Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Ostatní běžecké pomůcky » RSS od Sonic Instruments

RSS od Sonic Instruments

Nalezené položky: 2 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

shodam 01.06.2006 11:56:10

Ahoj všichni tragédi :),

z čirého začátečnického nadšení bych se tady s vámi rád podělil o své první dojmy z téhle skvělé běžecké pomůcky. Od chvíle, kdy jsem se pomocí „tréninkového“ programu C25K z webu Coolrunning přesunul z kategorie chodec do nové kategorie běžec-tragéd, začalo mě samozřejmě zajímat, jak daleko a jak rychle či spíše pomalu běžím. Zcela proti všem dobře míněným radám zkušenějších (upřednostňujícím v případě začátečníků čas před vzdáleností a rychlostí) jsem si každý běh poctivě stopoval a později i měřil pomocí elektronické mapy a virtuálního odpichovátka. Tahle metoda dlouho bez problémů fungovala, ale měla i svá poněkud nepříjemná omezení a ta mi postupem času začala čím dál více vadit. Vzhledem k tomu, že nerad běhám stále stejnou trasu, dozvěděl jsem se všechny údaje vždy až po doběhu a tak jsem byl občas docela hodně (a bohužel i nepříjemně) překvapený. Špatně odhadnutá vzdálenost, (na mé poměry) přepálený začátek, zbytečně rychlé nebo naopak pomalé tempo,…atd.

Začal jsem se proto poohlížet po nějakém sofistikovanějším způsobu měření, který by mi alespoň základní údaje dával už v průběhu běhu. Po delším prolézání různých běžeckých stránek a diskuzních fór jsem se rozhodl právě pro zařízení Radar Speed System od firmy Sonic Instruments. Na rovinu přitom říkám, že klíčovou roli tu hrály především penízky, protože nabourat rodinný rozpočet desetitisícovou položkou za Polar nebo Garmin se mi prostě nechtělo. RSS stojí v současné době relativně přijatelných 99 EUR a tak mně to celé včetně poštovného a poplatků za bankovní převod přišlo na něco málo přes 3 tisíce. Trochu jsem se obával jen dlouhé dodací doby, která byla myslím i zde na tragédím fóru zmiňovaná, ale to se naštěstí nepotvrdilo. Balíček jsem měl na stole již třetí den po zaplacení a na přístup firmy si rozhodně nemohu stěžovat. Nerad bych, aby to tu vyznělo jako nějaká reklama (skutečně nejsem jejich dealer ;) ), ale řekněte sami, v kolika firmách by vás při zájmu o zboží upozornili, že ho budou příští týden zlevňovat!

Nebudu tady nijak podrobně popisovat, co tohle zařízení umí ani princip, na kterém funguje (vše je kompletně popsáno na internetových stránkách www.sonicinstruments.com), ale musím říct, že z technického hlediska rozhodně splnilo moje očekávání. Vyběhl jsem s ním sice zatím pouze dvakrát, nicméně všechno šlape přesně tak, jak má. Zvláště mě fascinuje přesnost měření uběhnuté vzdálenosti. I bez kalibrace jsem se hodně přiblížil stoprocentní přesnosti (městská trasa „sem tam zatáčka“ – RSS-5,57km; el. mapa-5,58km) a i ukazatel aktuální rychlosti běhu se zdá být velice dobře použitelný. Na určitý „problém“ jsem narazil pouze při snaze použít tohle zařízení jako motivační činidlo. Když mám totiž to své tragédí tempo stále na očích a vidím, jak pomalu mi naskakují uběhlé metry, dostávám chvílemi opravdovou chuť zahnout někam do hustého lesa, abych nebyl ostatním jen pro smích :).

Nicméně abych jenom nechválil, musím říct, že ani tohle běhátko není úplně dokonalé. Uvítal bych třeba možnost mezičasů a vyhodnocení každého kola/úseku zvlášť nebo možnost přetáhnout data přímo do počítače, zabudovaný výškoměr, atd. To už bych ale chtěl funkce, které nabízejí přístroje několikanásobně dražší a s těmi se asi nedá srovnávat. Pro mě jako pro absolutního běžeckého začátečníka a skutečného tragéda toho však v každém případě RSS od Sonicu umí dost a zdá se, že to umí i dobře. V příštích dnech budu samozřejmě dál pečlivě testovat a pokud bude zájem, tak o výsledcích i rád poreferuju :-)

Mějte se a ať to běhá !

Shodam

avatar

Celkem 830 km
Minulý měsíc 0 km

maratonec muž 21.06.2006 06:26:34

Zaujal ma tento prístroj a rozmýšľam o jeho kúpe.Myslím si ,že by stálo za otvorenie diskusie na tento prístroj-aké máte s ním skúsenosti,klady, nedostatky v porovnaní s konkurenciou. Keď chceš behať,zabehni jednu míľu!Keď chceš spoznať iný svet zabehni maraton! Emil Zátopek (1922–2000) Behu zdar!

Nalezené položky: 2 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.