Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Natazene slachy

Natazene slachy

Nalezené položky: 3 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Polykač
kilometrů
muž
08.04.2009 12:35:17

Behu zdar,

jsem rekreacni bezec a trenuju hlavne vytrvalost, takze nikdy nejdu do rychlostniho maxima. Behem zimy jsem zacal dost behat na behatku, vetsinou tempem tak 10 – 12 km/h a docela jsem zacal citit zlepseni. Potud dobry. Problem ale nastal minulej tyden, kdyz jsem dostal ten pitomej napad, ze si zkusim Cooperuv test (na 12 min). Zvlast jsem byl zvedavej, jestli za tech 12 minut ubehnu 3 km. Takze jsem si tam dal 15 km/h (a gradient 2%) coz je rychlost, na kterou nejsem moc zvyklej. No ubeh jsem to, ale bylo to tesny… A druhej den jsem vstal a zjistil, ze me poboliva na dvou mistech zadni strany levyho stehna. Jak vnejsi tak vnitrni strana bliz ke kolenu. Je to presne ohranicena bolest, i kdyz je tezke rict presne misto, protoze to je „uvnitr“. Muze bolet klidne i v klidu, ale nejcasteji pri chuzi. Ovsem vetsinou je jenom cejtit, ze to neni ono, i kdyz to primo neboli. Takze muj zaver je ten, ze se mi podarilo natahnout si slachy (nebo to muze byt neco jinyho, horsiho???). Takze jsem si dal tyden pauzu a vcera to opet zkusil na behatku. Prvnich 5–10 minut to bolelo fakt fest (a taky trochu koleno), az jsem si myslel, ze budu muset skoncit, ale pak to nejak ustoupilo a bylo to jenom trochu „cejtit“.

A ted nevim, co s tim…

Nebehat a pockat, az se to spravi? Nebo je mozne opatrne behat? Nebo je to potreba naopak poradne „protahnout“?

Jeste k tomu dodam, ze merim 172 cm, vazim 68 kg, je mi 36 a dosud jsem zadne problemy se slachami a klouby nemel.

Kdo poradi?

avatar

katkazka žena 05.05.2009 21:37:59

skoda, ze sa ti nikto neozval. mam presne ten isty druh bolesti a kedze mi to uz mesiac a pol vobec neprechadza, zacinam googlit info. zatial neuspesne. k

avatar

Medzev, Slovakia

Celkem 1884 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:41 (2009)
půlmaraton: 1:37:15 (2010)
maraton: 3:25:45 (2010)

joseph74 muž 08.06.2009 22:19:27

Ahojte, presne to iste mam aj ja. Skoda… mohol by sa niekto ozvat co s tym. Prve dva km to boli a potom beham aj 15 km , len to citim a nic viac, ale po behu na druhy den ma to boli znovu. Hlavne rano ked zacinam chodit. Na druhu sobotu idem behat polmaraton , dufam ze dobehnem…

Nalezené položky: 3 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.