Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít
Index » Zdraví, nemoc, bolest » Klouby - ach jo

Klouby - ach jo

Nalezené položky: 11 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Marcela Kubínová žena 22.01.2008 13:07:29

Zdravím všechny, měla bych dotaz. Dle mého názoru mi docela praská v kloubech – všech.Kotníky, kolena, ramena, zápěstí.Zhorší se to vždy po běžečkém tréninku. Sportu jsem se vždy věnovala opravdu hodně. Někdy cítím, že klouby jakoby „zadrhnou“. Lékařka se ukázala jako opravdu „všeobecná“ a má „všeobecný“ přehled – tedy nic. Nemáte s tím někdo zkušenosti? A jak se toho zbavit.

avatar

Celkem 3208 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:49:07 (2007)
půlmaraton: 1:48:00 (2007)
maraton: 3:51:21 (2007)

Šnek muž 23.01.2008 07:43:35

[quote=Marcela Kubínová]Zdravím všechny, měla bych dotaz. Dle mého názoru mi docela praská v kloubech – všech.Kotníky, kolena, ramena, zápěstí.Zhorší se to vždy po běžečkém tréninku. Sportu jsem se vždy věnovala opravdu hodně. Někdy cítím, že klouby jakoby „zadrhnou“. Lékařka se ukázala jako opravdu „všeobecná“ a má „všeobecný“ přehled – tedy nic. Nemáte s tím někdo zkušenosti? A jak se toho zbavit.[/quote] V tvém případě by mohlo pomoci to co doporučuji zde: http://forum.behej.com/…olena-kolena

http://behyaostatni.blog.cz/

Motto: Poslouchej své tělo http://behyaostatni.blog.cz/
avatar

efca žena 24.01.2008 14:03:39

ahoj marcelo, ja sice taky nejsem odbornik ale myslim ze u me to probihalo podobne, napred me zacaly lupat klouby, pak docela dost praskat-hlavne kolena no a pak ty kolena zacaly docela dost bolet-nejdriv jen po nebo pri sportu a pak pro me byla utrpenim i chuze po schodech,jo a taky se me obcas zadrhavaly ze jsem nemohla jit. vysledek je ze mam tzv. chlupate chrupavky-jo holt vek a sport se na kloubech podepisujou. moje reseni bylo-2mesice klid od vsech sportu, nasadila jsem condro a geladrink forte(nekteri mohou namitnou ze na stare klouby tyto pripravky stejne nezabiraji, ale me to funguje suprove i kdyz mozna jen jako placebo), omezila jsem sporty typu squash, beh po betonu atd. a nahradila je plavanim, posilovnou a kolem/v zime spinningem a musim rict ze kolinka fungujou a neboli (aspon prozatim…)

avatar

Marcela Kubínová žena 25.01.2008 07:41:09

Ćau, díky za rady. Zkusím condro a geladrink. ---- Mohly by to být důsledky přetížení- sport skoro každý den. Jen nevím , zda to 2 měsíce vydržím.:-)

avatar

Vsetín

Celkem 3112 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:39:32 (2011)
maraton: 3:36:41 (2007)

Plyšák muž 25.01.2008 12:25:28

Byl jsem asi před 5 lety na vyšetření u ortopeda a ten můj stav shrnul slovy: četné krepitace ve všech kloubech. Jinými slovy chrastím jak kostlivec. Ale dokud to nebolí, tak to neřeším. Taky se mi zadrhává koleno (levé), musím si ho vždycky zvláštním pohybem „odlupnout“ a všiml jsem si, že mi to výrazně častěji dělá když běhám v Mizunech a o hodně méně v Nike. Takže boty bych určitě nepodceňoval.

