Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Bezvědomí

Bezvědomí

Nalezené položky: 35 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
avatar

Sloviensko

rudo muž 24.07.2015 22:35:14

>> oblivion, 24. 07. 2015 14:32:24

""" Saniťáci rozzlobení, že prý celý den jezdí pro důchodce, kolabující při sezení ve stínu, a my jsme tak nezodpovědní, že v tom závodíme. """

ano z celospolocneskeho hladiska je casto sport vrcholne egoisticka a nezodpovedna cinnost

ked v horucavach alebo silnim vetre je zakazane robit ohen aj v prirode aj na zahrade a podobne , tak aj sportovanie v extremnych poidmienkach ktore potom zbytocne zatazuje zachranarsky a nemocnicny system je nieco co by malo byt osetrene zakonom ked uz zdravy rozum nefunguje

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Pce

Celkem 21,1 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:13 (2016)
půlmaraton: 1:24:29 (2016)
maraton: 3:10:53 (2016)

Michal435 muž 25.07.2015 16:50:36

Tohle se může stát i zkušenýmu běžci, o začátečníkovi nemluvě. Pokud to někdo přežene a v horkém dni běží např. závod, může to vést k takovému vypětí a přepětí organismu, že se člověk probere až na kapačkách. Chce to pozorovat svoje tělo a první varovný příznaky–zatmění před očima, zimnice, i když je 37 ve stínu, přilepenej jazyk na patře atd., okamžitě řešit---buď se zastavit a napít, nebo se na to prostě vykašlat s tím, že ten závod tady bude i příští rok. Tělo dostává dost záhul a mohlo by nám to pak v budoucnu vrátit. Na stranu druhou je někdy dost těžký na závodě vzdát a člověk se to snaží prostě nějako dorvat do cíle. Je to opravdu o pozorování sebe sama. Mě se tohle stalo vloni, kdy jsem v horku 35st. běžel 25 km a nebylo to ani žádný ultra. Prostě jsem jen vyběhl ---samozřejmě bez vody--- s tím, že doběhnu k bazénu a tam se napiju a vykoupu. Všechno bylo O.K, i když jsem už od 23 Km cítil, že se něco děje. Ale dorval jsem to. V bazénu bylo krásně a cca 0,5 hoďky jsem si ještě zaplaval. Pak jsem jel autem domů a doma-asi po čtvrthodině – se mi udělalo tak blbě, že jsem to ještě nezažil. Dal jsem i Torekanovej čípek, ale nepomohlo nic. Hodinu jsem ležel, ukusoval po drobtech kousíčky rohlíku a zapíjel je lžičkama vody. Myslel jsem, že chcípnu. Po hodině to přešlo a byl jsem tak nějako O.k. Od té doby beru vždycky pití, namáčím čepici do vody, držím se ve stínu a… neblbnu.

Motto: Je lepší mířit ke hvězdám a netrefit se, než do hromady hnoje a trefit se.
avatar

Praha-Dalejské údolí

Celkem 2570,4 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:37:34 (2016)
půlmaraton: 1:22:23 (2015)
maraton: 3:11:54 (2015)

oblivion muž 27.07.2015 14:12:45

>> Strouhal Zdenek, 24. 07. 2015 15:37:00

Teď jsem si vzpomněl, že 2 týdny po kolapsu jsem ještě běžel Žebráckou 25 – i když tak opatrně, že jsem se sotva vešel pod 2 h a před cílem už se mi opět točila hlava, tak jsem přešel na pár km do chůze, ač to bylo s kopce …

>> rudo, 24. 07. 2015 22:35:14

Ale však taková omezení jsou – po povodních se nesmělo do parků kvůli padajícím stromům, na některá území se přinejmenším v některá období nesmí (hory, řeky) též z bezpečnostních důvodů a policie má právo člověku zamezit v přístupu tam, po případě ho pokutovat za překročení zákazu.

Neobhajuji nezodpovědnost, ale zároveň se mi nelíbí přehnané omezování hraničící s totalitou. Tam, kde hrozí škoda na přírodě či životech ostatních (nejen lidí), to respektuji, ba podporuji. Ovšem tam, kde hrozí škoda jen mně samému, tam bych ocenil svobodu rozhodování, s přijetím odpovědnosti za všechny možné následky. Jsem si celkem jistý, že zdravotní péči, včetně záchranného systému, mám i při dnešních cenách předplacenou, o dobrovolném připojištění ani nemluvě.

Motto: „Výhoda běhání naboso je, že se vám uprostřed závodu nerozváže tkanička.“
avatar

Praha 4

Celkem 20448 km
Minulý měsíc 81 km
10 km: 0:45:15 (2013)
půlmaraton: 1:37:31 (2014)
maraton: 3:36:18 (2014)

Martin64 muž 27.07.2015 14:43:43

>> oblivion, 27. 07. 2015 14:12:45 Na tu Žebráckou 25 si pamatuji, jak jsi v cíli zklamaně utrousil,,tak jsem to neuběhnul "..jsem pak dlouze přemýšlel, co jsi tím myslel..taky bych to chtěl dát pod dvě hodiny a to běžím v botách..:)))No už se to blíží :)

Ale zpět k tématu..kamarád gaučák, který skoro vůbec neběhá,nesportuje se každý rok na jaře hlásí na PIM 1/2 M ..začíná vždycky trénovat tak 2 týdny před tím. Pak běží silou vůle co to dá, občerstvením se nezdržuje. .no a vždycky pak říká , že si poslední kilometr vůbec nepamatuje – výpadek, okno..holt jsou různí běžci :)

avatar

Sloviensko

rudo muž 27.07.2015 14:55:45

>> oblivion, 27. 07. 2015 14:12:45

zdravitny system je v horucavach plne vytazeny

a ak ma este pokryt sportive sutaze v 40C tak to by musel mat daleko vacsie prostroedky

ovela viac sanitiek a vyslolenych sanitakov

a tieto pocty by mimo horucav robili co ? sli by do zalohy?

okrem toho system je pretazeny v horucavach tak, ze aj keby bol vynimocne posilneny aj tak by by nezvysovali kapacity na nejake bezecke zavody.

Motto: you can't stop, what is coming !
Nalezené položky: 35 První Předchozí | 1 | 2 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.