Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Vysoké tepy při pomalém běhu

Vysoké tepy při pomalém běhu

Nalezené položky: 4 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Celkem 11,5 km
Minulý měsíc 0 km

Muli muž 26.12.2016 22:00:17

Ahoj, občas jdu běhat s kamarádem a má na stejném tempu asi o 20tepů více. Tempo pod 5min/km ani nedostane. Mě je 37, jemu 44 tusim. 20let hral aktivne fotbal a pred 4mi lety mel mozkovou prihodu. Na hriste se uz nevratil ale zacal s behanim. Na zatezovem testu na slapacim kole mu rekli ze srdce ma v poradku a neni duvod aby se behu nevenoval. Ale nedokaze byt rychlejsi. Pulmaraton ma 2:10h a min neda. Zkousel uz ruzny treninkovy plany z internetu, ale i primo od atletickeho trenera a vysledky se moc nedostavuji. Je pravda ze je schopny behat skoro kazdy den a psychika taky udela svy, kdyz trenuje a vysledky nicmoc. S radou, ze je pretrenovany a ma zvolnit zacal po asi dvoumesicni pauze behat volny regeneracni behy kolem 130–135tepu a tempo ma kolem 9min/km. Poradil jsem mu zaradit posilovnu at nabere silu a postupne pridava rychle ale kratke useky typu 30–20–10 apod. Rad bych mu poradil ale nevi(me) si rady. Jen zkousi co zabere aby byl o neco rychlejsi a zabehnul si pulmaraton pod 2hodiny. Mate nekdo zkusenost se sportem po mozkove prihode? Jestli nema mozek uz nejaky obranny system a chrani telo nebo je to spatnym treninkem? Diky

avatar

Sloviensko

rudo muž 27.12.2016 04:41:28

>> Muli, 26. 12. 2016 22:00:17

treba si otestovat vysoke kadencie hoci aj ori behu na mieste, ide o to ako rychlo zvlada spojenie mozog svaly a trenovat kadenciu

a dalej treba otestovat a trenoivat dynamicku silu-odraz schopnost v co najkratsom svale aktivovat svaly, testovat a trenovat naprikald vyskokom = vertikalny alebo znozmym skokom do dialky z miesta alebo seriou = zabaky

a dalej potom viacskoky na jednej nohe a porovnat vysledky noh medzi sebou koli symetrii

Motto: you can't stop, what is coming !
avatar

Celkem 11,5 km
Minulý měsíc 0 km

Muli muž 03.01.2017 20:43:51

Tak jsem navstivil kamarada a mezi reci mi ukazoval bezecky boty. Vsiml jsem si znacne opotrebovanych pat a pri rozboru jeho bezeckeho stylu jsme prisli na to, ze beha vyhradne pres paty a i jeho postoj neni prilis prirozeny. Doporucil jsem mu nastudovat spravny bezecky styl, zmenit dopad na stred chodidla a venovat se abecede a ruznym pkyometrickym cvikum na dynamiku, jak popisujes. Nevim do jake miry bezecky styl ovlivnuje rychlost a tepy ale rekl bych to bude jeden zhlavnich duvodu.

avatar

Mladá Boleslav

Celkem 12753 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:43:34 (2014)
půlmaraton: 1:36:13 (2015)
maraton: 3:40:29 (2015)

jizby muž 05.01.2017 11:52:38

>> Muli, 03. 01. 2017 20:43:51

Nebudu popírat přínos správné techniky a došlapu, ale v tom kamarádův hlavní problém nebude. Z toho fotbalu bude mít nejspíš dobrou motoriku, nohy zvyklé na větší zátěž, rozsah pohybů atd. Negativnost došlapu na patu se dost přeceňuje, je to normální věc a u staršího a pomalejšího hobíka nemusí změna došlapu přinést zrychlení. Je to asi zdravější, pokud se to nepřežene, proto je snaha posunout došlap dopředu správná, ale ať od toho raději moc nečeká :-)

Naopak fotbal velmi málo rozvíjí obecnou vytrvalost. Ta pauza a věk tomu taky nepřidaly – prostě je na tom z hlediska OV bídně. Svědčí o tom ty vysoké tepy naprosto jasně. Ať pochopí a smíří se s tím, že do zlepšení bude muset investovat hooodně času, který stráví pomalým nabíháním větších objemů při nízkých intenzitách/tepech.

Ad. mozková příhoda – zasažená motorika by byla vidět. Nejspíš není důvod k obavám. Jo ale bacha na tlak, aby tam zas něco neprasklo! Doporučuji vyhýbat se vyšším intenzitám, i krátkodobě. Naštěstí rozvoj OV přispívá k trvalému snížení TK i zlepšení stavu cév. I tohle hovoří pro pomalé nabíhání objemů.

Nalezené položky: 4 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.