Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » něco je špatně

něco je špatně

Nalezené položky: 8 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

katkalojikova muž 22.09.2008 10:27:26

Ahoj, jsem úplný začátečník. Koupila jsem si boty Nike run (bohuzel nemam na to kupovat boty za dva a pul tisice) a zacala jsem behat po lesnich upravenych pěšinách. Prvních pár dní mě přijemně bolely jen svaly ale teď další týden kdy jsem musela změnit trasu na jinou lesní pěšinu mě bolí obě kolena. Když běžím tak to nějak nevnímám, ale jakmile jsem v klidu tak to jakoby byla namožená. Nevím snad špatná běžecká technika? Ale nikde jsem tady nenašla popis běžecké techniky. Navíc běh nezvládám a tak jogguji, jenže evidentně nikdo v CR se joggingem nezabývá. Předem děkuji za jakkoukoliv radu

avatar

Štěpánovice

Celkem 11490 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:13 (2011)
půlmaraton: 1:39:49 (2010)
maraton: 3:43:18 (2007)

VanaXXL muž 22.09.2008 12:05:28

Že bys byla první joggerka v ČR ;-)? Odpovědí na Tvé dotazy je plná diskuze, ale když seš ta průkopnice, tak to pro Tebe shrnu: začni hezky postupně, dej tělu šanci, ať si na Tvůj nový koníček zvykne najdi si tady na fóru odkaz na posilovací cvik na kolena (do hledání zadej něco jako „forest a kolena“, na konci hledání by měla být forestova slavná vševysvětlující malba umístěná ne jeho blogu) o správné technice běhu tady byly články loni, ale nejspíš to nebude pro hobíky až tak důležité a last but not least – vítej mezi námi

Motto: Life is too short to remove USB safely
avatar

katkalojikova muž 22.09.2008 12:27:17

diky kouknu na ty cviky, ale nepřijde mi že půl hodinka běhu je pro začátek moc nebo mysliš že jo?Navic když už delší dobu chodím na dlouhé svižné procházky.......no uvidím. Ja právě hledala v diskuzi a přišlo mi jednodušší se zeptat. Poslední věc a víte tedy někdo o joggerech nebo jejich webu?

avatar

Brno

Celkem 11821 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:42:27 (2007)
půlmaraton: 1:35:43 (2010)
maraton: 3:29:54 (2007)

rk muž 22.09.2008 15:17:26

Kolena jsou tu častým tématem. Nárůst kilometrů, jednostranná zátěž, nové boty, opotřebená mezipodešev bot, změna povrchů, podzimní ochlazení a jiné důvody. Mně od podobných potíží pomáhá v létě střídání běhu s kolem, v zimě „opíračka“, jak ji nakreslil Forest, viz #2 : http://forum.behej.com/…olena-kolena

avatar

Česká Lípa

Celkem 299 km
Minulý měsíc 0 km

Komik1000 muž 22.09.2008 19:35:55

Neběhej hned každý den! Já jsem na to taky doplatil. Běh je 3× náročnější na kolena než chůze. Uber na polovic a začni pomalu přidávat.

avatar

Jablonec nad Nisou

Celkem 13401 km
Minulý měsíc 0 km

bezec58 muž 22.10.2008 11:26:48

Kolena? Špatné boty, a zřejmě i špatný došlap. Není pravda jak čtu výše , že hobík by neměl se zabývat technikou, takovou blbost jsem ještě nečetl. Technika běhu je důležitá pro každého, stejně jako strečink a odpočinek. Navíc ti dobrá technika běhu pomůže dříve si zvyknout na tak namáhavý pohyb, jakým běh pro tělo jednostranně je.

Motto: Chceš-li znát stav svého mozku, sáhni si na své lýtko. Aristoteles
avatar

Štěpánovice

Celkem 11490 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:13 (2011)
půlmaraton: 1:39:49 (2010)
maraton: 3:43:18 (2007)

VanaXXL muž 27.10.2008 11:51:27

[quote=bezec58]ta­kovou blbost jsem ještě nečetl[/quote] Asi málo čteš :D. Nemyslím, že by se z běhání pro radost měla dělat věda. Je to přirozený pohyb, nosem dopředu, moc nepadat a s úsměvem…

Motto: Life is too short to remove USB safely
avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 27.10.2008 20:54:39

Souhlas s VanouXXL, pro hobíka je podle mě důležité, aby ho běh bavil a přinášel mu odreagování a radost. Nemluvě o tom, že každý běžec má svojí trochu individuální techniku… A pro Katku: myslím, že většina z nás nevidí významnější rozdíl mezi během a joggingem, takže to bude možná vysvětlení. :) Ta bolest kolen bude asi z moc prudkého zvyšování zátěže, boty bych tak neřešil, stačí že jsou kvalitní a určeny na běh. Možná tam bude problém s chladnějším počasím nebo nedostatečnou regenerací. Prostě bych s během začínal pomaleji, zdá se mi, že ses vrhla do „tréninku“ nějak moc rychle. :) Přeji ať se to zlepší a máš z běhu jen radost. :)

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
Nalezené položky: 8 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.