Seriál Efisan Skiroll Classics si v Orlických horách podmanili Šrail a Smutná

Efisan Skiroll Classics | 20.08.2019 | přečteno: 4994×

Další pokračování seriálu Efisan Skiroll Classics se o víkendu uskutečnilo v Orlických horách, kde se odehrál výjezd na sedlo Šerlich do výšky 1025 metrů a výjezd na Luisino údolí. Závody přinesly zajmavou podívanou a nebývale silnou konkurenci. Zároveň skončila vláda Stanislava Řezáče, kterého předjeli mladší soupeři.

Již v pátek se jel krátký prolog Šedivínská 11, který vyhrál Jan Šrail a Kateřina Smutná, kteří tímto začali svůj velmi úspěšný víkend, kdy vyhráli všechno co šlo. Jan Šrail se navíc oblékl do žlutého Efisan dresu pro vedoucího závodníka seriálu a dle jeho slov ho bude chtít za každou cenu udržet až do konce.

Na start sobotního závodu se postavilo 100 závodníků. Na závodníky čekala tradiční trať v délce deseti kilometrů, která slibovala rychlý a dynamický závod. Startovní pole bylo plné zvučných jmen. V cíli se v mužské kategorii nejrychleji objevil Jan Šrail z Edsystem Bauer team, který v závěru urval Petra Knopa z Lučan nad Nisou a třetího loňského vítěze Vaška Sedláčka ze Silvini Madshus teamu. Mezi ženami v sobotu kralovala jako vždy Kateřina Smutná, která do cíle dojela v těsném zvěsu za nejepšími muži, druhá dojela Klára Moravcová z Letohradu a třetí byla ještě juniorka Zuzana Holíková z Wikov Ski Skuhrov nad Bělou. Z juniorů zajel nejlépe Mikuláš Karlík a Zuzana Holíková. Vetránksou kategorii tradičně ovládl Jan Svoboda.

Horké počasí a dlouhých 16 kilometrů řadu především mladších a nejstarších závodníků pochopitelně odradilo, a tak jich v neděli dopoledne startovalo oproti sobotě jen 56. Ti nejlepší však vydrželi. Zatím co u žen se žádné překvapení nekonalo, kdy stejně jako v sobotu vyhrála Kateřina Smutná, která tak vyhrála v seriálu již svůj 25. závod a nedostižně vede před Stanislavem Řezáčem (14 vítězství). Druhá dojela Klára Moravcová, třetí Finka Heli Heiskanen. U mužů se na stupních vítězů nezměnilo už vůbec nic. Opět zvítězil Jan Šrail (letos již 4. vítězství a celkově 8., které ho řadí spolu s Adélou Boudíkovou na 3. místo v historických tabulkách), druhý dojel Petr Knop následovaný Vaškem Sedláčkem. Juniorskou kategorii ovládl Adam Matouš a Tereza Hujerová. Ve vetránech se podařilo po šesté v řadě vyhrát Janu Svobodovi, ale i tak je v celkovém pořadí až pátý.

V mužské kategorii poveze žlutý Efisan dres po osmi závodech se ziskem 1.160 bodů Jan Šrail před Tomášem Veberem (1.035 b.) a třetím Václavem Sedláčkem (990 b.). Mezi ženami žlutý dres udržela Andrea Klementová (970 b.) před Ladu Lankovou (915 b.) a třetí Terezou Tůmovou (825 b.). Juniorský růžový Raiffaisen Investiční společnost dres nově ovládá Tomáš Mikyska a Kateřina Švancarová. Veteránskou soutěž se zeleným Skiservis Mára dresem zatím neohroženě šéfuje Josef Vejnar a Dominika Kožnarová. V týmové soutěži stále vede Silvini Madshus team s 770 body před Sun sport teamem (690 b.) a Vltava Fund ski teamem (680 b.).

Seriál Efisan Skiroll Classics bude pokračovat za 14 dní poprvé na jižní Moravě v oblasti Pálavy a Mikulova, kdy se závodníci v sobotním závodu podívají i poprvé v historii seriálu do Rakouska. V sobotu 31.8. se pojede 20 km zvlněnou krajinou z Mikulova do Rakouska nad Falkenstein, v neděli 1.9. se pak bude závodit na trati plné historie a vína, kdy se pojede přes Dolní Věstonice a Pavlov až nahoru nad Mikulov do CHKO Pálava.