Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Nadváha, vysoká TF, nezlepšování se

Nadváha, vysoká TF, nezlepšování se

Nalezené položky: 69 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další Poslední
avatar

Celkem 1948 km
Minulý měsíc 0 km

mh-rce muž 09.07.2008 10:51:51

ahoj, tak se taky pridam se svoji zkusenosti, v zime 2006 jsem mel 185/97, drobna pneumatika kolem pasu ale protoze primarne hraju hokej a beh+kolo beru jako letni doplnek tak ok, na jare jsem pricichnul ke triatlonu a zjistil ze musim zacit trochu behat a pri stejnem nebo i vetsim prisunu potravy jsem sel na 92kg od brezna do srpna, pak jsem prestal behat i jezdit na kole, strava stejna vaha zustala, od ledna 2008 jsem zacal pravidelne behat, od dubna jsem pridal kolo a ted jsem na nejakych 87kg-89kg. Vypozoroval jsem, ze pokud chci hubnout tak rano na lacno 1–2 hodiny nizkou intenzitou beh nebo kolo, pres den jidlo po 3–4 hodinach temer cokoli, posledni jidlo 4 hodiny pred spanim. Tydne mam tak 8–12 hodin fyzicke aktivity, jinak cely den sedim na zadku u pocitace. Diety jsou podle me blbost. Telo je chytry a musi ti verit, ze dostane vsechno co potrebuje v dobe kdy to potrebuje aby nemelo tendenci delat si zbytecny zasoby. Pokud ho budes navic trapit pohybem, samo zjisti, ze je lepsi kdyz ty zasoby nema pohyb je tak mene energeticky narocny.

avatar

Brno

Celkem 5681 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:36:10 (2009)
maraton: 3:28:59 (2007)

vl001 muž 09.07.2008 11:26:38

[quote=Strakosh]Tak­že, všem děkuji za rady a příspěvky. Celkem nedávno jsem objevil stránky jednoho kulturisty, http://www.freimen.cz, díky kterým jsem se někam zase posunul.[/quote] Víš, kdo je Freimen? Zrovna o něm je na internetu spousta informací, svůj příběh detailně popsal. Původně extra hubeňour, cvičit začal možná 2003. Po dvou letech vyzkoušel spiropent, přišel distanc, zkusil steroidy. Nyní je s velkou slávou „zpět“. Je s takovouto historií pro tebe autorita? Osobně bych doporučoval najít si jinou osobnost, cvičící déle, ne hubeňoura, ale někoho se sklonem k nadváze. Jak zjistíš po delším čtení, i ty jídelníčky budou trochu odlišné…

avatar

Strakosh muž 09.07.2008 12:39:54

vl001 : není to trošku offtopic ? Stejně jako poznámky o tom, že se mám dívat na věc realisticky a že sacharidové vlny jsou nesmysl ? Prosím admina o lock topicu, vše podstatné už bylo řečeno a mimoto i spousta nepodstatného.

avatar

Liberec

Celkem 2180 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:32 (2009)
půlmaraton: 1:55:58 (2009)
maraton: 4:15:31 (2009)

megatraged žena 09.07.2008 13:26:50

Nejsem žádnej odborník,jsem aerobní tragéd jak vyšitej,ale když to vezmu selským rozumem…tuky se spalujou jen při aerobní zátěži,alespoň 60min minimálně tak 4×týdně…a diety? po všech různej způsobech jsem měla pocit, že nejím skoro nic „normálního“ a spíš jsem furt přibírala..jez všechno o čem víš, že nemá příliš moc tuků a cukrů v malých porcích…a buď trpělivej..loni jsi běhal moc rychle.Člověku se nechce „jen“ rychle chodit,když zvládá běhat…to je to nejtěžší..Pořád si musím opakovat,proč a jak jdu běhat..chci zhubnout? pak pomalu a dlouho..chci se zlepšit a zrychlit ..pak zvýšit intenzitu..ale obojí najednou mi prostě nešlo..nejdřív jedno pak druhý…ty vlny a cykly v kulturistice jsou dobrý pro ně před soutěží, aby vyrýsovali svaly na ten určitej den,z dlouhodobýho hlediska to myslim nemá smysl..akorát si huntuješ tělo.. Je to těžký co funguje jednomu, nefunguje druhýmu,je to stejně jen na tobě jestli to trefíš a nebo se svěříš vyloženě odborníkovi , držim palce Zorka

