Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Triatlonový trénink » Nova kniha ZELEZNAK.CZ

Nova kniha ZELEZNAK.CZ

Nalezené položky: 7 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Praha 6

Celkem 6 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:15 (1998)

jirkoun muž 13.12.2006 07:37:12

Pro vsechny priznivce dlouheho triatlonu se objevila nova knizka Zeleznak.cz, tak uz se tesim az ji budu mit u sebe a hlavne se tesim, ze bude stat za to.Jinak jsem ji najdete zde:

http://www.zeleznak.cz/

http://www.bajkshop.cz/detail.php4?…

http://www.easy-shop.cz/…ts/zbozi.php?…

PS pro hnidopichy: na knihu upozornuju ciste jenom ze zajmu o tento sport a z jejiho prodeje nemam ani
korunu a lepsi odkazy, napr. na recenzi, jsem zatim nenasel.

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 15.12.2006 16:31:59

tak jsem si knížku pořídil a mám-li být upřímný, kdybych ji potkal v knihkupectví a měl možnost prolistovat, tak bych za 300,–kč sakra váhal. Jednak mne překvapilo, jak je knížka tenká (což jsem ale mohl čekat, kdybych si popisech všiml 150-ti stran a i skladba je taková.....no, až to přečtu důkladně, uvidíme. První polovina obsahuje, řekl bych, v zásadě informace pro začátečníky (sláva, tam patřím) kolem tréninku, výživy, rady k průběhu závodů a tak. Druhá polovina obsahuje, dle mého názoru v rozporu s .cz v názvu, převážně medailonky zahraničních IM podniků, potom mnohem stručnější medailonky podniků u nás a miniprofily Petra Vabrouška, Jana Strangmullera, Gabriely Loskotové, Terezy Macel a handicapovaného Zbyňka Švehly – obdivuhodný příběh. Doslov, pár reklamních stránek a konec. Prima počtení na půl zítřejšího odpoledne. Pozastavil bych se ještě na obrazovým materiálem, protože dvě celostránkové barevné fotografie J. Strangmullera a P. Vabrouška shodou okolností obě jsou jejich detailem na kole, vypadají jako focené mobilem a za syrova nacpané do knížky. Tak málo obrazového materiálu snad není.

avatar

Liberec

Celkem 2137 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:20:42 (2007)

m.thums muž 16.12.2006 08:36:32

Včera mi přišla, ještě jsem nečetl, nevím…ale podpis P. Vabrouška tam je, tak je to tak trochu klenot ;).

Motto: Hlavně se z toho ne.....t
avatar

Zdiměřice

johari žena 16.12.2006 22:42:32

[quote=m.thum­s]Včera mi přišla, ještě jsem nečetl, nevím…ale podpis P. Vabrouška tam je, tak je to tak trochu klenot ;).[/quote] jeeeee, ja chci take… :-)!

Motto: gnothi sauton
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 17.12.2006 18:24:10

tak já si knížku asi nakonec nepřečtu. V pátek přišla, vyrazil jsem na vánoční večírek a odtud ji zkrátka nepřinesl. Žena se mi smála, až se za břicho popadala. Zkusím ještě v pondělí trochu vyšetřovat, ale moc nadějí tomu nedávám.

