Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Hlasité vrzání v koleni

Hlasité vrzání v koleni

Nalezené položky: 10 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Česká Lípa

Celkem 299 km
Minulý měsíc 0 km

Komik1000 muž 03.11.2008 23:47:07

Při podřepu (v první třetině pohybu) mi dost nahlas vrže koleno. Letos na jaře to koleno bolelo (ortoped nic nenašel), pak jsem vynechal běhání a jezdil jen na kole. Nyní běhám druhý měsíc a koleno sice úplně nebolí, ale nahlas vrže. Jaký máte na to názor? Mám zase navštívit ortopeda? (škoda že tam nejde vpravit trochu vazelíny :) )

avatar

remo muž 03.11.2008 23:52:46

Tvoje potíže nejspíše vyplývají z poruchy chrupavky čéšky kolenního kloubu – tzv. chondropatie. Doporučuji opět navštívit ortopéda, který ti navrhne léčbu. Nejúčinnější jsou injekce kyseliny hyaluronové přímo do postiženého kloubu. www.revmacentrum.cz

avatar

Česká Lípa

Celkem 299 km
Minulý měsíc 0 km

Komik1000 muž 04.11.2008 07:52:52

Díky. Tý injekce se trochu bojím, ale kdyby to pomohlo… Jen mám obavy, že doktor mi zas dá akorát nějaké prášky a doporučí neběhat. Přece se na něj nebudu vytahovat s latinskými názvy a nějakou kyselinou, co nedokážu ani vyslovit.

avatar

remo muž 04.11.2008 14:28:18

Injekce, resp. injekcí 3–5, se bát nemusíš. Ale chceš přece pro sebe a pro svůj pohybový aparát to, co je nejlepší, ne? :) Pacienti si svá práva a zájmy o zdraví musí umět prosazovat! www.revmacentrum.cz

avatar

xazy muž 05.11.2008 19:21:17

To: remo

jevíš se tak, že o tom něco víš, tak se zeptám…

Už jsem tady před časem psal o mých problémech, který byly horší než teď, ale s úponem 4hlavýho svalu na čéšku už je klid. Stačil tomu klid, neprotahovat a dalo to pokoj. Jedno ale přetrvává. Z důvodu problémů právě s kolenem jsem omezil pohyb jen na cyklistiku, při které bolest necítím. Vazy v okolí čéšky jsou nebo okolí čéšky je (nebo pod ní, těžko se to určuje) citlivé až po zastavení. Asi tím způsobem, že při chůzi, když se zatíná stehenní sval a tím přitahuje čéšku nahoru (nebo stačí zatnout), cítím bolest tam, kde píšu výš. Tohle trvá cca 10min. a pak to odeznívá až do úplnýho klidu a stavu jako bez problému. Okamžitě mě od bolesti pomůže hluboký dřep. V něm necítím žádnou bolest.

Chondropatie? Pokud si zmáčknu při natažené noze na zemi čéšku směrem do stehenní kosti a zatnu, je to bez bolesti… snad trochu vrzne, ale na druhé noze je to prakticky to samý. Dík za názor.

avatar

remo muž 05.11.2008 22:42:11

To xazy Podíval jsem se na tebou zmíněnou diskuzi: Bolesti při horním úponu čéšky jsou neco jiného, než bolesti pod čéškou a vůbec to nesouvisí i se snížením kloubní štěrbiny a stav po natrženém úponu vazu je opět jiná věc. 4 naprosto odlišné diagnózy, příčiny a tím i léčba. Chondropatie nebo chondromalácie čéšky je porucha kvality chrupavky (4 stupně) mezi kloubní plochou čéšky, která komunikuje s kloubní plochou stehenní kosti. Typické je chrupnutí a bolest pod čéškou při tlaku na čéšku shora při současném zatnutí stehenního svalu. Jsou samozřejmě i jiné testy. Může se subjektivně projevovat i ponámahovou bolestí celého kolena i otokem kloubu po námaze. Zobrazovacími metodami se to těžko dá zjistit (RTG nebo SONO) rozhodující je pečlivé klinické vyšetření. Stačí ? :rolleyes: www.revmacentrum.cz

avatar

xazy muž 06.11.2008 15:31:35

Jo stačí :-), vlastně nic novýho.

Ten úpon 4hlavýho svalu jsem zmínil, ale už je na 99% v pořádku. Vyléčeno klidem. Snížení kloubní štěrbiny bylo odhalený na RTG, když jsem byl u doktora po triatlonu a bolestech v oblasti mediálního menisku zepředu. To jsem v noci 2 hodiny nespal. Sice se občas ještě mírně ozve, ale nic strašnýho to není a neomezuje to ani pohyblivost. Doktor říkal, že to může (ale jasně že nemusí) být něco s meniskem (kterej se mohl poškodit při natržení postranní vazů), ale manévry na menisky nic neprokázaly. Na kudlu nechci, zatím. Kdybych žil jako většina lidí a nehejbal se, myslím že bych o kolenu ani nevěděl. Prostě mě trápí jen to co popisuju. A nevím, jestli když to nebudu řešit a budu jezdit přes ty mírné bolesti po jízdě (ne při jízdě), jestli si nemůžu nějak ublížit na furt. Proto to tady řeším. Tož tak :-)

avatar

Česká Lípa

Celkem 299 km
Minulý měsíc 0 km

Komik1000 muž 19.11.2008 22:53:07

to remo: jaký je Váš názor na „Lubrikant vaziva Biora“ v souvislosti s mými potížemi uvedenými výše? http://www.nakupnicentrum.cz/…a-biora.html

avatar

remo muž 20.11.2008 10:06:26

To Komik 1000 S tímto preparátem nemáme zatím žádné zkušenosti, tento preparát není léčivo ani registrovaný prostředek zdravotnické techniky. Zařazení – doplňky… Vzhledem k tomu, že je aplikace doporučena na povrch kloubu soudím, že jeho účinek na chrupavku, která je hluboko v kloubu, je problematický. Objektivně žádný průkaz efektu tohoto preparátu prokázaný seriózními studiemi zatím není k dispozici. V každém případě soudím, že účinek k. hyaluronové, ať je nabízen veřejnosti ve formě perorální (podávaný ústy), nebo v místní aplikaci nemůže a není srovnatelný účinkem s preparáty podávanými injekčně přímo do postiženého kloubu. www.revmacentrum.cz

avatar

negociator muž 20.07.2009 13:51:16

Ahoj, neznáte někdo zkušeného ortopeda v Praze se zkušenostmi s léčbou chondropatie (chondromalácie) čéšky? Podíval jsem se na zde uvedený web www.revmacentrum.cz MUDr. Mostera, ale je to bohužel v Brně, tak bych rád našel někoho v Praze.

Nalezené položky: 10 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.