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 09.07.2008 13:52:07

to Strakosh: Ked vyjdes na net s otazkou, tak musis ratat, ze sa Ti dostanu aj odpovede, ktore sa Ti nemusia pacit, ci s Tvojim postupom suhlasit. Tiez si myslim, ze sacharidove vlny su blbost a povie Ti to vacsina autorit, ktori sa pohybuju okolo vytrvalostneho treningu (beh, cyklistika, plavanie, bezkovanie…). Si na fore, ktore sa venuje primarne behu, tak odpovede su aj podobne ladene. Zmier sa s tym, alebo sa nabuduce pytaj na kulturistickych forach. Myslim si, ze vlakno Ti nepatri, aj ked si ho zacal, tak nemas narok ziadat o jeho lock. Mozno prave prispevkami, ktore s Tvojim zjavne nie spravnym postupom nesuhlasia, odradime ineho od opakovania podobnych chyb, ako robis Ty. Poznamka od Vl001 je uplne k teme, vzhladom na to, ze si sam dal do vlakna odkaz na stranky tejto podivnej osoby s este pochybnejsou minulostou.

avatar

Strakosh muž 09.07.2008 14:22:41

Mato : Freimen na stránkách o svojí historii dost otevřeně píše, nevidím důvod k tomu, aby ho tady někdo jako Vl001, navíc naprosto mimo zaměření tématu, pranýřoval. K těm chybám – jaké máš konkrétně na mysli ? A s tím, že mám jít pro rady k bodybuilderům a fighterům, to je svatá pravda :)

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 09.07.2008 15:05:05

Vl001 nikoho nepranýřuje, pouze upozorňuje, že Tebou zde pochválený výživový expert je opakovaně trestaný za doping, což třeba u mne stačí k naprostému nezájmu o jeho doporučení. Podobných „výživových a lifestylových expertů“ často i s podobnou minulostí se v poslední době vynořilo mraky a pár jich taky znám. O zdravosti kulturistických diet a cyklování stravy nemluvě.

avatar

Strakosh muž 09.07.2008 15:17:19

Jecminek.Maselnik : Opakovaně ? Pokud vím, tak distanc měl jeden a to za Spiropent. A zrovna u „hubeňoura“ zneužívání spira moc velkou logiku nemá, takže bych klidně věřil jeho verzi. V době zákazu si zkusil jednu kůru, nechce se mi hledat přesně co, kterou zpětně považuje za chybu. Každopádně tady mají jistě všichni svědomí čistší, takže se můžou vesele ohrazovat a ukazovat prstem :) Co je nezdravého na kulturistické dietě, která spočívá v omezení jednoduchých cukrů a tuků ? O jaké dietě se vůbec bavíš, máš nějakou představu, jak ten jídelníček vypadá ? A co je cyklování stravy a proč je to nezdravé ?

avatar

Liberec

Celkem 2180 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:32 (2009)
půlmaraton: 1:55:58 (2009)
maraton: 4:15:31 (2009)

megatraged žena 09.07.2008 15:33:51

..nezlob se . ale ty sis fakt asi spletl stránky..Strakoši..

avatar

Strakosh muž 09.07.2008 15:37:59

megatraged : a to jako proč ?

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 09.07.2008 15:39:26

co se týče experimentů s medikamenty mám svědomí naprosto čisté. Cyklováním stravy myslím přecpávání v objemovém období vs. rýsovací období, při hrubém nedodržování poměrů základních živin spočívající v poměrně výrazném předávkovávání se bílkovinami. Mám s kulturistikou několikaletou zkušenost, takže, myslím, vím, o čem mluvím. Omezení cukrů a tuků není kulturistická dieta, ale jenom jedna z jejích částí, resp. doporučení.

