Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Běhání přes paty

Běhání přes paty

Nalezené položky: 12 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

hooky muž 22.12.2008 12:25:34

Ahojte, měl bych takovej dotaz ohledně problému kterej jsem si dost neuváženě způsobil :) abych to přiblížil tak je mi 18 boxuju a tak musim i běhat dost jenomže jsem před 3/4 rokem začal nějak běhat přes patu tj. že při běhu pokládam nohu na patu a pak se odrážim přes špičku bohužel to všichni viděli ale nic mi neřekli a mě to nepřišlo ted mam problemy na dotek ze zdola paty ne ale spíš ze zadní strany to bolí jako naraženina a když ted chci běžet přes špíčku jak se má tak je to nezvyk. Chystam se k doktorovi po svátkách už protože po ránu je to zlý musim se rozchodit aby to přestalo bolet. Chtěl bych se zeptat jestli nevíte co s tim ted nějak než pudu k doktorovi měl jsem i přestávku v běhání nějak to nepomohlo :( :) a případně jestli nemáte nějakej tip jak vybrat boty na běhání prosím :)

avatar

chico muž 22.12.2008 16:39:23

no ja tedy nevim ale pokud mluvis o klusani, tak tam by naslap na patu nemel v dobrych botech byt problem. Ono behani pres spicku je zavadejici, spravne by jsi se pri ryclejsim behu mel jako prvni dotknout zeme casti chodidla za prstama na nohou, potom rychli dotek paty s podlozkou a odvalit pres spicky. Treba u sprinterskych treter te to tak prirozene nuti delat. Jako boxer jsi vsechno zvyklej asi chodit pres spicky, takze spis je to nezvyk pro tvoje paty, takovy pohyb. Pokazdy kdyz narusisi nejaky pohybovy stereotyp, tak se telo " brani". Co to nachvili zaledovat?? No s botama ti asi tezko nekdo pomuze, tam je strasne moc promenejch ( pronace, supinace, tvar chodidla, styl behu, tvoje vaha, kolik kilaku nabehaz a v jakym terenu, atd).

Motto: já nejsem pomalej, jen mam vždy tu nejpomalejší dráhu!
avatar

hooky muž 22.12.2008 20:09:19

mno myslel sem přes spíšku jako ne přímo na prsty dopadat ale jako normální běh a právě předtim jsem běhal že sem fakt dopadal jenom na patu nevim ani proč páč někdy na základce sem běhal ještě dobře :) a s timhle jako je ta pronace, supinace, a tohle s tim by mi mohli pomoct v obchodě třeba ? :) ono zas abych tam endošel a v nějakejch obchodech je to tak že prostě chtěj prodat no :)

avatar

Liberec

Celkem 8099 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:55 (2013)
půlmaraton: 1:23:55 (2013)
maraton: 3:00:46 (2013)

Advid muž 22.12.2008 20:46:30

A už jste na základce brali interpunkci a podobné věci? Tady nejsi na chatu…

Motto: „Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
avatar

chico muž 22.12.2008 21:25:45

některým lidem se mění třeba i odrazová noha ve vyšším věku – jen tak pro ilustraci že styl nášlapu se může změnit v jakémkoliv věku. Když sprintuješ, běžíš stále po patách? ( prošel jsem podobnou přeměnou stylu běhu, ale já běhal uplně blbě, čistě přes špičky ). Ad. obchody, nevím ale mám pocit že se odbornost prodávajících zvyšuje, takže by ti mohli poradit. Ideláni je když se tě pronace nebo supinace netýká, tedy když nenašlapuješ na vnitřní nebo vnější část chodidla.

Omlouvám se Advidovi za urážku jeho jemnocitu a lásky k mateřskému jazyku, ale zatím si tady nikdo nestěžoval ( těch 14 slov si ve svém příspěvku napsal na kolikátej pokus, vidím že jsi se editaci nevyhnul???)

