Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Namožené svalové úpony na lýtku

Namožené svalové úpony na lýtku

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

vojtes muž 22.09.2008 16:01:40

Ahoj! Loni v prosinci jsem si natrhl postranní vazy v koleni. Koleno už je v pohodě, ale od uzdravení se se mnou táhne jiný problém…Namohl jsem si svalové úpony na lýtku, doktor mi předepsal elektroléčbu (konkrétně Thebertovy proudy) a pomohlo to, potom jsem mohl pomalu zapojovat sport, ale asi jsem to uspěchal a namohl jsem si je znovu. Zase mě poslal na rehabilitace, ale tentokrát na ultrazvuk. Byl jsem tam zatím jen jednou z osmi rehabilitací, ale mám z toho takový divný pocit…Tím ultrazvukem jezdí jakoby z přední strany kolena přes kloub, ale vůbec ne z druhé strany na ty svalové úpony, protože na sval se s tím prý jet nesmí, takže nevím, jestli to má na ten sval vůbec nějaký účinek. To koleno, které jsem si poranil je od toho zranění takové trošku větší než to zdravé. Vůbec to nebolí, ani s tím nemám žádné jiné problémy, ale prostě na omak je takové jiné. Je to jen minimální rozdíl ale říkám si, jestli se to koleno třeba při tom zranění nějak „nepohnulo“, protože při poranění těch vazů jsem si koleno silně vykloubil, a že by byl teď ten lýtkový sval nějak víc napnutý a to namožení už by bylo chronické. Kdo máte nějaké podobné zkušenosti, tak se o ně prosím podělte a zajímalo by mě, jak je to s tím ultrazvukem, protože na netu jsem toho moc nenašel. Případně bych byl rád, kdybyste mně mohli doporučit nějaké cviky na posílení nebo rozcvičení speciálně pro tento typ zranění. Nevím, jestli je to důležité pro nějaké případné rady nebo rekonvalescenci, ale je mně 18 a dělám sprinterské disciplíny.

Předem díky Vojta

Nalezené položky: 1 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.