Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » hladina cukru v těle a vytrvalost

hladina cukru v těle a vytrvalost

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

bezec_adam žena 17.12.2017 08:22:06

Ahoj, měl bych dotaz ohledně doplňování a kolísání hladiny cukru v krvi při vytrvalostních sportech. Konkrétně například při běhu cca po hodině začínám pociťovat jakoby pokles výkonnosti (mírnou slabost, tuhnutí stehen atd.). Zhruba po té hodině běhu si dám někde krátkou pauzu a sladké kafe z automatu nebo případně pár tablet hroznového cukru, což mě dost pomůže a nakopne, dodá energii a můžu v pohodě běžet dál další půlhodinu. Až mě překvapuje jak moc to pomůže, fakt se potom cítím jako nový doplní mě to energii a pomůže to i na ty zatuhlé stehenní svaly (nevím jestli má větši vliv ta krátká pauza cca 5–10 minut, nebo spíš to doplnění cukru). Zajímal by mě Váš názor jestli je vhodné to takto praktikovat a v podstatě tak tělo „navykat“ na to, že přijde cca po té hodince doplnění cukru a taky jestli si myslíte, že to opravdu může mít tak velký vliv na výkon v té další půlhodině běhu? P.S. Zkusil jsem si pro zajímavost změřit po jednom takovém výběhu změřit cukr a měl jsem 3,2 mmol/litr což je asi dost málo.. Díky za názory.

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.