Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Výživa » Nízkosacharidová strava a vytrvalosť

Nízkosacharidová strava a vytrvalosť

Nalezené položky: 4094 První Předchozí | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | Další Poslední
avatar

Sloviensko

rudo muž 25.01.2013 01:06:31

>> oblivion, 24. 01. 2013 23:42:25

to je v poriadku mame predsa slobopdu vierovyznania a slobodu svetonazoru kazdy si moze vybrat comu chce verit ja nikoho nmepresviedcam, ludia pracujuci vo vede musia verit nevratnosti biologickych dejov nevratnosti degeneracie a nevratnosti starnutia inak by prilsi o diplomy a svoje pozicie

Ja nediskutujem s vedou ja len ludom co chcu sami pre seba nieco zmenit ukazujem ine pristupy a ine myslenie.

Videl som uz v zivote vela nevratnych procesov uplne navratenych a naucil som sa respektovat ludi ktori tomu nemozu verit, to je OK

mozno za par rokov sa o tom budeme bavit inak, kto vie

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Praha-Dalejské údolí

Celkem 2570,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:34 (2016)
půlmaraton: 1:22:23 (2015)
maraton: 3:11:54 (2015)

oblivion muž 25.01.2013 03:09:43

>> rudo, 25. 01. 2013 01:06:31

„Nevěřit“ neznamená popírat. Jen nedostatek důvodů věřit. Dokud informace nesplní určitá praktická kritéria, je z „diplomovaného“ pohledu bezcenná.

>> rudo, 24. 01. 2013 21:15:25
>> oblivion, 24. 01. 2013 23:42:25

Unáhlil jsem se ohledně schopnosti β‑buněk regenerovat a beru to tedy zpět. V některých případech stále vznikají nové, ale jsou okamžitě ničeny imunitním systémem. Po odstranění příčiny autoimunitní destrukce (převýchova T-lymfocytů, či imunosuprese) zřejmě začnou vznikat nové β‑buňky i tam, kde už žádné nezbyly.

Pořád však nevidím mechanismus, jak by tuto imunitní převýchovu měla navodit změna stravy.

Motto: „Výhoda běhání naboso je, že se vám uprostřed závodu nerozváže tkanička.“
avatar

Sloviensko

rudo muž 25.01.2013 04:46:59

>> oblivion, 25. 01. 2013 03:09:43

no jo zmena stravy, je to samostatne riesenie ?

strava nelieci, strava nici a skodi, ak sa ale ta niciaca strava vezme a prestane sa tak skodit, telo ma sancu sa zacat regenerovat

to sa moze diat pri hladovke pri ciastocnej hladovke p[ri roznych ocistnytch procedurach alebo pri co najcistejsej strave

akonahle sa prestane skodit tela ma sancu zacat regenerovat, to je jeden aspekt

druhy je ten ze povel na prechod do zdraveho stavu musi prist z podvedmoia po spolupracii a dohode s nadvedomim ludska rozmyslacia logika == EGO by podla moznosti malo byt z toho vylucene pripadne aspom by malo suhlasit ze sa do toho nebude pliest Ked dojde k dohode medzi nadvedomim a podvedomim tak sa mozu spustit procesy liecenie a mozu sa aj vymazat skodlive programy, ovsem toto je velke rozhodnutie a je to prave taketo velke rozhodnutie ktore cloveku umozni zmenit stravu komplet dobrovo0lne alebo sa nechat zavriet niekam kde zla strava nie je k dispozicii

teda zmena stravy je skor vedlasji prejav toho ze clovek naozaj chce zmenit svoj stav a je ochotny preto aj nieco urobit nieco si odrieknut atd

Inak je to na urovni bezca co rozprava o maratone pod 3H ale behat sa mu nechce ani trvdo trenovat a len vylihuje na gauci a pise na forum.

Zm,ena spravania je vonkajsi prejav zmeny vnutorneho rozhodovacioeho procesu.

samozrejme ze ak strcis niekomu na taniery zeleny hlavkovy salat ze tym sa jeho zdravie nijako nepolepsi

Co sa tyka dokazov – je to individualne co niekto povazuje za dokaz a niekto nepovazuje za dokaz a kolko dokazov niekto potrebuje a ci staciu niekomu aj jeden dokaz.