avatar

Strakosh muž 09.07.2008 15:52:08

Jecminek.Maselnik : Ok, tohle beru. Brutální objem a následné tvrdé diety neplánuju a neuznávám. A myslím si, že je to překonaný koncept, trend je spíš celoročně dobrá forma s doladěním na závody. Co se týče bílkovín, přes 1,5g na kg hmotnosti se určitě nedostanu, spíš je to podstatně míň, takže o předávkování nelze mluvit. V dřívějším příspěvku píšu, že jsem použil měkčí formu předsoutěžního režimu – což je právě omezení jednoduchých cukrů a tuků, jinak pestrá strava a dostatek aerobního i anaerobního cvičení. Můj dlouhodobý plán je dobrá kondice pro thajský box/BJJ – vytrvalost, síla a dostatečný objem svalů ve vyváženém poměru.

avatar

Liberec

Celkem 2180 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:54:32 (2009)
půlmaraton: 1:55:58 (2009)
maraton: 4:15:31 (2009)

megatraged žena 09.07.2008 15:54:53

..protože to ,co chceš číst a poslouchat jsi už našel někde jinde..

avatar

Strakosh muž 09.07.2008 15:56:50

megatraged : spíš co mi funguje. Ale jak trefně napsal Mato, třeba to někomu pomůže vyvarovat se chyb, které jsem udělal a ještě asi udělám.

avatar

Brno

Celkem 5681 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:36:10 (2009)
maraton: 3:28:59 (2007)

vl001 muž 09.07.2008 16:08:10

Já Freimana za doping neodsuzuji, uvedl jsem to jen jako dokreslení, že to byl „spěchající“ mladík, který si neprošel celou cestu pokusů a omylů v jídle. Za podstatné považuji, že je opravdu jiný somatotyp. Zběžně jsem prohlédl jeho stránky – jídelníček mi přijde typu hlavně rychle přibrat, i když to nebude kvalita. Kdysi jsem měl stravování kulturistů podrobně nastudováno – musel jsem. Poněkud jsem si nevhodným jídelníčkem kdysi vcelku naboural metabolismus :) Prostě ti doporučuji více se rozhlédnout a sledovat spíše kulturisty tobě podobného somatotypu, kteří cvičí dlouhodobě. Toť vše.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 09.07.2008 16:11:15

Kto zavodi a dopuje, ten si pranierovanie zasluzi. Bodka. Odhliadnuc od toho, ze mne sa poznamka vl001 nezdala ako pranierovanie, iba ako upozornenie pre tych, ktorym sa nechce cez jeho stranky podrobne preluskavat. Chyb v Tvojich postupoch z hladiska zdravej vyzivy a zlepsovani si aerobnej kondicie, ci bezeckej vykonnosti, je tolko, ze ani neviem kde zacat. Ked si vsak so svojimi vysledkami spokojny, tak vela stastia v dalsich uspechoch.

avatar

Strakosh muž 09.07.2008 16:53:32

vl001 : ok, sice je jiný somatotyp, ale jeho postupy mi fungují, asi to bude tím, že si je nevycucal z prstu, ale už pár lidí na podium dovedl. Já ho tady nechci nějak zbožšťovat, prostě to má na stránkách vše pěkně pohromadě a pomohlo mi to. Mato : víš k čemu se Spiropent používá a proč na něj byl pozitivní? Nehledě na to, že komu se nechce přelouskávat jeho stránky, tomu může být úplně jedno, co je zač. Je zajímavé, že když požádám o konkrétní radu, tak nevíš kde začít, zatímco nicneříkající komentář o vláknině, vodě a glykogenu ti zjevně problémy nedělal.

avatar

Brno

Celkem 5681 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:36:10 (2009)
maraton: 3:28:59 (2007)

vl001 muž 09.07.2008 17:18:20

Vidíš a já si myslím, že jeden měsíc (!) je krátká doba na nějaké generální zhodnocení fungování, zejména u „diety“. Holt už jsem starý a konzervativní :) Moje doměnka je, že v dlouhodobém horizontu budeš potřebovat ještě udělat poměrně zásadní změny. Tak nám pak napiš o dalších zkušenostech a můžeš třeba popsat svůj trénink v posilovně.

