Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Bolest paty

Bolest paty

Nalezené položky: 8 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Praha 5

Celkem 3752 km
Minulý měsíc 0 km

pepino muž 19.09.2006 08:26:16

Tak po chvice mam zase nejaky problem. Boli me na pravy noze pata, teda ta cast co uz smeruje jakoby do klenby (jestli to teda pata jeste je:)). Boli to pri chuzi, kdyz doslapnu na patu a jakoby se zhoupavam, tak v tu chvili, nebo i pri stani kdyz nohu hodne zatizim (je citlivy na tlak). V klidu to neboli. Vubec nechapu pricinu. V sobotu odpoledne sem byl behat, vsechno v pohode. V nedeli sem vubec nic nedelal, odpoledne se jdu vykoupat, vylezu z vany a najednou to zacalo bolet. Z niceho nic. Zahada. Myslel sem, ze by to mohlo rychle prejit, ale je utery a je to stejny, ne-li o malinko horsi. Pri chuzi se snazim dopadat a chodit pres spicku, to pak neboli. Nevi nekdo co by to mohlo byt, pripadne jak urychlit lecebny proces? Veknu pocasi jak vino, clovek by behal o 106 a ted tohle, chjo :(

avatar

Praha 5

Celkem 3752 km
Minulý měsíc 0 km

pepino muž 19.09.2006 08:54:42

[quote=Jura]Nemáš nové boty? A co ponožky ? Nešlápl jsi někde třeba pod sprchou na sklo a máš v noze neviditelný úlomek ?[/quote] V botach mam ubehnuto necelych 500, ponozky mam porad ty samy. Na pohled vypada vse normalne. Na omak je citliva opravdu pata, spis z vnitrni strany. Kdyz vemu patu jako hodiny, smerem k palci 12 hodin, tak to boli na okraji paty, tak na trech hodinach. Zhruba v tom miste a okoli.

avatar

Pha Stodůlky, Rychlebské hory

Celkem 6326 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:23:36 (2008)

žula muž 19.09.2006 12:57:38

Mám to samý ale na levý noze a už cca 3 měsíce. Při běhu to nebolí, jen při chůzi a při tlaku na to místo. Před 14 dny jsem s tím šel teprve za podiatrem. Jednak mi řekl, že je důsledek hnuté bederní páteře a vychýlené osy kyčle – koleno (nohy do x) – kotníky (a stím související způsob nášlapu) , spolu s mírně zborcenou příčnou klenbou slabým svalstvem plosky. Uff. No nicméně jsem dostal vložky Formotics a nějak cviky na posílení svalstva plosky. Pak jsem si na to dal maratón, takže se to zhoršilo (při běhu jsem to ale necítil až pak v následujícím týdnu při chůzi) a tento týden bych řekl, že díky vložkám a cvičení je to teď lepší než před návštěvou podiatra

avatar

Praha 5

Celkem 3752 km
Minulý měsíc 0 km

pepino muž 19.09.2006 14:01:44

[quote=žula]Mám to samý ale na levý noze a už cca 3 měsíce. Při běhu to nebolí, jen při chůzi a při tlaku na to místo. Před 14 dny jsem s tím šel teprve za podiatrem. Jednak mi řekl, že je důsledek hnuté bederní páteře a vychýlené osy kyčle – koleno (nohy do x) – kotníky (a stím související způsob nášlapu) , spolu s mírně zborcenou příčnou klenbou slabým svalstvem plosky. Uff. No nicméně jsem dostal vložky Formotics a nějak cviky na posílení svalstva plosky. Pak jsem si na to dal maratón, takže se to zhoršilo (při běhu jsem to ale necítil až pak v následujícím týdnu při chůzi) a tento týden bych řekl, že díky vložkám a cvičení je to teď lepší než před návštěvou podiatra[/quote] Clovece, tak to vypada opravdu na to samy. Kdyz sem jen tak zkousel popobehnout, tak sem to necitil. Ted uz na to radsi moc neslapu. Muzu se zeptat za jakym doktorem si byl? Koukam, ze si taky z Prahy. Pripadne jestli muzes naznacit nejaky ty cviky, ze bych je aspon zatim delal. S delkou tvojich problemu, tak s jejich pricinou si me moc nepotesil, ale snad to s tema vlozkama bude Ok a dame se dohromady. Dik

avatar

Pha Stodůlky, Rychlebské hory

Celkem 6326 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:23:36 (2008)

