Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Běžecký trénink » Nadváha, vysoká TF, nezlepšování se

Nadváha, vysoká TF, nezlepšování se

Nalezené položky: 69 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další Poslední
avatar

Strakosh muž 06.03.2008 14:46:07

Nejdřív vysvětlím svou situaci. Bude mi 28, mám 190 cm a 108 kg. Asi tak do 22 jsem nijak nesportoval, pak mě začala bavit posilovna a postupem času bojové sporty, respektive sebeobrana. Loni na jaře jsem se rozhodl kvuli snížení váhy a zlepšení fyzičky běhat. Něco málo jsem si nastudoval tady na stránkách a pustil se do toho. Byla to sice dřina, ale vícemeně od nuly jsem se kombinací chůze a běhu dostal k tomu, že jsem uběhl i 10 km. Sice v čase hrubě přes hodinu, ale to mi nijak nevadilo, neměl jsem a ani nemám ambice jako běžec, šlo mi jen o vytrvalost a váhu. Nicméně i když jsem běhal 3× týdně 50 – 60 minut nezhubnul jsem ani deko a obvod pasu zůstával stejný. K běžeckým botám jsem si koncem léta koupil i sporttester a potvrdilo se mi podezření, že obecně mám TF hodně vysoko i když běžím co nejpomaleji – většinou jsem měl pocit, že je to hodně na hraně a obvykle jsem byl po běhu hodně vyčerpaný. Maximální TF bych měl mít někde kolem 185 – 190 a při těch hodinových bězích jsem se se obvykle pohyboval kolem 170. Přitom klidovou TF mám kolem 50. A teď už k dotazům – jak trénovat, abych se mohl opravdu běhat a ne jen chodit (to je podle sporttesteru aktivita v aerobním pásmu) ? Proč nehubnu (denní příjem mám cca 2000 – 2500 kcal) ? Po podzimních nemocech a zimní nechuti zase začínám běhat, ale chybí mi motivace, když si představím, že výsledky budou obdobné jako loni. A při sparringu mě utahá i kluk, co trénuje pár měsíců a navíc kouří … Předem díky za rady …

avatar

Brno

michalu muž 09.03.2008 21:18:53

Jak jsi přišel na to, že máš maximální TF 185–190? TF je velice individuální, klidně mužeš mít maximálku i hodně přes 200…

Pokud běžíš těch svých 10 km jsi schopen u toho mluvit? Ne sem tam jedno slovo, ale souvislé věty? Jsi schopen běžet druhou polovinu běhu stejně rychle jako tu první? Pokud ano, tak buď klidný, určitě běžíš v aerobním pásmu. Vydrž takhle běhat (3× týdně 50 min) a zlepšení se určitě dostaví.

Co se týče toho hubnutí, jíš pravidelně každé 4 hodiny, nebo spíš nárazově? Snídáš? Nehladovíš večer?

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 09.03.2008 21:50:14

Tady asi bude něco špatně… A když jsi běhal loni, běhal jsi pravidelně 3 x týdně? Taky je otázkou, jestli by nestálo za to zkusit běhat zhruba na 65 % TF max, což by tak mělo být. A potíš se při běhu?

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Strakosh muž 10.03.2008 07:38:25

Díky za vaše reakce. Vezmu to popořadě :

  1. TF max odhaduju podle vzorečků, z toho co mi spočítal sporttester a pokud si dám několik sprintů (no v mém případě se tomu tak říkat nedá) po sobě, tak se dostanu někam na 180
  2. souvisle mluvit u toho schopný nejsem, pár slov jakžtakž
  3. co se týče hubnutí, to by vydalo na samostatné téma :-) Nejím pravidelně co 4 hodiny, ale jím 5× – 6× denně. Nějak radikálně jsem zhubl jednou v životě, asi 10 kg během měsíce – přestal jsem s posilovnou a vydatným jídlem, takže šly dolů z větší části svaly, ale během asi 2 let jsem to nabral zpět i s něčím navíc, naštěstí nejenom v tuku. Jinak jsem zkoušel kde co, bez výsledku – třeba sacharidové vlny s výsledkem 1 – 2 kg (což je při mé váze chyba měření) za 5 týdnů.