Vo fyzike-matike je to akosi jednoduche na dokaz neplatnisti teorie stacui ukazat jeden jav jeden pokus kde teoria neplati

v medicine moze ich byt tisice stale sa to bude skovavat za nejaku sttistiku kde medicina akoze lieci pretoze placebo efekt z liekov alebo z mena nejakeho lekara funguje a tak hocikjaky toxicky liek nezabrani vylieceniu ak to clovek vnutri chce ale mal utkvelu predstavu ze nemoze byt zdravy ak to pan dochtor nepredpisu

staci jeden kjediny pripad pacienta co usiel hrobarovi z lopaty a teoria medicy je ukazana ako neplatna, tak rozmysla fyzik

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 25.01.2013 04:55:32

>> oblivion, 25. 01. 2013 03:09:43

imunitny system prebera priamo rozkazy z podvedmomia a da sa priamo do toho zasahovat aj procesmi ako relaxacia, meditacia a podobne

imunitny system moze byt alebo komplet apaticky ( a aj vysileny) a mame rakovinu alebo moze byt max vytoceny az hystericky a mame tazke alergie ( a pri tom sa tiez moze vycerpat)

nespravene prikazy IS mozu byt aj selektivne a moze utocit len na niektore aspekty alebo typy buniek ci tkaniv

S vlkastnym IS sa da pekne porozpravat da sa sp[ytat preco reaguje tak ci onak omyly sa daju pekne vysvetlit a da dojednat pekna spolupraca za spolocny ciel

napriklad NLP pouziva techniku : prats integration, kde podvedmie sa postupne podelilo na casti so specifikovanymi ulohami a tieto sa prestali dorozumievta a nechapu z vyssieho hladiska svoje poslanie a nevedomky proti sebe bojuju.

pri parts integration metode sa tieto superiace casti zavolaju na spolocny rozhovor a otazkmai sa prevedu na pohlad z vyssej uroivne aby pochopili ze ich ciel je spolocny a prestanu bojovat a spoja sa zas v jeden celok

pozor nech si to niekto nezamiena so znicenim narodov sa ucelom EU to nie, tu ide o nieco co bolo vzdy jeden celok a rozdelenie nastalo nepochopenim zazitkov v zivote plus skodlivymi programovymi virusmi zo spolocnosti

Takze IS sa d apekne ukludnit a naladit aby robil to co ma a nenicil to co nema

poruchy IS sa vyvolavaju cielavedome uz u kojencov cez povinne ockovacie vakciny a dalej chemikaliami v kojeneckej strave a kojeneckcyh formulach – nahradach za materske mlieko a ked v puberte nastartuju alergie a somoniciace stavy IS malokto je schoipny dokazat suvislost s povinnou detskou vakcinaciou

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Praha-Dalejské údolí

Celkem 2570,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:34 (2016)
půlmaraton: 1:22:23 (2015)
maraton: 3:11:54 (2015)

oblivion muž 25.01.2013 13:11:42

>> rudo, 25. 01. 2013 04:46:59

Inak je to na urovni bezca co rozprava o maratone pod 3H ale behat sa mu nechce ani trvdo trenovat a len vylihuje na gauci a pise na forum.

Tak to tedy byla dobře mířená podpásovka!! :o))

Jinak schválně jsem nepsal „důkazy“, ale „důvody“ a „praktická kritéria“.

