Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Kolení vazy

Kolení vazy

Nalezené položky: 5 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Míra muž 07.01.2009 09:16:13

Zdravím všechny. Cca před 3mi mě kamarád vytáhl, že se půjdem kousek proběhnout. Z krátkého odreagování se pro mě běh stal super doplňkovým sportem pro sportovní lezení. Bohužel v zimě ten samý rok jsem vyrazil na 4dny na lyže kde jsem si natáhl kolení vazy nad čéškama na obou nohách a s během byl konec:-( Tak jsem navštívil poprvé ortopeda (obědnací doba asi 3měsíce), který mi předepsal magnety. To mi pomohlo tak na 3 měsíce, kdy jsem měl klid na obou nohách, bohužel se mi bolest do levého kolena vrátila a přes další magnety neztratila. Náhodou jsem se dostal ke sportovnímu ortopedovi do Pardubic (MUDr. Vrbica) který mi řekl že musím stabilizovat čéšku a posílit vazy a napsal mi rehabilitace, jenže tam očividně nevěděli co s tím mají dělat tak něco vymysleli a to nezabralo. Chtěl sem někoho požádat jestli nemáte nějaké cviky, které by zabraly??? Jsem fakt zoufalý, k ortopedoj se mi už nechce a koleno stále bolí, ze schodů, do schodů, při dřepu který udělám s velkými obtížemi:-( Předem moc díky.

avatar

Brno

Celkem 11821 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:27 (2007)
půlmaraton: 1:35:43 (2010)
maraton: 3:29:54 (2007)

rk muž 07.01.2009 09:34:28

Náčrtek doporučeného cviku (opíračka) je také u foresta na http://www.tomas-kalina.com/blog/index.php?…

Prý nejnavštěvovanější část blogu :) Mé předloňské potíže s koleny se tím vyřešily.

avatar

Míra muž 07.01.2009 10:51:00

[quote=rk]Náčrtek doporučeného cviku (opíračka) je také u foresta na http://www.tomas-kalina.com/blog/index.php?…

Prý nejnavštěvovanější část blogu :) Mé předloňské potíže s koleny se tím vyřešily.[/quote] Ahoj, díky moc. Myslíš že je to univerzální cvik nebo jsi měl podobné problémy s vazy? A je důležitý nějaký interval toho cviku, třeba min. minutu v poloze x opakování?

avatar

Brno

Celkem 11821 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:27 (2007)
půlmaraton: 1:35:43 (2010)
maraton: 3:29:54 (2007)

rk muž 07.01.2009 11:01:57

Nejsem odborník, ortopeda nenahradím. Jen jsem to několikrát četl jako doporučení pro posílení vazů a pomohlo mi to. 3×20 vteřin výdrž v dolní poloze a denně, raději několikrát denně. Minutu bych v této poloze ani nevydržel, i při těch 3×20 se třepu vysílením :D Pokud střídám běh s cyklistikou, potíže s češkou nemám.

avatar

remo muž 10.01.2009 17:04:20

Vážení kolegové, k problematice kloubních vazů: Kloubní vazy (nejen kolenní) jsou kloubní stabilizátory vazivového charakteru (neobsahují žádná svalová vlákna). Vazivový aparát nelze žádným cvičením posílit. Posilovat můžete jen svaly a tím jejich svalové úpony. Kloubní vazy lze připravit na zátěž jen jejich opakovaným protažením a tím zvýšení jejich prokrvení, nejlépe tzv. strečink. Tolik na vysvětlenou. Mnoho šťastných kilometrů ! :) www.revmacentrum.cz www.razovavlna.eu

Nalezené položky: 5 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.