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 19.12.2006 18:22:58

tak se knížka nakonec slavně našla (díky solidnosti personálu ve Svatováclavském pivovaru v Olomouci) a dneska díky celodennímu ležení z důvodu chřipky doprovázené horečkou jsem ji přečetl. Svoje původní hodnocení musím trošku poopravit: Tréninková část není až tak zajímavá ani pro mne jako začátečníka (je ovšem otázkou, koho považují autoři za začátečníka. Můj pocit je, že už člověka, který pořádně přičichl ke krátkému triatlonu). Ze značné části obsahuje výsledky a jejich popis různých diagnostických vyšetření s výkladem, což je zajímavé, ale dokud se člověk na nějaké vyšetření nevydá, nepoužitelné. Tréninková doporučení jsou spíše obecného charakteru a tipy jsou velmi stručné (na můj vkus až moc). Ostatně co taky stihnout na nějakých 80-ti stranách. Rušivě na mne i trochu působí názvosloví, kde např. místo TF je uváděna SF (vysvětleno tím, že tepovou frekvencí je myšleno nepřesné měření rukou na zápěstí a srdeční frekvencí přesné měření sporttesterem), často se uvádějí i procentuální hodnoty odvíjející se od hodnot aerobního a anaerobního prahu, téměř vždy spolu s podílem ze SFmax, což podle mne dost znepřehledňuje orientaci v tabulkách. Medailonky závodů jsou prima čtení, protože jsou psány závodníky, kteří se jich účastnili a to včetně doporučení, jak rychle je potřeba se registrovat, kde je fajn ubytování apod. Je třeba ovšem ovšem uvést, že v tomto rozsahu jsou popsány pouze závody WTC série obsahující kvalifikační sloty na Havaj (tedy necelá strana A4). Popisy závodů u nás (zřejmě i z důvodu jejich nízkého počtu) se zaobírají i akcemi, které se již několik let nekonají. Škoda třeba malého rozsahu věnovaného moravianmanovi či slovakmanovi, kterého si, myslím, za svůj první start vybere asi více ledí, než třeba podnik v Koreji, kde ovšem Jan Strangmuller doporučuje se oženit :DDD Medailonky závodníku jsou prostě medailonky závodníků. Jelikož marodím, tak mi přišlo prima si místo sportováním aspoň o něm přečíst. K podpisu Petra Vabrouška: na první pohled se mi zdál vytištěný, ale při bližším zkoumání jsem zjistil, že je malinko protlačen do papíru, takže skutečně vlastnoruční. Už jenom kvůli tomu stojí za to železňáka mít.

avatar

Brno/Havířov

Celkem 0 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:27 (2010)
půlmaraton: 1:26:57 (2010)
maraton: 3:14:26 (2007)

forest muž 26.12.2006 20:28:05

tak jsem taky během laborování v posteli přelouskal knížku. Pokud shrnu do jednoho slova: zklamání. O to větší je to překvapení, že je od stejných autorů knihy Tritalon (na tuto knihu nedám dopustit!)… Jde v podstatě jen o výcuc z Triatlonu, rozšířený o popisu závodů – tady musím souhlasit s Jecminkem – kdo pojede na Zéland, tak asi už nebudu určitě nováček v IM kruzích a podle mého soudu bede znát 90% lidí z ČR, kteří tam startovali a z nich si vytáhne potřebnější informace (do knihy se stejně nevejde vše). Slovakman a Moraviaman – to, že jsou tomu věnované 2 odstavečky jen vypovídá obludném kruhu v ČR, kteří popisují autoři :-( (naštěstí, že tady na fóru se obojích závodech dá zjistit nesrovnatelně vetší množství informací… až po absolutní detaily) Pokud dostal nějaký začátečník do ruky tuto knihu, tak fyziologické kapitoly si musel „užít“ (kdybych neměl základ ze školy a samostudia, tak bych se v tom asi nezorientoval), protože snaha o formální správnost potopila přístupnost pro normální lidi, kteří nestudují tělovýchovu, medicínu nebo biochemii… (když jde něco vysvětlit jednoduše, tak to jde vysvětlit i složitěji :-( ). O technickém provedení se raději ani nebavím – fotky nevalné kvality, vydání v pevné vazbě má 2 účely: a) zvýšení ceny knihy, b) zamaskování malého obsahu (kdyby to vyšlo v brožovaném vydání, tak by to knihou ani nešlo nazvat – byl by to metodický dopis, který by zase pokulhával kvalitou obsahu). Verdikt: šup s tím do poličky…

Motto: Vítěz by se v cíli neměl tak radovat, protože vlastně zvítězil nad slabšími.
Nalezené položky: 7 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.