Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Spanek po zavode

Spanek po zavode

Nalezené položky: 14 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Žďár nad Sázavou nebo Brno

Celkem 2784 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:07 (2011)
půlmaraton: 1:28:33 (2007)
maraton: 3:48:37 (2007)

Luckyboy muž 07.01.2007 19:02:08

Zdravim, chtel bych se zeptat, jestli nekdo trpi podobnym problemem: v podstate po kazdem zavode strasne spatne spim. casto se v noci budim a celkove spanek je takovy nijaky.

nemyslim si, ze by to bylo kvuli dojmum ze zavodu, protoze na tohle netrpim. pred zavodem spim uplne v pohode. takze jestli nekdo rozumi tomu, co se pri zavode a po zavode v tele deje a co by mohlo branit klidnemu spanku, tak mi to objasnete, budu nesmirne vdecny :)

Motto: Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos. http://luckyboyonthetrail.blogspot.cz/
avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 07.01.2007 19:32:51

Možná jsi polný dojmů a nepřipouštíš si to. já taky nikdy nevěřil tomu, že jsem ve škole ve stresu, až po pár letech jsem si všimnul, že se strašně potím jen když jsem ve škole… Zkus si příp. změřit tepovku když usínáš v běžný den a když jdeš spát po závodě… A po náročnějším tréninku spíš v pohodě?

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Praha 9

Celkem 30689 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:21 (2012)
půlmaraton: 1:14:39 (2014)
maraton: 2:40:34 (2012)

Lubos M muž 07.01.2007 19:38:45

[quote=Luckybo­y]Zdravim, chtel bych se zeptat, jestli nekdo trpi podobnym problemem: v podstate po kazdem zavode strasne spatne spim. casto se v noci budim a celkove spanek je takovy nijaky.

nemyslim si, ze by to bylo kvuli dojmum ze zavodu, protoze na tohle netrpim. pred zavodem spim uplne v pohode. takze jestli nekdo rozumi tomu, co se pri zavode a po zavode v tele deje a co by mohlo branit klidnemu spanku, tak mi to objasnete, budu nesmirne vdecny :)[/quote] po narocnem zavode to mam casto taky…asi se telo nedokaze samo zklidnit…pomuze pivo, nebo neco na uklidneni

Motto: Když někdo padá z velmi vysokého útesu,není šťasten, dokud nedopadne na zem.
avatar

Praha

pug muž 07.01.2007 19:54:24

Je to naprosto běžný stav. Fyzický výkon v závodě je ovlivňován látkami jindy označovnými též za stresové faktory či hormony. To vše je vedeno ruznými mechanismy k tomu, aby si tělo dokázalo zajistit co nejrychlejší dopravu z dosahu bezprostředně hrozícího nebezpečí (i domělého). Když by na tebe bafnul tygr a ty mu úspěšně unikl, asi by jsi taky nešel hned spát a ještě dlouhou dobu by jsi se „opájel“ představou, co všechno ti mohlo být ukousnuto.

avatar

Praha

maraton: 2:40:24 (2010)

VlastaK muž 07.01.2007 19:58:20

To, že člověk po náročném závodě, zvlášť pokud ho jde „nadoraz“, nemůže spát, je zcela normální. Většina lidí si myslí, že pokud jsou unavení, tak budou spát jako dudek. To ano, ale platí to jen do určitého stupně únavy. Pokud je únava příliš velká, dostaví se problémy i se spánkem. Mě se stává běžně, že po závodě nemůžu usnout. Taky na mě přicházejí návaly horka a bolí mě hlava. Pokud se mi podaří usnout, často se v noci budím a bolí mě nohy, i když ležím. Jakmile si však odpočinu, většinou už druhý den, se vše zase vrátí do normálu.

avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 07.01.2007 20:00:13

[quote=Lubos M]po narocnem zavode to mam casto taky…asi se telo nedokaze samo zklidnit…pomuze pivo, nebo neco na uklidneni[/quote] řeším to dvojitým spánkovým režimem – po cca 1,5 hodině od tréningu (fakt něco těžkého – např. dneska 90', kdy to do pohody mělo hodně daleko) lehnu na 2 hoďky. Sice se jen převaluju z boku na bok, ale večer usnu bez vážnějších problémů (a spánek je nerušený). Když jsem to ještě nedělal, tak jsem býval na druhý den nepoužitelný, protože jsem byl utahaný z tréningu samotného + z nevyspání. To pivo je sice dobrý nápad, ale těžký tréning = potřebná regenerace a alkohol tomu moc nepomůže. Ale může to být hodně individuální. A poznámka, která sice teď není moc aktuální – nechodit intervaly nebo úseky večer (to se týká hlavně léta, kdy je třeba i v 9 ještě světlo a člověk chce jít 10 spát – tělo prostě nezvládne se tak rychle zklidnit).

