Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zavřít

arytmia

Nalezené položky: 5 První Předchozí | 1 | Další Poslední
avatar

Celkem 1056 km
Minulý měsíc 0 km

cuco muž 13.01.2008 22:42:39

ahojte

chcel by som sa opytat, ci mi niekto nevie poradit ako sa postupuje pri problemoch so srdcovou arytmiou. Za posledne dva mesiace som ju dostal uz tri razy a dost ma to vystrasilo. Prejavovala sa nahlym narastom tepu (beham bez testeru takze presne cisla neviem), pocitom slabosti a pri dvoch pripadoch aj takzostami s dychanim, zhruba po 20 az 30s sa to upravilo do normalu, a ostala len ta slabost. Pri vsetkych pripadoch sa jednalo o pomerne intenzivnu zataz (z mojho pohladu). Z hladiska kondicie som typicky byvaly sportovec, ktory sa po skole na 5 rokov sportu prakticky prestal venovat, v maji 2007 som vazil 112 kg pri 183 cm, dnes mam cca 93kg, az do oktobra 2007 moje objemy nepresahovali 100–120 km mesacne , november (listopad) to bolo 135 a december (prosinec) 273 km, beham hlavne kopce (priemerne prevysenie na trati 300 m ale raz dva krat do tyzdna beham 500 az 800 vyskovych metrov – vsetky tri arytmie boli pri tych vacsich prevyseniach), pomalym tempom (7–10 km/h). Je mozne ze dovodom je prave to rychle schudnutie a narast bezeckych objemov (od oktobra do decembra v podstate o 100 %) a staci ked budem behat menej alebo je potrebne vyhladat lekara. Na tomto fore sa tato tema uz raz riesila ale neviem z nej posudit ci je moj pripad vazny alebo nie.

Vopred dakujem za radu.

avatar

Celkem 1517 km
Minulý měsíc 0 km
10 km: 0:46:05 (2007)
půlmaraton: 1:46:06 (2006)
maraton: 3:49:59 (2006)

vlado muž 14.01.2008 20:34:59

z Tvojho popisu, len zo subjektivnych pocitov, bez pouzitia testra, nie je jasne ci ide naozaj o arytmiu. To ti asi nikto presne cez net nepovie. Ani s testrom by si mozno nebol o moc mudrejsi, nie vzdy sa arytmia prejavuje velkymi vykyvmi srdecnej frekvencie. Jediny sposob ako to bezpecne zistit je zajst si k doktorovi na vysetrenie. A vzhladom na to ze arytmie su potencialne velmi nebezbecne, ja by som sa moc nerozhodoval.

avatar

Brno (Újezd u Brna)

Celkem 12770 km
Minulý měsíc 0 km
půlmaraton: 1:33:41 (2009)
maraton: 3:40:27 (2007)

Stanislav Junga muž 15.01.2008 09:16:11

cuco : zvýšit kilometráž o víc než 100% měsíčně, navíc to běhat v kopečkách – to si koleduješ o zranění, zvlášť pokud jsi takové objemy ještě nikdy předtím neběhal. Ta tvá potíž se srdcem může být i z prostého vyčerpání. Rozhodně bych s tím skočil k doktorovi. A objemy bych pak zvyšoval rozuměji, ne tak skokově.

avatar

Kralupy n.Vlt.

Celkem 49 km
Minulý měsíc 0 km

Gino muž 15.03.2008 11:15:47

Ahoj, taky mi od noveho roku (po viroze) blbe srdicko… ale vetsinou v klidu, pri zatezi problemy nepozoruji. Trenuji box a tak jsem nyni zacal s behanim. Srdicko mi zacina blbnou vzdy, kdyz me oslabi nejake nachlazeni, nebo i ryma, jako prave vcera… behem jsem svych zacatecnickych 3km a od te doby smrkam a kycham jako blazen… a srdicko se hned vecer ozvalo.

avatar

Celkem 1056 km
Minulý měsíc 0 km

cuco muž 24.05.2008 11:32:39

Vo februari som bol na kompletnej prehliadke u doktora, nezistil nic, tlak normalny, ekg takisto. Subezne s tym som vysadil na cca 3 tyzdne beh, nahradil ho plavanim a od marca som zacal behavat znovu s postupnym zvysovanim objemov. Dnes to vyzera tak, ze vsetky problemy boli naozaj z unavy a pretrenovanosti, tento mesiac uz beham na povodnych objemoch (cca 120 – 170 km mesacne) a problemy zatial nemam. Zrejme to chcelo len trochu rozumu.

Dakujem za rady.

Nalezené položky: 5 První Předchozí | 1 | Další Poslední
x

Hodnocení příspěvků

Pro hodnocení příspěvků se nejprve musíte přihlásit.

Pokud ještě registraci nemáte, můžete se zaregistrovat zde.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.