Mimochodem – zkoušel jsi přidat to ovoce podle rady Mata? Můžeš i jiné jednoduché cukry. Na dva dny, ne víc. Víš, je tu totiž jedna taková možnost – co když má Mato se svým „nicneříkajícím“ komentářem pravdu???

A ještě jednu otázku, nyní opravdu offtopic – proč si myslíš, že měl Freimen (či má?) problémy se srdcem, když se u zkušeně dávkujících kulturistů obvykle projevují až po několikaletých kůrách?

avatar

Strakosh muž 09.07.2008 17:35:10

ok, kolik ovoce ? Třeba mi fakt za dva dny těch 5 kg a 5 cm v pase přibude :))) Posilovnu teď praktikuju následujícím způsobem :

1. trénink, 4×6(8) – 4 série po šesti opakováních s vahou se kterou bych udělal 8 opakování

  • čelní dřep
  • široký shyb nadhmatem
  • nadhoz
  • kliky na bradlech

2. trénink, 3×9 (11)

  • mrtvý tah
  • přítahy jednoruček v předklonu
  • tlak ve stoje na ramena s velkou činkou (overhead press)
  • bench press

3. trénink 3×11(14)

  • bulharský dřep
  • shyb podhmatem
  • trh s jednoručkou
  • bench press na šikmé lavici

Autorem tréninku je Chad Waterbury, není v něm žádný cvik na břicho, takže to zařazuju podle nálady doplňkově. Po posilce následuje běh 30 – 40 minut zhruba na 150 BM. A Freimenovi problémy se srdcem ? Píše o vrozené dispozici a o tom, že nějaké vyšetření mu potvrdilo, že to nemá z AS. Nemám důvod mu nevěřit. Ani věřit. Je mi to jedno. Já osobně AS neodsuzuju, ale nemám na ně peníze :) A hlavně by to v mém případě bylo chození s kanónem na vrabce …

avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 09.07.2008 17:47:57

„…já osobně AS neodsuzuju.....“ pane jo! jinak ty Tvoje tréninky vypadají spíš liftersky, překvapivé je pro mne třeba zařazení tlaků za hlavou před benchpress, nebo úplná absence izolovaných cviků či cviků na lýtka. Kdybych se posilování ještě koncepčně věnoval, možná by stálo za to jej vyzkoušet. Jak Ti dlouho trvá trénink bez rozcvičení a protažení?

avatar

Strakosh muž 09.07.2008 17:58:06

Tlaky dělám před hlavou:) Pořadí cviků občas měním, ale díky tomu, že se necvičí do selhání je to celkem jedno. Trénink trvá tak 40 minut. Zapomněl jsem napsat, že je to odcvičeno během jednoho týdne.

avatar

Brno

Celkem 5681 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:36:10 (2009)
maraton: 3:28:59 (2007)

vl001 muž 09.07.2008 18:21:05

S tvou váhou tedy předpokládám, že třeba na kliky na bradlech potřebuješ doplnit 15kg závaží, podobně na shyb 3×11, bench press 3×9(11) je s cca 110kg? Šikmá lavice (hlavou dolů) 120 či nahoru 100?

avatar

_Marvin muž 09.07.2008 19:43:26

Jestli jde konkrétně o tenhle jídelníček – http://www.ww.freimen.cz/…utezni-diety – podle Strakoshova popisu mi sedí nejlíp, nevim co by na něm mělo být nezdravého nebo nebezpečného. Padla tu jen jedna věcná námitka, a to chronický nedostatek glykogenu ve svalech. Jestli by k tomuhle efektu mělo dojít při cca 300 g sacharidů denně (tak mi to na první pohled zhruba vychází) a o něco zvýšeném příjmu sacharidů v netréninkové dny, bude chronickým nedostatkem glykogenu trpět velké část tohohle fora. A co se týká cyklovaní, rozdíl mezi treninkovým a netreninkovým dnem neni nijak zásadní. Opravdu nevidim problém, at už je autorem kdokoliv.

avatar

Strakosh muž 09.07.2008 20:27:28

vl001 : no kéž bych na tom byl silově takhle :) Váhy říkat nebudu, na zveřejnění to fakt není.

avatar

Brno

Celkem 5681 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:36:10 (2009)
maraton: 3:28:59 (2007)

vl001 muž 09.07.2008 23:34:06

Strakoshi, pokud jsi na tom silově o dost hůř, pak se obávám, že tuku ve tvém těle bude opravdu hodně, nemáš vybudován základní silový základ a podle mého názoru zbytečně se snažíš o trénink síly pro relativně pokročilé.