žula muž 19.09.2006 15:53:52

my nesmíme ani naznačovat …

Ale vážně – doktor http://www.naprapathy.cz/index-1.htm Mudr Marek – Malá Štěpánská Praha2

a cviky – je to na etapy a jsem u první (do příští kontroly) 1. obě chodidla na zem a snažíš se zmenšit plochu chodidla přičemž bys měl co nejméně ohýbat prsty (takže posiluješ svalstvo klenby) pak povolit – to vše lze v sedě i ve stoje – ale pozor 3 minuty v kuse. A 3× denně a za 2. To samé ale už ve stoje a pouze 1 nohu, zmenšit plochu a postavit se na ní na špičky a zhounout se a uvolnit. 1× denně alespoň 3 minuty střídat nohy.

avatar

Pha Stodůlky, Rychlebské hory

Celkem 6326 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:23:36 (2008)

žula muž 20.04.2007 09:19:50

No jenom na mě koukal jak stojím, chodím, jak přenáším váhu, hybnost kloubů, přeměřoval mi nohy a pak mi dělal tu plantoskopii na skleněné krychli. ( a pak mi řekl, co všechno je špatně a co s tím). Potom mě různě lámal, protahoval, napravoval a naordinoval nějaké cvičení na doma. Cena je 500 za 1 návštěvu (30 min), pojišťovna nic neproplácí. Obtíže s patou zmizely takže spokojenost. Teď k němu chodím asi tak 1 za 6 týdnů. Ty další vyšetření by ti asi udělal, ale myslím že by to stálo něco navíc.

Jo a ještě protože pár dnů z týdne je v Brně a pár v Praze tak dostat se k němu na vyšetření od objednání trvá asi tak 4 týdny.

avatar

Choceň/Chomutov

Celkem 6836 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:50 (2010)
půlmaraton: 1:33:04 (2010)
maraton: 3:37:37 (2008)

obrik muž 01.02.2009 11:20:32

Zdravím žulo a pepino,

potkalo mě naprosto to samé co vás, bolí pravá pata, někde na „třech hodinách“ jak píšete, bolí to na omak a trochu při chůzi, při běhu ne. Nicméně se běhat bojím, abych to nepodělal. Chci se vás zeptat (koukám, že toto vlákno už je přeci jen staršího data), jak jste dopadli? Pata v pohodě? Běháte jak srnky? Co vám pomohlo? To cvičení chodidel? Já si říkal, jestli to není odvápněný, tak chlastám kefíry, beru vápník, hořčík…ale je to pořád stejné. Mě to momentálně trápí asi desátý den a jsem z toho fakt nešťastnej, místo nabíhání objemů sedím doma.......:(

Díky za každou radu a zkušenost, Petr

Motto: Smile is the second best thing to do with your lips.
avatar

Choceň/Chomutov

Celkem 6836 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:50 (2010)
půlmaraton: 1:33:04 (2010)
maraton: 3:37:37 (2008)

obrik muž 02.02.2009 16:41:33

[quote=mapo]to obrik-už ne 500 ale 600 (r.2008)…nicméně zkus hlavně to cvičení (50 x v sérii a několikrát denně), jak výše popisuje žula (prsty bys měl jako táhnout po zemi, nezvedat, zvedat jen prostředek plosky, tzv. malá noha) dá se to dělat i v botách, když stojíš, sedíš…kup si malý míček (aby nebyl moc nafouklý, mám takový s hrbolky za 5,–Kč) a nohou si s ním hraj (třeba pod stolem, když píšeš na PC)…taky zkus nohu pořádně masírovat, i tu patu, tahat se za prsty atd., je tam spousta malých, ale důležitých svalů. Taky je třeba sedět pořádně, vzpřímeně na kraji židle (neopírat se), nastavit si jí tak, aby byly kolena níže a nohy dávat trochu od sebe a aby nebyly ohnuté do pravého úhlu, a točit se celým tělem… Od června 2007 mám speciální vložky, nosím je pořád, ale hlavně dělám to, co je uvedeno výše a je to mnohem lepší. A geladrink forte (modrý) jím celoročně. Tak hodně zdaru a buď trpělivý, účinné to určitě je :-))[/quote] Ahoj mapo, díky za rady a povzbuzení, jen jsem nepochopil těch „500 ale 600“, co jsi tím chtěla říct ? :o :) Petr

Motto: Smile is the second best thing to do with your lips.
Nalezené položky: 8 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.