Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

ČEZ Jizerská 50 jen pro účastníky Visma Ski Classics, amatéři pojedou virtuální závod

ČEZ Jizerská 50 jen pro účastníky Visma Ski Classics, amatéři pojedou virtuální závod
foto: Visma Ski Classics

ČEZ Ski Tour | 29.01.2021 | přečteno: 4440×

Pořadatelé ČEZ Jizerské 50 dostali oficiální zamítavé stanovisko od Ministerstva zdravotnictví ČR na žádost o udělení výjimky pro individuální starty. „Vzhledem ke stále velmi závažné epidemiologické situaci ve vývoji pandemie onemocnění covid-19 v České republice nelze udělit výjimku na konání závodu amatérů,“ stojí mj. ve vyjádření MZ ČR.

Výjimku dostaly jen závody profesionálů, protože jejich účastníci jsou pravidelně testováni. Ti v rámci ČEZ Jizerské 50 pojedou páteční Benzina Orlen Sprint a nedělní hlavní závod na 50 km, při kterém budou sbírat body do celkového pořadí seriálu Visma Ski Classics. A protože je Jizerská 50 od letoška nově závod „Grand Classics“, bude bodový zisk o polovinu vyšší než na běžných závodech.

„Elitní závod je součástí 4 nejvýznamnějších závodů v mezinárodním seriálu dálkových běhů na lyžích, a jde tedy o významnou sportovní akci s mezinárodním přesahem,“ odůvodnilo MZ udělení výjimky v oficiálním vyjádření. Závody profesionálů jsou v rámci ČEZ Jizerské 50 financovány z partnerských zdrojů, tedy nikoli ze startovného.

Jizerskou 50 dělá tím, čím je, především účast hobíků, tj. amatérských běžců na lyžích. Organizátoři vnímají jejich velké zklamání z nemožnosti uskutečnit závod tak, jak ho všichni znají. I proto přicházejí s variantou virtuálního závodu, na který jsou automaticky přihlášení všichni, kteří se stihli zaregistrovat do 54. ročníku. Zároveň se tím otevírají dveře i těm, kteří to štěstí neměli a mohou se přidat nyní. Pro závodníky jsou připravené startovní balíčky s křišťálovou medailí, pamětní medailí, startovním číslem a dalšími dárky, které budou rozeslány přímo k nim domů. Všechny přihlášené závodníky vyzýváme, aby si ve svém účtu na www.sportid.cz zkontrolovali doručovací adresu, aby měli jistotu, že jim startovní balíček dorazí správně. Jizerskou 50 si tak letos budou moci zajet lidé po celém světě, a to kdykoliv v předem stanoveném termínu. Otevřena bude navíc i kategorie pro ty, kteří zrovna nemohou vyrazit na běžky, ale rádi tráví čas aktivně a na čerstvém vzduchu.

Pro pořadatele 54. ČEZ Jizerské 50 je to velká čára přes rozpočet. Mají vyrobená startovní čísla, medaile a naprostou většinu dalšího materiálu pro závod. „A nejen to, po celý rok závody připravuje několikačlenný tým vč. sekretariátu, podílíme se na financování tratí i umělého zasněžení stadionu a na komunikaci celé akce,“ vysvětluje Martin Koucký, ředitel Ski klubu Jizerská 50. Nyní je zřejmé, že se organizátoři neobejdou bez pomoci státu, aby mohli garantovat pokračování tradice Jizerské 50 i v dalších letech.

Aktuálně tak pořadatelé budou čekat na jednání s NSA o konkrétní podobě a výši kompenzace. „Vzhledem k pokročilé fázi příprav, kdy jsme do rozhodnutí MZ ČR museli mít připravené takřka vše pro závod, je pro nás existenční otázkou jednání se státem o formě a výši kompenzace. Je to kritická situace. Věříme, že stát nenechá amatérský sport na holičkách a pomůže mu v tomto finančně vyčerpávajícím období. Chceme přihlášeným závodníkům nabídnout kompenzaci v podobě slevy na startovném do dalšího ročníku. V tuto chvíli jsme finančně v hlubokém mínusu,“ dodává za organizátory David Douša.

Pořadatelé finalizují pravidla virtuálního závodu, který bude i součástí tzv. Worldloppet Virtual Racing League. Do ní se již zapojila řada závodů po celém světě. Letošní 54. ČEZ Jizerské 50 se tak budou moci zúčastnit zájemci z celého světa bez nákladného cestování. Nabízí se tedy otázka, nepadne-li rekord v počtu účastníků virtuálního závodu tak, jako loni padl účastnický rekord přímo v Bedřichově.

Virtuální podoba závodu bude otevřena pro registrace i nepřihlášeným účastníkům, bližší informace budou brzy zveřejněny. Sledujte webové stránky www.jiz50.cz a sociální sítě ČEZ Jizerské 50.

Komentáře (Celkem 0)

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední

skitour žena 29.01.2021 11:06:51

Pořadatelé ČEZ Jizerské 50 dostali oficiální zamítavé stanovisko od Ministerstva zdravotnictví ČR na žádost o udělení výjimky pro individuální starty. „Vzhledem ke stále velmi závažné epidemiologické situaci ve vývoji pandemie onemocnění covid-19 v České republice nelze udělit výjimku na konání závodu amatérů,“ stojí mj. ve vyjádření MZ ČR.
Odkaz na článek

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.