Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Ostatní běžecké pomůcky » iPod a NIKE+ (jak Nike+ funguje, co pořídit, základní informace, ...)

iPod a NIKE+ (jak Nike+ funguje, co pořídit, základní informace, ...)

Nalezené položky: 14 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

jvees69 muž 19.03.2009 15:04:22

Zdravím lidi, jsem tu nový, velmi mě zaujal projekt Nike+, jen teď řeším, jakou variantu si pořídit..

S tím náramkem jsou prý problémy, byl stažen z prodeje a Nike pracuje na novém, jako nejlepší varianta mi přijde ten iPod touch 2. generace (má v sobě zabudovaný přijímač chipu boty což je fajn)…

Nenašel by se tu někdo, kdo s tim iPodem má zkušenosti?


  • Jde mi především o základní věc, jak to vlastně funguje? Pořád mi nejde do hlavy, že iPod a chip v botě objektivně měří uběhnutou vzdálenost, vždyť pokaždé člověk běží jinak (ať už jinou rychlostí, kopec, vybíhání schodů, jiná frekvence kroků po kamení, rovince, z kopce a tak dále a tak dále)… Proto nechápu ten základní princip jak to vlastně měří? Kdyby to umělo pracovat s GPS (jako navigace) chápal bych, ale takhle..?
  • Umí ten iPod touch pracovat i se dvěmi uživateli? Tím myslím, jestli je možné se zapojit do projektu Nike+ s jedním iPodem pro 2 lidi, já a přítelkyně bysme dejme tomu koupili 1 iPod a chtěli bychom běhat… Asi by nebyl probém pořídit 2 chipy do boty, pro každého jeden, teď jde ale o to, jestli by si s tím iPod poradil…
  • nejlepšíí varianta by byla, pořídit nějakej mobil, kterej by uměl i tohle s Nike+, to by pak byla pecka… (iPhone to třeba neumí?) Nebo něco šikovnýho, co by pracovalo s GPS a pomocí toho pak měřilo uběhnutou vzdálenost a vlastně nejen uběhnutou, třeba i jízdu na kole nebo tak.. To by byla paráda.. :-) ale je mi jasný, že ještě nejsme ve 22. století :-) :D „asi“…?

No, tak kdyby se našel někdo, kdo by se zapojil do diskuze, rád uvítám každý názor… Moc mě tím pomůžete se rozhodnout a myslím, že asi nejen mě, protože otázky viz. výše si asi nepokládám jen já…

avatar

Krkonoše

HaEr muž 19.03.2009 17:39:23

Pokud se zajímáš o řešení pomocí GPS, podívej se na Nokia Sports Tracker:

http://sportstracker.nokia.com/…ail/index.do?… http://sportstracker.nokia.com/…ail/index.do?…

Podmínkou je mobil se symbianem, GPS může být externí.

Aplikace v mobilu

  • umí pracovat i bez GPS,
  • ukazuje tempo nebo rychlost,
  • může zaznamenávat mezičasy,
  • na mezičase ukáže tempo v změřeném úseku,
  • ukazuje náskok/ztrátu k referenčnímu běhu,
  • zobrazuje grafy rychlosti a převýšení,
  • obsahuje kalendář s jednotlivými běhy.
  • pošle data přes internet (GPRS, wifi…) na web buď přes volbu v menu po dokončení běhu…
  • nebo dokáže posílat data průběžně, ale to jsem nezkoušel, nemám datový tarif.
  • pro každý odesílaný běh vybíráš, jestli je veřejný, soukromý, nebo viditelný pro přátele,
  • pokud jsi při běhu nebo asi spíš při výletě fotil, můžeš na net poslat i fotky (geotag),
  • pokud jsi poslouchal hudbu z mobilu odešle informace o poslouchané hudbě, ale to jsem nezkoušel, jen jsem si všiml, že je tam nová záložka „Music“.

Webové rozhraní :

  • nemá žádné zvláštní vymoženosti, graf rychlosti a převýšení je k dispozici,
  • součtový graf vzdálenosti/času za týden/měsíc je jen jednoduchý,
  • žádné tabulky a data pro umístění na vlastní web nejsou k dispozici.

