Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Natažený sval

Natažený sval

Nalezené položky: 4 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Praha 4 - Modřany

Celkem 5657 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:09:27 (2008)

ondra11 muž 03.04.2008 08:45:30

omlouvám se jestli se to tady už někde řešilo, ale v neděli na 1/2 maratonu v Bratislavě sem ve finiši ucítil prudkou bolest na zadním stehením svalu. Původně sem si myslel, že to je křeč, která odezní, ale už tři dny nemůžu dělat prudší pohyby, o běhu ani nemluvě. Lehká chůze mi nevadí. Nemáte někdo zkušenosti, co na to nejlíp zabírá (v lékárně mi dali Voltaren) a za jak dlouho se to dá do kopy…chtěl sem dát v květnu maraton pod 3h, ale teď mi to docela nabouralo přípravu. …asi sem neměl dávat 1/2 mar. v sobotu v Praze a v neděli repete v Bratislavě…

avatar

Štěpánovice

Celkem 11490 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:13 (2011)
půlmaraton: 1:39:49 (2010)
maraton: 3:43:18 (2007)

VanaXXL muž 03.04.2008 09:28:52

Já jsem si přesně takhle jak popisuješ kdysi v mládí vzadu na stehně sval natrhl. Bolest to byla pořádná a uzdravoval jsem se asi měsíc. Tak držím palce, ať je to jen natáhlý. Natáhlej sval by mohl bolet zhruba týden, deset dní…? Jak se to má léčit nevím. Aplikuju klid.

Motto: Life is too short to remove USB safely
avatar

10 km: 0:45:22 (2004)

KaatjaK žena 03.04.2008 10:38:22

To Ondra: Možná máš naškublých pár svalových vláken. Každopádně nedělej žádné pohyby, při kterých by tě to bolelo. Po dvou 1/2 mar bylo tělo hodně vyčerpané, pak je horší mezisvalová koordinace a může lehce dojít k ruptuře. Doporučuju fakt klid – pokud to při chůzi nebolí, tak choď, ať se ti krev trochu rozproudí a rychleji se to léčí. Rehabilitace ve formě elektroléčby, lazeru nebo ultrazvuku zkrátí dobu léčby asi o jednu třetinu. Pokud nemáš, kam chodit na rehabku – doporučuju svaly prokrvovat – ale tak, abys ten sval nenamáhal. To znamená: držet v teple (pokud tam teda nemáš otok – pak chladit, dokud otok nezmizí), úplně zlehonka masírovat proudem sprchy a tak. Až to půjde začni úplně lehce poklusávat, ale pozor: nesmíš jít přes bolest, ať si to neobnovíš!!! Mazáním Voltarenem asi nic nezkazíš – má analgetické a protizánětlivé účinky, ale myslím, že zrovna při tomhle zranění jsem nic takového nepoužívala (v minulosti 2× natržená zadní strana stehna). Držím palce.

avatar

Praha 4 - Modřany

Celkem 5657 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:09:27 (2008)

ondra11 muž 03.04.2008 10:40:55

Dík za odpovědi:-)

Nalezené položky: 4 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.