlom, akonahle valcujem, masirujem, tak je vsetko relativne OK. Takze viem presne v com je problem. V hlave HAHAHA.

avatar

Celkem 18447,4 km
Minulý měsíc 76,89 km

AdCo muž 16.12.2021 21:09:29

>> Brutto, 16. 12. 2021 09:29:08

Ahoj Brutto, tak máme rovnaké plány. Ja sa tiež chystám na reparát Pražskej stovky (v 2018 som vzdal na polke, zápal plantárnej fascie, to bola moja prvá stovka, ktorú som nedokončil..). Som mesiac po 3. „zapichnutí“, pre istotu, ako aj kvôli odpočinku po náročnom roku, som výrazne obmedzil tréning na 3 týždne, začal som opäť minulú stredu. Prvé tri behy ma trochu vystrašili, pocitovo v pohode ale priemerné tepy aj maximálka vyskočili tak cca. o 10 tepov. Už som začal pripúšťať vplyv vakcíny ale včera večerný beh (25km v aeróbnom pásme) už bol tepovo v dlhodobej norme. Takže uvidím, ako to bude pokračovať a snáď sa podarí P100 úspešne zvládnuť. Keď vôbec bude, v dnešných správach strašia s maximom prípadov omikronu práve vo februári…Nech sa Ti darí a nech sa pozdravíme aspoň na štarte (potom Ťa už neuvidím)…

avatar

Sloviensko

rudo muž 17.12.2021 07:53:04

mena ludi a firiem, len tych najvrchnejsich zlocincov v celom covid plane

takze tam ziadne CZ-SK nenajdeme, nasi zlocinci hraju len podradne ulohy.

https://cz24.news/…ed-skryti-z/

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 17.12.2021 07:57:57

>> rudo, 17. 12. 2021 07:53:04

a aby to bolo bezecky relevantne, vsimnite si:

CRISPR technologia

a preto ma absolutne nezaujimaju svetove rekordy cernochov a cernosiek vo vytrvalostnych be­hoch

kedze nevieme co do tych bezcov napichali ked boli deti alebo nadejni juniori

a ako im zmenili DNA smerom na bioroboty behajuce maratony a kratsie trate.

pre mna je to bezecko-vytrvalostna obdoba stareho projektu menom CARL LEWIS alebo ineho projektu menom LANCE AMSTRONG

to nebol "obycajny doping "

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 17.12.2021 09:07:53

>> rudo, 17. 12. 2021 07:53:04

Fakt, ze Palantir? To ma pobavilo. Cosi o tej spolocnosti viem, vlastne dost vela a ani nahodou sa nezaoberaju tym, co tvrdia v linkovanom clanku.

Chapem, ze pre jednoduchsich ludi je lakave domonizovat nieco, comu ani za mak nerozumeju, ale toto je uletene.

CRISPR spiknutie je tiez lakave sci-fi, ale vonkoncom to nie je take jednoduche, ako pichnutie 1–3 davok vakcin a vybavene. Ak chces nieco menit, doteraz to bolo treba v embryonalnom stadiu a je to tak nakladne a regulovane/eticky nepriechodne v civilizovanom svete, ze akakolvek mentalna transpozicia do miliardovych mnozstiev vakcin, je smiesna. Ono totiz prebieha velka patentova vojna medzi univerzitami a komercnymi spolocnostami a stale nie je ukoncena. Len v juni tohto roka prebehol prvy klinicky test na velmi malej vzorke na pouzitie CRISPR genovych zmien intravenozne (len podotykam, ze vakciny sa nepodavaju intravenozne) a ano – vysledky na poli liecby rakoviny, su velmi slubne. Dalej sa vsak neposunuli. Predstava, ze by to dokazali dostat do vakcin a v takom mnozstve, v predstihu dvoch rokov pred extremne financne a casovo narocnym vyskumom, je … no, nerealna. Ale ako namet na sci-fi, preco nie?

A k znamym sportovcom a neobycajnemu dopingu – ano, nebol to obycajny doping – bol totiz tolerovany autoritami, ktore ho mali potierat. Samotnymi latkami a metodami nebol nicim vynimocny. Ked dostanes volnaska a nemusis sa skryvat a obavat, ides do toho na plny plyn, bez strachu, tak mas obrovsku vyhodu aj pred dopujucimi supermi, nieto este tymi, co nechcu na nic siahnut. Ci v niektorych statoch uz neboli geneticky upravovane embrya ludi samozrejme nemozno vylucit, ale ze by to boli chudobni Africania, o tom vazne pochybujem. Skor by som sa pozrel smerom k Cine, Korei a USA. V Afrike si kupis primitivny doping v lekarni na rohu a nikto ta nebude kontrolovat, leda tak na samotnom preteku. Dovtedy sa uz hadam sportovec „pripravi“, ved mal plno neruseneho casu.

avatar

Celkem 27228,99 km
Minulý měsíc 0 km

jm1 muž 17.12.2021 09:35:10

>> Mato, 17. 12. 2021 09:07:53 …CRISPR spiknutie je tiez lakave sci-fi…

k aplikaci s vysledky pozorovatelnymi jiz dnes i na dospele populaci je (resp. by byl) zapotrebi mj. i stroj casu


>> Mato, 17. 12. 2021 09:07:53 …v embryonalnom stadiu a je to tak nakladne a regulovane/eticky nepriechodne…ge­neticky upravovane embrya ludi…

viz CRISPR-baby scandal

Nalezené položky: 1726 První Předchozí | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.