4)Běhal jsem pravidelně

  1. 65% TF max znamená chůze, rychlejší – nemohl bych si to ozvláštnít nějakým popoběhnutím občas ? :-)

6)Potím se, hodně se potím

avatar

Brno

Celkem 5681 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:36:10 (2009)
maraton: 3:28:59 (2007)

vl001 muž 10.03.2008 08:32:25

Svaly neumí jít samy dolů během měsíce odpočinku. Denní příjem máš téměř jistě větší než píšeš. Podívej se na situaci reálněji a nebudeš potřebovat sacharidové vlny a jiné nesmysly…

avatar

Sedlčany, Praha 3 - Vinohrady

Celkem 8264 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:36:09 (2009)
půlmaraton: 1:26:09 (2008)

Oslík muž 10.03.2008 18:14:13

Řekl bych, že běháš až moc rychle. Zkus nějaký ten „pátek“ běhat pomaleji, tak abys byl schopen povídat si s někým… Ale je to divné, není to tím, že většina z „nadváhy“ jsou svaly?

Motto: Už nemůžeš? Tak musíš!
avatar

Celkem 5414 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:48:27 (2008)
půlmaraton: 1:44:14 (2009)
maraton: 4:55:57 (2007)

Jecminek.Maselnik muž 10.03.2008 19:47:11

je to běh na dlouhou trať. Jsem podobně disponovaný jako ty. 186cm výška, aktuálně 97kilo, loni na přelomu roku skoro 110. Váha jde dolů pomalu, co fakt funguje jsou dlouhé běhy, vyzkoušeno na sobě. Běhy kolem 15-ti km a když jsem se snažil držet tepy kolem 150-ti bpm, znamenalo to tempo hrubě přes 7 minut na kilometr. Od loňska jsem se trochu zlepšil, ale žádný zázrak. Řekl bych, že je to jednoznačně vysokou váhou, za kterou můžou stravovací prohřešky. Souhlasím s tím, že musíš mít někde chybu ve výpočtu denního příjmu energie, jinak ta váha musí jít dolů. Přeju hodně zdaru, je mi jasné, jak se asi trápíš.

avatar

Brno

michalu muž 11.03.2008 14:27:54

Pokud nedokážeš mluvit souvisle, tak by to chtělo asi ještě trošku pomaleji. Indiánský běh je vhodný způsob, pokud už nedokážeš tak pomalu běžet. Ale věř tomu, že běhat se dá opravdu pomaličku. Klíčem k tomu jsou malé krůčky. Klidně dávej jenom jednu nohu těsně před druhou, skoro jako kdybys klusal na místě. Nevšímej si rychlosti běhu, zkus ale udržet krokovou frekvenci někde mezi 13–15 kroky pravou nohou za 10s (80–90/min)

avatar

Strakosh muž 01.04.2008 10:58:16

Takže : dal jsem na vaše rady, parkát jsem střídal běh s chůzí, tepovka poklesla a teď zkouším celou dobu běžet, sice opravdu šnečím tempem (12 min/km :-)), ale tepovka se spořádaně drží kolem 70%. Tohle tempo v pohodě udýchám a „běh“ není nijak únavný. Když je ošklivě, tak si dám rotoped a jednu epizodu Sopranos. Váha ze začátku trošku poklesla, ale teď se nejspíš drží, pár dní jsem se nevážil, tak nevím jistě.