Motto: já nejsem pomalej, jen mam vždy tu nejpomalejší dráhu!
avatar

Liberec

Celkem 8099 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:55 (2013)
půlmaraton: 1:23:55 (2013)
maraton: 3:00:46 (2013)

Advid muž 23.12.2008 06:32:49

Na druhý. :)

Motto: „Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
avatar

Liberec

Celkem 11210 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:28 (2016)
půlmaraton: 1:16:15 (2011)
maraton: 2:47:01 (2010)

bedrich muž 23.12.2008 08:12:07

[quote=chico]něk­terým lidem se mění třeba i odrazová noha ve vyšším věku – jen tak pro ilustraci že styl nášlapu se může změnit v jakémkoliv věku. Když sprintuješ, běžíš stále po patách? ( prošel jsem podobnou přeměnou stylu běhu, ale já běhal uplně blbě, čistě přes špičky ). Ad. obchody, nevím ale mám pocit že se odbornost prodávajících zvyšuje, takže by ti mohli poradit. Ideláni je když se tě pronace nebo supinace netýká, tedy když nenašlapuješ na vnitřní nebo vnější část chodidla.

Omlouvám se Advidovi za urážku jeho jemnocitu a lásky k mateřskému jazyku, ale zatím si tady nikdo nestěžoval ( těch 14 slov si ve svém příspěvku napsal na kolikátej pokus, vidím že jsi se editaci nevyhnul???)[/qu­ote] Tvoje cestina je v pohode, zase tady nejsme na akademii ved:)

avatar

Liberec

Celkem 8099 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:55 (2013)
půlmaraton: 1:23:55 (2013)
maraton: 3:00:46 (2013)

Advid muž 23.12.2008 09:11:13

Mně nevadí sem tam nějaká hrubka, ale bez čárek a velkých písmen na začátku vět se mi to hůř čte. Tak nic no.

Motto: „Jde o to, Fletchere, že se svá omezení snažíme překonávat postupně, v určitém řádu. Prolétávání skálou přijde na řadu až někdy později.“
avatar

chico muž 23.12.2008 12:02:50

To Advid. Ok budu se snažit :-). Jenom Hooky se asi bude divi, čím mu zasí..me vlákno.

Motto: já nejsem pomalej, jen mam vždy tu nejpomalejší dráhu!
avatar

hooky muž 23.12.2008 12:26:14

Já se teda budu snažit psát jak se má ;) a když sprintuju tak neběžim po patách :) to běham jenom u delšího běhu nějakýho kde běžim třeba hodinu nebo tak. Tak já uvidim co mi řekne na ty nohy doktor teda a zatim zkusim menší tratě a dobře teda mno. Spíš de o to si myslim ež sem si zvyk na ty paty a ted mi je to nepřirozený tak jak by se mělo. :(

avatar

Postrizin

Celkem 41 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:30 (2011)
půlmaraton: 1:13:56 (2011)
maraton: 2:39:32 (2011)

SlavoK muž 23.12.2008 16:37:56

Myslím, že v debatě o gramatice zanikla původní otazka. Jestli boxeři za správné považují vytrvalostní běhání přes špičky, vychází to pravděpodobně z boxerského pohybu v ringu. Běžné ale je právě běhání přes patu a nejlepší bude, když si přečteš např. tento článek. http://www.behej.com/…spicku-.html Ješte bych se zeptal, jaké používáš při behání boty? Mají tlumenou patu?

avatar

hooky muž 23.12.2008 19:45:47

No tak nemaj právě jsem o tom nějak nevěděl že něco takýho speciálního je, takže jsem běhal jenom v nějakejch za 200kč od vietnamců to asi taky bude chyba. A teď se chystam si koupit ty boty a zatim to leduju ty paty. Tak jsem to přečet a teda jsem zjistil že bych neměl běhat špatně takže problem bude asi v botách jak tak na to koukam.

Nalezené položky: 12 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.