Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » blokáda SI skloubení

blokáda SI skloubení

Nalezené položky: 11 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

fandahad muž 13.11.2020 20:30:34

Ahoj běžci, hodně jezdím na kole, ale od loňského roku jsem kolo trochu omezil a začal více běhat (max. 120 km měsíčně). Letos v červenci jsem se ráno vzbudil a nemohl se otočit v posteli a ohnout – došlo k nějaké blokádě v bederní páteři. Částečně se mi to podařilo cvičením a masážemi během několika dní rozhýbat, při běhu se stav většinou zlepšil, bolest se hodně omezila, ale přesunula se spíše do levé oblasti hýždí. V srpnu jsem navštívil rehabilitační doktorku, která diagnostikovala „blokádu levého SI skloubení“ a předepsala rehabilitace. Po rehabilitacích a každodenním cvičení koncem září byla bolest téměř pryč. Ovšem počátkem října ráno došlo k další blokádě a větší než minule, kdy jsem se nemohl narovnat ani pořádně chodit. Znovu jsem navštívil rehabilitační doktorku, která mi opíchla skloubení a úpon hýžďového svalu a napsala další rehabilitace. Došlo k částečné úlevě, ale od té doby to stále bolí a běhat nejde (na kole to kupodivu téměř nebolí, trochu při jízdě ve stoje). Před týdnem se to zablokovalo potřetí a asi nejhůř, kdy bolest vycházela nejen z SI, ale i z kostrče, šla až do středu zad, levé kyčle a navíc se k tomu přidalo mravenčení v levé noze (hlavně chodidla). Vzhledem k tomu, že jsem v té době zrovna marodil s virózou, mi lékařka po telefonu pouze napsala léky na bolest Diclofenac 2× denně a Ultracod 3× denně. Bolest se po těchto lécích ale zlepšila max. o 20% (Ibalgin nebo Paralen vůbec nezabírá). V sedu záda téměř nebolí, ale ve stoji a při chůzi značně a přitom k tomu brní v levé noze. Každý den dělám protahovací cviky (2×15–20 min), co jsem se naučil na rehabilitacích. Mažu střídavě Voltaren a Ibalgin. Už jsem z toho zoufalý, myslím si, že místo opichů by záda bylo třeba nějakým způsobem odblokovat. Dokážete někdo poradit nějakého dobrého fyzioterapeuta nebo na koho se obrátit? Děkuji za odpověď Franta.

avatar

10 km: 0:38:51 (2022)
půlmaraton: 1:52:14 (2018)

MIKR muž 16.11.2020 09:58:51

>> fandahad, 13. 11. 2020 20:30:34

Poradit ti neumím, ale určitě v tom nejsi sám. Já jsem sice nepodstoupil tolik vyšetření a moje problémy nebyly tak závažné jako ty tvoje, ale vytrpěl jsem si s tím taky dost. Neurolog i fyzioterapeutka mi řekli, že se jedná o SI, ale nikdy jsem nebyl ani na rentgenu (ani nevím jestli se to z RTG dá poznat). Nikdy to nedošlo až k „blokádě“, ale bedra mě skoro rok bolely prakticky neustále. Při pohybu mě to až tolik nebolelo, ale nejhorší bylo jakýkoliv sezení, nebo dlouhý stání. Do auta jsem nastupoval jak raněnej důchodce, v podstatě jsem se tam vždycky zhroutil do sedačky… Párkrát jsem byl na fyzio, a zjistili mi takovýty věci, co každýmu – jedna noha o kousek kratší, špatný postavení pánve atp. Cviky z fyzia mi moc nepomáhaly, takže jsem cvičil podle internetu. Hodně pomohlo omezení specifický zátěže, což byl u mě hokej. Ale jak říkám, neměl jsem tak velký potíže jako ty. Stačilo mi protahovat pár minut denně, tvých 2× 15 min jsem nikdy nepotřeboval. Postupně to odeznělo a ozve se to jen lehce a jen párkrát do roka. Do dneška používám protahovací cvik, kdy ležím na zádech, pokrčím nohy v kolenou a pravý kotník si dám na levé koleno, pak sepnu ruce pod levým stehnem a nohu si přitáhnu co nejvíc k břichu. Chce to mít záda i krční páteř v rovině a nekrčit se u toho. Pak nohy vystřídám. Dělám to denně a asi mi to pomáhá (minimálně psychologicky :) )Takže ti přeju hodně štěstí při zvládnutí potíží, bohužel to chce čas.

avatar

fandahad muž 16.11.2020 13:07:57

>> MIKR, 16. 11. 2020 09:58:51

Děkuji moc za odpověď. Ten protahovací cvik, co popisuješ také dělám – ten je z protahovacích asi nejlepší. Ještě jsem k tomu začal cvičit nějaké core cviky. Ještě se zeptám, zda ti šlo při tom problému běhat? Mně to šlo až do té druhé blokády (dokonce při a po běhu to bylo bez bolesti), po té druhé blokádě mi běhat vůbec nejde, nemohu ani normálně jít. Budu chtít alespoň rentgen, na ten mě zatím rehabilitační nechtěla poslat. Také si připadám jako důchodce, když lezu z a do auta a nebo když déle sedím, tak než se narovnám, ale stát také dlouho nevydržím.

