Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Kdy skončit s běháním?

Kdy skončit s běháním?

Nalezené položky: 7 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

qlm muž 25.11.2008 09:12:15

Je tu někdo, kdo má vlastní zkušenost s artrózou v kyčelních kloubech a případně později i s totálkou? Zatím běhám, ale problémy se postupně ozývají stále častěji. Doktor konstatoval 3. stupeň artrózy a běh v žádném případě nedoporučil. Co jiného také od doktora čekat. Přesto ale – věříte doktorům ve všem?

Motto: Jak? Starej? To nejsem, jen mám staré klouby a to ostatní.
avatar

Praha 4

Celkem 28230,23 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:14 (2013)
půlmaraton: 1:49:29 (2009)
maraton: 3:57:28 (2014)

Dav muž 26.11.2008 09:27:40

…vyměnit doktota:-)
Ale je fakt, že běh přeci jenom dává kloubům zabrat…pokud jsou už vyřešené takové věci jako optimální obuv, kloubní výživa, běh po vhodném povrchu a potíže pokračují, doktor sporťák běh neschvaluje, tak asi zkusit jinou aktivitu ke kloubům šetrnější..třeba kolo…hodně štěstí

Motto: ...kam až?
avatar

Malé Svatoňovice

Celkem 26715 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:32:24 (2015)
půlmaraton: 1:13:42 (2013)
maraton: 2:39:27 (2012)

henryIII muž 26.11.2008 10:10:54

Mně diagnostikovali v 18 (před 17 lety) artrózu kyčle a letos jsem si dal prvního a druhýho Ironmana :-)). Občas problémy mám, ale když se hýbu tak menší, než když nic nedělám… A stejně bych bez toho nemohl být… Ale nevím, jestli jsem správný příklad.

avatar

qlm muž 26.11.2008 16:06:01

[quote=henryIII]Mně diagnostikovali v 18 (před 17 lety) artrózu kyčle a letos jsem si dal prvního a druhýho Ironmana :-)). Občas problémy mám, ale když se hýbu tak menší, než když nic nedělám… A stejně bych bez toho nemohl být… Ale nevím, jestli jsem správný příklad.[/quote] Budu doufat, že správný příklad JSI a že se potíže zase usadí. Ovšem ty máš (dočasnou) výhodu, že jsi mladší. Teda, mladší budeš už vždycky, já jen, že ti bude za 10 let tolik co mě.

Motto: Jak? Starej? To nejsem, jen mám staré klouby a to ostatní.
avatar

Praha-východ

Celkem 4388 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:39 (1970)
půlmaraton: 1:31:16 (1970)
maraton: 3:22:27 (1970)

Vanda žena 26.11.2008 17:50:29

Super, super, super je dr.Smíšek na Praze 8 a jeho fyzioterapeuti, jsou odborníci hlavně na páteř ale i ta s velkými klouby hodně souvisí . Tam se nechávám dávat dohromady taky:) nebo dr.Marek z Malé Stepánské (ten mi taky hodně pomohl, spokojená). Oba jsou soukromí, návštěva pravda něco trochu stojí, ale především oba taky sami sportují. Doktorům co komunikují jen od stolu a přes nejrůznější výsledky a a priori všechno zakážou místo aby hledali řešení, nevěřím

Motto: We are the champions, my friendwe keep on fighting till the end...
avatar

milan z vysočan muž 28.11.2008 11:10:06

Já mám sportovního lékaře jako svého závodního lékaře. Je to doktor Fojtík, majitel Sportsmedu, v objektu Pražské teplárenské. On i jeho tým jsou výborný, pracují i pro Spartu. Za posledních deset let mě dostali z řady chronických a aktutních stavů, způsobených nejen nadšenými počátky mého běhání, ale i přechozími sportovními aktivitami (např. spinning). Jen pan doktor je nesportovec, říká se o něm, že v životě neuběhl ani kilometr dohomady. O běhání je tedy lépe před ním pomlčet a soustředit se na vlastní zdravotní problém. Naopak doporučuji mluvit o běhání s jeho rahabilitačními sestrami. Ty už jsou ze sportovního těsta a zkušeností se sportovními bolístkami mají na rozdávání.

avatar

Jablonec nad Nisou

Celkem 13401 km
Minulý měsíc 0 km

bezec58 muž 26.01.2009 17:31:25

to qlm: asi tě nepotěším. Artróza sice nevzniká z běhání, ale běhání ji zhoršuje. Já jsem dostal jako „dárek“ také info jako ty. 3. stupeň levá i pravá kyčle. No co, odběháno mám na 3 životy, ale i tak ještě nekončím. Ubral jsem na intenzitě, kilometráži, běhám na měkkém povrchu a s botami MIZUNU s tím nej co mají pro takové jako jsme my a jím různé ty hrůzy na klouby. Dokonce i gumoví medvídci pomáhají :)) Prognóza je ale jasná: stav se bude zhoršovat a jestli do té doby neumřeme, tak nás oba čeká totální endoprotéza. S tou ovšem končí i běh. Chodit budeme, plavat a jezdit na kole také, ale běhat už ne. Tak si to ještě užívej a ber to tak, že tělo musí do hrobu zhuntované, zdraví lidé mají žít.

Motto: Chceš-li znát stav svého mozku, sáhni si na své lýtko. Aristoteles
Nalezené položky: 7 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.