Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Výživa » jak zhubnout?

jak zhubnout?

Nalezené položky: 5 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

moucha23 muž 28.03.2010 11:46:26

Dobrý den, Potřebuji poradit, je mi 18, dělám už 10 let biatlon měřim asi 183 a vážim 86 kilo, což je docela asi dost, přibral jsem před rokem při asi 6 měsících netrénování nějakejch 7 kilo a zatim se mi je nepodařilo schodit a už mě to docela štve :-( k mému aktuálnímu tréninku, zrovna mě skončila zimní sezóna a podle trenéra mám dělat jakoukoliv aktivitu v tepovce kolem 150–165 tepů za min. rád jezdim na kole,plavu a i běhám, momentálně střídám kolo a běh vždycky asi tak že po 2 dnech mám pauzu a buď mám volno, nebo dělám něco jenom lehce. Takže se ptám, jak bych mohl co nejdřív shodit asi tak 6 kilo?

avatar

Brno

Celkem 20390,9 km
Minulý měsíc 131,9 km
10 km: 0:42:31 (2011)
půlmaraton: 1:38:10 (2010)
maraton: 3:56:28 (2011)

hugo muž 28.03.2010 12:06:01

No já nevím, školy nemám, ale 183 cm a 86 kg mi přijde celkem OK. Zhazovat to na 80 se mi nezdá rozumné.

Motto: „Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“ Antoine de Saint-Exupéry
avatar

moucha23 muž 28.03.2010 12:14:24

nj, dobře, tak i kdyby to mělo bejt o 2 (chci zhubnout apsoň trochu i proto aby se mi líp běhalo..) , jenomže když sem byl minulej rok na sportovní prohlídce, tak mi tam řikali že si na to mám dávat pozor (na předminulý sem měl váhu nějakejch 76!), ale mě nepřipadá, že bych jed třeba nějak víc sladkostí, nebo něčeho jinýho, a o zdravé výživě taky už snad něco vim..

avatar

Praha

pug muž 29.03.2010 09:20:58

Hele, je ti 18 a to je u chlapa ještě někdy trochu brzo na to odhadnout, jakej asi bude tělesnej typ. Klidně můžeš mít nadělenu v genech spíš robustnější konstrukci a s tím bojovat sice lze (omezeně), otázkou zůstává smysl takového počínání. Píšeš, že tě trápí vyšší váha, ale nepíšeš, kolik ti naměřili podkožního tuku. Dosud jsi na běžkách trénoval spíš tempově a intenzity asi, takže bys moh mít tu váhu spíš svalama. A i kdyby ti váha v biatlonu překážela, tak se dá najít sport, kde funkční muskulatura na škodu není. Vím, že je těžký měnit zaběhaný pořádky, ale biatlon není střed světa a trenér není bůh. A jestli chceš opravdu shodit 6 kilo, tak ne co nejdřív, ale do sezony, tzn. pokud začínáte někdy v září, tak na to máš 5–6 měsíců, tzn. kilo za měsíc, tzn. 250 g z týden a to se dá ukočírovat docela slušně. V 18-ti se hůř řídí hlava, než tělo. A příklad z praxe: Šebrle měl loni nějak kolem 103 kg, připadal ti někdy tučňákovitej (měří 186 cm)?

avatar

moucha23 muž 29.03.2010 17:18:05

ok, no dobře jít 6 kilama dolů by bylo asi trochu moc…mě jenom zarazilo, jak sem za jeden rok přibral nějakejch 6–8kilo, asi určitě něco bude i těma svalama, protože, když to porovnám s roky před…,kolik mě naměřili tuku, to si teď přesně nepamatuju, ale vim že to bylo víc o několik procent, než na té minulé prohlídce.S bi­atlonem jen tak neskončim, sezónu máme prakticky furt s vyjímkou asi března, protože se orientujeme jak na zimní tak na letní,ale dík za odpovědi :-)

Nalezené položky: 5 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.