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
avatar

Praha

Celkem 6176,6 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:15 (2009)
půlmaraton: 1:34:00 (2005)
maraton: 3:23:32 (2006)

Radek Narovec muž 07.01.2007 20:15:07

Luckyboy: kdyby ses hodně pídil po cestách k lepšímu spánku, vyzkoušej pár uklidňovacích věcí z reiki nebo jógy a usneš snadno i rovnou během toho cvičení :-)

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 08.01.2007 07:57:53

Ak mam zavody poobede, tak nikdy nezaspim pred polnocou. Je k tomu viac dovodov- jeden, ze pijem dost silne kafe pred pretekom a druhy- vypnem telo k max. vykonu a stav nabudenosti vydrzi kludne aj viac ako 8 hodin. Po doobednajsich pretekoch nemavam obycajne problem zaspat. Ak je to zavod do 10km, tak si davam este poobednajsi vyklus (ak nie som na hranici zranenia) a ten mi pomoze zkludnit organizmus. Odporucam si dat na veceru, ak uz zaludok je v pohode, dobru porciu cestovin a spanok sa ohlasi dost rychlo. Prebytok uhlovodnanov v jednom jedle sposobi kratkodobe odkrvenie mozgu a telo sa prirodzene ukludni.

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 08.01.2007 09:16:17

moje zkušenost je přesně opačná. Mám pocit, že jestli po závodě někdy špatně spím, je to právě tehdy, když se ještě před spaním najím (to u mne platí vždy, nejen po závodech). Je mi pak v noci vedro, divoké sny atd. Někde jsem k tomuto tématu našel, že pokud se jde lehnout s jídlem v žaludku, tak vegetativní nervstvo nabuzené trávícím procesem právě tyto věci způsobuje.

avatar

Praha

pug muž 08.01.2007 09:26:16

[quote=Jecminek­.Maselnik]moje zkušenost je přesně opačná. Mám pocit, že jestli po závodě někdy špatně spím, je to právě tehdy, když se ještě před spaním najím (to u mne platí vždy, nejen po závodech). Je mi pak v noci vedro, divoké sny atd. Někde jsem k tomuto tématu našel, že pokud se jde lehnout s jídlem v žaludku, tak vegetativní nervstvo nabuzené trávícím procesem právě tyto věci způsobuje.[/quote] To je jen půl pohádky. Příjem jídla vede k útlumu těch vegetativních vláken (sympaticus) které pomáhají běžci podat výkon. Čili zklidnění. V průběhu spánku mozek intervalově jakoby „vypíná“ na střídačku různé vegetativní funkce. Pokud jsi nacpaný, nevypne. Pokud jsi hladový, tak taky ne.

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 08.01.2007 09:48:20

o tom není spor, já pouze reagoval na Matem doporučenou večeři s uhlohydráty.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 08.01.2007 11:10:29

Ja s tym nemam ziaden problem. Skor by som nezaspal, kebyze zjem nieco velmi mastne. Kedze tucne maso nejem a celkovo mi mastne vyrobky nechutia, tak koli jedlu nezsotavam prebudeny, ani nemavam zle sny. Viac krat som sa vsak prebudil koli prazdemu zaludku a pocitu hladu. Ja volim variantu- dobre sa najest (zdravo), ako sa obavat zlych snov. Otazka znela, ci mate po preteku problem zaspat, na nu som odpovedal a tiez som dodal, co mi pomoze zalomit este skor. Je to velmi individualne, ale vseobecne plati, ze jedlo s vyssim podielom uhlovodnanov ma utlmujuci efekt.

avatar

Praha

Celkem 2288 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:04 (2016)
půlmaraton: 1:27:47 (2016)
maraton: 3:13:49 (2014)

Justína žena 08.01.2007 11:15:18

I ja mávam po pretekoch, do ktorých idem naplno a vždy po maratónoch večer problémy so spánkom. Buď neviem zaspať, alebo ak aj zaspím, neustále sa budím, mám problém opätovne zaspať a i hodinu dve pozerám do stropu. Po pretekoch nechodím spať ani hladná a ani s plným žalúdkom. Pohárik piva – vína na zkľudnenie pomôže síce zaspať, ale budenie a bdenie cez noc neodstraňuje. Nespavosť po pretekoch beriem ako nutnú daň a vrámci oddychu a regenerácie behám lďalšie dni en veľmi volne a počkám, až sa spánok dostane do normálu, aby som nešmatlala pri behu ako mátoha.

Motto: "Šampiona dělá umění závodit, ne dřina v tréninku." Jan Železný
avatar

Plzeň

Celkem 5741 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:45:00 (2006)
půlmaraton: 1:43:55 (2007)
maraton: 3:28:54 (2006)

VILDA muž 16.01.2007 17:16:33

Po dlouhém tréninku 20–30K má pro mě odpolední spánek/ 1,5h / blahodárný účinek, přímo hojivý. Je zajímavé, že když se po takovém tréninku jen válím a dívám na TV, tak když po třech hodinách vstanu jsem rozlámaný a pajdám. Po spánku je tělo opravdu odpočaté a nic nebolí. Jinak po závodě, mám stejné problémy s nespavostí. Jistím to brufenem a docela to zabírá. Pálení nohou od kolen ke chodidlům, které mě nutilo se pořád převalovat jsem odstranil B-komplexem / někde jsem se o tom dočetl /. Studená lázeň pomohla vždy jen na chvíli.

Nalezené položky: 14 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.