Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Ostatní běžecké pomůcky » Měření kilometrů

Měření kilometrů

Nalezené položky: 16 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Dolany

Celkem 65 km
Minulý měsíc 0 km

Radnana žena 07.02.2010 17:40:24

Dobrý den, zatím běhám bez jakéhokoli měřiče, až na obyčejné hodinky. Přesto bych ráda věděla kolik kilometrů naběhám. Dívala jsem se na fórum, ale moc se nevyznám v tom, co je pro pouhé měření kilometrů nejlepší a taky za přijatelnou cenu? Díky moc :,–)

Motto: Lidé zapomenou, co jste řekli. Lidé zapomenou, co jste udělali, ale nikdy nezapomenou, jak se vedle vás cítili. Je lepší shořet než vyhasnout. (Kurt Cobain) Co záleží na strachu z odmítnutí, na odkládání nějakého činu na jindy, když nejdůležitější ze všeh
avatar

Brno

Celkem 20390,9 km
Minulý měsíc 131,9 km
10 km: 0:42:31 (2011)
půlmaraton: 1:38:10 (2010)
maraton: 3:56:28 (2011)

hugo muž 07.02.2010 18:03:06

Já používám mapy.cz, není to moc přesné, ale je to levné :)

Motto: „Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen vypůjčujeme od našich dětí.“ Antoine de Saint-Exupéry
avatar

Slaný

Celkem 3535 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:30:08 (2010)
maraton: 3:37:21 (2010)

EdCable muž 07.02.2010 18:07:25

Ahoj, nejlevnejsi variantou je odmerit si vzdalenost na www.mapy.cz (vpravo uprostred je tlacitko „mereni“, pak klikas do mapy a vyznacujes v ni svoji trasu). Vybornou veci, kterou pouzivam pro planovani delsich vybehu je potom programek z www.trasy.net; umi vzdalenosti i vyskove profily, zachycuje ale pouze cesty vyznacene v turistickych mapach od Shocartu, takze pro zpetne mereni kilometru ubehnutych nekde v terenu se pouzit neda. Na samotne zaznamy ubehnutych vzdalenosti se pak pouzivaji v zasade dve technologie – prvni je zalozena na pocitani kroku, druha na zaznamenavani souradnic GPS. Tyhle bud muzes mit ve spojitosti se sporttestery nebo samostatne. Prvnim se rika krokomery nebo taky podometry, cenove se pohybuji od dvou tri stovek do castky neco malo pres tisic korun, v zavislosti na nabizenych funkcich (pripojeni k PC, pocitani kalorii apod.) a kvalite. Nevyhodou je fakt, ze v ruznych rychlostech pohybu a ruznych terenech je delka kroku, ze ktere se pocita urazena vzdalenost, ruzna. Pristroj je potreba zkalibrovat – tedy ubehnes vzdalenost v terenu, ve kterem obvykle behas a znas jeji delku; krokomer ti zaznamena pocet kroku a ty si pak zpetne muzes vypocitat delku kroku. Lepsi krokomery tenhle vypocet udelaji za tebe. Druhym se rika standardne GPS loggery, jsou to pomerne male pristroje. Zaznamenavaji vzdycky po urcite dobe tvoji pozici podle GPS, z techto souradnic vypocitaji urazenou vzdalenost a rychlost, jsou obvykle pripojitelne k PC a umi ti zobrazit na mape tvuj pohyb. Cenove se pohybuje mezi jednim dvema tisici korun. Jeden obcas pouzivam a nemam s nim zadny vyraznejsi problem, v prumeru meri vzdalenost velice spolehlive, zkousi merit i vysku a momentalni rychlost, ale to se moc nedari, protoze chyba v jednom zaznamenanem bode je ±3 metry, coz pri bezeckych rychlostech dela divy. Jestli ti staci hruby odhad urazene vzdalenosti a behas porad ve vicemene stejne rychlosti a terenu, tak by krokomer mel urcite stacit, GPSka se mi zda pohodlnejsi a lepsi, kdyz delas ruzne rychlostne zamerene treninky a stridas tereny, navic se lze s vysledky vice mazlit… jako vzdycky to zalezi na tobe :-)

