Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » bolest stehenního svalu

bolest stehenního svalu

Nalezené položky: 3 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Sedlčany

Celkem 1771 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:45:16 (2010)
půlmaraton: 1:38:01 (2011)

Václav Baudisch muž 26.02.2008 16:12:17

mohl by jste mi někdo poradit ? Poslední tři měsíce mi při běhu jakoby tuhne stehno pravé nohy – cítím tupou bolest někde uvnitř svalu – začíná to asi 10 cm nad kolenem a stoupá tak 25 cm nahoru. Stehno ale nebolí celé ale asi jenom jedna hlava svalu – připadá mi jako by se nedokrvoval – tahle situace nastává pravidelně po 1 – 1,5 km. rychlejšího běhu.Pokud ale bolest překonám tak kolem 6 km přichází postupné uvolnění svalu a na desátém km už si na to ani nevzpomenu. Když začínám běh v pomalém regeneračním tempu tak se mi to nestane. V obou případech jsem před během rozehřátý a nohy mám protažené . pokud máte někdo podobné zkušenosti ,pomozte mi prosím radou – díky Vašek B

Motto: Raději shořet než vyhořet
avatar

PRIM muž 26.02.2008 20:05:01

Momentálně prožívám podobné bolesti. Téměř dva měsíce jsem registroval podobné pocity a nyní mi už sval začíná vypovídat službu. Patrně drobná ruptura jednoho snopu svalových vláken ( tedy jestli se vyjadřuji správně). Přes veškeré snahy o průběžné léčení svalu Liotonem 100000 se musím před přírodou sklonit a omezit běhání. Otázka je, když už takový problém nastal, jak nejrychleji z něj, protože za měsíc je Pražský půlmarathon a ani další sezóna moc nepočká.

Vašku, moje doměnka je, že poškození svalu nastalo v důsledku příliš jednostrané zátěže. Je potřeba do tréningu zapojovat i jiné aktivity. Nevím jak u tebe, ale domnívám se, že by to mohlo být podobné.

avatar

Sedlčany

Celkem 1771 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:45:16 (2010)
půlmaraton: 1:38:01 (2011)

Václav Baudisch muž 27.02.2008 16:49:56

díky za zprávu ale to by nebylo potěšující– taky mě čeká Pražský půlmaraton a potom můj první maraton . Já ještě dělám triatlon takže dost jezdím na kole a tam se to vůbec neprojevuje a to ani při vysoké zátěži a myslím si že kdyby byl nějaký problém přímo ve svalovém snopci tak to bude přetrvávat po celou dobu běhu a to i málo intenzivnim – Ten Lioton 100 000 – co to je ? mastička ? dík za odpověď

Motto: Raději shořet než vyhořet
Nalezené položky: 3 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.