avatar

Strakosh muž 04.06.2008 10:22:51

Novinky, pokud to někoho zajímá, nebo k tomu má co říct :) Od dubna jsem nabral asi 2 – 3 kg :))) V současné době zkouším takovýto program : 3× týdně posilka (procvičení celého těla v každém tréninku) + 40 – 50 minut jogging, zkoušel jsem před posilkou, teď zkouším po posilce, což mi vyhovuje líp kvůli regeneraci 2× týdně trénink BS – 1,5 hodiny kombinace aerobní a anaerobní zátěže Jídlo : snažím se hlídat, průměrně to vypadá asi následovně : 6:00 cornflakes + mlíko 10:00 jogurt – dřív s pečivem nebo sušenkou, teď už bez 12:00 hlavní jídlo – obvykle šmakoun, tofu, soja, nebo tak něco s rýží, občas s bramborem, porce spíš menší 16:00 lehčí svačina, ale občas mi to nedá a je nějaká mozarella, nebo bílé pečivo 19:00 minivečere – kousek chleba s žervé, případně ovoce, je to jídlo před tréningem, jen abych neměl prázdný žaludek 22:00 tvaroh – obvykle 120g, výjimečně 250g Celkově se snažím trošku hýbat se sacharidy a ve volné dny si trošku přilepším, aby se mi úplně nezpomaloval metabolismus, ale žádně přežírání. Ve volné dny občas nějaká sladkost. V jídle vidím rezervu hlavně ve slazených nápojích, mléku (kvůli laktóze) a tučnějším sýrům. Celkově mám při tomhle režimu pocit, že zlehka hubnu, ale váha pořád osciluje kolem 110 kg – po dnu s nižším příjmem to je o kilo míň, při vyšším příjmu je ale zase všechno zpět. Momentálně mě napadají jen dva způsoby jak někam postoupit – sacharidové vlny (tentokrát důsledně navrhnout cykly, hlavně s ohledem na běžný denní příjem sacharidů), nebo cyklická ketogenní dieta, ale to je z mého pohledu nechutnost, navíc jako vegetarián moc nevím, co bych jedl …

avatar

Sokolov

Celkem 13617 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:52 (2004)
půlmaraton: 1:31:48 (2004)
maraton: 3:37:28 (2004)

koyama muž 04.06.2008 10:30:35

Když už jsi nastínil svůj jídelníček, řekl bych, že ti v něm schází zelenina.

Motto: Kdo se odváží, zvítězí.
avatar

Česká Lípa

Celkem 299 km
Minulý měsíc 0 km

Komik1000 muž 04.06.2008 10:49:22

V posilovně nezhubneš – běhej, plavej, jezdi na kole. Slazený nápoje rozhodně vynech, to je ohromný množství cukru – třeba i 30 kostek cukru na litr nápoje. Divím se že se to vůbec smí prodávat :)

avatar

Brno

Celkem 19190 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:32:28 (2008)
maraton: 3:23:45 (2008)

Pavel S. muž 04.06.2008 14:04:47

Posilovnu bych na hubnutí taky nezvolil. S během jsem začal, když se váha zastavila těsně pod 100 kg. Obden jsem běhal 3 km takovým tempem, abych to celé uběhl a nemusel přejít do chůze. Už při prvním běhu jsem to dal za 5:30/km a po měsíci za 4:40/km. Proto mě zarazilo tvoje tempo 12:00/km, to bych se neodvážil ani nazvat rychlou chůzí ( nic osobního, každý máme jiné dispozice, možná máš jiné problémy, ale při tomto tempu bych zhubnutí nepředpokládal). Za půl roku jsem shodil 20 kg při naběhaných kilometrech v průměru 50 za měsíc. Z mého dnešního pohledu kilometráž nic moc, proto si myslím, že hlavním důvodem zhubnutí bylo výrazné omezení stravy. Jedl jsem všechno, ale podstatně menší dávky ( jak říkal doktor: " Jezte, co chcete, ale nežerte!!!" ). Na pití jen voda, nesladil jsem ani čaj a kafe. V lednici jsem měl připravené naložené zelí, stačilo si zobnout a na dvě hodiny byl pocit hladu pryč, navíc spousta vitamínů a téměř žádný přísun kalorií. Byla to půlroční zkouška pevné vůle, ale vyplatilo se. Plán na zhubnutí můžeš mít jaký chceš, ale pokud to tvoje hlava neuhlídá, je ti na nic. Na závěr k tvému jídelníčku „22:00 tvaroh – obvykle 120g, výjimečně 250g“ – toto množství denně jedl můj syn v jednom roce na doporučení lékařky kvůli nedovyvinutým jádrům kyčelních kloubů a fotky z tohoto období máme dodnes zakázáno ukazovat :-))).

