Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Výživa » Hubnutí - časový rozvrh dne

Hubnutí - časový rozvrh dne

Nalezené položky: 15 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Madagio muž 14.07.2009 12:19:20

Ahoj,

mám dotaz. Ve svých skoro 30 letech jsem se rozhodl, že konečně se sebou něco udělám, zhubnu a možná naberu nějaký ten sval. (Prakticky celý život jsem sport ignoroval.) Totálně jsem překopal jídelníček z naprosto otřesného na zdravý, upravil si režim, přibližně ±0,5 hodiny: 7:30 snídaně 10:00 svačina 12:00 oběd 14:30 svačina 17:30 večeře 19:30 II. večeře (zelenina) 22:00 jdu spát.

Sportuju: svižná chůze 90–120minut nebo běhám 30–40 minut + 20minut chůze a snažím se aspoň 4× týdně. U běhu se mi zatím strašně zvedá tep (mám pulsmetr). Už jsem zhubnul 15kg, ale pořád mám kolem pasu pneumatiku které si chci zbavit. 1–2× týdně si dávám podle DVD pilates, powerjogu apod.

[b]Jde mi o to, kam do tohoto časového rozvrhu nacpat ten sport.[/b] V práci jsem obvykle od 7 do 16hodin. Běhat by se mělo nejdřív 2 hodiny po jídle, jenže to se mi pak posouvá celý jídelníček pomalu do noci. Nebo mám běhat/chodit až večer a pak už nic nejíst? Ráno nedokážu vstát, abych šel běhat před prací a o 2h chůze ráno taky nemůže být řeč ;) Prosím o nějaké rady a názory. [b]Díky![/b]

avatar

Ustí nad Orlicí

Celkem 4957 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:40:52 (2012)
půlmaraton: 1:36:25 (2012)

majkp muž 14.07.2009 13:45:06

Tezko radit, zkusil jsi to uz s behanim rano pred snidani nebo jeste ne? Ja jsem si myslel taky ze to nedam. Pokud ale chodis spat v 10 vecer, nemel by bejt moc velkej problem vstat v 6 a hodinku si zabehat, krasne Ti to vyjde. Pres den, zalezi jaky mas moznosti, nekdo beha pred obedem, pokud mu to prace dovoli. No a vecer, posun nebo vynech 2. veceri a mas tam taky aspon hodku az dve.

Motto: Runners have balls, all others just play with them...
avatar

Madagio muž 14.07.2009 13:57:30

V 6 vstávám, abych se dostal do 7 do práce. To bych musel vstávat už před pátou ráno, abych to běhání stihl. Upřímně řečeno, na to motivaci asi nenajdu. Já jsem hrozný spáč. :)

Spojit obě večeře dohromady určitě jde, druhá je jen zelenina, tak to prostě sním najednou kolem 17:30–18:00 a jít běhat kolem 20:00. Teď mi ale přichází na mysl otázka, jestli po tom běhu není vhodné nějak doplnit energii, když po běhu by bylo jídlo až druhý den snídaně. Nerad bych hubnul na svalech. V tuhle chvíli pro mě běhání je ještě slušná zátěž. O běhání, při kterém si můžu u toho s někým povídat, zatím jen sním, nicméně tepovka pomalinku klesá, tak se tam časem snad taky dostanu.

avatar

Praha

Celkem 26258 km
Minulý měsíc 8 km
10 km: 0:40:06 (1984)
půlmaraton: 1:43:24 (2000)
maraton: 3:50:05 (2005)

EvženGe muž 14.07.2009 14:04:43

Vyzkoušej si, jestli potřebuješ ty dvě hodiny pauzy po jídle. Mně nedělá problémy jít běhat i najedený (je to určitě individuální). Pokud bys také neměl problémy (nebo kdyby Ti stačila třeba hodina), máš časový program vyřešený (to už si vždycky srovnáš).

avatar

Madagio muž 14.07.2009 14:08:39

To mám vyzkoušené a záleží, co jsem měl k jídlu :) Po něčem to jde za hodinu. Včera jsem v 17:30 snědl tofu karbanátky s brambory v páře, běhat jsem šel po dvou hodinách a pořád jsem to cítil.

Jinak díky za reakce a názory!

avatar

Tomx muž 14.07.2009 15:21:31

[quote=Madagio]To mám vyzkoušené a záleží, co jsem měl k jídlu :) Po něčem to jde za hodinu. Včera jsem v 17:30 snědl tofu karbanátky s brambory v páře, běhat jsem šel po dvou hodinách a pořád jsem to cítil.

Jinak díky za reakce a názory![/quote] Fuj !