Motto: „Výhoda běhání naboso je, že se vám uprostřed závodu nerozváže tkanička.“
avatar

Sloviensko

rudo muž 25.01.2013 21:39:54

>> oblivion, 25. 01. 2013 13:11:42

naozaj som nemyslel na teba, kazdy na fore asi vie kto bol ten ziarivy priklad ale nic osobne len ilustracia myslienky

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 25.01.2013 22:06:26

>> oblivion, 25. 01. 2013 13:11:42

Pro spravne pochopeni, rudo zminuje nasledujici" http://www.behej.com/…7009-nemozne

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

Praha-Dalejské údolí

Celkem 2570,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:34 (2016)
půlmaraton: 1:22:23 (2015)
maraton: 3:11:54 (2015)

oblivion muž 25.01.2013 23:46:01

>> rudo, 25. 01. 2013 21:39:54
>> skritek Hugo, 25. 01. 2013 22:06:26

Aha, ale mezi ním a mnou není moc rozdíl, snad že já nemám operované koleno… Koukám, že si na podzim zaběhl desítku a půlmaraton. Za to by zasloužil trochu zvednout auru. To jeho vlákno jsem před svým maratonem za 3 samozřejmě pročetl. Přesto jsem se v rudovo poznámce našel – jak ta potrefená husa…

Motto: „Výhoda běhání naboso je, že se vám uprostřed závodu nerozváže tkanička.“
avatar

Coventry UK (Považská Bystrica)

Celkem 4789 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:08 (2009)
půlmaraton: 1:25:02 (2010)
maraton: 3:08:20 (2012)

paprnek muž 27.01.2013 23:21:27

Mozu sa pri nizkosacharidovej diete zut zuvacky? Asi skor nie, kedze obsahuju vysoke percento vselijakych umelych sladidiel. Pytam sa hlavne preto, lebo pri tom prechode su tam tie minimalne dva tyzdne, ked pachne neskutocne z ust. Ako sa to da riesit, aby mohol clovek medzi ludi, napr. do prace?

Motto: "Run slowly, run daily, drink moderately and don't eat like a pig." Ernst Van Aaken
avatar

Sloviensko

rudo muž 28.01.2013 05:31:06

>> paprnek, 27. 01. 2013 23:21:27

su nejake zuviny aj bez sladidiel? mohli by.

cistit bicarb sodou kazdy chvilu, pripadne mat tekuty chlorophyl a popijat ho a drzat v ustach da sa aj drzat v ustach hrebicek – aj to lieci zuby a cesnak to tiez prekryje ;-)

inak bozkavanie ako sposob prenusu DNA vzajomnou vymenou slin je neico na co ludia bezne nemyslia a mali by sa toho vyvarovat, vyspelejsie kultury to chapu a vzdy sa cuduju ked vidia ludi z necivilizovaneho moderneho sveta ako si ti dvaja vzajomne jedia sliny

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 28.01.2013 10:01:49

>> rudo, 25. 01. 2013 04:55:32

Imunitny system je urcite prepojeny s podvedomim a kazdy vnimavejsi clovek to rychlo pochopi. Ako ho vsak ovladat, to uz je iny oriesok. Nie som odbornikom na relaxacie, ci na metody tebou opisane, ale pripustme, ze na niekoho to moze fungovat, na ineho vsak nie.

Co sa tyka vakcinacie… to je z uplne ineho sudka. STaci si pozriet mapove pokrytie vyskytu tubery v nasich koncinach pred a po zavedeni vakcinacie. Vyskytu zaskrtu, pravych kiahni, cierneho kasla a inych lahodok a porovnanie s tretim svetom. No a potom by som odporucal osobne vidiet cloveka umierajuceho na tetanus a hned by sa inak mudrovalo. Plosne ockovanie pre deti svoj vyznam nepochybne ma. Ze to moze mat vynimocne aj negativne ucinky je davno zname. Dokonca aj to, ze existuje jasna linka medzi vyskytom (spustenim) autizmu a ockovanim u niektorych jedincov. V naprostej vacsine vsak prevazuju pozitivne ucinky. Hystericki rodicia, co si precitali nejaku new wave literaturu a odmietaju nechat svoje deti zaockovat este nepochopili, ze kebyze sa podobne rozhodne co i len tretina rodicov, tak tu znova mame epidemie roznych chorob a ich dieta, co by v nekontaminovanom prostredi bolo inak relativne bezpecne aj bez ockovania (lebo 99% rodicov malo zdravy rozum a prekonalo prirodzene obavy a dalo svoje deti zaockovat), by zrazu bolo v loterii s 50:50 sancou na prezitie. To som potom zvedavy, ako by sa tvarili, keby im lekar povedal – nuz, bud ma vase batola zdravy imunitny system a prezije, alebo si priroda sama vyberie tych silnych jedincov… Pozrite sa na mortalitu deti do 5 rokov z pred 60 rokov u nas a teraz. Kuknite sa na mortalitu deti v krajinach kde nepoznaju ockovanie… Nuz preziju iba silni jedinci. Takze ockovanie je trosku aj o niecom inom, ako o spiknuti farma firiem proti imunite deti. Kazde zavedenie virusu/latok do tela ma svoje rizika, v dnesnej dobe su vsak uz velmi nizke.