avatar

Strakosh muž 04.06.2008 17:36:20

Hubnutí s posilovnou je celkem běžná věc, ale chápu, že ne mezi běžci. Co se týče toho tempa, tak vycházím z TF. Nechci se kasat, ale 3 km v tempu kolem 5 min/km by mi problémy nedělaly. Jenže z toho co jsem zatím vyčetl, by měla fungovat aktivita delší jak 40 minut v aerobním pásmu a ne 15 minut na 90 %. Jak píšu na začátku vlákna, loni jsem běhal podstatně rychleji a jen mi z toho trošku narostla ramena :) Pozitivní je, že průměrná TF klesá – od 150 BPM jsem se dostal na nějakých 138 BPM … Poznámku o tvarohu nechápu a v zelenině to na 100% nevězí.

avatar

Sokolov

Celkem 13617 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:38:52 (2004)
půlmaraton: 1:31:48 (2004)
maraton: 3:37:28 (2004)

koyama muž 04.06.2008 17:44:25

[quote=Strakosh]Poz­námku o tvarohu nechápu a v zelenině to na 100% nevězí.[/quote] Protože tvaroh není zrovna kaloricky chudé jídlo, třeba bys mohl ten tvaroh občas zaměnit zeleninou.

Motto: Kdo se odváží, zvítězí.
avatar

Celkem 4443 km
Minulý měsíc 0 km

Eviku žena 04.06.2008 21:04:25

A kedˇho je nízkotučný?A ten beh 12km,Ja behám oddychovo podľa testeru priem 5km/min.,ale na bycikli bola so mnou sestra a tá to merala na tachometri,tak som išlanapr.v pomalšom tempe tých 12km ZA HODINU,možno ste sa len zle pochopili,vedˇbe­žať12 min.jeden KM,je dosť pomalé,ale čo ak mu to nedovoľovala momentálna stavba tela…

avatar

zvl muž 04.06.2008 22:26:39

Na mě dost zabral spinning v kombinaci s dietou podle krevních skupin. (Ono vyhodit z života na půl roku pšenici, znamená sakra dobře hlídat co žeru )

avatar

Brno

Celkem 19190 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:32:28 (2008)
maraton: 3:23:45 (2008)

Pavel S. muž 04.06.2008 22:37:45

Eviku: Čti pozorněji, pokud Strakosh napsal 12 min/km, nelze to pochopit jako 12km/h, ale pouze jako 12 min/km a na to jsem reagoval. Strakosh: Na vysvětlenou k tomu tvarohu, pokud to nebylo jasné z kontextu. Jen se mi vybavilo, jak po něm synek neskutečně přibíral na váze a na těch fotkách byl jak soudek :-))). Navíc v tak pozdní dobu už bych nic nekonzumoval, poslední jídlo 18.00 – 19.00 ( pokud chci zhubnout ). U mě to fungovalo, u tebe třeba bude fungovat něco jiného, každý jsme jiný. Držím palce.

avatar

ČB

pecjan žena 05.06.2008 09:22:25

Tak s tímhle jídelníčkem a fyzickou aktivitou bych já rozhodně hubla. Proto je mi divný, že tobě se to moc nadaří. Buď máš totálně rozházený metabolismus (všechnz možný typy diet, vln apod.), nebo nám něco tajíš:-) Nechápu, nezávidím, ale rozhodně přeju hodně štěstí!!

