Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Jak často a jak dlouho/daleko běháte?

Jak často a jak dlouho/daleko běháte?

Nalezené položky: 14 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Kayale žena 21.09.2010 20:41:57

Tak mě zajímá..... Jak často a jak daleko běháte? Nebo spíš na čas, že vzdálenost neni důležitá? Co je norma a co už je spíš takový přepínání? Nebo naopak flákání? Chápu, že je to všechno stejně víceméně individuální… Ale tak hodina denně je asi něco jinýho než dvacet minut 2× tejdně, co? :)

avatar

Havlíčkův Brod

Celkem 23 km
Minulý měsíc 0 km

Viero muž 21.09.2010 21:59:43

Já jsem s během začal před dvěma týdny. Po prvním tréninku jsem se zregeneroval za čtyři dny, po druhém za jeden a po třetím přes noc. Ten třetí byl také nejvýživnější, poněvadž jsem běžel sám a nemusel jsem se tedy přizpůsobovat spoluběžcům. Běhám zatím okruh 4,5 km, přičemž tak třikrát nebo čtyřikrát dělám pauzu a chvíli jdu. Celý okruh sám zvládnu za půl hodiny. Momentálně jsem přešel z běhání 1× týdně (první dva tréninky) na 2× týdně (byl jsem v pondělí a půjdu ve čtvrtek).

avatar

Sloviensko

rudo muž 21.09.2010 22:55:21

>> Kayale, 21. 09. 2010 20:41:57 dostanes neuveritelne mnozstvo roznorodych odpovedi, nedaj sa nimi popliest. od extremu behat len 1× za tyzdne a musi to byt sutazny nmaraton (su ludia co behaju len koli zbieraniu poctu maratonov), na opacnej strane moze byt behat 6× denne po 15 minut.

osobne sa najlepsie citim ked mam 3 trenigiove fazy do dna v dlzke 40–70 minut, ale kazda faza je inu druh sportu-pohybu

pre zaciatocnika je rozhodne lepsie behat 2×30 minut za den ako 1×60 minut, snad idealne 3×20 minut, ale ziaden beh by nemal byt na doraz, mal by zostat pocit : keby bolo treba tak to hned odbehnem v rovnakej rychlosti este raz

drzim palce

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Litoměřice

Celkem 512 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:53:42 (2011)
půlmaraton: 2:04:35 (2011)

chmelko muž 06.10.2010 11:20:22

rudo : začal som behat pred týždnom (utorok 28.9). Bežím cca.6km usek cca každý druhý den (bol som 4 krát a zlepšil som sa z prveho behu (42min, kde som musel 3krat chodit asi v20sek.intervaloch) na posledný (29.12sek), určite by som ho ale nezvladol (v normalnom čase) ešte raz v jednom zatahu. Takže podla teba je to zle? mal som za to, že máš „cítit“, že si niečo ubehol, inak by som to musel vziat prechádzkou, alebo ubehnut tak max 3km

Motto: smell the flowers while you can
avatar

Banská Bystrica

Celkem 983 km
Minulý měsíc 0 km

PeterFabok muž 06.10.2010 11:26:34

>> chmelko, 06. 10. 2010 11:20:22 Aky mas bezecky ciel?

Motto: the best runner leaves no trace
avatar

Litoměřice

Celkem 512 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:53:42 (2011)
půlmaraton: 2:04:35 (2011)

chmelko muž 06.10.2010 11:29:34

najprv to bolo zvládnutie tesco behu v prahe buduci rok (10km) do 50min. Taký tajný je ale ubehnut polmaraton už v aprili..

Motto: smell the flowers while you can
avatar

Praha 4 - Michle

Celkem 270 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 1:03:15

canicrosska žena 06.10.2010 14:26:52

Ahoj Kayale :) Běhám denně 40 – 60 minut, a uběhnu při tom asi tak 6 – 10 km.

Venku v terénu jsem pomalejší a běhám déle a víc rovnoměrně, v tempu. Velká stoupání občas proložím krátkou chůzí.

Pokud jsem v posilovně na běhátku, tak je to větší rychlostí a kratší dobu. Taky tam „trénuju“ cílové rovinky – např. po 10 min. normálního běhu poslední minutku na maximum, pak vyklusat až do chůze a znova. Takové bloky udělám třeba tři, čtyři. Nejsem zběhlá v teorii, takže nevím, jestli to má nějaký smysl, ale baví mě to tak :)))

Motto: Ve chvíli, kdy už nemůžu, se můj pes právě dostal do tempa. Tak co mi zbývá, než běžet dál?
avatar

Sloviensko

rudo muž 06.10.2010 22:30:05

>> chmelko, 06. 10. 2010 11:20:22

mam pocit ze nabiehas na klasicku zaciatocnicku chybu : behas stale rovnaku trat a meras si cas a snazis sa prekonavat kazdy raz svoj vykon.

To nie je trening ale opakovane zavody alebo opakovane testy

ciel by napriklad mohol byt : bezim to bez hodiniek, sustredim sa na styl, na lahkost na uvolnenie, na hlboke dychanie a snazim sa to prebehnut tak aby som nebol unaveny a povedal si – kludne by som to hned mohol odbehnut znovu.