avatar

Sloviensko

rudo muž 28.01.2013 10:31:28

>> Mato, 28. 01. 2013 10:01:49

o vakcinaciach to mame davno vyjasnene je dostupnych dost info ak si ich chces vyhladat a aj tie mapy vyzeraju v skutocnosti inak, v afroike sa v minolom storoci vakcinavali vzdy az potom ako vyslkyt choroby klesoim na nulu a po vakcinacii sa to zase vratilo hore tie casove grafy su k dispozicii, ja ich mam ale v papierovej forme

nicmenej zbytocne sa tu o tom budeme bavit bude to zvererejnene podobne ako LA pripad a mozme led dufat ze vela ludi z vedenia WHO pojde do basy dozivotne

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 28.01.2013 10:39:21

>> rudo, 28. 01. 2013 10:31:28

Ja mam doma v papierovej podobe dokazy o tom, ze zije Elvis, martania su v cele NATO, a ze Kennedy si donedavna uzival s Marylin na Bali.

Neviem, ci je to dost presvedcive, ale tvrdit to mozem, vsak sme na nete…

Zatial skor budem verit tym mapam, ktore su k dispozicii. Ale dik za uvedenie alternativy.

avatar

Černé Voděrady

Celkem 21068,57 km
Minulý měsíc 74,15 km
10 km: 0:48:56 (2017)
půlmaraton: 1:49:10 (2017)
maraton: 3:57:39 (2017)

MartiNo žena 28.01.2013 10:49:51

>> paprnek, 27. 01. 2013 23:21:27

Po dvou týdnech zápach odezní?

Motto: Žít a nechat žít.
avatar

Coventry UK (Považská Bystrica)

Celkem 4789 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:08 (2009)
půlmaraton: 1:25:02 (2010)
maraton: 3:08:20 (2012)

paprnek muž 28.01.2013 23:25:33

>> MartiNo, 28. 01. 2013 10:49:51

No v prvom rade nie som v tejto oblasti odbornik. Ale podla mojho nazoru, by to malo trvat len max. tie dva, mozno tri tyzdne, kym si telo uplne zvykne na keto-adaptaciu a vyuzivanie ketonov namiesto cukrov ako hlavneho zdroja paliva pre organizmus. Este som cital, ze potom by sa mal clovek napr. aj menej potit, takisto sa neskor uvolnuje laktat a pod. Takze ked uz je telo naplno prepnute na palenie tukov, nemal by byt uz ziadny problem. Skor si myslim, ze po vysadeni cukrov to telo najskor povazuje za urcity druh hladovky a zacina detox, cize aj uvolnovanie niektorych zapachajucich skodlivych plynov z tela. Ale po adaptacii by to uz malo byt vsetko ok.

Motto: "Run slowly, run daily, drink moderately and don't eat like a pig." Ernst Van Aaken
avatar