Docela zásadní problém, kterému úplně nerozumím je, že ve srovnání s GPS programem trekbuddy má tato aplikace velký rozptyl opakované přesnosti měřené trasy, což je dost zásadní. Na pěti kilometrech má trekbuddy odchylku ±50m, sporttacks ±200m na stejné trase se stejným GPS modulem. Řeším to opravou vzdálenosti na ověřenou hodnotu, pokud jsem ten okruh už běžel a proměřil. Často taky běhám známý okruh bez GPS, jen si měřím mezičasy.

tož asi tak :-) snad to někomu pomůže

avatar

jvees69 muž 19.03.2009 18:31:16

Aha, no tak to je šikovný.. Přesně něco takového jsem si představoval.. Do budoucna plánuju koupit pořádnej mobil, mám už 3 roky k750 a velmi mě teď zaujal SAMSUNG OMNIA HD a ten má všechno včetně GPS a OS symbian, to by šlo, ne? :-) Nějak mi v tom případě přijde zbytečné investovat do něčeho jako je iPod , ten náramek atp. když by se pak takovej mobil dal pomocí GPS využít v podstatě k tomu stejnému a navíc k jakémukoli pohybu (běh, jízda na kole, brusle, lyže, …) (asi kromě plavání :D toho docela škoda :-) to by ale řešily třeba nějaký hodinky viz toto (to mi poslal Pavel Hrubý tady z webu) : http://www.behshop.cz/…o-czech-2-2/

Jinak prosimtě ty odkazy co jsi sem dal, to mám chápat, že je to něco podobného jako web nikeplus, jen asi jednodušší…? Tam se ukládají všechny „naběhané“ tréninky? Pochopil jsem to, že všechno mohu mít i v mobilu, že? Všechno se ukládá i v takovém mobilu s GPS a symbianem? Veškeré tréninky lze určitě i rozdělit, samostatně běh, kolo, … ?

Alespoň tak nějak jsem to pochopil a i bych si to představoval.. JAKÁ APLIKACE PRACUJÍCÍ POD SYMBIANEM TOHLE VŠECHNO UMÍ?

Ty osobně právě tohle využíváš? Zní to skvěle :-)

avatar

Krkonoše

HaEr muž 19.03.2009 19:07:28

Je to asi něco jako nikeplus, můžeš se rozhodnout, jestli pošleš běh z mobilu na web. Přehled máš na webu i v mobilu. Lze to filtrovat podle druhu aktivity a trochu vyhodnocovat.

Ta symbianová aplikace je od nokie a jmenuje se samozřejmě sports tracker, moc bych nesázel na to,že bude fungovat na jiných mobilech, než na nokiích. https://sportstracker.nokia.com/nts/download.do

Aplikace taky umí spolupracovat se speciálním hrudním pásem od polaru a měřit tep (zatím asi jen Nokia N79): https://sportstracker.nokia.com/…n79_polar.do (na displeji mobilu je tam vidět jedna z obrazovek aplikace)

Hodí se taky funkce exportu a importu dat GPS ve formátech gpx a kml, takže na vyzkoušení webu lze použít nějaká stará data z GPSky.

avatar

jvees69 muž 19.03.2009 20:14:49

aha… No, tak ono se dá předpokládat, že i SAMSUNG bude mít něco podobného u takových „chytrých“ mobilů jako je omnia HD..

Ukládá to třeba i trasu, kterou jsi dejme tomu jel na kole? A pokud ano, je moožné potom následně po uložení do PC tu trasu shlédnout, vyhodnocovat atp.?

Je to fakt suprové řešení… Ty hodinky od garminu jsou sice hodně dobrý, ale člověk si z nich nezavolá :-) ani nemůže při tréninku poslouchat muziku :-)

avatar

Krkonoše

HaEr muž 19.03.2009 21:09:51

  • můžeš třeba letět letadlem ;-) to je úplně jedno…
  • viz export souborů

zásadní nevýhoda mobilu proti garminu a spol je jeho velikost a hmotnost, musíš vyřešit jeho uložení při běhu a moc mu asi nebudou svědčit litry potu a výpary lisdkého těla (oxidace kontaktů)

avatar

jvees69 muž 20.03.2009 16:45:04

Jasný no.. ono ty hodinky garmin budou asi nejlepší hračka.. jen mě na nich trochu udivuje udávaná výdrž baterie.. (8 hodin 2 týdny pohotovostní režim) :-( to bude asi na úkor GPS a dalším funkcím..