avatar

Praha 8

Celkem 1606 km
Minulý měsíc 0 km

romikv muž 05.06.2008 09:38:48

Strakoshi

když jsem hubnul sám, fungovaly dvě věci – porce jídla co nejjednodušší, co se týče mixování, váha jednotlivých složek max 200g, v jedné dávce ne moc přes 400 g, hlídat si glykemický index a množství tuku za den. To je asi nejprůšvihovější. Moc mixované věci neumožní žaludku fungovat. Navíc, jestli máš problém se slinivkou, jako většina lidí s nadváhou, pak moc spatlaných věcí dohromady dává dle mého názoru její špatnou funkci a přibírat budeš i při redukované stravě, stejně jako o jejím vyprovokování umělým sladidlem. Moc tuku znamená lehce přešvihnout denní kalorie a moc málo tuku může znamenat pozdější problémy s nervovou soustavou, tepem a pod (dietu jsem musel ukončit po návštěvě kardio, omega-3 mastné se podílí i na přenosu signálů nervové soustavy, začal zlobit tepavec). Záleží taky na typu tuku – tekuté za pokojové teploty jsou více OK, netekuté vyřadit. Ohledně délky tras na vliv na hubnutí nevím, vím jen, že pokud běháš více času v týdnu, organismus to musí nějak utáhnout a požaduje více sacharidově orientovanou stravu. A pokud si nepohlídáš pořádně glykemiku, tak namísto v játrech ti melasa skončí tam kde nemá… Taky vím, že je hloupost započítávat vydané kalorie do denního příjmu a tak se odměňovat či dorovnávat. Tělo se naučí hospodařit i v málu a nerovnoměrností v přísunu jej hospodaření odnaučíš…

Okolo tepu zapomeň na vzorečky. Zkus si zaběhnout hodinově co nejdál po rovině (okolo svého ANP) na konci sprint až úplně na doraz. Pak můžeš znát, kolik máš maximálku. Nepočítej s tím, že se ti to povede napoprvé, pokud přepálíš tempo. A maximálka – taky mám 204 i když mi je 37. Myslím si, že podstatné je množství svalů vůči tuku a kde tuk je. Když je tuku i svalů míň, můžeš být rychlejší, táhneš sebe míň… Když budeš mít špekvestu na zádech, tak se hůř odvádí teplo a tep je jinde, přehříváš se… Tady ti nesjpíš nejlép napoví dech, když můžeš povídat při běhu, je to OK, když ne, tak je námaha dopředu na nic… Tempo sám neřeším, spíš hodiny za týden…

Roan

Motto: Když něco jde, tak do toho jdi. Naplno.
avatar

Celkem 6856 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:47:59 (2007)
půlmaraton: 1:46:39 (2010)
maraton: 3:53:44 (2012)

ipeterka muž 05.06.2008 10:36:26

Moje zkušenost – na hubnutí je nejlepší 3× týdně hodinu plavat (bohužel z Podolského bazénu jsem měl vyrážky a bradavice). Na druhém místě jsou kolo a běh. Já jsem začal rapidně hubnout poté, co jsem kompletně a zcela vynechal colu a podobné nápoje.

avatar

Celkem 556 km
Minulý měsíc 0 km

IceDive muž 29.06.2008 10:06:09

Tak ja som podobný prípad. Mám 32r , 183cm a 93kg. Som skorej ten ramenatý typ trošku s pupkom a 30 rokov som nebehával ani nevykonával aeróbnu činnosť. Pohybové aktivity som vykonával len vo fitku a aj to som nohy flákal. Začal som s behom minulý rok ale kvôli chorobe som to musel odložiť. Vrhol som sa na to v marci tohto roku. Začínal som od 0 takže som beh musel kombinovať s chôdzou. Dnes behávam cca. 3× do týždňa trate do 7km. Pre lepšie poznanie seba sa a plánovanie tréningov som si kúpil sportmeter a vyhodnotil si posledné 2 behy. Zistil som podobne ako kolegovia tu , že moja TF je počas celého behu dosť vysoká, priemer pri oboch behoch som mal 174 tepov priemerná rýchlosť bola 10,2km/h. Je to moja štandardná rýchlosť ale pohodlne rozprávať pri nej sa mi nedá, musím intenzívne dýchať a fajne sa pri tom potím. Na rozdiel od Strakosha ale nie je moja priorita chudnutie ale zlepšenie kondičky, zníženie TF a postupné zrýchlovanie behu. Myslíte, že mám ostať pri súčasnom tréningu alebo mám tiež spomaliť a dostať sa do aeróbnej zóny?

avatar

Celkem 3228 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:20 (2008)
půlmaraton: 1:36:19 (2009)
maraton: 3:41:33 (2009)