avatar

Desert muž 16.11.2020 13:54:57

>> fandahad, 13. 11. 2020 20:30:34

>> MIKR, 16. 11. 2020 09:58:51

zaklad mozna bude ve cviceni core, nevim jestli mate moznost se dostatecne vyhrat, nekdy namazat, bud specialni masti, nebo i sadlem, nekdy i vnitrni mazani

no a kdyz ani to nepomuze, tak staci " …zajet do pelhrimova" :-P

avatar

České Budějovice

Jirka123 muž 16.11.2020 18:20:21

>> fandahad, 13. 11. 2020 20:30:34

Tohle jsem měl taky, vzniklo to disbalancí při zánětu plantární fascie, kterou jsem se pokoušel „přeběhat“. Nemohl jsem se pomalu hnout… Opichy nanic, trochu pomohly masáže na Roller válci, ale hlavně autotrakční lehátko + brániční dýchání (3× denně cca 20 minut). Po týdnu cvičení velká úleva, pomalé rozběhávání cca za 3 týdny… Byl to „vopruz“, držím palce ať to rychle přejde…

avatar

10 km: 0:38:51 (2022)
půlmaraton: 1:52:14 (2018)

MIKR muž 16.11.2020 18:32:19

>> fandahad, 16. 11. 2020 13:07:57

Běhat mi šlo pořád, i ten hokej jsem hrát mohl. Ale vsedě na střídačce to občas bylo k nevydržení. Já v tý době radši ani nefauloval, abych nemusel jít sedět :D

>> Desert, 16. 11. 2020 13:54:57

Core od těch problémů cvičím, ale nenapadlo mě to spojovat. Určitě mi to pomohlo na SI zapomenout… Hlavně proto, že jsem to s cvičením přehnal (zřejmě jsem cvičil i špatně), takže od tý doby myslim na bolavý tříslo a ne na bolavý SI :D Cvičit celý týden každý den core a pak si dát o víkendu 5 km kros a dva zápasy byl vyloženě špatnej nápad a nikomu dalšímu to nedoporučuju :DD

avatar

Desert muž 16.11.2020 19:09:55

>> MIKR, 16. 11. 2020 18:32:19

core myslim jako zpusob uvolneni a protazeni HSS, pokud mas zatuhle svaly Hlubokeho Svaloveho Systemu muzou te opichavet kazdy den a nemusi to byt nic platne, pokud tam jsou usazeny metabolicke zbytky amonneho typu,

zakladem kazdeho cviceni je rozehrati a prestrecink´, pokud na sebe das dalsi vrstvu na rozehrati, nemusi to byt na skodu, u toho hokeje to slo od noh, nekdy pomuze funkcni teple spodni pradlo, :-P

avatar

avatar

Celkem 6199,63 km
Minulý měsíc 180 km
10 km: 0:39:52 (2020)
půlmaraton: 1:33:51 (2023)

blackseal muž 17.11.2020 07:39:16

>> fandahad, 13. 11. 2020 20:30:34

A ze moze byt nieco posahane v chrbtici je vylucene? Nejaky utlak miechy platnickou. Btw, v diagnostike makkych struktur je RTG trochu nemotorne.

avatar

10 km: 0:38:51 (2022)
půlmaraton: 1:52:14 (2018)

MIKR muž 17.11.2020 20:05:47

>> Desert, 16. 11. 2020 19:09:55

Já jako laik samozřejmě vnímám Core jako sadu posilovacích cviků jako plank atp., což samozřejmě asi není správně. U závodů, nebo vyloženě rychlostních tréninků se rozcvičuju a pak vyklusávám, s následným domácím strečinkem, stejně tak to bylo u hokeje. U běžných výběhů a u domácího posilování s vlastní vahou se musim přiznat, že ani na začátku ani na konci se strečinku nevěnuju. Teď to musím zaklepat, ale žádný bolístky od jara nemám. Tříslo přestalo bolet s koncem hokeje a SI se ozve jen po náročných bězích s velkým převýšením. Co se týče toho třísla, tak mě kamarád chirurg vyšetřoval (velká sranda, když jsem stál se staženýma kalhotama a doktor přede mnou klečel a za mými zády vešla do ordinace sestřika – ten pohled ji asi musel trochu rozhodit :) a řekl mi, že to vypadá na klasickou kýlu, ale že dokud to nevyleze úplně, že s tím nemůže nic dělat :(

avatar

Desert muž 18.11.2020 10:26:52

>> MIKR, 17. 11. 2020 20:05:47

tak to mas jasne, " dokud to nevyleze uplne, tak se s tim neda nic delat" :-P

sakroiliakalni skloubeni lze resit cvicenim, jen to neni otazka na tyden, jinak svetr, nebo dalsi vrstva, mazat -sadlo staci, i na kylu -treba zaleze :-P

dle tazatele, cyklistika je charakteristicka,,, po zadech ti tece pot a kam…

Nalezené položky: 11 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.