Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Sporttestery a deníky » Tip na levný sporttester s úplně základními funkcemi

Tip na levný sporttester s úplně základními funkcemi

Nalezené položky: 6 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Matesiahu muž 16.04.2020 21:47:08

Ahoj běžci, mám na vás dotaz. Vůbec se nevyznám v různých typech smartwatches, sporttesterů, fitness náramků apod. Poslední sporttester, co jsem používal byl s hrudním pasem… Od hodinek chci úplně základní funkce. Stopky, měření vzdálenosti, měření tepu ze zápěstí a hlavně to, aby fungovaly bez naparovaneho telefonu. Když jdu běhat, telefon nechávám doma. Všechno další už je vedlejší. Jelikož je chci používat jen na běhání, čím budou levnější, tím lépe. Budu rád za jakýkoliv tip.

avatar

Ales851 muž 28.04.2020 15:14:08

Ahoj,

pokud chceš co nejlevnější, tak zajímavé může být Xiaomi Amazfit Bip. Na netu najdeš dost recenzí. Nikdy jsem jiný sporttester neměl, tak nemůžu srovnávat, i tento využívám minimálně. Za 1 500 mají GPS a super výdrž baterie. Předpokládám, že s něčím jako Garmin to moc nepůjde srovnat, ale cenovka je taky o dost jinde.

Naměřená vzdálenost mi přišla OK. Co mě jediné rozčilovalo – najdu aktivitu, připravím na spuštění – pokud do několika málo vteřin nespustím, vrátí se do základního menu. Navíc po spuštění se začne měřit až za 3 vteřiny – na startu závodů nebo když mi v tréninku někdo dává signál k vyběhnutí je to hrozně otravné.

avatar

Mladá Boleslav

Celkem 12753 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:34 (2014)
půlmaraton: 1:36:13 (2015)
maraton: 3:40:29 (2015)

jizby muž 29.04.2020 00:49:13

>> Matesiahu, 16. 04. 2020 21:47:08 Pokud bys akceptoval názor, že k tréninku není až tak třeba GPS, ale zato tepák, kterému se dá věřit, tak můžeš zvolit za podobnou cenu mnohem solidnější Sigma RC MOVE. Baterka údajně 10 měsíců, data přes BT možno i do PC a mobilu. Jo tohle nechceš, tak sorry. Třeba někdo jiný. Nebo až tě přestane bavit lovení družic a švindlující optickej tepák :-) Sháněl jsem zrovna taky něco se základníma funkcema a píšu to proto, že laciné optiky je všude hafo typů, zato lacinej tepák s pásem abys pohledal.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 29.04.2020 10:03:54

>> Matesiahu, 16. 04. 2020 21:47:08

Napis svoju predstavu o maximálnom rozpocte, ktory pre tuto pomocku mas. Ak chces aspon aku taku spolahlivost, budes musiet ist cenou trosku hore. Ak Ti staci cokolvek, co meria (tiez) cokolvek, ale hlavne, ze je zaznam, tak je variant naozaj vela.

Povedal by som, ze starsi model Polaru (napr. 420) s hrudnym pasom ti da dost slusne zaznamy a dobru presnost. S optickym meracom tepu na zapasti toho vela nepomeries, co by malo vypovednu hodnotu, aj keby si za to dal 20.000 Kc, ak teda nemas uplne idealny tvar zapastia/predlak­tia. AK trvas na optickom meraci. tak snad Garmin 245, pripadne lacnejsi Garmin FR 45 Optic, za ktory das cca 7000 Kc.

O nieco lacnejsia varianta je Xiaomi Amazfit Stratos – teraz je uz 2. generacia. Kamarat ich ma (prvu generaciu) cez 2 roky a je nadmieru spokojny. Ak pohladas, najdes na nete aj okolo 2500–3000Kc. Behava aj ultra, je lenivy ich nabijat a aj tak mu zvykne bateria vydrzat tyzden dennych aktivit od 1–3h merania. To by som nazval velmi slusne. Obcas si ma dobera, ze na co su mi dobre 3× drahsie budiky, ked to iste mu poskytnu tie jeho. V podstate ma pravdu, snad len ked stratil signal pod skalnou stenou pri nasom spolocnom behu, tak Suunta 9 zaznamenali trasu o dost presnejsie (aj za pomoci algoritmu). Plus chytam signal o znacny kus rychlejsie. Toto by som vsak nepovazoval za dovod, pre ktory tento Xiaomi model zavrhnut.

avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 29.04.2020 10:39:26

>> Mato, 29. 04. 2020 10:03:54

Myslim Mato ze navrhovane Garminy su zbytocne drahe. Par mesiacov som si pobehal s garminom fr35 a uplne postacoval. vlastne proti tym drahsim munic (na beh) nechyba.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 29.04.2020 11:12:31

>> SlavoK, 29. 04. 2020 10:39:26

Preto si skor myslim, ze Xiaomi Amazfit Stratos 2 by boli najlepsia volba, ak ide o financie.

Nalezené položky: 6 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.