Sloviensko

rudo muž 29.01.2013 00:06:15

>> Mato, 28. 01. 2013 10:39:21

nazov toho casaku vydaneho v NZ aj rok a cislo vydania aj strany som uvadzal uz viackrat, je to uz asi 5 rokov stary casak a vtedy mali pruser na ministerstve zdravotnictva NZ ze dali novinarovi nahliadnut a skopirovat tajne dokumenty WHO, mna ale neprekvapuje ze prave cez NZ sa da dostat k utajenym veciam. Ten casak si ale kupil moj syn koli inym clankom a uz ho nemam, takze to nemozem oskenovat. Ovsem pouzitim zakona freedom of information act mozes donutit USA vladu aby ti tie udaje dala, su aj knizky kde si dali tu namahu a udaje pouvadzali jednu mam doma hoci je to medicina vseobecne nielen ockovania

moj postoj je teraz taky ze to bola sucast starej odchadzajucej nefunknej civizilizacie a sice teraz kope ako zdochynajuci kon ale ja sa uz detailami stareho nezaoberam, neriesim neskladujem materialy venujem sa buducnosti a preto tu spinu z minulosti sa snazim ani na to nemysliet. Je vela for na nete zaoberajucich sa zdravim a stravou kde ludia maju likky a clanky aj na podvody okolo ockovania

napriklad v cechoslovactine tu :

http://forum.vitarian.cz/viewtopic.php?…

nazory zo vsetkcyh stran aj clanky od lekarov co uz nedokazu klamat dalej

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 29.01.2013 07:41:57

>> rudo, 29. 01. 2013 00:06:15

Ze zrovna diskusiu zapalenych vitarianov nemozem brat prilis vazne… Preco asi? Za prve je to anonym,na internetova diskusia. V takej sme vsetci 25 rocni, krasni a zdravi, pripadne svetovi rekorderi davajuci na charitu miliony rocne – skratka ludom sa neda v anonymnych diskusiach verit. Dalej – lebo su to skor veriaci ludia, ako ludia riadici sa rozumom. Nic proti, ale mam vo svojom okoli dost lekarov, ktori nemaju ziaden profit z ockovania, sami ho nevykonavaju, ale ich argumenty maju pre mna omnoho vacsiu vahu, ako zopar zapalenych jedincov pojedajucich surovu stravu. Nic proti ich zivotnemu stylu, ale mnohi by spravili lepsie, keby si otvorili knihu o anatomii a stravili trosku casu studiom, predtym nez napisu totalne sprostosti (jedna chutovka: navstevnicku fora pokusala neznama tulava macka a mala dilemu ci ist k lekarovi a strach, ze bude musiet podstupit ockovania proti besnote. Par rozumnych jedincov jej poradilo, ze radsej asi ano. No a dalsi jej napisali, ze ma lekarom vyhybat a dat sa na hladovku. HLADOVKU pri podozreni na besnotu???). Jedina zmienka o lekaroch tam bol nejaky rozmaznany fracek (anonymny, samozrejme), ktoreho matka je udajne lekarka a fandi jeho vitarianstvu.

Toz tolko k presvedcivosti ich diskusie. Nevravim, ze kazde ockovanie je nutne, ale vacsina z nich svoj zmysel ma a benefity prevazuju nad neziaducimi ucinkami.

avatar

Eymir Gölü

Celkem 3486 km
Minulý měsíc 0 km

Skritek Hugo žena 29.01.2013 07:51:53

>> Mato, 29. 01. 2013 07:41:57

Take jsem to cetla a to s tou kockou bylo …K tomu foru napisi z ockovani dle me zkusenosti. Pred 3 lety jsem se nechavala ockovat na zloutenku. Rikala jsem pani, co tetanus, uz to mam 9 let, ale odjizdim do ciziny. Odpoved v miste, kde jsem si ockovani hradila (ne pojistovna): „Ne, ony ty vakciny ted drzi 15let, ti co byli pred 10 lety, tak mohou klidne vyckat.“.

Fajn neockovala jsem se, loni jsem se v CR tezce rozsekala na kole – sedrena brutalne a sla jsem za tou samou pani doktorkou. Rikala mi, podivejte, ja vam necham udelat rozbor krve – hrazen pojistovnou, pokud bude dost protilatek, tak vam nic pichat nebudu a nechame to az na tech 15 let. Ten rozbor delala proto, ze ty odreniny byly hodne hluboke a velke. Ockovani nakonec neprobehlo. To k tomu, jak i na miste, kde se ockovani plati, pristupuji k vakcinaci.

