SkiTour: Karlovskou 50 ovládli Ročárek s Vojtkovou

ČEZ Ski Tour | 22.02.2015 | přečteno: 8649×

Karlovské 50 se přezdívá Valašská Marcialonga. Dnešní krásný závod ukázal, že si toto přirovnání rozhodně zaslouží. Závod na 50 kilometrů ovládl Jiří Ročárek. Mezi nejlepšími ženami pak skončila Šárka Vojtková. Na kratší 25kilometrové trati se na prvním místě umístil Michal Kautz a ženskou vítězkou se stala Adéla Boudíková.

I když to na startu vypadalo, že sluníčko zůstane dnes za mraky, nakonec se závodníkům poštěstilo a zažili opravdu nádherný závod. Úžasná atmosféra, skvělá trať a milí pořadatelé byla slova chvály, která opakoval nejeden účastník. Diváci povzbuzovali z plných sil, děti si užily opět zábavu ve Freestyle Parku Martina Koukala či ČEZ Energy zóně a všem zpříjemňovala už tak krásný den dětská cimbálovka Světlina.

Na dnešním programu byly dva závody, a to na 25 a 50 kilometrů. První do cíle dorazil Michal Kautz, který byl svým umístěním v závodu na 25 kilometrů velmi potěšen. ,,Byl jsem hodně překvapen, že jsem vyhrál, protože moc netrénuju. Závod se mi moc líbil, užil jsem si to na sto procent."

Spokojený byl i stříbrný Viktor Novotný, tradiční účastník Karlovské 50. ,,Já jsem jel na rozdíl od Michala na hladkých běžkách, takže se musím přiznat, že do kopců to byla na soupaž velká dřina." Nejlepší ženou na trase 25 kilometrů se stala Adéla Boudíková s časem 1 hodina 12 minut.

Závod na delší 50kilometrové trati ovládl Jiří Ročárek. Tradičně mu ještě těsně před cílovou páskou nasadili místní pořadatelé věnec a za potlesku návštěvníků si spokojeně oddychl. Karlovská 50 přitom byla pro Jiřího premiéra:

„Je to tu úplně nádherné. Nikdy jsem tu nejel ani netrénoval, pouze jsem přes Karlovice projížděl dvakrát na kole. Kamarádi mi ale o závodu už několikrát říkali. Letos jsem měl tento víkend volný, takže jsem rád, že jsem si tady zazávodil. Závod byl krásný a pořadatelé odvedli velký kus práce. Za to jim musím sklonit velkou poklonu.“

Ženská vítězka 50 kilometrového závodu Šárka Vojtková už trať znala z minulého ročníku. ,,Loni sníh nebyl, ale předloni jsem ve Velkých Karlovicích jela 25 kilometrovou trať. Takže už jsem věděla, do čeho jdu." Do poslední chvíle ale netušila, že je mezi ženami první. ,,Vůbec jsem nesledovala, jestli jsou další holky přede mnou, nebo za mnou. Ale závod byl super. Moc se mi tu líbilo a určitě přijedu i za rok. Letos se ještě chystám na poslední závod seriálu SkiTour, na Jelymana."