Lukasx muž 30.06.2008 13:44:49

[quote=IceDive]Na rozdiel od Strakosha ale nie je moja priorita chudnutie ale zlepšenie kondičky, zníženie TF a postupné zrýchlovanie behu. Myslíte, že mám ostať pri súčasnom tréningu alebo mám tiež spomaliť a dostať sa do aeróbnej zóny?[/quote] Tak isto ako ty som mal predstavu, že keď je mojím cielom zlepšenie rýchlosti a kondičky, tak že môžem vynechať behy v aerobnej oblasti. Tento týždeň som sa ale rapídne zhoršil vo výkonoch a celkovo menej spávam a mám ďalšie príznaky pretrénovania. V knihe Běhání som sa dočítal, že pri intenzívnych behoch bez toho aby si mal dobre vyvynutú základnú vytrvalosť, ktorú získavaš hlavne v dlhých behoch pri TF65–75percent je vysoká pravdepodobnosť pretrénovania. Takže vyskúšam tento týždeň oddych a behy len v regeneračnom pásme a ak príznaky vymiznú, tak potom je to jasné. Mimochodom mám 187cm, 88kg, 25rokov a behal som plán č.6 z knihy behani od jogingu po maraton, pričom som dobehol teraz v nedelu 4týždeň z plánu…

avatar

Celkem 556 km
Minulý měsíc 0 km

IceDive muž 30.06.2008 14:31:32

Včera som dal tretí beh so sportmetrom. 7,2km som odbehol s priemernou rýchlosťou 10km/hod. TFmax mi poklesla na 177. Budem musieť ale asi ubrať na intenzite lebo jeden deň mi na regeneráciu týmto tempom prestáva stačiť a najviac mi trpia zadné šlachy pri hamstringoch. Tie ma bolia už aj pri bežnej chôdzi a v klude.

avatar

Liberec

Celkem 92 km
Minulý měsíc 0 km

iceman muž 04.07.2008 11:49:28

Z tvých přízpěvků je vidět že se v dietách trochu vyznáš a něco jsi už zkoušel.. Je dokázáno, že ikdyž máš energetický příjem menší než výdej tak nemusíš hubnout, ba naopak..Pokud jsi v dietě, dodržuješ jí tak příjmáš méně kalorií než vydáš- to je OK, ale po čase si na to tělo navykne a začne zpomalovat metabolismus a to rapidně!!! A TO JE TVŮJ PŘÍPAD!!! Doporučuju ti 1 či 2 dny na to, aby jsi urychlil metabolismus!! To docílíš tím, že ty dny budeš jíst sacharidy, ale né jednoduché sacharidy ale komplexní!!a méně bílkovin například takto:

Ráno: 100g Vločky+ovoce (mez ml. výrobku!!) svačina: sáček rýže (125g) oběd: 100g tunák + 400g brambor nebo klidně sáček rýže svačina: sáček rýže (125g) večeře: 200g rybí filé + 100g těstovin 2. večeře: 100g vloček Zeleninu samozžejmě taky, ale v tyhle dny spíše méně.. jinak si jí dopřávej v hojném množství

tu rýži si můžeš klidně ochutit třeba nastrouhanám jablkem a skořicí, ale né cukrem a podobným rychlým zdrojem! Vločky jsou klasický vločky, ne Musli! Normálně nasypeš do misky, zaliješ horkou vodou a za 5 min chaluješ.. Jelikož jsi vegetarián (a je to ta největší blbost protože se připravuješ o dost cenné bilkoviny a prostě je to kravina na en-tou) tak omez ml. výrobky a zařad velce a ryby at máš alespon nějaký kompletní zdrol bílkovin.

Jestli to uděláš tak se ti zrychlí metabolismus( neboj, za ty dny nestlousneš, max. přibereš na váze nějaké kilo, ale bude to jen glykogen se který natáhl do svalů spolu s vodou).. Po tomhle dni bych najel na sacharidový vlny a hned od minina do maxima a dodržoval bych to!!pokud tedy chceš něčeho dosáhnout

uff to bylo docela vyčerpávající..tak doufám že si z toho něco vezmeš a pokud budeš mít dotaz (klidně i o těch sach. vlnách) tak to sem pisni.. A mam k tobě 1dotaz: Jaká jsi krevní skupina? (to hraje docela poměrně velikou roli ikdyž většina to kritizuje, ale já s tím mám dobré zkušenosti a funguje to i na lidech kterým jsem to doporučil).

