Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Bauerův eD system Team nastoupí do závodu Toblach-Cortina s pěti lyžaři

Bauerův eD system Team nastoupí do závodu Toblach-Cortina s pěti lyžaři
foto: eD system Bauer Team

eD system Bauer Team | 21.01.2021 | přečteno: 4134×

Ve stejné sestavě jako do mrazivé La Diagonely odstartuje eD system Bauer Team i do druhého podniku nového ročníku Visma Ski Classics. Prestižní seriál dálkových běhů na lyžích čeká v sobotu 42kilometrový závod z Toblachu do Cortiny, který absolvuje i pětice členů Bauerova týmu. Včetně Kateřiny Smutné, která loni skončila v Itálii těsně pod stupni vítězů.

Bauerův tým se do Toblachu přesunul hned po skončení švýcarské La Diagonely, která dala pořádně zabrat všem účastníkům extrémními mrazy. Teploty se pohybovaly pod minus 20 stupni a řada závodníků na sociálních sítích ukazovala omrzliny, které v úvodním podniku sezony utrpěli. „Byl to obrovský extrém a já jsem strašně rád, že to celý náš tým přežil bez zdravotní újmy. Díky bohu jsou všichni v pořádku a nemají žádné vážnější problémy. Katka se navíc s těžkými podmínkami vypořádala naprosto skvěle, když dojela pátá,“ komentuje situaci v týmu jeho šéf Lukáš Bauer.

Extrémní mrazy prověřily závodníky i materiál, do cíle La Diagonely se nakonec dostali čtyři z pěti členů eD system Bauer Teamu. Anna Sixtová úvodní závod nedokončila, je ale stoprocentně připravená na start dalšího podniku, stejně jako Kateřina Smutná a trojice mužů Bob Impola, Miroslav Rypl a Adam Matouš. „Věřím tomu, že Katka bude útočit na stupně vítězů. U kluků bych chtěl, aby se Bob pohyboval kolem 30. místa. Míra s Adamem budou opět sbírat zkušenosti, možná ještě trochu vystrašení z minulého, extrémního závodu,“ přibližuje ambice Bauer.

Předpověď v Toblachu slibuje sněžení a ve hře je tak znovu i varianta drobné úpravy trati v případě nebezpečí. La Diagonela byla kvůli lavinovému riziku zkrácena o pět kilometrů. „Čeká nás relativně mírnější profil, velmi rychlý závod, kde se často prosazují sprinteři. Pro náš tým to je určitě jeden z oblíbenějších závodů, na kterém se nám v minulosti dařilo.“

Kateřinu Smutnou loni dělily od třetího místa pouhé dvě desetiny sekundy, v minulosti už ale dokázala závod z Toblachu do Cortiny i vyhrát. K prvenství z roku 2017 přidala o rok později druhé místo. Na startu italského podniku bude stát už popáté. Podruhé se na tuto trať vydá Bob Impola a Anna Sixtová, která byla loni v Itálii druhou nejlepší Češkou na 21. místě.

Letošní ročník závodu Toblach-Cortina se pojede v sobotu 23. ledna a na rozdíl od La Diagonely se ho kromě elity zúčastní i hobby lyžaři, byť v omezeném počtu.

Komentáře (Celkem 0)

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední

bauer team muž 21.01.2021 12:08:30

Ve stejné sestavě jako do mrazivé La Diagonely odstartuje eD system Bauer Team i do druhého podniku nového ročníku Visma Ski Classics. Prestižní seriál dálkových běhů na lyžích čeká v sobotu 42kilometrový závod z Toblachu do Cortiny, který absolvuje i pětice členů Bauerova týmu. Včetně Kateřiny Smutné, která loni skončila v Itálii těsně pod stupni vítězů.
Odkaz na článek

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.