Motto: "Sometimes, I guess there just aren't enough rocks."
avatar

Celkem 204 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 1:02:30 (2008)
půlmaraton: 2:03:00 (2012)

mk13 žena 07.02.2010 18:07:55

ahoj, najlacnejsim sposobom (teda zadarmo) je meranie pomocou internetových máp (ja osobne pouzivam mapmyrun.com), ktoré je pomerne celkom presné. Ďalšou možnosťou je GPS (bud iba modul k mobilu- okolo 30€, alebo rovno sportové hodinky Garmin resp. Polar- to uz sú vyššie cifry od 200€ vyššie), rôzne krokomery (nevýhodou je nepresnosť merania pri behu v teréne) alebo nejaký partner na bicykli s tachometrom :-) Dúfam že som pomohla Miška

avatar

Brno

10 km: 0:36:12 (1999)
maraton: 3:06:00 (2000)

martin76 muž 07.02.2010 18:17:42

pak je tu jeste foot pod od firmy suunto. nejedna se o krokomer, ale ta vecicka ma v sobe jakesi akceleracni senzory, takze nejak prepocitava kazdy krok zvlast. je to z vlastni zkusenosti dost presne, urcite je presnejsi i mereni rychlosti, oproti gps. dava se to na botu. ale lacine to moc neni. s hodinkami kolem 6,000 kc… samozrejme to umi plno dalsich veci, podivej se na web. konkretne pouzivam model t3 s dokoupenym foot podem, jsou i ruzne sportovni pakety, kdy to vychazi o neco levneji.

Motto: i skladník ve šroubárně si může přečíst Vergillia v originále
avatar

Dolany

Celkem 65 km
Minulý měsíc 0 km

Radnana žena 07.02.2010 19:06:13

Zkoušela jsem teď mapy.cz. Je to super, ale jelikož bydlím na vesnici a běhám především polem a různými lesními cestami, které tam samozřejmě nenajdu. Tak je to spíš jen odhad. Zkusím se podívat na na nějaké ty foot pody. Díky :,–)

Motto: Lidé zapomenou, co jste řekli. Lidé zapomenou, co jste udělali, ale nikdy nezapomenou, jak se vedle vás cítili. Je lepší shořet než vyhasnout. (Kurt Cobain) Co záleží na strachu z odmítnutí, na odkládání nějakého činu na jindy, když nejdůležitější ze všeh
avatar

Praha

10 km: 0:41:25 (2010)

Bran muž 09.02.2010 17:34:39

Používám http://www.mapmyrun.com/

Je to celkem přesné na vzdálenost, výškové údaje jsou orientační, velká města jsou v maximálních detailech, takže se dá trasovat s přesností na ±10 metrů na kilometr… to je podle mě lepší než gps ;-)

avatar

Praha

10 km: 0:41:25 (2010)

Bran muž 09.02.2010 17:39:21

Alternativně je dobrá i tato: http://www.runmap.net/

Zejména pro rychlé zobrazené gpx záznamů. Obsahuje též OpenStreet Map – místy jsou zmapované i chodníčky v parku … tvoří to dobrovolníci, takže to není nijak extra přesné, ale určitě se z toho dá vycházet…

avatar

Čelákovice

Celkem 22125,06 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:50 (2011)
půlmaraton: 1:32:39 (2011)
maraton: 3:23:50 (2011)

Láďa S. muž 09.02.2010 19:03:46

[quote=Radnana]Zkou­šela jsem teď mapy.cz. Je to super, ale jelikož bydlím na vesnici a běhám především polem a různými lesními cestami, které tam samozřejmě nenajdu. Tak je to spíš jen odhad. Zkusím se podívat na na nějaké ty foot pody. Díky :,–)[/quote] v případě, že na mapy.cz nevidíš podrobnosti, přepni vlevo nahoře na „fotomapa“, tam to jde lépe, jen si na to zvyknout

Motto: Teprve se zabíhám...
avatar

Dolany

Celkem 65 km
Minulý měsíc 0 km

Radnana žena 09.02.2010 19:09:33

Díky Brane :,–) na mapmyrun.com je to podrobnější :-) Na mapy.cz to zkusím :,–)