Motto: Velcí trpaslíci to mohou dotáhnout až na malé obry.
avatar

Marcela Kubínová žena 31.01.2008 08:41:41

no tak to bude i můj problém. Co s tím? jen se smířit? nebude se to zhoršovat? Co děláš jako prevenci? Změnil jsi nějak trénink? Nebo rozcvičení před během? Moc díky za radu.

avatar

Pardubice

10 km: 0:35:17
půlmaraton: 1:15:58

alfun muž 09.04.2008 18:56:36

Ahoj, o kloubech je toho tady celkem dost, ale nenašel jsem přesně odpověď na svoji otázku a nechtěl jsem zakládat nové téma, tak píšu sem. Žádám o pomoc někoho s podobnýma zkušenostma nebo někoho, kdo by mohl vědět o co jde. Jak se člověk vypořádá s jedním problémem, je tu další :-( Moje činnosti : občas v zimě běžky, 1–3× týdně posilovna – ruce, zbytek běh, ale byly výpadky a nasportoval jsem toho od začátku roku méně než loni. už jednou po běžkách jsem začal cítit takovou několikrát tu popisovanou bolest kolene, zanedlouho jsem byl trochu nachlazený, týden bez sportu a začal jsem pomalu zvyšovat trénink. Problémy se začali objevovat tak za 14 dnů, začal jsem cítit bolest kolen, byla čím dál větší, jednou při regeneračním běhu jsem už myslel že to domu dojdu. Řekl jsem si dám týden volno, uvidí se. Šel jsem do posilovny a po posilovně jsem zase cítil bolest loktů, která během dalšího dne odezněla. Jenže znova posilovna a znova bolest loktů. Kolena v pohodě, tak jsem zase zkusil běhat, pár běhů bez bolesti, ale vrátilo se to samé co jsem popisoval výše. Nevím jestli jsem to ještě víc nepokazil když jsem si dal lehce dva dny 20km na kole. Teď už jsem zase týden ani neposiloval ani neběhal, kolena mě nebolí, jen občas cítím velmi slabou bolest, třeba po delší chůzi když si sednu. Pořád mě trochu pobolívá levý loket a taky velmi slabě cítím i pravý. Nevím k čemu to přirovnat… snad zánět ? Ale v klidu to opravdu žádné velké bolesti nejsou, jen to hodně znepříjemňuje život a chuť do nové běžecké sezóny. Je mi jasný že nemá cenu jít teď běhat ani jít si zaposilovat. Ostatní klouby bez problémů. Všimnul jsem si ještě že když si položím ruku na koleno (pravé nebo levé) a napnu stehenní sval tak cítím takové slabé „vrzání“. Nevím jestli to může mít s tím souvislost. Když dělám dřepy, cítím v kolenech takový divný tlak, ale to už i dřív, tak před dvouma měsícema. Něco určitě není v pořádku. Jen doufám že už jsem se ve 22 letech nedostal do sportovního důchodu a že si ještě zaběhám :-( Snažil jsem se popsat problém co nejlépe. Měl by tu k tomu někdo co napsat? Díky za každou radu.

avatar

Těrlicko

Celkem 2410 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:41:15 (2008)
půlmaraton: 1:34:45 (2011)

Yrog muž 18.04.2008 21:13:03

To efca – radit běžci jak vlastně neběhat no nevím nevím…

avatar

Celkem 3543 km
Minulý měsíc 0 km
maraton: 3:13:04 (2004)

ED muž 19.04.2008 09:30:59

alfunovi: lokty – tenisový loket si uženeš jedna dvě, jde to i za týden intenzivníma klikama kolena – tak možná je tý chrupavky trochu míň, ale ona Ti zas doroste, seš mladej, je třeba jí pomoct vůbec bych neváhal a šel za ortopedem. odhaduju že Ti napíše condrosulf, řekne ať dáš rukám pár týdnů klid a zeptá se v jakejch běháš botách nebo taky něco úplně jinýho, že, až si Tě prohlídne. mnoho zdaru – ale po netu bych se fakt neléčil, tohle „samo“ za týden asi nepřejde

avatar

Pardubice

10 km: 0:35:17
půlmaraton: 1:15:58

alfun muž 20.04.2008 20:04:23

ED: díky za příspěvek, nějak to budu řešit :)

avatar

jusboa muž 12.06.2008 10:39:04

Cau, MArcelo. Mam podobny problem. Lupe me v obou kolenou, nejvice pri natazeni z ohnuteho kolene, navic polozim-li ruku na cezku a zahybu s kolenem citim jakoby vrzani. Polital jsem nekolik ortopedu s bolesti praveho kolene a dianoza je opotrebeni chrupavky pod ceskou. Jak znamo chrupaka se obnovuje jen minimalne, takze se s tim neda moc delat.

Nalezené položky: 11 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.