Já viděl v posilovně několik lidí dlouhodobě zhubnout a zároveň výrazně změnit své proporce. Měli něco společného – hodně toho odcvičili. Kdyby se sečetly nazvedané váhy, dalo by to za trénink třeba k 10t. To znamenalo delší cvičební jednotku – 1,5–2hod a buď slušný silový základ, slušné váhy a hlídané pauzy a nebo jít do vysokého počtu opakování s menší vahou. Zákon zachování energie prostě funguje i v posilovně. Silově na tom byly nakonec obě skupiny také dobře, prostě v každém sportu je ten základní objem tréninku potřeba :)

Ad Freimen – nejsem odborník na srdce a netvrdím, že za jeho potíže můžou AS (ač je to pravděpodobné, asi nezůstalo u jedné kůry, ty problémy byly docela silné). Je možné, že jeho problémům mohla pomoci studentská kulturistická dieta – lehké maso, tvaroh, šejk mléko-tvaroh (nejlevnější zdroj bílkovin). V kombinaci s tvrdým tréninkem je pak možné si docela nabourat metabolismus – pár takových případů jsem viděl. Chybí zelenina (jak poznamenal i Koyama), zejména hořčík (to by doktoři ale asi zjistili). Já sám jsem při přidání vaječného bílku k uvedené „dietě“ měl kdysi problémy, naštěstí menší než Freimen.

avatar

Brno

Celkem 5681 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:36:10 (2009)
maraton: 3:28:59 (2007)

vl001 muž 09.07.2008 23:39:28

2 Marvin – Strakosh popsal svoji dietu o něco výše, o ní jsme diskutovali. Proti tebou vybrané variantě bych třeba já mnoho nenamítal. Mně osobně by sice třeba nesedělo šest vaječných bílků ke snídani, ale to už je individuální a jen drobnost.

avatar

Strakosh muž 10.07.2008 08:57:29

Zeleninu pochopitelně jím, jen jsem jí nepřikládal žádný velký význam, takže jsem to neřešil, jestli sním kedlubnu ve tři, nebo okurek ve čtyři. Zdrojem hořčíku by měla být rýže, luštěniny, ořechy, což si dopřávám hojně, křeče nemám, takže nedostatkem asi netrpím. K té posilovně – tenhle Waterburyho trénik je právě na vybudování síly pro začátečníky … Síla jde nahoru, takže asi funguje.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 10.07.2008 09:46:03

Strakoshi- nekritizoval som Tvoj trening v posilnovni, na to sa necitim prilis kvalifikovany, aj ked zakladne poznatky mam. Koniec koncov, toto je bezecke forum… Tvoj pristup k bezeckemu treningu nie je podla mna spravny a ma velmi vela zakladnych nedostatkov (od casoveho zaradenia po posilovani, po dobu trvania, frekvenciu behov v tyzdni az po – v neposlednom rade- sposob prevedenia). Keby som to mal podrobne rozobrat, asi by som zapisal pol knihy, tak Ti skor odporucim si prezriet ine vlakna, najma zaciatocnicke a tie s popisom srdcovej frekvencie a s pouzivanim sporttesteru. Mnohe vytky by sa tu opakovali a bolo by to zbytocne.