Motto: Petit cheval de manege :-)
avatar

Sloviensko

rudo muž 29.01.2013 11:27:44

>> Mato, 29. 01. 2013 07:41:57

iste ze ta zaujimaju len nazory ludi ktory maju tie iste nazory ako mas ty a maju rovnake zivotne hodnoty a sposoby to je normalne tak sa sprava vacsia ludstva

ale ja som ti dal ten link preto ze je tam vela linkov na clanky lekraov na studeie a na rozhovory s lekarmi, nemusis citat nazory ludi ktory nejedia prepalovane jedla

chcel si nejake info a je ho tam plno.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 30.01.2013 09:37:18

>> rudo, 29. 01. 2013 11:27:44

Rad si vypocujem, ci precitam nazory aj inych a casto su celkom odlisne od tych mojich. Dovolujem si vsak vyhradit si tu moznost, ze zhodnotim ich rozumnost a opodstatnenost. Mam dostatok sebadovery, aby som veril vlastnemu usudku. K tomu, aby som zmenil na nieco nazor, potrebujem „hard facts“ a z viacerych zdrojov. Obycajne mi nestacia internetove agitky a diskusie. Celkovo, k tomu, co citam na nete verim tak z 10%, zvysok su vyslovene klamstva, sylogizmy, agendy roznych skupin a prekrutene fakty.

Rudo, do buducnosti, je lepsie nebyt domyslavy. Nemysli si, ze poznas moje zivotne hodnoty a nazory. Ja verim rozumu a preukazatelnym veciam, ostatne su len teorie a bajky. Mimochodm, na niektore linky som klikol a podobne „fakty“ ti spravi aj menej sikovny stredoskolak za dve poobedia. Kedze negativny dokaz je nemoznost v diskusii, tak kazda vytvorena agitka sa tazko vyvracia. Mozes dokazat iba to co bolo, nie to co nie je.

avatar

y0gi muž 02.02.2013 19:55:57

Zaujimave nazory a urcite poucne, no podla mna az moc radikalne a jednostranne. Pri nadmernom vysadeni sacharidov by podla mna nikto z vas nezvladol tak intenzivne treningy ako ma napr. Pes. Rudo tu nieco rozpraval o stresoch..neviem, ci nebude mat negativnejsi vplyv na zdravie to, ze si davas pozor na kazdu malickost, ktoru pichnes do ust a za kazdym rozkom a kuskom cokolady vidis minus rok zivota..

Dnes mi priatelka poslala tieto clanky. Uplny opak tejto temy. 80–10–10 (S-T-B) a hlavne preferuju jednoduche sacharidy. Dufam, ze Dr.Graham je uz bez Dr.

http://www.jajsem.com/…andidu-apod/

http://www.jajsem.com/…0-dr-graham/

avatar

Sloviensko

rudo muž 02.02.2013 20:23:12

>> y0gi, 02. 02. 2013 19:55:57

system poznam doverne skusal som na sebe cely rok poznam osobne dost ludi ktory v tom idu a viem aj vsetky negativne dosledky ktore z toho maju, v prvom rade ide o emocionalne a psychicke zluhavanie a skraty. mnohi potratili zuby a vselico ine

sam velky sef a autor Dr Graham podvadza, napchava sa pravdielne tukmi napriklad na posedenie zje flasu tahini a jeho stupenci ho obhajuju tym ze ale on musi lebo on ma rodinu ma pracu a ma stres v zivote

cize si krasne popieraju celu pointu ich principu ' na ich forach vladne prisna cenzura a kazdy kto sa spyta neprijemnu otazku alebo uvedie faklt co nesuhlasi s 811 nabozenstvo je okamzite z fora vyhodeny

su na nete velmi zname videa az chorobnych vypadov napriklad chlapika pod menom Duriander, on je dobry priklad toho kam to az vedie. Ja tieto spolky sledujem uz asi 8 rokov ale vyskusaj niet nad vlastnu skusenost ja som tiez skusil inak by som nevedel

