Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

Efisan Skiroll Classics ovládli v Jeseníkách závodníci z Francie

Efisan Skiroll Classics ovládli v Jeseníkách závodníci z Francie
foto: Efisan Skiroll Classics

Efisan Skiroll Classics | 05.08.2019 | přečteno: 5149×

O víkendu se v Jeseníkách odehrála třetí zastávka domácího seriálu na kolečkových lyžích Efisan Skiroll Classics. V kvalitní konkurenci z Česka, Francie, Polska i Keni obstáli favorité a zejména díky nim byly oba dva dny k vidění velmi napínavé a zajímavé souboje.

V sobotu začala série víkendových závodů v srdci Jeseníků výjezdem na samotný majestátní Praděd, kde se sešlo rovných 97 závodníků. Trať v délce 9,1 km měla převýšení 640 m. V mužské kategorii se na prvním místě umístil francouzký závodník Alexis Jeannerod z týmu Lukáše Bauera edSystem Bauer team. Do cíle se dostal v čase 36:51. Na druhém místě se umístil jeho týmový kolega Jan Šrail v čase 37:11. Na místě třetím se v sobotu umístil Adam Fellner z Fénix Ski team Jeseník, který trať zdolal v čase 38:05. V Ženské kategorii byla nejrychleji také závodnice z Francie z edSystem Bauer týmu Roxane Lacroix v čase 47:23. Na druhém místě dojela Andrea Klementová z Vltava Fund Ski Teamu v čase 50:01 a na třetím místě se umístila Lenka Blažková ze Silvini Madshus teamu s časem 53:36.

Víkendové klání v Jeseníkách pokračovalo v neděli výjezdem na přečerpávací nádrž Dlouhé Stráně, která leží ve výšce 1330 m.n.m. Trať byla oproti sobotě mírnější, ale zato delší a dávala více prostoru pro techniku soupaže, jíž někteří ze závodníků zdolali celou délku 12.5 km. Mužskou část závodu ovládl stejně jako v sobotu francouzký závodník Alexis Jeannerod z edSystem Bauer týmu, který zajel nový traťový rekord s hodnotou 46:55 a byl tak vyhlášen mužem víkendu. Na druhém místě těsně za ním finišoval jeho týmový parťák Jan Šrail v čase 46:57. Jako třetí přivítali pořadatelé v cíli Míru Rypla z Dukly Liberec v čase 48:17. Mezi ženami kralovala také i sobotní vítězka Roxane Lacroix z Francie z edSystem Bauer teamu v čase 59:11. Na druhém místě se umístila Tereza Tůmová ze Sun Sport Teamu s časem 1:04:38. Místo třetí obsadila Andrea Klementová z Vltava Fund Ski Team v čase 1:05:05.

V mužské kategorii vede po šesti závodech se ziskem 800 bodů Tomáš Veber před Janem Šrailem (760 b.) a třetím Mírou Ryplem (680 b.). Mezi ženami poprvé v kariéře oblékne příště žlutý dres Andrea Klementová (680 b.) s náskokem 35 bodů na Ladu Lankovou. Na třetím místě je ještě juniorka Kateřina Švancarová (585 b.). Juniorskou kategorii nově ovládají Martin Vlček a Kateřina Švancarová. Veteránskou soutěž nadále ovládá Josef Vejnar a Dominika Kožnarová. V týmové soutěži stále vede Silvini Madshus team s 570 body před Sun sport teamem (530 b.) a Vltava Fund ski teamem (500 b.).

Seriál bude pokračovat za 2 týdny v Orlických horách, kde se v sobotu 17.8. pojede populární výjezd z Orlického Záhoří na Šerlich a v neděli 18.8. pak ze Skuhrova na Luisino Údolí.

Výsledky:

Praděd: https://silviniskirollclassics.com/…d%C4%9Bd.pdf

Dlouhé Stráně: https://silviniskirollclassics.com/…e_Strane.pdf

Fotky: https://photos.google.com/…ZZaTEzWtkIHg?…

Komentáře (Celkem 0)

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední

efisan muž 05.08.2019 19:02:04

O víkendu se v Jeseníkách odehrála třetí zastávka domácího seriálu na kolečkových lyžích Efisan Skiroll Classics. V kvalitní konkurenci z Česka, Francie, Polska i Keni obstáli favorité a zejména díky nim byly oba dva dny k vidění velmi napínavé a zajímavé souboje.
Odkaz na článek

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.