Co sa tyka mojej nechuti diskutovat o niekom, kto zobal: Viem velmi dobre ake su ucinky Spiropentu (ci skor latky clenbuterol), kto to pouziva, kedy a preco. Srdcove problemy daneho borca nemusia byt sposobene „clenom“, ale je to viac nez pravdepodobne. Kulturisti maju povacsinou tendenciu vsetko prehanat (od nezriadeneho zrania po nezmyselne hladovky, az po naduzivanie AAS a podobnych zakazanych a nebezpecnych latok). Clen ma (okrem ineho) ten negativny ucinok, ze velmi zrychluje srdcovu cinnost, zdviha telesnu teplotu, sposobuje triasky, zvracanie, hnacky a samozrejme dlhodobu nespavost. Jeho „pozitivne“ ucinky (velmi pochybne a vo vyskume poprene) su: zrychlenie metabolizmu, vraj spalovanie tukov (nedokazane), udrziavanie svalovej hmoty (nedokazane), ci dokonca jej prirastok (dokazane iba na dobytku a potkanoch, nie na ludoch). Prave vdaka svojmu ucinku na plucne alveoly (ich roztiahnutie) je schavlenym liecivom a zaroven zneuzivany obcas aj vytrvalcami, ci sportovcami, kde je nutna maximalna kapacita pluc a co najlahsie dychanie. V dnesnej dobe je nahradzany albuterolom, ci solbuterolom, ktory ma podobne pozitivne ucinky, ale menej negativnych. Tieto stranky vsak nie su navodom na dopovanie, tak toto uzavrime.

Co sa tyka Tvojej stravy- nemas v nej mieru- staci sa pozriet na mnozstvo ryze, ktore skonzumujes denne. Kto to kedy videl, aby bezny amatersky sportovec pri Tvojej miernej fyzickej zatazi desiatoval, ci olovrantoval ryzu? Co si, kulturista pred vrcholnym vystupenim? (samozrejme, ze s nadsazkou, ale jedalnicek to nie je normalny) Obycajny selsky rozum, bezne znalosti o nutricnych hodnotach beznych potravin a najma STRIEDMOST, by vyriesili Tvoj problem s hmotnostou. Tieto Tvoje diety nie su dlhodobo udrzatelne a akekolvek uspechy su iba ciastkove a docasne. Zaujimalo by ma, keby si sa vratil za 2 roky a popisal nam svoje vykyvy hmotnosti za toto obdobie. Normalny clovek by nemal mat vacsie nez nejake to kilo hore dolu. Ak ma, nieco nerobi spravne. Musis zmenit cely zivotny styl, ak chces udrzatelne znizit svoju hnotnost a upravit postavu. Nepovedz mi, ze Tebou popisany jedalnicek budes teraz dodrziavat az do konca zivota :) – to by si nemal zivot, ale peklo.

avatar

Brno

Celkem 5681 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:36:10 (2009)
maraton: 3:28:59 (2007)

vl001 muž 10.07.2008 10:07:52

[quote=Strakosh]K té posilovně – tenhle Waterburyho trénik je právě na vybudování síly pro začátečníky … Síla jde nahoru, takže asi funguje.[/quote] Začátečníci mají jednu velkou výhodu – zabírá prakticky jakýkoli trénink, protože je to pro svaly podnět. Později se dosáhne určité „úrovně“, kde se hledá, jak stimulaci zvýšit.

Co se snažím napsat – trénuješ trénink, kterým dáváš zřejmě pod 5t/jednotku (15t týdně?) a přitom se stravuješ podle jídelníčku borců, kteří dávají k 50t/týden (ani víc není velký problém :) ). Já bych prostě doporučoval zvýšit objem posilování (délku jednotky), i když by to nebyl tak sofistikovaný silový trénink. Běh po posilovně bych nezařazoval, ochuzuješ se o část výsledku silového tréninku. Mezi během a posilovnou bych doporučil pauzu delší 6h (nejlépe běhat ráno).

Uvědomuji si, že uvedení tun je do určité míry zavádějící, ale bez těch čísel není ta disproporce tak patrná…

avatar

Strakosh muž 10.07.2008 11:55:00

vl001 : a jaký bys zhruba navrhoval rozpis ? Kolikrát týdně procvičit celé tělo ? Držet se spíš základních cviků, nebo přidat i izolované ? mato : jen ve zkratce : elaborát o spiru je pěkný, předpokládám, že to dalo hodně práce vygooglit, zbytek bez komentáře, kolik sním denně rýže jsem tady nikde nenapsal :)

Nalezené položky: 69 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.