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Sloviensko

rudo muž 03.02.2013 00:13:40

>> Mato, 30. 01. 2013 09:37:18

John Viparen : Vedlajsi Ucinok : Smrt

kniha vysla v slovenskom preklade, mam rozhovor s nim ale neviem linknut PDF file na forum

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

y0gi muž 03.02.2013 09:44:23

>> rudo, 02. 02. 2013 20:23:12

Na nieco take by som asi nikdy nepristupil, 811 je podla mna samodestrukcia. A tiez citim, ze ked zjem viacej sladkeho, nerobi mi to dobre. Takze na tom kolisani krvneho cukru asi nieco bude. Osobne sa snazim jest co najmenej jednoduchych sacharidov. Mal by som este dve veci. Prva je, ze si proti vyrobkom z obilia, no take ovsene vlocky maju v sebe vela mineralov a vitaminov. A druha, preco odsudzujete mliecne vyrobky. Osobne si to moc neviem predstavit bez mlieka, jogurtov, syrov. Maju skutocne viacej negativnych ucinkov ako pozitivnych?

avatar

Praha-Dalejské údolí

Celkem 2570,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:34 (2016)
půlmaraton: 1:22:23 (2015)
maraton: 3:11:54 (2015)

oblivion muž 04.02.2013 13:48:34

>> y0gi, 02. 02. 2013 19:55:57

naopak, čistá čokoláda = „+1 rok“ života, i v množství 100 g / den

>> y0gi, 03. 02. 2013 09:44:23

kdo tu odsuzoval mléčné výrobky? probírala se tu jen jejich vhodnost jako zdroje bílkovin, a ta je velmi rozdílná u mléka, jogurtu, sýra, či tvarohu… (nehledě na individuální laktázovou deficienci)

Motto: „Výhoda běhání naboso je, že se vám uprostřed závodu nerozváže tkanička.“
avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 04.02.2013 15:22:55

>> rudo, 03. 02. 2013 00:13:40

Dik, skusim vyhladat a ak to zhodnotim, ako zaujimave citanie, tak zozeniem to cele. Stale som vsak toho nazoru, ze ziadne spiknutie na urovni WHO sa nekona. Skor vidim ich bezzubost v boji proti tlakom z inych stran, ako priamu „mala fidea“. Co sa tyka levelu velkych farmaceutickych koncernov, to uz je ina kava. S ich lobingom zapasim kazdy den a deju sa tam neskutocne veci. Vid ich najnovsia neochota vyrabat „bezne lieky“ (rozumej zivot zachranujuce antibiotika – najma tie nie bezne pouzivane lekarmi) a sustredenie sa na specializovane choroby, kde maju vacsi zisk.

Ale vratme sa spat k teme – moj dobry kamarat – byvaly cokoholik (v extremnej forme – schopny zjest na posedenie cez pol kila cokolady denne), sa dal na nieco ako paleo dieta (nie uplne, volalo sa to inak, ale v podstate to same len v bledomodrom). Skusil to kvoli partnerke, ktora trpela roky burn out syndromom, ktory ju doviedol na ciastocnu invaliditu. Zmenili cely zivotny styl, narodilo sa im dieta – co bolo predtym nemyslitelne pri jej stave – no a on sa dal na jogu. Beha minimalne, na biku jazdi len v letnych mesiacoch, napriek tomu ako jediny zo skupiny zvladol najextremnejsi bikovy maraton v Alpach v limite a moji kamarati, ktori sa nan mesiace pripravovali to museli zabalit. Tiez zvlada ultra trailove behy a beha tak od 50 do (vynimocne) 100km do mesiaca. Vypada ako elitny bezec, napriek tomu, ze v casoch vrcholoveho treningu, ked behal steepla, tak mal uplne inu postavu a bezca by mu nikto netipoval, skor lyziara.