Motto: Všechno je to v tý kouli na krku :)
avatar

Praha

pug muž 04.07.2008 14:24:47

k Iceman: cituji:„Je dokázáno, že ikdyž máš energetický příjem menší než výdej tak nemusíš hubnout, ba naopak.“

Kdy přesně přestal platit zákon o zachování energie, který nám tak dlouho dobře sloužil? Je mi to velmi líto, a to se mi zdálo, že ho v roce 1918 Emma Noether tak pevně podepřela svým teorémem. No co se dá dělat, starý svět je vyvrácen a v prach uvržen....... A že se na to nepřišlo už kolem r. 1943 v Birkenau? To byl vlastně Eichmann jenom krůček od nobelovky za fyziku…

avatar

Prostějov

Celkem 4144 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:34:32 (2014)
půlmaraton: 1:20:46 (2012)
maraton: 3:24:10 (2008)

Fosaman muž 04.07.2008 14:35:28

22:00 tvaroh – obvykle 120g, výjimečně 250g To je vhodný pro kulturisty..Ty chceš zhubnout ne budovat svaly tak pozdní jídlo bych já asi na tvým místě uplně vypustil,když už tak místo toho tvarohu nějakou zeleninu. Ve spánku se tolik energie nepotřebuje , žaludek si chce taky odpočinout.:-) Dle průměru 12min/km by zatím možná stačila k dosažení potřebné TF i rychlá chůze pokud by ti to víc vyhovovalo tak nemá cenu se do běhu nutit.

avatar

Praha 4 - Modřany

Celkem 1512 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:07 (2009)
půlmaraton: 1:47:50 (2009)

drakor muž 04.07.2008 16:24:07

Strakoshi

Jsem podobný případ jako Ty, tak vím o čem mluvíš. Bude mi 32, měřím 185.5cm a váha 108kg. Běhám cca 3–4× týdně po ránu před prácí, 5–11 km (kolik stihnu…nemám vstávání moc rád). Občas když to rodina dovolí tak si udělám radost i o víkendu, ale to né už ráno. Před rokem jsem měl 113kg a do vánoc jsem to shodil na 103kg, ale pak mě schvátily chřipky a nachlazení a táhlo se to se mnou až do začátku března 2008 (bylo to tím, že jsem to moc dračil). Občas, tak 2× do měsíce se mi v tom období povedlo vyběhnout, ale stále nějaká rýma a slabost. No a váha šla zpět na 111kg.

Teď cca 1.5 měsíce opět běhám tempem kolem 6:30/km a vypadá to nadějně(už jsem schopen při této „pomalosti“ plynule mluvit, ale ten rok to trvalo toho docílit). To ranní běhání je fakt dobré na nakopnutí metabolismu a je dobré si před vyběhnutím loknout třeba sladkého čaje a během běhu/rychlé chůze popíjet po douškách čistou vodu (cca 0.3 – 0.5l za hodinu) podle počasí a žízně.

Jinak zkus si něco vyhledat o metabolickém syndromu (syndrom X) určitě ho máš, stejně jako já. Je to bohužel taková evoluční vychytávka, která se u některých lidí vyvinula po obdobích válek a strádání a lidem s tímto syndromem stačí daleko menší energetický příjem než jiným lidem. Pak je tu ještě ta „pneumatika“ kolem pasu. Já jí říkám „žláza“. Jak říká moje žena-lékařka, tak ty tukové buňky(specielně ty pneumatikové :-) ) umí vyrábět nějaký enzym, který umí ještě dále zpomalit metabolizmus.

Pěkně začarovaný kruh, čím má člověk větší panděro, tím má pomalejší metabolismus.

Já jsem se rozhodl vyhlásit „žláze“ boj a musím vydržet, jinak by následovaly za pár let vychtávky jako cukrovka atd.