avatar

Praha

Celkem 465 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:50:30 (2009)

jacobsen muž 03.04.2009 18:14:17

zdravim, prave jsem si koupil ipod nano a chtel bych si poridit taktez Cip do boty a senzor do ipodu, za kolik se da ± sehnat nekde v praze a popr. kde , dekuji

avatar

jvees69 muž 09.04.2009 08:30:48

ten chip do boty a nejspíš i ten přijímač do ipodu ti prodaj, popřípadě seženou v prodejně NIKE

avatar

Ostrava

ostghost muž 11.04.2009 19:31:09

něco málo nebo spíše více je od nokia sports tracker a polaru zde http://www.400days.net/?…

srovnání různých přístupů a zařizení pro běh http://www.400days.net/?…

samsung a adidas mají micoach http://www.trustedreviews.com/…0-miCoach/p1

implementace symbian v samsungu bude skoro jistě jiná než v nokia. pozor. symbian je např. i v sony ericsson Pxxx či Mxxx ale je to tzv. symbian UIQ a ne ten co je v nokia tzn. s60. ujistil bych se tedy o kompatibilitě požadoveného sw s vybraným tlf. pokud se jedná o přístroj jiného výrobce než nokia.

dle mého tato řešní však nejdou srovnávat s výrobky jako je suunto či garmin. těžko si dovedu představit byť občasnou kontrolu údajů na lcd. na hodinky se dle mého dívá daleko lépe než na mobilní tlf. v pouzdře na paži. sám mám nokia e71 a snad pokud by se na trh objevil samotný pás od dua nokia polar tak bych to zkusil ale tatk oje volba jiná více níže.

omlouvám se že trochu ukradu téma ale myslím že při výběru to pomůže i zakaldateli.

sám jsem zvažoval postupně suunto t1c ale víte jak to chodí ta gps by se hodila takže suunto t3c jenže když jsem se podíval na ceny tak jsem trochu zapochyboval. suunto t3c s měřičem srdeční frekvence cca 180 usd plus možnost stahovat data do pc tzn. pc pod dalších 99 usd plus a onen gps pod také cca 99 usd

vedle toho garmin forerunner 305 který má vše v ceně samotných suunto t3c tzn. cca 180 usd navíc gps vestavěnou – a nemyslím si resp. z vlastních zkušeností ani nevěřím že by externí gps u suunto byla přínosem pro signál

je nějaký rozumný důvod proč je suunto t3c cenově takto mimo?

mimochodem pokud by se někdo v dohledné době rozhodol pro onoho garmina resp. něco podobného z usa můžeme se domluvit s zasíláním i placením z / v usa mám zkušenosti paypal potřebné kreditní karty a schránku v usa vlastním. kontaktovat skrze mail uvedený na ostghost.com

děkuji

avatar

Divaricateman muž 18.02.2010 08:31:06

Ahoj, Mám dotaz. Včera jsem si dal závod s kamarádem na Ladronce na 10 km. Tam kde jsem měl já 10 km on měl 10,63 a doběhl za mnou až po minutě. Je ten rozdíl v tom, že on třeba běžel pomaleji, takže dělal menší kroky a já je dělal větší když jsem běžel rychleji? Oba dva máme tovární nastavení a on čip na kaničce a já v botě. Několikrát jsem to zkoušel i zkalibrovat, ale bez správného výsledku. Kdyby tu byl někdo, do by mi to případně pomohl zkalibrovat, byl bych rád.. Pak bych se zeptal, co mám dělat abych se zlepšil? Běhám občas a pořád se nemůžu dostat třeba na 4m/km. Mám běhat více do kopců? Většinou běhám Ladronku nebo oboru Hvězda. Otázkou ale zůstává, zda má cenu se zlepšovat, když to podle mě měří na dvě věci. Diky za případné rady. Michal. Takto jsem běžel včera. http://nikerunning.nike.com/…/en_US/plus/#…

PS: proč mi to ukazuje takovou to rovnou křivku a kamarád co běžel se mnou tak to má celé kostrbaté .o)

avatar

Praha

pug muž 18.02.2010 09:49:28

Hele, pro tyhle systémy je 10% odchylka pořád dost dobrá přesnost, to bych neřešil.

avatar

Raaadja muž 04.06.2010 14:05:14

Ahoj všem běžcům. Taktéž mě zaujal projekt Nike+ a to nejen funkcí, ale i cenou. Je jasné, že přesnost záznamu bude podstatně omezená, ale to se nedá svítit. Mám jeden dotaz: s jakými iPody nike+ funguje? Je to pro mě dost klíčová informace, neboť vlastním a používám iPod Nano první generace…

avatar

10 km: 1:02:30 (2010)
půlmaraton: 2:35:50 (2010)

xPablos muž 04.06.2010 14:52:32

>> Raaadja, 04. 06. 2010 14:05:14

iPod nano by to melo zvladat vsechny, touch 2.generace nebo iphone 3GS

viz. treba http://www.azobchod.cz/…5ll-a-284760?…

Jinak mozna stoji za upozorneni, ze baterie v senzoru nejdou menit.

Nalezené položky: 14 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.