Potvrdil mi vsak, ked sme sa opakovane bavili o stravovani, ze kebyze ma absolvovat trening takej intenzity a objemu, ako v minulosti, tak to na jeho sucasnej strave nezvladne. Pri intenzivnom treningu (aspon 2–3 jednotky vyssej intenzity tyzdenne) sa neda dlhodobo fungovat iba na tukoch a bielkovinach. Tot moj nazor a prevzata skusenost.

avatar

y0gi muž 05.02.2013 12:16:25

>> oblivion, 04. 02. 2013 13:48:34

Co je teda najvhodnejsi zdroj bielkovin z mliecnych vyrobkov? Robim zle, ked na veceru dam 250g tvarohu s tucnym jogutom a pol litra mlieka? A co je to vobec laktázová deficiencia?

avatar

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km

bukaj muž 05.02.2013 20:50:13

>> y0gi, 05. 02. 2013 12:16:25

Já to vidím takhle: pokud ti to sedí, tak to jez. Pokud si nejsi jistý (zvyk je železná košile a tělo často po nějaké době nepříjemností přestává reagovat – pak se to ale projeví naplno jinak), tak zkoušej. Třeba syrečky nebo ricotta jsou sýry syrovátkové, takže tam nejde o klasickou mléčnou bílkovinu.

Pokud piješ mléko, problémy s laktózou se tě netýkají, ale často to přichází s věkem. Tělo nepředpokládá, že dospělí budou pít mléko – výživu pro mláďata, ale za dobu, co se mléko konzumuje, se lidé částečně adaptovali. Některé národy více, některé méně. Ale tradičně se mléko různě zpracovává, což laktózu značně omezuje a přináší další přidané hodnoty.

Mě by ale taková kombinace a hlavně objem mléčných výrobků odrovnala – jak množstvím, tak spoustou bílkovin. Než mléko mi třeba mnohem více sedí mléčné výrobky s naštěpenou laktózu (kvalitnější sýry, syrečky, kefíry, jogurty a výrobky z kozího a ovčího mléka a také mléčný tuk – máslo).

avatar

Sloviensko

rudo muž 05.02.2013 21:06:15

>> y0gi, 05. 02. 2013 12:16:25

to sa zda prilis moc a tiez prislis komplikovana kombo

vies co je mono system, monomeal ?

skus zjest len tvaroh a nechaj to sravit inokedy zas len ten jogurt atd

tak vela bielkovin ako popisujes pravdepodobne telo nestravi a nespracuje telo ma limit kolko bielkovin moze prijat a stravit a spracovat a to co je navyse robi v tele velke problemy

pricom takto zlozene biuelkovinova bomba moze vyprovokovat inzulin podobne ako by to bol cisty cukor a inzulin zostane vysoko mozno casovo ovela dlhsie

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Praha-Dalejské údolí

Celkem 2570,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:34 (2016)
půlmaraton: 1:22:23 (2015)
maraton: 3:11:54 (2015)

oblivion muž 06.02.2013 10:39:37

>> y0gi, 05. 02. 2013 12:16:25

Tvá večeře:

  • 250 g měkký tvaroh ~ B: 32–42 g, S: 10 g, T: 1–9 g
  • 180 g jogurt ~ B: 7 g, S: 6 g, T: 7 g
  • 0.5 l mléka ~ B: 16 g, S: 23 g, T: 18 g
  • celkem ~ B: 54–64 g, S: 39 g, T: 26–34 g

54–64 g bílkovin je tedy tak akorát, ovšem podle toho, co jíš po zbytek dne a jakou máš zátěž. Všimni si však vysokého podílu sacharidů.

Z hlediska nízkosacharidové diety jsou vhodnější mléčné výrobky s co nejvyšším poměrem bílkovin ku sacharidům (laktóze), tedy ani mléko, ani jogurt, spíš než měkký tvaroh ten tvrdý, a také tvrdé sýry.

Na druhém místě je otázka živočišných tuků, to je však individuální. Tedy zda volit tučné varianty (bohužel 2–5 % trans mastných kyselin), nebo nízkotučné a tuk doplňovat rostlinný (nejlépe ω-3).

Laktázová deficience = nedostatek enzymu laktáza, štěpícího laktózu = laktózová intolerance (nadýmání, průjem).

Motto: „Výhoda běhání naboso je, že se vám uprostřed závodu nerozváže tkanička.“
Nalezené položky: 4094 První Předchozí | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.