Jinak běhání mám moc rád, opravdu, za tu dobu jsem si ho zamiloval a doufám, že časem až to shodím na nějakou rozumnou váhu budou i nějaké maratonky. Zatím běhám s Nike+ na podle mapy změřeném okruhu v lesoparku s rozdílem min-max výšek 30m. Právě ty kopečky dokážou pěkně probrat. Tepovku hlídám občas počítáním podle hodin, ale mám slíbeno od rodiny, že pokud to stáhnu pod 100kg tak si budu moci koupit Polara RS800sd. No a vzhledem k tomu, že jsem technologický a PC nadšenec tak je to pro mě hodně silná motivace.

Budem si navzájem držet palce. HODNĚ ZDARU!

Motto: „Když se nejvíc chce, tak to nejmíň jde.“ [i]Johann Wolfgang von Goethe[/i]
avatar

Strakosh muž 08.07.2008 19:36:53

Takže, všem děkuji za rady a příspěvky. Celkem nedávno jsem objevil stránky jednoho kulturisty, http://www.freimen.cz, díky kterým jsem se někam zase posunul. Trénink zůstal víceméně beze změn, jen stravu jsem ještě upravil podle „měkčí“ fáze předsoutěžní diety – tedy méně mléka, žádné pečivo a obecně rychlé cukry. Volné dny jsem měl pro urychlení metabolismu s hojností komplexních sacharidů. Bílkoviny jsem se snažil držet, takže ani zde tolik nepopulární večerní tvaroh jsem nevypustil. Osvědčily se mi na únavu ořechy, obecně tuky mi asi nedělají takový problém, jako rychlé cukry. Výsledek – poměrně hladce 5 kg dole během měsíce. Poslední dva týdny už se tělo adaptovalo a úbytek byl znatelně pomalejší. Momentálně mám trošku odpočinkovou fázi, s posilovnou, čeká mě nějaké cestování a v srpnu zkusím zase pár kil shodit. Stravu samozřejmě dřžím i teď, ale ne tak striktně a moc toho nenaběhám. Zatím jsem spokojen, jak s úbytkem váhy, tak s výsledky v posilce, uvidíme, jak se to projeví na podzim při sparringu :) Dál bych rád zkvalitňoval hmotu a na jaře to vyrýsoval do nějaké pěkné fighterské formy, to už je ale hodně vzdálená budoucnost. Sacharidové vlny si zatím nechávám v záloze. PS. Spočítal jsem si pásma podle klidové TF a běhám o něco rychleji, pocitově to sice není takový relax jako ten pomalejší běh, ale zdá se, že je to přínosnější (mírné zrychlení při stejné TF). A moje resumé z toho všeho (pokud to někoho zajímá) : trénink a strava jsou spojené nádoby a pokud nejsou měřitelné výsledky v řádu týdnů, je třeba hledat chyby, každý potřebuje individuální přístup a je škoda ztrácet čas a motivaci s něčím, co nefunguje.

avatar

Bratislava

Celkem 151814 km
Minulý měsíc 0 km

Mato muž 09.07.2008 08:38:58

Strakosh a Iceman- robite z velmi jednoducheho konceptu velmi zlozity proces. Mozete si planovat, delit, vlnit a podobne, ale v konecnom dosledku sa nevyhnete zakonu zachovania energie. Ak chces schudnut, tak sa musis hybat viac a jest menej. Pocit hladu zazenies prave zvysenim davok zeleniny a ovocia, ktore zasytia vdaka vlaknine. Brat si inspiraciu od kulturistov a fighterov je podla mna najvacsia blbost, kedze to su ludia, co si prave vdaka nezmyselnym dietam (a „doplnkom“ stravy) uplne rozhasia metabolizmus a vypestuju si jedacie obsesie, ktorych sa len tazko zbavuju. Tych 5kg, co si schudol je predovsetkym dosledok obmedzenia sacharidov a chronicky nedostatok glykogenu vo svaloch. Skus 2 dni jest viac ovocia (neboj nepriberies tuk) a uvidis, ze vacsinu vahy budes mat spat- vo forme vody.

Nalezené položky: 69 První Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.