Motto: Born to Ironman, forced to work...
avatar

Madagio muž 14.07.2009 15:23:50

Jo nebylo to nic moc. Normálně tohle nejím, jen jsem chtěl zkusit něco nového a zpestřit jídelníček. Ale maso je prostě maso :)

avatar

Ústí nad Labem

Peggy žena 14.07.2009 15:52:41

Ahoj, první svačinu, oběd a druhou stavičnu o hodinu poposuň a zbyde ti tam místo na sport před večeří. Osobně si ale myslím, že to přeháníš. Změnit radikálně jídelníček a k tomu přidat docela dost sportu (na to, že si ho nikdy nedělal), je na tělo docela moc. Změny by měly přicházet postupně, aby si si na ně zvyknul. Nejprve by si měl třeba začít jíst zdravěji. O dva týdny později přidej hlídání pravidlenosti v jídle a pak opatrně začínej se sportem. Když uděláš vše najednou, je větší pravděpodobnost, že se vyšťavíš a po dvou měsících to vzdáš. Ano, za ty dva měsíce zvládneš shodit i deset kilo. Ty ale odjely jen na dovolenou :-) a brzy je budeš mít zpátky. Vím, že je to otravné, ale hubnout se dá jen trvalou změnou životního stylu. Pamatuji, jak nám lektora v kurzu výživy říkala: „Pokud se vám zvedne žaludek při představě, že to takhle bude dokonce života, změnu nedělejte. Nevydržíte u ní.“ Osobně třeba proti všem zásadám jím i poměrně těsně před spaním.

avatar

Madagio muž 14.07.2009 16:16:56

Peggy: Díky za názor. Jinak já hubnu už 3 měsíce a mám asi 15kg dole. Opasek u kalhot jsem si musel zkrátit o 10cm :) Ze začátku to šlo rychle, teď už hubnu 0,5–0,8kg týdně. Sportu jsem napsal dost, ale je tam že se „snažím“. Bohužel kvůli práci a dalším aktivitám do nichž jsem zapojen to nestíhám dodržovat s pravidelností, jakou bych si přál. U mě byla vlastně zásadní změna v tom, že jsem začal jíst od rána a ne až od oběda se třemi večeřemi, které byly převážně z párků, klobás a podobně. Teď jím jak jsem psal a na klobásky se jen smutně dívám. Našel jsem si dost zdravého jídla, co mi chutná a tak dodržovat nějaký rozumný stravovací režim mi nedělá problémy. A je mi jasné, že to je víceméně doživotní změna. Jen to chci skloubit se sportem abych nedělal něco úplně blbě.

avatar

Madagio muž 14.07.2009 16:44:28

Možná bych zjednodušil otázku: mám běhat/sportovat odpoledne před večeří, nebo si dát radši večeři o něco dříve a jít vpodvečer běhat (s ohledem na to, že chci zhubnout) a nebo je to jedno?

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 14.07.2009 17:09:20

je to fuk, důležité je sportovat. Když půjdeš hned ráno a nasnídáš se třeba až 90 minut po běhu, uděláš asi vůbec nejlépe.

avatar

Říčany

Celkem 649 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:52:01 (2007)

Aktij žena 14.07.2009 17:58:59

Zkus vyměnit 1. a 2. večeři. Když si dáš v 17,30 zeleninu, nebudeš mít pocit hladu a běžet můžeš jít skoro hned. A když dáš poslední jídlo 2 hodiny před spaním, tak by to nemělo narušit dietní režim.

avatar

Madagio muž 14.07.2009 20:58:24

Díky všem za názory, další názory ale též uvítám.

avatar

Madagio muž 01.08.2009 10:21:26

Tak zatím jsem to ustálil na tom, že večeře posouvám dopředu a běhat chodím v osm večer. Vyhovuje mi to i vůči teplotám, při západu slunce už je to příjemnější. Nicméně dny se krátí, za nedlouho budu muset rozvrh předělat, běhat po tmě nechci. Nyní běhám trasu 9km obden.

Dnes jsem ale zkusil běh ráno před snídaní a to vůbec nešlo! Uběhl jsem sotva 4km a došel mi dech a tep už lezl přes 170. A to pořád běhám jako hlemýžď, nicméně trasa není úplně po rovině.

avatar

darienxx žena 01.08.2009 10:28:54

já tedy naštěstí pracuju cca v 8 nebo 9 hod takže ten běh máím 2 hod rána , vstanu v pět nebo v půl a jdu…jinak když jsem před 5-ti lety pracovala od 7–16hod tak jsem měla sport mezi 18–20 hod běh anebo jsem to řešila tak že jsem jedla protein tyčku kolem té 16 hod šla na hod a něco do posilky, pak snědla nějaký banán a šla na hod a půl běhu…měla jsem to tak že jsem snídala až v práci tedy mě to vyhovovalo, cca v 9h pak jsem měla s sebou udělaný salát zelenina+ tuňák nebo kuř .prsa+ jogurt to jsem cca v průběhu dne snědla asi ve 3 porcích , pak ta tyčka , trénink, banán nebo jiný ks ovoce , běh a večer lehká večeře spíše s větším obsahem bílkovin…na noc ne moc sacharidů

Nalezené položky: 15 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.