Motto: Lidé zapomenou, co jste řekli. Lidé zapomenou, co jste udělali, ale nikdy nezapomenou, jak se vedle vás cítili. Je lepší shořet než vyhasnout. (Kurt Cobain) Co záleží na strachu z odmítnutí, na odkládání nějakého činu na jindy, když nejdůležitější ze všeh
avatar

Celkem 19021 km
Minulý měsíc 0 km
avatar

afrikab muž 18.02.2010 21:04:46

A nebylo by nejake doporuceni na krokomer? Docela se mi libi co ted vydal Addidas s miCoach, ale to bez tech jejich dalsich vecicek asi nefunguje :(

avatar

Srbsko

Celkem 5688 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:16 (2009)
půlmaraton: 1:24:43 (2009)
maraton: 3:07:44 (2010)

Had muž 25.02.2010 09:53:24

Moje zkušenost, co se „stálých“ tréninkových tras týče, mapy.cz naprosto dostačující. I když se běhá v terénu, tak při kombinaci normální mapy s fotomapu, se dá trasa změřit velmi přesně. Tedy na počítání tréninkových kilometrů, tam ± 10metů nehraje roli (aspoň pro mě).

avatar

libor.matousek muž 26.02.2010 07:35:13

[quote=Bran]Al­ternativně je dobrá i tato: http://www.runmap.net/

Zejména pro rychlé zobrazené gpx záznamů. Obsahuje též OpenStreet Map – místy jsou zmapované i chodníčky v parku … tvoří to dobrovolníci, takže to není nijak extra přesné, ale určitě se z toho dá vycházet…[/quote] [quote=Bran]Pou­žívám http://www.mapmyrun.com/

Je to celkem přesné na vzdálenost, výškové údaje jsou orientační, velká města jsou v maximálních detailech, takže se dá trasovat s přesností na ±10 metrů na kilometr… to je podle mě lepší než gps ;-)[/quote] Zdravím všechny! Jak píše Bran – RUNMAP.NET i MAPMYRUN.COM jsou dobé služby, ale musím se s Vámi podělit o něco skvělého:

WWW.RUNSATURDAY.COM

;) :P :lol:

  • perfektní tréninkový deník
  • spolupráce se všemožnými přístroji
  • plánování tras včetně výškového profilu
  • výzvy a soutěže – challenges
  • komunitní služby

Podrobnosti v článku: http://www.bezeckaskola.cz/…y-denik.html Za týden se snad podaří spustit cahritativní „Virtuální běh kolem ČR – kilometry pro Paraple“. Podrobnosti příští čtvrtek na Běžecké škole (http://www.bezeckaskola.cz/). Přidáte se?

Přeji krásný den a radost z běhu (života) =)!

avatar

Praha

Celkem 2240 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:56:42 (2011)

krmitko muž 10.03.2010 09:51:08

Ahoj Libore, prosím tě máš tuhle službu už prozkoumanou? Potřeboval bych poradit s nahráváním gpx souborů, zkoušel sem uploadnout přímo gpx nebo zazipovaný gpxko a nedaří se :( . Upload proběhne bez nějaký chybový hlášky, ale hodí mě to na obrazovku, kde mě to vyzývá k překontrolování svojich aktivit a pokud sem spokojenej tak mám kliknout na Save all, ale nic jinýho tam není vidět, a klikání na töhle tlačítko nemá žádnej efekt :(. Předpokládám, že pod tím tlačítkem by se měla objevit ta trasa na mapě, nebo informace o ní. Je možný, že by to vyžadovalo nějakej specifickej formát toho gpx souboru? Tyhle soubory bez problémů používám v google earth, nebo na webu http://utrack.crempa.net/index_cz.php a vše je tam ok (v gpxku není uložen čas, pouze body trasy s výškou). Dík za rady :)

Motto: I jeden km může být ultra.
avatar

afrikab muž 11.03.2010 22:22:52

Tak jsem si koupil Nike+ SportBand…tak uvidime. Zatim me nastval svou neschopnosti obcas zkopirvat beh na stranky!…ale zase potesil svou presnosti.

Nalezené položky: 16 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.