To je napriklad trening podla Lydiarda v zakladnom pripravnom obdobi

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Litoměřice

Celkem 512 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:53:42 (2011)
půlmaraton: 2:04:35 (2011)

chmelko muž 06.10.2010 22:46:31

>> rudo, 06. 10. 2010 22:30:05

hmmm, diky moc za postreh, trafil si pravdepodobne klinec po hlavičke..takže radšej ist tym tempom kedy si myslím, že zabehnem najviac a predlžovat to na 8, 10 km?

Motto: smell the flowers while you can
avatar

Sloviensko

rudo muž 06.10.2010 23:07:39

>> chmelko, 06. 10. 2010 22:46:31

predlzovanie pride az neskor a aj po predlzeni na konci trenigu nesmies byt polomrtvy. Tiez je dobre nebehat vzdialenosti ale cas – Jednochu vybehnes na 40 minut, na 60 minut, nemal by si chodit viac ako 70 minut v zaciatkoch a bezat volne spravne technicky a bezat vzdy inakade aby si si nemohol zacat pamatat medzicasy a vykony. ak sa budes snazit o 10km, moze to vyjst volnym tempom na prilis dlho casovo

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Brno

Celkem 937 km
Minulý měsíc 0 km

leontynka žena 07.10.2010 09:27:34

Mam dotaz. Stanovila jsem si cil ubehnout pristi rok v breznu 10 km pod hodinu. Nasla jsem treninkove plany pro tento cil, ale jsou vetsinou na 8–10 tydnu a predpokladaji beh 4–5 x tydne. Mam do brezna dost casu, ale malo casu pres tyden. Stiham vybehnout 2× max 3×. Da se to zvladnout natrenovat za 5 mesicu s mensi intenzitou behani? Zatim nemam problem ubehnout za 60 min 7 km v pohode, kdyz se kousnu a mam dobry den, tak dam i 8 km. Chybi mi rychlost, ale delsi behy s nizkou tepovkou v pohode davam. Diky za rady i tipy.

avatar

Sloviensko

rudo muž 07.10.2010 11:15:28

>> leontynka, 07. 10. 2010 09:27:34 zjednosim vysvetlenie mozno az prilis. kedze ciel je hodinovy beh, vykonnost zavisi od aerobnej trenovanosti, preto kazdy trening behu by mal byt iba takym tempom aby bol aerobny co v praxi znamena ze by si diokazala bezat viac ako hodinu, aj ked mas na trening len 20–40 minut casu a radsej sa snazit najst 20 minut aj rano aj vecer na lahky beh.

Druhy faktor je silovo-rychlostna schopnost svalov noh.

Kedze si limitovana casom na beh, tazko sa to dosiahne dlhymi behmi a preto treba vyuzit roznorode nebezecke prostriedky a treba vyuzit cely cas pocas dne ci uz doma vrobote alebo pri inych aktivitach, ked sa da vyskakt zopar schodov spravit hocikde zopar drepova vyskokovz drepu, chodit doma naboso po spickach a so zohnutymi kolenami, postavat v podrepe pri telke, podla moznosti si nikdy nesadnut.

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

10 km: 0:55:44 (2010)
půlmaraton: 2:04:25 (2010)

Summer žena 07.10.2010 11:26:45

>> leontynka, 07. 10. 2010 09:27:34

Já bych zařadila fartlek, občas nějaký kopeček, intervalíky… a čím blíže k datu závodu, tím spíš intervaly. Jestli stíháš 3× týdně, jeden trénink bych dávala pohodovou rychlostí, jako běháš teď, delší – postupně prodlužuj, třeba o kilometr týdně, nebo o půl, času máš dost. Až dolezeš třeba na 14 nebo 15, tak už to asi stačí a dál neprodlužuj (pokud se Ti vyloženě nebude chtít:). Další trénink bych dala právě v tempu nebo kopečky, hrát si trochu s tou rychlostí, i když to na začátek může být nepříjemné, unavující… ale to se musí překonat :) A třetí trénink, když stihneš, tak bych dala něco středně dlouhého, klidně pod hodinu, maličko svižněji, nebo pomalu zase, jestli se budeš cítit unavená… podle pocitu. Času máš dost, držím palce :)

avatar

Brno

Celkem 937 km
Minulý měsíc 0 km

leontynka žena 13.10.2010 09:33:19

to rudo: Díky za rady. Přes hodinu v klidu běhám, většinou tak hodinu a je to těch cca 7 km. Dokážu běžet i dýl, nedávno jsem zkoušela dvou hodinovku a v pohodě, bez problémů, jenom prostě pomalu. Jsem kancelářská krysa, takže toho pohybu přes den moc nemám, ale do schodů se snažím chodit (kancl ve třetím patře). Ale díky, zamyslím, se nad chodzením po špičkách doma.

to sOc: Taky díky za reakci. Tvůj plán mi přijde rozumný, i to vlastně píšou v těch všech trénikových plánech. Zkouším aplikovat a u intervalů jsem zjistila, že nohy by běželi, ale nestíhá dech. Vůbec nic mě nebolí, ale tepovka vysoko a dech mi někam uteče a nemůžu ho chytit. Asi to bude pozůstatek mé bronchitýdy. No nic, budu trénovat a uvidíme, snad se to zpraví. Docela mě lákají ty kopečky, něco si v okolí najdu. Asi zkusím i najít nějaké dechové cvičení na rozšíření kapacity plic.

Nalezené položky: 14 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.